* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 16:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 22. 17:48 
szikracsapkodó

Látom van itt olyan koléga aki szereti a "csoda"ötéseket!Nem rég történt,hogy egy lakoház tűztöl eljötek egy szeméttelep tűz miatt.Amikor a höt szolg pk ezt szová tette akkor még ö volt a hülye.Reggel vissza kellet menie elnézést kérnie.Jo mi?horik

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 26. 19:22 
szikracsapkodó

Silverfox!!
Ledöbbentünk ahogy ezt olvastuk. Milye van ennek a szolgálatparancsnoknak LÓHAJTÓPAPÍRJA???? Azért elmehet az ilyen a francba. Üljön fel egy kerékpárra és dög.......öl....jön meg. Én ha személyautóval lennék és velem szembe jönne, biztos megkeresném a srácot. azt viszont nem rakná zsebre amit tőlem kapna. Kibírná röhögés nélkül!!
A másik! A kedves gépjárművezető miért nem mondta neki hogy elmehetsz a p.......ba. Hát én megtagadtam volna!!
Leírom neki a ha kell egy egész nagylexikonba. Úgylátszik kopaszok vannak mindenhol. Nem szabad ilyenbe belemenni. Reggel szerintem mindenki haza akar menni. A szabályosan közlekedőkről nem is beszélve. Ezeknek a szolgpk.-nak le kell szedni az arcát. Nem kell ezektől félni. Nem tudják már hány kilók. Tisztelet a kivételnek!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 25. 21:56 
Szent Tömlő őrzője

Na de attesz-88888!

Hát "szegény" sietett és még rátok is kellell várnia pár percet! :-D
IFA camion meg egyébként is gyorsjáratú erőgép hírében áll! (szegényke)
Köszönés! Ez a dolgunk! (mondják sokan). Ti vagytok a hibásak. Biztos biccentett fejével emberke csak Ti nem figyeltétek erősen hátulról! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 25. 21:10 
vízpocsékoló

Szevasztok.
Én is tapasztalója voltam már olyan esetnek ahol a civil jobban tudja mit tegyünk, és játsza ott a parancsnokot.
Egy teherautó a havas uton keresztbefurdult, és a legnagyobb dombra akart vele a manus felhajtani. (természetesen nem sikerült)
Mikor a helyszinre érkeztünk még kise száltunk a gépjárműböl, de már tépte az ajtót hogy siessünk húzzuk fel a dombon mert ő nagyon siet és hogy ő nem ér itt rá ácsorogni.
Mondanom se kell hogy természetesen a teherautó megrakva akadt el, és szegény ifaw50l tipusú fecskendőnk jól megszenvedett vele mire felcincálta a dombra. De sikerült.
Amint leakasztottuk a vontatókötelet a teherautó sofőrje bepattant és elhajtott a helyszinről.
Még köszönni se köszönt, nem hogy még azt mondja "köszönöm".
Hát vannak ilyen értelmes emberkék.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. feb. 05. 23:00 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok van egy sztorim. Hol volt.. hol nem volt, volt egyszer egy ÖTE parancsnok akinek a macája becsúszott az autójával az árokba, semmi sérülés, semmi közúti akadályoztatás. De a Pk. úr tudatlanságából fakadóan leriasztott a káresetre 3-fecskendőt, 1-műszakit, 2-mentőt. Mindezt jeges úton kb. 20-km távolságra. Mire kiértünk 2 arra járó kitolta az autót. Ő pedig villantott hogy mekkora sztár. Köszi ÖTE. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: amitől a tűzolt...
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 26. 14:41 
Szent Tömlő őrzője

És én ezt mind átéltem (túléltem) veled.Pubá :-P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 26. 12:18 
szikracsapkodó

Sziasztok!

Vonultatok már autópályán 80-100 közötti tempóban, belső sávban, forgalommal szemben 15km-t? Nekem megadatott ez a "nagy élmény", mivel az I-es fecsi után kellett mennem. Szerintem a látványtól még Szent Flórián is kétségbe eshetett és nagyon vigyázott ránk. Lemaradtam az I-estől vagy 100métert, mondván legalább mi ne durranjunk bele hátulról, ha valaki nem tud idejében kitérni előlük. Leállóba azért nem mentem, mert akkor egyetlen üres sáv maradt volna a menekülőknek.
Annyi visító, üvöltő féket rég hallottam. Tényleg csoda volt, hogy ép bőrrel kiértünk az út szélén álló autó eloltott tüzéhez.
Mikor ezt a vonulást szóvátettem szolg.pk-nak, egy vállrándítás volt és "kiértünk, nem? Hol itt a baj?" Inkább nem válaszoltam.
Milyen a sors, a következő szoliban szintén ugyanez az autópálya, csak sötétben. I-es "rutinból" szemben indul. Na itt leválltunk róluk és mi a másik oldalt választottuk. Igaz, kicsit hosszabb volt az út, mert kb 1km-rel odébb volt egy átjáró. Mondanom sem kell, elöbb ott voltunk. Mire megjött az I-es, mi már megkezdtük az oltást.[/b]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 18. 17:35 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Ez nagyon népszerű lesz, hiszen az esetek 90%- ban ilyen és ehhez hasonló dolgoktól keletkezik a tűz és következik be a baleset.
Folyékony gázt is lehet a palckból vödörbe önteni, csak gyorsan elfogy és nagyot szól. :tapsolo:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 18. 16:05 
kapacsmester

Te ezen még csodálkozol?
Nagy az Isten állatkertje, és alacsony a kerítés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Amitől a tűzoltónak is égnek áll a haja
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 16. 22:24 
Szent Tömlő őrzője

Ebben a kategóriában olyan történetek elbeszélésére gondoltam, amikor a tűzoltó is eldobta az agyát káresetnél, vonulás közben. Talán a kívülállók is okulnak belőle. Más a világ a nagy vinnyogó batárban belülről, pláne, ha buzog az adrenalin. Amikor a katasztrófa túristát úgy kell arrébb lökdösni és ilyenek. A "civil" jobban tudja. "Maga mit ácsorog itt az autó hátuljánál, mikor a többiek dolgoznak? Nem látja, hogy ég?" Volt ilyen!
Kezdeném épp a minapi élménnyel.
Helyszín: sóderbányató, jégről(ből) mentés.
Környék világít kéklámpáktól, tűzoltók csúszkálnak a jégen, nyüzsög a környék. Mit lehet látni a partról? Két emberke tőlünk 200 méterre önfeledten korcsolyázik a pár centis jégen! Mi közben keressük a beszakadt emberkéket. Normálisak?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]