* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 19. 7:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10. 22:33 
vízpocsékoló

uj vagyok a forumon de egy nagy csalodásomat kőzzé kell tennem de nem csak az enyém hanem kb 15 emberé is
Ma mentünk fizikális felméröre ahol nagyon csunyán férre vezettek minket mert amit minimum teljesiteni kellet az csak a 0 ra volt elég és azt mondták ha az teljesitve van akkor OK ezt nem értem

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. júl. 21. 22:39 
lángterelgető

Kösz, Devilke. Aki családban él és ezt - ezeket a szakmákat űzi, ismeri ezeket az érzéseket. A nejem majd egy hétig nyaggatott, mire kiszedte belőlem, hogy akkor kicsi híja nem jöttem haza. Azóta nem teszi, csak megérti, ha nyűgös vagyok egy kicsit. Kösz mégegyszer.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 12. 12:51 
parázspörgető

Gondolom a "cukormáz", hogy egy tüzoltó ne sajnáltassa magát?... De még ha amerikás cukormázasan is, segithet a "másokon segiteni akaró" emberek munkájának megbecsülésében. Hogy kicsit nézzen magába, aki a másik oldalon áll, hogy mi is van még azon kivül, ahogy ő él. Szerintem jo, h volt idejük ezt leirni, és jo volt olvasni, köszönet érte Devilkének is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 30. 21:51 
kapacsmester

Ezek a kanadaiak!!

Valami fantasztikus hogy mennyi idejük van verseket költeni! Nagyon szép, és meghitt, bár nem igazán szeretem a cukormázt, mert túl édes és megfájdul tőle a gyomrom!
De lehet hogy, csak az amcsiktól vették át!

Devilke! A fordítást köszönjük, szép ez a vers!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 30. 21:36 
Szent Tömlő őrzője

Tényleg nagyon jó az írás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 30. 18:52 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Szia Devilke!
Most jutottam el idáig, hogy el tudjam olvasni a verset!
Csodálatos, még egy icipicit könnyeztem is!
Szép volt! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 31. 9:29 
csizmás kandúr

Köszönjük Devilke!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 30. 12:44 
Szent Tömlő őrzője

Hááát köszönöm a kedves és hálás szavakat! Örülök hogy ekkora örömet sikerült szereznem! Bár ennél még sokkal de sokkal többet tehetnék a tűzoltókért...Megérdemelnétek igazán olyan szintű elismerést, amely tükrözi a munkátokat. Én belelátok vmelyest, és fáj hogy a helyzet ilyen..Azért is fordítottam le a szöveget, és feltettem más forumra is. Hogy az emberek olvassák, realizálják magukan, kiket nem bcsülnek meg kellőképpen.

És hát a füstös ruha ILLATA... :-D Imádom én is.. :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: bárcsak..
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 30. 10:03 
Szent Tömlő őrzője

Devilke drága!Nagyon szép ajándékot kaptunk tőled,külön csodálatos ,hogy felfedezted és megosztottad velünk;KÖSZÖNJÜK!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 30. 7:40 
pernyekergető

Üdv mindenkinek!

Devilke! Nagyon örülök, hogy lefordítottad, és közzé tetted ezt a szöveget! Gratulálok, és köszönöm!
AZt hiszem értem miről szól a szöveg, nagyon jó!
Amikor az ember ebben a szakmában - végigjárva a legtöbb lépcsőt - eltölt vagy húsz évet, akkor felgyülemlik benne annyi minden, hogy azt szinte kibeszélni, és leírni sem tudja, de sokszor már nem is akarja. Tragédiák sora... De itt tart a siker élmény, hogy segíthettünk/segíthettem valakin.
Amikor már nem lehetek abban a helyzetben (sajnos én is öregszem), hogy embereken segíthessek, menthessek, akkor az hiányozni fog!
/talán megértitek azt az öreg Tűzoltót, aki tisztelgett a káresethez vonuló tűzoltóautónak!/

Egyszer a lányom még csak hat éves volt (ma már 25), kijelentette, hogy szereti a szolgálatból hazavitt, füstös gyakorló ruhám szagát, "mert apa hazajött!"

:tapsolo: KÖSZ DEVILKE!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 29. 17:23 

Devi!

Én a magam részéről(és gondolom másokéről is) köszönöm/jük a "verset" sztem nagy jó, meg is borzongtam egy kicsit(de nem a félelem miatt, hanem az öröm miatt)mert annyira tetszett, lehet hogy furcsa rekció volt, de úgylátszik ezt tette a szervezetem.....Másrészt, szetm nagyon megrendítő.

KÖSZÖNJÜK/ÖM :cool:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 29. 12:10 
pernyekergető

Szia Devike! :tapsolo:
Köszönjük szépen (a fordítást is!), nagyon kifejző az írás, az biztos...
Sokan tudják itt, hogy miről szól...
Meg talán azt is, hogy nem feltétlen kell a kedvesnek/feleségnek mindent tudni. Talán nem értené, vagy jobb ha nem tudja.
Köszi +egyszer!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 29. 10:44 

Sziasztok!

Ez tényleg nagyon szép! Sokan kérdezik tőlem is, hogy miért is akarom azt csinálni, amit(és néznek bután, hogy biztosan 100as vagyok-e)... Nem értik, hogy ez szerelem. Egy kedves barátom mondta egyszer erre: Nem érdemes magyarázkodni. Aki nem érti, nem érzi, annak hiába mondod, aki érti, érzi, az meg nem kérdezi. ;-)
Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 29. 10:08 
Szent Tömlő őrzője

Nos, ha vkit angolul is érdekelne, itt az eredeti:

I wish you could know what it is like to search a burning bedroom for
trapped children at 3 AM, flames rolling above your head, your palms
and knees burning as you crawl, the floor sagging under your weight as the kitchen below you burns.

I wish you could comprehend a wife's horror at 6 in the morning as I
Check her husband of 40 years for a pulse and find none. I star t CPR anyway, hoping to bring him back, knowing intuitively it is too late. But wanting his wife and family to know everything possible was done to try to save his life.

I wish you knew the unique smell of burning insulation, the taste of
soot-filled mucus, the feeling of intense heat through your turnout
gear, the sound of flames crackling, the eeriness of being able to see
absolutely nothing in dense smoke-sensations that I've become too familiar with.

I wish you could read my mind as I respond to a building fire "Is this
a false alarm or a working fire? How is the building constructed? What
hazards await me? Is anyone trapped?"

Or to call, "What is wrong with the patient? Is it minor or life-threatening? Is the caller really in distress or is he waiting for
us with a 2 X 4 or a gun?"

I wish you could be in the emergency room as a doctor pronounces dead The beautiful five-year old girl that I have been trying to save during the past 25 minutes, who will never go on her first date or say the words, "I Love you Mommy" again.

I wish you could know the frustration I feel in the cab of the engine,
squad or my personal vehicle, the driver with his foot pressing down
hard on the pedal, my arm tugging again and again at the air horn chain, as you fail to yield the right-of-way at an intersection or in traffic. When you need us how ever, your first comment upon our arrival will be, "It took you forever to get here!"

I wish you could know my thoughts as I help extricate a girl of teenage
years from the remains of her automobile. "What if this was my
daughter, sister, my girlfriend or a friend? What were her parents reaction going to be when they opened the door to find a police officer with hat in hand?"

I wish you could know how it feels to walk in the back door and greet
My parents and family, not having the heart to tell them that I nearly did NOT come back from the last call.

I wish you could know how it feels dispatching officers, firefighters
And EMT's out and when we call for them and our heart drops because no one answers back or to hear a bone chilling 911 call of a child or wife needing assistance.

I wish you could feel the hurt as people verbally, and sometimes
physically, abuse us or belittle what I do, or as they express their
attitudes of"It will never happen to me."

I wish you could realize the physical, emotional and mental drain or
Missed meals, lost sleep and forgone social activities, in addition to all
the tragedy my eyes have seen.

I wish you could know the brotherhood and self-satisfaction of helping
save a life or preserving someone's property, or being able to be there in time of crisis, or creating order from total chaos.

I wish you could understand what it feels like to have a little boy
Tugging at your arm and asking, "Is Mommy okay?" Not even being able to look in his eyes without tears from your own and not knowing what to say. Or to have to hold back a long time friend who watches his buddy having CPR done on him as they take him away in the Medic Unit. You know all along he did not have his seat belt on. A sensation that I have become too familiar with.

Unless you have lived with this kind of life, you will never truly
understand or appreciate who I am, who we are, or what our job really means to us........I wish you could though.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 29. 10:01 
Szent Tömlő őrzője

Nos, feltettem már más olyan honlapra is, ahol forumon regisztrálva vagyok, és meglehetősen olvasott :-D A továbbiakban pedig mindenki úgy hasznosítja, ahogy szeretné!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Bárcsak mások is tudhatnák...
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 29. 9:26 

Devilke, ez nagyon szép! Én pont emiatt:

devilke írta:
Bárcsak érezhetnéd milyen amikor az emberek szavakkal, vagy akár fizikailag is neked esnek, vagy leszólják amit csinálok, vagy amikor kijelentik: “Ez velem soha nem fog megtörténni”.

és emiatt is:

devilke írta:
Hacsak nem éltél te is ebben, akkor nem értheted meg soha teljesen azt hogy ki vagyok, kik vagyunk, és hogy mit jelent számunkra a munkánk….Bárcsak érthetnéd…

Soha nem éltem ebben, soha senkim nem élt még hasonlóban sem, de azért (is) próbálom megérteni és pont azért vagyok mindig elszomorodva, ha azt hallom, hogy mások úgy reagálnak, ahogy a fenti idézetben is. Barátnőm ikertesója orvos és sok szomorú dolgot mesélt az emberek reakcióiról a tűzoltók irányába.

Talán ezt a fordítást máshol is meg lehetne mutatni. Ahol olyan emberek is olvashatnák, akik ide nem jutnak el, de talán értenék és változna a véleményük pozitív irányban.

De tényleg nagyon szép, én is köszönöm. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Bárcsak mások is tudhatnák...
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 29. 8:15 
Szent Tömlő őrzője

Az én véleményem is hasonló!
devilke írta:
... Hacsak nem éltél te is ebben, akkor nem értheted meg soha teljesen azt hogy ki vagyok, kik vagyunk, és hogy mit jelent számunkra a munkánk….Bárcsak érthetnéd…

Devi!
Köszi, hogy megajándékoztál engem/minket ezzel a fordítással! Az biztos, hogy Te már sokmindent 'értesz'! Mégegyszer, Kép!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Bárcsak mások is tudhatnák...
HozzászólásElküldve: 2006. márc. 28. 21:55 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Külön topicot nyitok kívételesen, mert szerintem ez sehová nem illik bele. Az alábbi szöveget, vagy inkább hitvallást egy kanadai tűzoltó forumon találtam. lefordítottam nektek, hogy aki esetleg enm tud angolul, az is el tudja olvasni..Engem megrendített és elgondolkoztatott...Kíváncsi lennék, ti mit gondoltok erről...

Bárcsak tudhatnád hogy milyen érzés hajnali 3kor benntragadt gyerekeket keresni egy égő házban, miközben lángok cikáznak a fejed felett és égetik a tenyeredet és a térdeidet, miközben mászol a rogyadozó padlón, és alattad ég a konyha.

Bárcsak átéreznéd annak a feleségnek a fájdalmát, akinek a 40 éves férjének hajnal hatkor próbálom megkeresni a pulzusát, de nincs neki. Elkezdem az újraélesztést azért, remélvén hogy sikerül visszahozni, miközben már legbelül tudom hogy túl késő. De mégis szeretném hogy a felesége azt látná hogy mindent megtettem azért hogy megmentsem az életét.

Bárcsak ismernéd az égő szigetelés jellegzetes szagát, és a füsttől keserű nyál ízét a szádban, a kifordult csizmádban érződő átható forróságot, a lángok ropogását, és azt a hátborzongató érzést, mikor semmit nem látsz a sűrű füstben. Érzéseket, amelyeket én már rég ismerek.

Bárcsak olvashatnál a gondolataimban, mikor hallom a riasztást és átfutnak az agyamon a kérdések: Vaklárma vagy igazi tűz? Milyen az épület szerkezete? Miylen veszélyek várnak rám? Vannak-e bent áldozatok?

Vagy pedig: MI a baj a beteggel? Kisebb probléma, vagy életveszélyes? Vajon a páciens keserves kínok közt vergődik, vagy egy fegyverrel vár minket?

Bárcsak ott lehetnél a sürgősségin amikor egy ötéves kislányt, akit előtte 25 percig próbáltam megmenteni, az orvos halottnak nyilvánít, és már soha többé nem megy első randira és nem mondja többé hogy “Szeretlek mami!”.

Bárcsak érezhetnéd azt a szorongást amelyet érzek a fecskendőben ülve, társaimmal összepréselődve, miközben a gépkocsivezető laba keményen nyomják a gázpedált, miközben újra és újra nyomom a légkürtöt mikor nem adják meg az elsőbbséget a kereszteződésekben. Mégis, mikor szükséged van ránk és megérkezünk, az első reakciód az lesz: “Azt hittem, már sosem érkeztek meg!”

Bárcsak ismerhetnéd a gondolataimat amelyek átfutnak az agyamon, miközben egy tinilányt mentek ki egy autoroncsból: “Mi lenne, ha ez az én lányom, testvérem, barátnőm vagy családtagom volna? És hogyan reagálnak majd a szülei arra, mikor egy rendőr ott áll az ajtóban a sapkájával a kezében?”

Bárcsak tudnád milyen érzés a hátsó ajtón beosonni otthon, és úgy üdvözölni a szüleidet és a családodat, hogy nem mered elmondani hogy majdnem soha többé nem érkeztél haza.

Bárcsak ismernéd, milyen érzés hívni a rendőröket, tűzoltókat, mentőket, és várni hogy valaki felvegye a telefont, de senki nem válaszol, miközben hallod a vonal másik végén a segítségre szoruló gyermek vagy feleség szívszaggató könyörgését.

Bárcsak érezhetnéd milyen amikor az emberek szavakkal, vagy akár fizikailag is neked esnek, vagy leszólják amit csinálok, vagy amikor kijelentik: “Ez velem soha nem fog megtörténni”.

Bárcsak átérezhetnéd a fizikális és mentális nyomást, a félbeszakított vagy elmaradt étkezéseket, az ébren töltött órákat, és az elmulasztott társadalmi eseményeket, plusz még azt a rengeteg tragédiát amelyet látok nap mint nap.

Bárcsak tudnád micsoda érzés megmenteni valaki életét, vagy megóvni a tulajdonát, vagy ott lenni mikor szükség van rád és rendet teremteni a káoszban.

Bárcsak tudnád, milyen érzés átkarolni egy kisfiút aki azt kérdi: “Anya jól van?”, miközben nem tudsz annélkül a szemébe nézni, hogy magad is ne sírnál és közben nem tudod mit is mondhatnál. Vagy visszatartani egy gyerekkori barátot, aki végignézi ahogy a barátját próbálják újraéleszteni és a végén a mentő elszáguld vele. Mind tudjátok hogy nem volt bekötve a biztonsági öve. Egy érzés, amelyet én már régóta ismerek.

Hacsak nem éltél te is ebben, akkor nem értheted meg soha teljesen azt hogy ki vagyok, kik vagyunk, és hogy mit jelent számunkra a munkánk….Bárcsak érthetnéd…

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 68 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]