Lánglovagok-találkozó

Lánglovagok, tűzoltók és mindenki, aki érdeklődik a tűzoltóság iránt.
Válasz küldése
civil guard
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2003. nov. 05. 21:31

Szasztok Skacok!

DÖTE nem igérem (mert azt könnyü megtartani) de megproszálok még valami plusz haltömeget beszerváln.

Gyurma! a hal sajna csak nemes mert valahogy az un. fehér hal nem kell a rabsicoknak de a fentiek értelmében lehet , hogy dúsitom egy kicsit a többit majd telcsin . (miért nem tudsz elérni? )
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. nov. 05. 18:44

Sziasztok! A kukacom köszönöm szépen jól van, tegnap befogásra került. Lokalizáltuk egy vödörrel míg ki nem érkeztek a kígyászok. Sajnos nekem volt igazam homoki vipera volt. Tudtuk, hogy védett állat, amúgy is próbálok harmóniában élni a természettel. Tesókám mikorra jön a vőlegény és a menyasszony, már csak a főzés miatt kérdezem? (ha-ha-ha). 40 főre szükséges húsmennyiség=40x20 dkg azaz 8 kilogramm. De azt nézve, hogy van hal is, és a negyven főből 5-6 biztosan halat eszik, akkor szűken de elég lesz. Az ötletemmel vagy felhívlak vagy megírom,a fórumon ezt nem akarom leírni, ne haragudjatok. Az őrölt paprikából 30- 40 dkg elég lesz.
A Civil meg hívjon fel, mert Én nem tudom elérni( még jó, hogy nem tűzhöz kell riasztani). Tesó a megyétől tudsz neveket?
Ma megvettem a TŰZVONALBAN című szaksajtót. Első olvasásra nem rossz. Anti bácsi cikke szerintem király.Skacok valaki küldjön meg egy emillel, mert frissítettem és egy hete semmit nem kaptam, pedig civil is írt, szerintem Eszt is írhatott.Na megyek, jók legyetek.
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 05. 15:15

Halihó!

Civil: tudsz még halat szerezni? Nő a létszám! Attól félek kevés lesz a kaja! Eddig van 6 kiló halunk meg 6 kiló sertésdögünk. És a dolgok jelenlegi állása szerint kovergálunk a 40-hez! Vagy inkább pörkölt legyen több?
Gyurma: Mi a helyzet a kukacoddal? Befogták? Elvitték? Nos, a dolgok jelenlegi állása szerint számíthatsz kb. 40 főre a fűszerek, hagyma stb. összeállításánál. Őrölt piros paprikából kb. mennyire lesz szükséged?

Üdv!

DÖTE
Roland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Roland » 2003. nov. 04. 17:38

Én mindenkitől elnézést kérek, nagyon sajnálom, hogy nem lehetek ott. Oka, hogy nem jön velem senki, nem csak azért mert fiatal vagyok és jó ha elkísérnek, ha nem az is, hogy nincs kivel mennem meg ilyenek.. :?
Talán majd jövőre ha lesz ilyen rendezvény.
Mindenkinek nagyon jó szórakozst és becsípést kívánok :!: :lol:
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 04. 12:25

Sirály! Akkor már csak néhány fecsi kell és mehentünk erdőtűzhöz, ha már van vízszállítónk! :lol:
Köszönjük a csapat nevében!
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2003. nov. 04. 12:19

Ok. Leszek vízszállító :wink:
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 04. 12:08

Ez valószínű! És ásványvizet is hozol, ha netán valaki fröccsöt inna?

Gyurma! Valamit el felejtettem! Az apósom, aki állatorvos azt mondta, hogy eszedbe ne jusson agyonütni a kukacot, mert többet kapsz érte mint a Whiskys Rabló!
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2003. nov. 04. 11:55

Az egyéb itókákat figyelembevéve szerintem 20 lityi elég lesz.
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 04. 11:46

Hát úgy kb. 30-35-en a dolgok jelenlegi állása szerint. Ennyi emberre mennyi üdítő kell?
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2003. nov. 04. 11:45

Nem tudom hányan leszünk. Mennyit vigyek ?
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 04. 11:40

En nagy igazság! Tényleg mennyit hozol?
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2003. nov. 04. 11:38

Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2003. nov. 04. 10:38

DÖTE :D Honnan tudod mennyi üditőt viszek ?
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 04. 9:09

Sziasztok!

Szép sorban! Gyurma, amit találtatok lény, 1:10000000000 az esélye, hogy homoki vipera. Van digit géped? Ha igen csinálj róla egy fotót, küld el nekem és megmutatom az apósomnak aki állatorvos. Szóval nyugalom, az valószínűleg csak egy sikló!
Menjünk tovább. övő héten hétfőn, legkésőbb kedden elküldöm neked a pontos létszámot. Még vannak néhányan függőben és a 11-ét adtam meg végső határidőnek.

Eddig úgy állunk, hogy Gyurma főz és ő meg a 20-asa hoznak 10-10 liter vörösbort. Meszler pálinkát hoz, meg némi pogácsát. Civil Guard a halat állja meg feldobott 2 tálca dobozos sört. Én a helyet állom, meg a pörköltnek való 5-6 kiló sertésdögöt, ja meg pár liter fehérbort. Dánfok-22 üdítőt dobott fel, de szerintem abból még kéne. Nincs ásványvizünk és jó lenne ha az Úr Asztalán nem csak (egy fajta) pálinka lenne hanem valami más kerítésszaggató is.

Jelenleg az eddig 100 %-os résztvevők létszáma 30 fő. Szerintem egész jó így első nekifutásra. Úgy vettem észre, azokat is érdekli a dolog, akik csak olvassák a honlapot és a fórumot, de nem írnak bele.

Szóval még néhány jelentkező számára van hely!

Üdv!

DÖTE
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. nov. 03. 21:30

Szia Civil! még nem kaptam meg az emilt! Tesó 6kiló halból már lehet kotyvasztani, nem kevés. Tisztán nemes hal, vagy benne kárász is, vagy egyebek? Döte mikorra tervezed a hozzávetőleges résztvevők számának közlését? na megyek fajt fenntartani, meg reggel fél ötkor auf.Szegasztok!
civil guard

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2003. nov. 03. 20:54

Gyurma!
Megkaptad a mailemet? ha nem akkor csörögj rám 06 30 9 757 467

üdv
civil guard
civil guard

civil guard

re buli

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2003. nov. 03. 20:48

Szasztok skacok!

Igéretemhez híven kettő tálca sört és kb 6 kg konyha kész halat dobok a közösbe és a kedvesem részvétele még nem biztos.
civil guard

Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2003. nov. 03. 20:44

Tényleg nagyon jó lenne összefoglalni, ki mit hoz.

Javaslatom, hogy Dunaföldvár ÖTE készítsen egy listát, az eddigi információk szerint ki mivel járul hozzá a bulihoz, és utána látjuk, milyen italok-rágcsálnivalók hiányoznak még.
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. nov. 03. 19:46

A hatósági állatorvos és a természetvédők kéthete a fülük botját sem mozdítják. Bezzeg ha valakit megmar a dög, akkor Én leszek a hunyó. Nem akarokmkék lángot fújatni veletek. Irigylem az olyan embereket aki a melóhelyen rendelkeznek nettel. Nekem sajnos nincs, csak itthon.De viszont korrekt a cég, mert a fősuli végett térít a telefon számla net költségéből 25 százalékot.
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 03. 19:13

Hello Gyurma!

Vipera: szólj egy hatósági állatorvosnak vagy az állatvédőknek. Jobb ötletem nincs. Őrölt piros paprikám van, az nem gond, de nem csipős. Remélem nem akarsz velünk kék lángot gyújtatni. Beszéltem a megyével, tőlük is jönnek lehet 2 v. 3-an.

Üdv!

DÖTE
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. nov. 03. 18:19

Szevasz Döte! A fűszerszámok közül a csípős őrölt ólommentes paprika fog némi gondot okozni. Nem tudnál a kalocsai szomszédoktól szerezni egy pár kanállal? A 10 liter csutalevet tartom, a 20-as szintén tartja az ajánlatát. Nem győzőm a Nejemnek magyarázni, hogy mennyire unalmas egy ilyen összejövetel. Egyszerűen hajthatatlan. Remélem láttál Minket a kanászkürtben! A BIG WIND- ről van totál leírás, olyanok adták akik a MOL RT.- nél használták. Nem volt nehéz hozzájutni napi kapcsolatban vagyok a Dunai Finomítós tűzoltókkal. A MÁV részen vagyok Góré.Döte, totál komoly kérdés, de a Szerkesztők segítségét is várom:
a munkahelyemen befészkelte magát egy homoki vipera a szociális helység bejárójának betonja alá. Teljesen aktív, nem törődik az időjárással. nem vagyok gyáva ember de az ilyen dögöket nagyon rühellem. Bárkinek térítésmentesen felajánlom, csak fogja meg valaki. Ha esetleg tudtok valakit aki már foglalkozot ilyen férgekkel szóljatok légyszíves. Lehetőleg emilben,vagy telefonon ( a számom adott) de emilre megadom.Előre is köszönöm.Szasztok!
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 03. 9:57

Köszönjük!
Számítunk a részvételedre!
Dánfok-22
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dánfok-22 » 2003. nov. 03. 9:53

Üdv !

Benevezek a nejemmel. Az üdítőt vállalom.
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. nov. 03. 9:19

Szevasztok!

Ha alakul PNE akkor én is hozom a mátkámat! Lesz egy női szekció is. A tűzoltóság sötét oldalát kitárgyalandó.
Kérdés hegyeim következnek: ki hoz üdítőt? Ki hoz ásványvizet? Kinek kell szállás? Ki mikor érkezik kb? Ki hozza a mátkáját? Ki hoz sört? Ki hoz bort? Ki hoz gyorsító jellegű italt?
Mariann: Akkor ti bevállaljátok a krumplit? Csak hogy tudjam mennyi kenyeret vegyek.
Ezekre az infókra szükségem van legkésőbb 11-éig, a tányérok, kanalak, tála, poharak meg még isten tudja minek az odarendezéséhez!
Szóval várom az infókat!

Üdv!

DÖTE
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. nov. 02. 18:54

Szevasztok! Civil az emil elkeveredett, nem találom egyenlőre. A hidegvérűekhez hozok valami csípőset is. Most értünk haza a vonulásból. Nem volt rossz, reggel héttől délután négyig. Vízszivattyúzással kezdődött műszaki mentés lett a vége. Az éjszaka óriási mennyiségű csapadék leesett, és a falu egy alacsonyan fekvő részénél ez gondot okozott. Mentettünk sertésdögöt, anyókát alagsori lakásból meg a szomszéd fiát, mert azt hitte ő a Colin Mekré(éljen a fonetika). Sárkányos vonulás volt. Az Órák 432 köbméter vizet mértek. Egy egész utca víz alatt állt reggel hétkor amikor elkezdtük. Sajnos ma is voltak barmok a közutakon: a főközlekedési úton kellett átvinni a tömlőket, tömlőhíd rárakva mindkét forgalmi sávban. Elakadás jelző háromszög, " Tűzoltóság dolgozik" tábla kirakva önfeláldozó kolléga (tüó) meg irányítja az autósokat. Jön a májer csávó a dinnyéssel 80 -al, észreveszi a tömlőt satu. Kolléga ugrik árok, hogy ne haljon meg, dinnyés 2 szer 2 "b" tömlőt meg viszi mint a rongyot, hidastól, táblástól, szivattyústól. Rohanunk oda, kisgyerek üvölt a dinnyésbe, a tesó meg oda van, hogy tönkretettük az autóját. Na amit az kapott azt inkább nem írom le, mert a Moderátor csuklója begörcsölne a cenzúrázástól. A dinnyés egész eleje megrongálódott, rendőr járőr lehelyszínelz, a tesó szekrényzöldet produkált. Ez még nem elég, húzzuk fel a tömlőket a szárítóra, a kötél meg elszakadt. Szerencsére személyi sérülés nem történt. Na, scókolmányozlak Benneteket.( A vonulás képei és sajtóvisszhangja a neten elérhető lesz. A címet később küldöm. Civil várom továbbra is az emilt. Szevasztok.
Válasz küldése