* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 7:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 19:10 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nagyon szépen köszönjuk a tűzoltó társadalom nevében az elismerő szavakat, nekünk nagyon sokat jelent ha valaki meg próbálja érteni mit is érzünk,csinálunk!! ;-) És tiszteletnek a legkisebb formája szerintem, hogyha lehúzódik! Nem is értem mi jár az eszébe annak aki nem enged el minket miközben akár egy lakózháztűnél minden egyes másodperc számít, és talán a bénázásval akár (most túlzok egy picit) egy emberi életet oltana ki anélkül hogy tudomást vegyen arról amit csinált... Elnézést csak a mai vonulást próbálom megemészteni!
Mégegyszer, köszönjuk az elismerő szavakat!!!! :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 02. 18:51 
szikracsapkodó

ABSZOLÚT KÍVÜLÁLLÓKÉNT KÉRTEM A REGISZTRÁCIÓT ERRE AZ OLDALRA. TALÁN MERT ÍGY AKAROM AZT A HATALMAS TISZTELETET TOLMÁCSOLNI A "LÁNGLOVAGOK" FELÉ, AMIT IRÁNTUK, ILLETVE MUNKÁJUK IRÁNT ÉRZEK. íGY ELSŐRE CSAK ENNYIT ÍRNÉK!
BOLES

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28. 3:38 
Szent Tömlő őrzője

Szep nagyon az ima, mar ismertem de nem volt meg, most vegre elmenthetem! Koszonom!

Mentosok..hat vannak ott is razos helyzetek..mert ha egy duhongo orultet kell leszijjazni vagy ellatni, akkor pl gaz van..aztan volt mentos ismerosom, aki odalepett segiteni vkihez, az meg hirtelen a semmibol elorantott egy nagy kest es ha enm eleg gyors a reakcioideje a mentosnek, akkor bele is vagja... jopar ilyen tortenetet hallottam...szoval mindketto szakmanak minden elismeresem!!! mindkettobol kaptam izenlitot, tudom milyen kemeny munka...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Újabb köszi!
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 26. 8:03 
tömlőszállító

Kedves Lángvágó!

Előre is nagyon köszönjük neked.

Vigyázz magadra!

Üdv: Mazsó

lángvágó írta:
Kedves Nitina, és Mazsó!!

Én se szeretnék véget nem érő kölcsönös udvariaskodásba esni, de úgy gondolom az irányunkba lévő érdeklődéseteket, még egyszer meg kell, hogy köszönjem!! :-D Ígérem, ha a későbbiekben, rábukkanok hasonló a HIVATÁSUNKKAL kapcsolatos költeményre azt rögvest közkincsé teszem.

Üdvözlettel: Lángvágó

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Újabb köszi!
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25. 10:53 
pernyekergető

Kedves Nitina, és Mazsó!!

Én se szeretnék véget nem érő kölcsönös udvariaskodásba esni, de úgy gondolom az irányunkba lévő érdeklődéseteket, még egyszer meg kell, hogy köszönjem!! :-D Ígérem, ha a későbbiekben, rábukkanok hasonló a HIVATÁSUNKKAL kapcsolatos költeményre azt rögvest közkincsé teszem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25. 8:33 
tömlőszállító

Kedves Lángvágó!

Én sem vagyok tűzoltó, de nagyon sokat mozogtam és a mai napig is sokat vagyok tűzoltók társaságában. Ez az ima szerintem nagyon megható, és nagyon szép. Örülök, hogy lehetőségem volt elolvasni, köszönöm. :-P
Remélem, még sok ilyen szép, megható dolgot olvashatok majd itt a fórumon, amiből egyre többet megtudhatok erről a csodálatos, ámde hihetetlen bátorságot, elhivatottságot igénylő hivatásról.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 25. 0:20 
hamutipró

Kedves Lángvágó!

Nem szeretnék soha véget nem érő kölcsönös udvariaskodással rontani a rólam alkotott képedről, de azért ezt még leírom :-D :-D :-D :
köszi, ez jól esett és bóknak veszem! :-P :-D :-D :-D
valamint nem "szállok el" és még bélyebbre próbálok ásni a tűzoltók világában.

:razz:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Köszi
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24. 20:43 
pernyekergető

Kedves Nitina!

Úgy gondolom, hogy a "pálya mellett" állva is, megérted a szakmánk lényegét! Sajnos sokan csak felületesen ismerik a mindennapjainkat! Nem értik a lényeget, hogy nagyon sokan már rég nem a pénzért csináljuk (akkor már évekkel ezelőtt politikusi pályát választottunk volna :-) ), hanem az önzetlen segítő szándék vezérel bennünket! Az imát és a Devilke által leírtakat is sokan valljuk magunkénak és komolyan gondoljuk!! Talán ezért működhet ez a szervezet még mindig ilyen hatékonyan.
Írod, hogy " Örülsz, hogy sikerült belelátni a tűzoltók világába", mi pedig örülünk, hogy ilyen felfogású emberek érdeklődnek a munkánk iránt! Remélem a későbbiekben is figyelemmel kísérsz bennünket, és segítségeddel majd környezeted is jobban megismerheti a HIVATÁSUNKAT!

Üdvözlettel: Lángvágó!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 24. 17:44 
hamutipró

Valóban én nem vagyok se tűzoltó, se mentős. Biztos ez is közrejátszik abban, hogy ilyesfajta téveszméim keletkeznek.
Nem gondolom, hogy egy mentősnek nem veszélyes a szakmája, de azért ha a magamban alkotott "fogalmat" megnézem a tűzoltókról és mentőkről, míg a tűzoltóknál nekem az is benne van, hogy akár életem árán is..., ez a mentőknél nem, vagyis nem úgy kötelezik el magukat. Persze ez csak általánosítás.
És kiegészítésképp még csak annyi, hogy én bármit amit hallottam eddig ezekről a dolgokról, azok mind a médián keresztül történtek, ami akár akarjuk, akár nem, manipulál minket. Ez persze megintcsak egy mentség, de sajnos így van.
+én a mentősöket is legalább olyan nagyra tartom mint a tűzoltókat és szerintem fölösleges is azon hezitálni, hogy melyik a fontosabb. Mindkettő.

Lángvágó!
A tűzoltó ima nagyon szép és megható. Örülök, hogy olvashattam és így egyre jobban beleláthatok a tűzoltók világába.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23. 15:54 
pernyekergető

Devilke!!

Sajnos csak most olvastam a fordításodat, ami engem is nagyon meghatott!! El is döntöttem, hogy kinyomtatom és a szolgálati csoportomnak is, megmutatom a "hitvallást", mert úgy gondolom ebben minden le van írva ami a hivatásunkat fontossá, és széppé teszi!! Szeretnék a fordításodhoz mellékelni, a netes barangolásaim során felfedezett, Tűzoltó imádságot, amely engem legalább annyira megindított, mint az általad leírtak!!

Tűzoltó ima

Kötelességem teljesítése közben, Óh Istenem, ha bármikor láng csap fel,
Adj erőt, hogy megmentsem az életet, nem számít, mennyi idős is legyen.
Segíts, hogy átölelhessem a gyermeket, mielőtt túl késő,
Vagy megóvjak egy embert a szörnyű végzettől.
Tégy képessé arra, hogy meghalljam a leghalkabb segélykérést,
És gyorssá, s kellően ügyessé, hogy eloltsam a tüzet.
Hadd töltsem be szerepemet, és adjam a legjobb önmagam,
Hogy megvédjem az embereket és javaikat.
És ha a Te akaratodból elveszítem az életem,
Vedd védelmező karodba családom, s szeretteim.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23. 15:02 
tömlőszállító

Sziasztok,

hát, szerintem mindkét hivatás rengeteg felelősséggel jár, és nagy tiszteletet érdemel. Sajnos a balesetek nagy többsége abból adódik, hogy piciny hazánkban a közlekedéskultúra olyan, amilyen. Az autóvezetők nagy többsége hajlamos arra, hogy ne vegyen tudomást arról, hogy a kék villogót és a szirénát nem viccből használják. Sajna ez így van.

Petikeeeee írta:
nitina írta:
Azért az, hogy egy mentős újraéleszt valakit, vagy hogy egy tűzoltó életet adja valaki máséért az jó nagy különbség.Persze az is csodálatos dolog.

És mégis több mentős veszíti életét éves szinten összesítve Magyarországon szolgálatteljesítés közben,mint tűzoltó.
Ehhez mit szólsz?

Mentőbaleset minden hónapban van,a halálos kimenetelű sem ritka.
Miért? Mert nagyon veszélyes a közúti közlekedés,pláne kékkel.Itt mindig sietni kell.Télen-nyáron,nyári gumival,balesethez,szüléshez,gyerek sérülthöz,stb.

Lehet,hogy 2 percen múlik,hogy nem kell újraéleszteni. Ezért a sietség,ami az egyik legveszélyesebb dolog a világon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23. 13:01 
Szent Tömlő őrzője

nitina írta:
Azért az, hogy egy mentős újraéleszt valakit, vagy hogy egy tűzoltó életet adja valaki máséért az jó nagy különbség.Persze az is csodálatos dolog.

És mégis több mentős veszíti életét éves szinten összesítve Magyarországon szolgálatteljesítés közben,mint tűzoltó.
Ehhez mit szólsz?

Mentőbaleset minden hónapban van,a halálos kimenetelű sem ritka.
Miért? Mert nagyon veszélyes a közúti közlekedés,pláne kékkel.Itt mindig sietni kell.Télen-nyáron,nyári gumival,balesethez,szüléshez,gyerek sérülthöz,stb.

Lehet,hogy 2 percen múlik,hogy nem kell újraéleszteni. Ezért a sietség,ami az egyik legveszélyesebb dolog a világon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23. 12:43 

nitina írta:
Azért az, hogy egy mentős újraéleszt valakit, vagy hogy egy tűzoltó életet adja valaki máséért az jó nagy különbség.

Ne hidd, hogy a mentőzés veszélytelen! A műegyetem előtt egy héttel két kollega halt meg szolgálatteljesítés közben. Csak hamar feledésbe merült a többség előtt...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23. 11:27 
hamutipró

De tényleg ezt nem lehet csak azzal "lezárni", hogy VIGYÁZZATOK MAGATOKRA!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23. 8:24 
tömlőszállító

Nos, igen, a tűzoltók bátor emberek, és pont ezért tisztelem, becsülöm őket. Sajnálatos az a tény, hogy sok esetben ahhoz, hogy egy emberéletet valaki megmentsen a saját életét kell kockára tennie, néhány esetben elvesztenie. Egy szó mint száz, sok csodálatos, bátor ember van itt a fórumon is, és az életben is, akik sok esetben hősként viselkednek, és ezt nem így fogják fel. Minden tiszteletem az övék.
Csatlakoznék Devilkéhez, vigyázzatok magatokra mindannyian.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23. 3:28 
Szent Tömlő őrzője

Hat, erdekes beszelgetes alakult itt ki... hmm..hozzafuznem, azert nem feltetlenul hasztalan az az ember akit kimentenek, megha meg is hal vki azert hogy megmentse...amugy is, egy tuzoltonak nem is szabad merlegelnie hogy ki hasznos, ki hasztalan..ahogy a mentos is ujjaelszt barkit, fuggetlen attol hogy hajlektalan vagy eppen agysebesz.

A New Yorki tuzoltok pedig..hosok a javabol..de nekem minden mas tuzolto is legalabb akkora hos...inek mi jut...attol meg mndenki arra van feleskudve a tuzoltoknal hogy akar egy hasonlo katasztrofahelyzetben hasonlokepp cselekedjen mint New Yorki kollegaik. A Muegyetemi eset csak egy pelda a sok kozul amit tudnek sorolni...
Tovabbra is vigyazzatok magatokra

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22. 23:29 
Szent Tömlő őrzője

Mikor csinálod,nem gondolsz ilyenekbe bele.
Csak...csinálod és kész.Arra koncentrálsz,hogy mindent megtegyél.
Mentőknél,tűzoltóknál egyaránt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 22. 23:24 
hamutipró

Ti a legjobb emberek közé tartoztok!
A tűzoltók azok, akiktől sajnos egy kicsit már szinte "elvárás", hogy az életüket adják adott esetben, pedig tulajdonképpen, ha arra gondolunk, hogy ők milyen hasznos életet élnek, "miért hal meg egy haszontalanért egy ilyen fontos ember"?Persze ez így nagyon abszurd.
Hallani itt-ott a médiában, hogy egy-egy látszólag teljesen átlagos ember megment életeket, és ennek árán elveszti a sajátját.
Ezek mind olyan gyönyörű szívfacsaró dolgok, de vajon az, hogy valaki az adott helyzetben maga helyett fontosabbnek véli a másik életét, az egy pillanat alatt lefolyó folyamat, vagy azt már a kezdetektől érezni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18. 8:23 
tömlőszállító

Kedves Firefighter17!

Én is gartulálnék a hozzáláásodhoz neked is, és Zegzegnek is. Megmondom őszintén, én tisztelem, becsülöm az olyan embereket, mint ti, és úgy általában a tűzoltókat. Szerintem teljesen mindegy, hogy egy túó önkéntes vagy hivatásos, a lényeg az, hogy az, amit csinál mindenki számára hasznos, és megbecsülendő. Az én kedvesem is önkéntes tűó, mégis tudom, hogy ha arra kerülne a sor, hogy valakit ki kellene menteni valahonnan még az élete árán is kimentené. Ezért büszke is vagyok rá.
Szóval, csak így tovább, de azért vigyázzatok magatokra.

Firefighter17 írta:
zegzeg!
Nagyon jó tudni hogy vannak még rajtam kívül olyanok akiknek az életük ez a hivatás! Szerintem akik bele kóstoltak ebbe a szakmába azok mind ezen a véleményen vannak.
Nagyon szépen köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16. 12:54 

zegzeg!
Nagyon jó tudni hogy vannak még rajtam kívül olyanok akiknek az életük ez a hivatás! Szerintem akik bele kóstoltak ebbe a szakmába azok mind ezen a véleményen vannak.
Nagyon szépen köszi!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 15. 23:11 
tömlőszállító

Firefighter17 írta:
Engem nem a fizetés vonz! Ezt ti is nagyon jól tudjátok! Hanem az a bizonyos "akár a saját életem árán is" mondat jellemzi az egész eddigi életem... köszi... :-D

Tiszteletem kollégák.
Firefighter17, minden elismerésem. Benned olyan erők lakoznak mint egy New Yorki tűzoltóban. Számomra Ők a példaképek. Én is hivatásos vagyok de nagyon szeretem a hivatásomat. Bosszús vagyok ha olyan szerre ir a szolgálatparancsnokom ami alig megy. az 1-esen vagy a 2-esen szeretek szolgálni és minden a laktanyában eltöltött nap ami bevetés nélkül tellik el, számomra hiábavaló.
Jó érzés segiteni. Olyankor mindig azt érzem hogy vagyok valaki, volt értelme az eddig eltelt időnek, pedig ezek a pillanatok gyorsan elszállnak de ujjak jönnek.
Vigyázz magadra és másokra.
Üdv mindenkinek. zegzeg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11. 22:21 

Nagyon szépen köszi a bíztatást!!!!!!! :-D :-D :-D :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11. 20:11 
Szent Tömlő őrzője

FF17, szivesen :-D hajra, tovabbra is lelkesen!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11. 16:15 

Devilke... Gyönyörű... nagyon szépen köszi a fordítást... még csak most olvastam el... :-( Hihetetlen... nagyon nagy tiszteletem kollegáimnak, tűzoltó családnak... hogy ebben a nehéz világban is, kisebb nézet eltérésekkel, de mi a nagy család össze tart. És halált nem ismerő bátorsággal néznek szembe magával a pokollal!
Aug. 8. Örökre bennem marad... :cry: NEM FÉLEK SEMMITŐL! Mert ha holnap már nem leszek... akkor is tudom NEM hiába volt az én földi létem. Sikerült sok embert boldoggá tennem eddig is...
"Bárcsak tudnád milyen érzés a hátsó ajtón beosonni otthon, és úgy üdvözölni a szüleidet és a családodat, hogy nem mered elmondani hogy majdnem soha többé nem érkeztél haza."
Nagyon sokat tudnék irni... de mire végeznék szét foszalna a klaviatúra a kezemben... büszke vagyok hogy ilyen emberek védik életünket... és hogy én is segíthetek nekik, igaz még önkéntes szinten. De mindenféle képpem hivatásos szeretnék lenni. Engem nem a fizetés vonz! Ezt ti is nagyon jól tudjátok! Hanem az a bizonyos "akár a saját életem árán is" mondat jellemzi az egész eddigi életem... köszi... :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10. 23:13 

tűzoltó akart lenni írta:
uj vagyok a forumon de egy nagy csalodásomat kőzzé kell tennem de nem csak az enyém hanem kb 15 emberé is
Ma mentünk fizikális felméröre ahol nagyon csunyán férre vezettek minket mert amit minimum teljesiteni kellet az csak a 0 ra volt elég és azt mondták ha az teljesitve van akkor OK ezt nem értem

Helló!

Tudhatunk meg valamit a részletekről is?Mert így egy mondatban összezsúfolva kicsit átláthatatlan,hogy mi is történt...Akkor nem felelt meg senki?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]