* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 26. 9:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bárcsak mások is tudhatnák...
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 27. 22:26 
Szent Tömlő őrzője

Sten írta:
Üdv!

Az ügyben keresném meg önöket / benneteket, hogy tudtok-e nekem segíteni, én rövidesen befejezem a fotóriporteri iskolát és a záró vizsgámhoz le kell
adnom egy fotósorozatot. Nehéz helyzetben voltam hogy mi lehetne a téma de Végül is a Lánglovagok munkájának és életének megörökítése mellett döntöttem.
Ebben kérném a segítséget hogy kihez lenne érdemes fordulni illetve mennyire fogadnának ellenségesen ezügyben! Nem lennének a képek publikálva cska a vizsgámhoz szeretném
felhasználni ha van lehetőség!

A választ előre is köszönöm!

Üdv Laci

Kedves Laci!
Ha megengedsz egy javaslatot?
Keresd meg a lakhelyed szerinti Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság Parancsnokát, és kérj tőle legalább két napot, hogy részt vehess a csapat napi munkájában. Az első nap tedd a géped a sutba és csináld végig azokat a feladatokat amiket ők. A második nap (vagy ha a részletekre is kíváncsi lennél akkor később), vedd elő a géped és csak azokról a mozzanatokról csinálj képeket, (nyilván csak a Parancsnok engedélyével) amelyek az első nap csak neked fájtak.
Ha ezt művészien és tárgyilagosan meg tudod csinálni, talán két legyet is tudsz ütni egy csapásra! Lenne egy fotósorozatod és nem fogadnának (legközelebb sem) ellenségesen! ;-)
Remélem tudtam segíteni!
Baráti Üdv:
az....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 26. 12:33 
vízpocsékoló

Üdv!

Az ügyben keresném meg önöket / benneteket, hogy tudtok-e nekem segíteni, én rövidesen befejezem a fotóriporteri iskolát és a záró vizsgámhoz le kell
adnom egy fotósorozatot. Nehéz helyzetben voltam hogy mi lehetne a téma de Végül is a Lánglovagok munkájának és életének megörökítése mellett döntöttem.
Ebben kérném a segítséget hogy kihez lenne érdemes fordulni illetve mennyire fogadnának ellenségesen ezügyben! Nem lennének a képek publikálva cska a vizsgámhoz szeretném
felhasználni ha van lehetőség!

A választ előre is köszönöm!

Üdv Laci

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. feb. 15. 21:24 
vízpocsékoló

Bárcsak tudhatnád, hogy milyen érzés...
Bárcsak tudhatnád, hogy milyen érzés hajnali 3-kor benntragadt
gyerekeket keresni egy égő házban, miközben lángok cikáznak a fejed
felett és égetik a tenyeredet és a térdeidet, miközben mászol a
rogyadozó padlón, és alattad ég a konyha.

Bárcsak átéreznéd annak a feleségnek a fájdalmát, akinek a 40 éves
férjének hajnal egykor próbálom megkeresni a pulzusát, de nincs neki.
Elkezdem az újraélesztést azért, remélvén, hogy sikerül visszahozni,
miközben már legbelül tudom hogy túl késő. De mégis szeretném, hogy a
felesége azt látná, hogy mindent megtettem azért, hogy megmentsem az
életét.

Bárcsak ismernéd az égő szigetelés jellegzetes szagát, és a füsttől
keserű nyál ízét a szádban, a kifordult csizmádban érződő átható
forróságot, a lángok ropogását, és azt a hátborzongató érzést, mikor
semmit nem látsz a sűrű füstben. Érzéseket, amelyeket én már rég
ismerek.

Bárcsak olvashatnál a gondolataimban, mikor hallom a riasztást és
átfutnak az agyamon a kérdések: vaklárma vagy igazi tűz? Vannak-e bent
áldozatok? Milyen az épület szerkezete? Milyen veszélyek várnak rám?

Bárcsak érezhetnéd azt a szorongást amelyet érzek a fecskendőben
ülve, társaimmal összepréselődve, miközben a gépkocsivezető lába
keményen nyomja a gázpedált, miközben újra és újra nyomom a légkürtöt
mikor nem adják meg az elsőbbséget a kereszteződésekben. Mégis, mikor
szükséged van ránk és megérkezünk, az első reakciód az lesz:
-Azt hittem, már sosem érkeztek meg!

Bárcsak ismerhetnéd a gondolataimat amelyek átfutnak az agyamon, miközben egy tinilányt mentek ki egy autoroncsból:

-Mi lenne, ha ez az én lányom, testvérem, barátnőm vagy családtagom
volna? És hogyan reagálnak majd a szülei arra, mikor egy rendőr ott áll
az ajtóban a sapkájával a kezében?

Bárcsak tudnád milyen érzés a hátsó ajtón beosonni otthon, és úgy
üdvözölni a szüleidet és a családodat, hogy nem mered elmondani, hogy
majdnem soha többé nem érkeztél haza.

Bárcsak érezhetnéd milyen amikor az emberek szavakkal, vagy akár
fizikailag is neked esnek, vagy leszólják amit csinálok, vagy amikor
kijelentik: - Ez velem soha nem fog megtörténni!

Bárcsak átérezhetnéd a fizikális és mentális nyomást, a
félbeszakított vagy elmaradt étkezéseket, az ébren töltött órákat, és
az elmulasztott társadalmi eseményeket, plusz még azt a rengeteg
tragédiát amelyet látok nap mint nap.

Bárcsak tudnád micsoda érzés megmenteni valaki életét, vagy megóvni
a tulajdonát, vagy ott lenni mikor szükség van rád és rendet teremteni
a káoszban.

Bárcsak tudnád, milyen érzés átkarolni egy kisfiút aki azt kérdi:

-Anya jól van? - miközben nem tudsz anélkül a szemébe nézni, hogy
magad is ne sírnál és közben nem tudod mit is mondhatnál. Vagy
visszatartani valakit, aki végignézi ahogy a barátját próbálják
kimenteni a roncsból és újraéleszteni, majd a mentő elszáguld vele.

Egy érzés, amelyet én már régóta ismerek.

Hacsak nem éltél te is ebben, akkor nem értheted meg soha teljesen
azt, hogy ki vagyok, kik vagyunk, és hogy mit jelent számunkra a
munkánk!

Bárcsak érthetnéd!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. nov. 19. 22:59 
vízpocsékoló

Azt hiszem ti vagytok a legjobb és a legsokoldalubb csapat akiknek JÁR a tisztelet!!!!!sokszor nézem "irigykedve"ahogy vonultok egy-egy esethez, -a III.kerületi állomás közelében lakom-szívesen mennék veletek és segítenék oltani/menteni.A legnagyobb tisztelettel adózom nektek,bár még soha nem kellett élesben találkoznom veletek!!! :elvarazsolt: :elvarazsolt:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. okt. 22. 21:46 
vízpocsékoló

Bocs, hogy idegenként belevakkantok a dolgaitokba!
Igazából egy kis segítség kellene!
A sztori:
Sajnos, az egyik kollégám most halt meg, Kiskunlacházánál. Ő volt a mozdonyvezető. Kínos eset ez nekünk. Gyakori, hogy ebben az átjáróban, és a párjában (Délegyházához közelebi) a kamionok elöttünk vágnak át. Szinte, már megszoktuk. Ez a baleset a sokadik. Mi csak Sóderos átjárónak hívjuk ezt a helyet, a rengeteg kiömlött sóder miatt. Próbáltuk már megszüntettetni ez a pokoli 4 métert, de a bánya érdek, és pénz elöbbre való. Nem tudom, hány embernek kell még itt meghalnia.
Ami viszont nagyon fontos volna tudnunk: hol volt szegény kollégánk teste pontosan? A fülkében, vagy a géptérben?
Ebben tudna valamelyikőtők segíteni?

Egy mozdonyvezető.

ps: ha segítetek, elviszlek mozdonyozni!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 15. 9:17 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok! Devilke nyugtázta az adást :) Éljenek a tűzoltók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 14. 0:13 
vízpocsékoló

Szasztok! Olyan kár, hogy ritkán járnak erre az emberek. Szerettem volna elismeréssel nyújtózni Devilkének az 1.oldalon található szövegért. Csak mostanában járok erre.
Szóval én nem is tudom elhinni, hogy van olyan ember aki ne tisztelne benneteket azért amit csináltok. Akár bele lát a munkátokba akár nem. De ha egy kicsi empátia szorulna beléjük, fel sem merülne bennük ennek ellenkezője. Sok tűzoltó ismerősöm van és egy valaki közel is áll hozzám, de eddig akárhogy is aggódtam érte, fel sem merült bennem, hogy ilyesfajta gondolatok járhatnak a fejében vonuláskor, pedig itt megy el az balakom alatt és mindig összeszorul a gyomrom. Szóval vigyázzatok magatokra és egymásra. Egy szerető eü-s lány.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 24. 15:28 
Szent Tömlő őrzője

Ez nagyszerű! Nagyon jó ilyeneket olvasni! :tapsolo:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 24. 15:17 
vízpocsékoló

Két hete barátainkkal Debrecenbe utaztunk. Utazásunk egyik célja volt a Leonardo-kiállítás is. Jó előre mindent alaposan megszerveztünk (szállás, programok), azonban a kiállítás szervező cég valamiért nem volt hajlandó félretenni a nevünkre 4 darab belépőjegyet; azt mondták, csak kifizetve lehet elvinni, máshogyan nem, előjegyzést nem fogadnak. Ez csak azért érdekes, mert 1 órás belépési intervallumra adtak jegyet a nagy érdeklődés miatt, és csak napokkal előre lehetett hosszú sorbanállás után hozzájutni a jegyekhez. Nos, nagy bajban voltunk, hiszen Budapestről csak azért nem "ugorhattam le" Debrecenbe, hogy jegyeket vásároljak. Aztán eszembe jutott, hogy annak idején, még szakmunkásképzőbe jártam együtt egy debreceni kollégával, és elég jó cimboraságban is voltunk. Nosza, közel 9 év elteltével felhívtam, emlékezett is rám, és első kérésemre elment, sorban állt két órán kersztül(!), és megvette a 4 belépőjegyet, amit aztán Debrecenben átvehettünk tőle.
Azt hiszem, ez tényleg nagyon nagylelkű, igazán bajtársi tett volt, és nagyon sokat segített nekünk. Ezúton szeretném megköszönni Vékony Lászlónak a segítséget. Köszönöm Laci!

Imre Péter tű. főhadnagy
szolgálatparancsnok
Rákoskeresztúri Tűzőrség

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08. 20:20 
Szent Tömlő őrzője

schramek!

Köszönjük a dicsérő szavakat! Valóban jól esik a fiúknak.
A tűztől nem kell félni, de tisztelni nagyon is ildomos.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 08. 19:58 
vízpocsékoló

Sokáig keresgéltem hol tudnám elmondani hogy mennyire becsülöm azokat, akik -valószínűleg nem a fizetésért- önszántukból szembeszállnak a tűzzel. Remélem itt elolvassa valaki akinek jólesik.
Ma életemben először láttam tűzoltókat munka közben. "Csak" egy viszonylag elhagyatott fűves-bokros terület égett, az egyetlen ami veszélyben volt az egy garázssor. A lányommal és anyukámmal tartottunk hazafelé a játszótérről, mi (is) hívtuk a tűzoltókat. Őszintén szólva én nem szívesen zavargok ott ahol mások amúgyis nehéz munkát végeznek, de mégis véignéztük az oltást. Valószínűleg ez a tűzoltóknak "rutinfeladat" volt, de amit én láttam az meghatott. Emberek (mármint a lánglovagok) fegyelmezetten és profin tették a dolgukat, minden mozdulatukból az látszott hogy pontosan tudják mit csinálnak és kinek mi a feladata. Nem tudom leírni mit váltott ki belőlem amit láttam, de most még jobban tisztelem a tűzoltóinkat. Már nem csak a nyílvánvaló segítőkészségükért, hanem a hihetetlen profizmusukért is. A kicsi lányom ezt így fogalmazta meg amikor haza indultunk: "Először fétem a tűztől, de mostmár nem félek." Hát valami ilyet éreztem én is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25. 21:19 
tűzkőről pattant

part 2

... nem beszélve a csúnya anyagiakról, nagyon sokba kerűl 4 dl vér és nem bizti minden beteg után fizeti a TB. Ebből is sok a deficit .

na befejeztem..

:-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25. 21:17 
tűzkőről pattant

Kiscsaj!

Tudod azzal segítesz a legnagyobbat ha oda adod a véredet ahol szükség van rá, így nem kell szállítgatni, tárolgatni stb... Az egészségügyre rá fér egy kis segítség- pláne a betegekre !

..csak ezért írtam milyen a vércsoportom - amennyiben megfelelő.

Szorítok neki - de szerintem mindenki !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24. 17:48 
tömlőszállító

Belga!

Szerintem ezt nem kéne kérni sem! Nekem az esne a legjobban, ha mindenki elmenne vért adni, segíteni másokon! Függetlenül attól, hogy valakit a környezetében ért e valamilyen baleset, műtét, stb.

De azért köszönöm!

És kérlek Titeket, nézzétek a http://www.hajrapeti.com oldalt! Igaz, ritkán frissül időhiány miatt, de nagyon sok új dolgot lehet megtudni unokaöcsém állapotáról, mindennapjáról!
A legújabb: csütörtökön (2007.06.28.-án) kerül sor a műtétjére. Nagyon nehéz lesz Neki és a Családnak is!

Szép napot továbbra is!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24. 17:15 
tűzkőről pattant

Kiscsaj !

A vérem A rh: pos ha iylen kell szólj és megyek, sosem tagadtam meg senkitől ...................

egyébként tudtátok, hogy egy csempén is lehet vércsopotrot meghatározni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24. 17:07 
tűzkőről pattant

szia nita!

Látom tetszik a 203-as - csak tetszik vagy dolgozol is rajta?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24. 15:32 
tömlőszállító

Szia Baberni!
Olvastam amit írtál, meg láttam az iwiw-ről is törölted magad! :-( (Akkor már tudtam vlmi baj van.) Sejtem mi bánthat,mitől vagy így ki. Ha tudok segíteni és van kedved ma beszélgetni a kórházban megtalálsz este 7-től,éjszakás leszek! Nem baj ha Manót is hozod! Tudom mostanában nem sokat beszéltünk,találkoztunk.De tudod az elmúlt napok történései megviseltek.Így jobbnak láttam ha kicsit"elbújdosok" előletek. De ha kell itt vagyok és segítek!!!!!!!!
Sok puszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24. 15:08 
parázspörgető

Sziasztok Kedves Barátaim!
Régen írtam már ide. Régen írtam már ilyet. Most épp eléggé magam alatt vagyok (újra :-( ), -mikor fent vagyok, sosem akarom elhinni, tudomásul venni, hogy könnyen kibillen az egyensúly, és már zúg is lefelé a hullámvasút- szóval újra...és mint már máskor is, itt lenni valahogy segít. Nem tudom mi lehet a varázsa, de van, ez biztos. (talán tudom, TI... :-) ). Ahogy változik mostanában a hangulat itt, úgy változik az "életben" is, errefelé. Valahogy sokkal ingerültebbek az emberek, nehezebben látják meg a jót, amijük van, aminek örülhetnének, sőt továbbmegyek, meg sem becsülik igazán. Magamról is beszélek. Magamnak is írom. Hátha leírva rám is jobban hat. Néha nehéz élni, de kell. Néha nehéz meglátni miért, de kell. Ha meglátom, aminek örülhetnék, de mégsem megy, akkor gyötör a lelkiismeretfurdalás. Ördögi kör. Megpróbálok kijönni. Első lépés, hogy leírtam ide, remélem segíteni fog.
Remélem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24. 15:07 
parázspörgető

Sziasztok Kedves Barátaim!
Régen írtam már ide. Régen írtam már ilyet. Most épp eléggé magam alatt vagyok (újra :-( ), -mikor fent vagyok, sosem akarom elhinni, tudomásul venni, hogy könnyen kibillen az egyensúly, és már zúg is lefelé a hullámvasút- szóval újra...és mint már máskor is, itt lenni valahogy segít. Nem tudom mi lehet a varázsa, de van, ez biztos. (talán tudom, TI... :-) ). Ahogy változik mostanában a hangulat itt, úgy változik az "életben" is, errefelé. Valahogy sokkal ingerültebbek az emberek, nehezebben látják meg a jót, amijük van, aminek örülhetnének, sőt továbbmegyek, meg sem becsülik igazán. Magamról is beszélek. Magamnak is írom. Hátha leírva rám is jobban hat. Néha nehéz élni, de kell. Néha nehéz meglátni miért, de kell. Ha meglátom, aminek örülhetnék, de mégsem megy, akkor gyötör a lelkiismeretfurdalás. Ördögi kör. Megpróbálok kijönni. Első lépés, hogy leírtam ide, remélem segíteni fog.
Remélem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12. 13:18 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kiscsaj írta:
Bárcsak mások is tudhatnák mit érzek most....
Ma lettem volna életemben először vért adni. De nem lehet, mert mondtam, h "asztmás" voltam.... Nem kívánom senkinek h ilyet érezzen, mint én most. Nekem ez nagyon fontos lett volna. Megígértem még anno, hogy amint tudok, megyek és adok vért! Tudniillik a családban sok műtét volt, meg bármikor adódhat olyan helyzet, hogy nekem lesz szükségem vérre. És szerettem volna segíteni.... De nem lehet... Nem engedik....

Szóval aki tud, menjen el, segítsen másokon!

Lehet hogy a kb 3 hét múlva műtéten áteső unokaöcsémnek vér kell majd... Miatta is, meg anyum, apum miatt is mentem volna!
Kérek Mindenkit, aki tud, menjen el vért adni!!!! HELYETTEM IS!

Köszönöm...

Megteszem! Elmegyek vért adni!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12. 10:30 
tömlőszállító

Bárcsak mások is tudhatnák mit érzek most....
Ma lettem volna életemben először vért adni. De nem lehet, mert mondtam, h "asztmás" voltam.... Nem kívánom senkinek h ilyet érezzen, mint én most. Nekem ez nagyon fontos lett volna. Megígértem még anno, hogy amint tudok, megyek és adok vért! Tudniillik a családban sok műtét volt, meg bármikor adódhat olyan helyzet, hogy nekem lesz szükségem vérre. És szerettem volna segíteni.... De nem lehet... Nem engedik....

Szóval aki tud, menjen el, segítsen másokon!

Lehet hogy a kb 3 hét múlva műtéten áteső unokaöcsémnek vér kell majd... Miatta is, meg anyum, apum miatt is mentem volna!
Kérek Mindenkit, aki tud, menjen el vért adni!!!! HELYETTEM IS!

Köszönöm...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 12. 7:49 
lángterelgető

Utólag is köszönetet szeretnék mondani a XIII. kerületi tűzoltóság "B" csoportjának, sajna a mai napig nem tudom feldolgozni magamba.

2006. augusztus 01-ét a "nagy" esős viharos napot. Sajna a kis pénzemből összekuporgatva vásároltam egy "régi" autót a szemem fénye volt, lassan de felujítottam. Ezen a viharos napon amikor az eső ugy szakatt mind ha muszály lett volna a vihar kidöntött egy nagy fát és ráborult az én féltett autómra. Amikor le mentem nem hittem a szememnek, az eső továbbra is szakatt. Jött a rendőr felvették az adatokat, jöttek a tűzoltók és ők is csak nézték, meg engem is és próbáltak egy picit felviditani, ugy bántak az autómmal míg levágták a nagy fát mind ha egy legujabb ferrári volna. Sajna közben a vágó eszközük felmondta a szolgálatot de hoztak helyette egy másikat és folytatták a munkát. Ők is felvették a jkv.-t és ahogy végeztek mentek tovább menteni.

Ugy hogy utólag is nagyon köszönöm nekük hogy segítettek nekem és a kis kocsimnak, ami sajna azóta is le van csomizva mert ilyen kasznit nem találtam sehol sem.

Minden lánglóvagra vigyázzon az angyalok serege :-P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29. 21:02 
vörös kakas réme

firefighter írta:
Sajnos egy számomra kellemetlen kérésnek kell eleget tennem!
:???:
Tudom, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze éppen ezért nehéz olyanról írni, ami kicsit feketebárányos dolog. Egy kedves barátom szomszédságában tűz keletkezett „Daruszentmiklós nem titok!” ahol a kis farmszerű kertet kialakítva állatokat tartottak hobbi szinten „ló”.
Az ehhez szükséges környezetet megteremtve élték boldog mindennapjaikat kultúrált környezetben a szomszédokkal nagyon jó kapcsolatot kialakítva.
De az ördög nem alszik, és egy délután a takarmánytároló kigyulladt. Szerencsére otthon voltak, és amit ilyenkor megtehet az ember meg is tette, és a szomszédok, mint igaz barátok azonnal segítettek is. A részben nyitott tárolóból kitolták a gépeket, állatokat elvezették és próbálták menteni ami menthető, a tűzoltóság kiérkezéséig. Tudom, hogy ilyenkor mit illik és mit nem, de a viselkedés, amit a tulajdonos tapasztalt nem igazán volt toleráns! Az még hagyján hogy olyan kijelentés elhangzott a tűzoltók részéről „ezen nem kell aggódni csak egy szalmatároló” amit még feketehumornak nevezhetnénk, de nem hiszem hogy a házigazda rendelkezett bármilyen humorérzékkel abban az állapotban, és a vezető elég negatív viselkedése ezt még érdekesebbé tette. Rendben lehet bárkinek rossz napja! De azok ne mi legyünk! Ez még elment volna, de amikor a tűzoltók elvonulása után még fél óra sem telik el és visszagyulladt a tároló, az már egy kicsit sok volt! „Hát igen, magad uram, ha nincsen szolgád!” És kezdődött minden előröl a tűzoltók kihagyásával! A szomszédok „csupán barátok nem ez a foglalkozásuk” a maradékot pár óra alatt teljesen eloltották, átforgatták a bálákat, átpakolták őket egy szomszéd homlokrakodójával és semmi nem maradt szárazon. Volt mit, mert a tárolóban maradt bálák tűzhöz közeli része még vizet sem kapott arról nem is beszélve, hogy nem is lettek átforgatva rendesen az égő részek sem. A vélemény elég egyhangú volt a környéken a tűzoltók hozzáállásáról elsősorban a parancsnokéról. És a hír elég gyorsan szárnyra kapott, sajnos nem csak a faluban.
Ennyi volt a kérés.
:-(

Nawazze :-( :-( :-(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29. 20:49 
kapocspárkulcs tekergető

Sajnos egy számomra kellemetlen kérésnek kell eleget tennem!
:???:
Tudom, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze éppen ezért nehéz olyanról írni, ami kicsit feketebárányos dolog. Egy kedves barátom szomszédságában tűz keletkezett „Daruszentmiklós nem titok!” ahol a kis farmszerű kertet kialakítva állatokat tartottak hobbi szinten „ló”.
Az ehhez szükséges környezetet megteremtve élték boldog mindennapjaikat kultúrált környezetben a szomszédokkal nagyon jó kapcsolatot kialakítva.
De az ördög nem alszik, és egy délután a takarmánytároló kigyulladt. Szerencsére otthon voltak, és amit ilyenkor megtehet az ember meg is tette, és a szomszédok, mint igaz barátok azonnal segítettek is. A részben nyitott tárolóból kitolták a gépeket, állatokat elvezették és próbálták menteni ami menthető, a tűzoltóság kiérkezéséig. Tudom, hogy ilyenkor mit illik és mit nem, de a viselkedés, amit a tulajdonos tapasztalt nem igazán volt toleráns! Az még hagyján hogy olyan kijelentés elhangzott a tűzoltók részéről „ezen nem kell aggódni csak egy szalmatároló” amit még feketehumornak nevezhetnénk, de nem hiszem hogy a házigazda rendelkezett bármilyen humorérzékkel abban az állapotban, és a vezető elég negatív viselkedése ezt még érdekesebbé tette. Rendben lehet bárkinek rossz napja! De azok ne mi legyünk! Ez még elment volna, de amikor a tűzoltók elvonulása után még fél óra sem telik el és visszagyulladt a tároló, az már egy kicsit sok volt! „Hát igen, magad uram, ha nincsen szolgád!” És kezdődött minden előröl a tűzoltók kihagyásával! A szomszédok „csupán barátok nem ez a foglalkozásuk” a maradékot pár óra alatt teljesen eloltották, átforgatták a bálákat, átpakolták őket egy szomszéd homlokrakodójával és semmi nem maradt szárazon. Volt mit, mert a tárolóban maradt bálák tűzhöz közeli része még vizet sem kapott arról nem is beszélve, hogy nem is lettek átforgatva rendesen az égő részek sem. A vélemény elég egyhangú volt a környéken a tűzoltók hozzáállásáról elsősorban a parancsnokéról. És a hír elég gyorsan szárnyra kapott, sajnos nem csak a faluban.
Ennyi volt a kérés.
:-(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20. 14:43 
szikracsapkodó

Sziasztok!
Örülök,hogy létezik egy ilyen oldal.Megemelem a kalapomat a Tűzoltok előtt.Nekem még szerencsére soha nem volt rájuk szükségem,és remélem hogy nem is lesz.Minden tiszteletem azoké a fiúké,férfiaké akik képesek arra,hogy bemenjenek egy olyan épületbe ahonnan mindenki kifelé próbál jönni.
Sziasztok! :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]