Riasztási rendszer

Tűzoltósági programok. Játékok: Vészhelyzet, Firechief és társai.
Tűz Ottó
kapacsmester

Re: Riasztási rendszer

Hozzászólás Szerző: Tűz Ottó » 2010. nov. 05. 10:45

„A szoftvert 2009-ben szállító Synergon-csoport egyik leányvállalata jóval drágábban adta a programját, mint versenytársai.”
Ha nem az Ftp-ről lenne szó, attól kéne tartani, hogy valami humbug volt, és nagyobb léből nagyobb százalék jár effektus lépett fel. de miután az FTP minden gyanún felül áll, így legalább erre nem kell gondolni. Egyszerűen ez volt a legjobb és kész. Drága volt ugyan, de legalább működött 4 napig! Az olcsó konkurens rendszere lehet csak 3 napig működött volna! Egész biztos, hogy ezt előre látta a megrendelő is, ezért választotta a legdrágábbat! Csak nem fog az FTP Szőke kapitánytól venni vmi jóárasított bóvlit… Az informatikai főosztály vezetője az ország , vagy talán Európa egyik legkiválóbb szakembere. Tudta, hogy mit csinál!

„Tizenkét éve, 1998-ban vezette be a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság az ERIR-t, amelyet arra találtak ki, hogy a különböző tűzesetekhez, káreseményekhez a lehető legoptimálisabban és leggyorsabban lehessen kivezényelni a járműveket és egységeket.”
„A DOS-alapon működő szoftver fölött azonban eljárt az idő.”
Aki azt készítette már nincs az állományban. Az FTP-n nem volt rá szükség. Hiába volt irodalmi neve… Ez viszont megint csak az FTP bölcsességét dícséri: még jó, hogy nem tartottak meg az FTP-n olyan enbert, aki ilyen elavult dosos rendszereket csinál. Fizetésért. Munkakörileg. De eljárt felette az idő. És még mennyi minden(ki) felett eljárt az idő…

„ egyetlen ember látta át az új ERIR-t, ám őt valószínűleg nyugdíjazzák, és jelenleg nincsen senki a parancsnokságon, aki értene a rendszer kezeléséhez.”
Nyugdíjasként nem tudna szakértőként vagy tanácsadóként segíteni? Igaz, hogy az FTP-n nem nagyon szokás nyugdíjasokat foglalkoztatni, de most az egyszer kivételt tehetnének! Ilyen kiemelkedő tudású szakembert nem szabad elengedni! Inkább vonják meg egy évre a vonulósok pótlékát, de valahogy gazdálkodják ki ennek a kiváló és pótolhatatlan tudású szakembernek a fizetését! A világon nincs több ilyen képességű ember! Egyetlen főváros sincs, ahol a tűzoltóság riaszthatósága egyetlen ember tudásán áll vagy bukik! 2 milliós fővárosunk zsebébe nyúlhatna! Meg kell menteni ezt a géniuszt! És jó lesz, ha a beosztottak is elgondolkodnak: ha nyugdíjba megy a kiválóság, megszünik a tűzoltók riaszthatósága, aztán megszünik a tűzoltóság. nem inkább önként kéne felajánlásokat tenni főosztályvezető úr részére?!

„Ennél többet azonban nem mondott, a kérdések elől azzal tért ki, hogy nem szakértője a témának”
Így igaz! M.P. szóvivő csak akkor és csak arról nyilatkozik, ha szakértője a témának. Kerestem a szakértői jegyzékben is. De nem találom. Akkor ő most melyik témának a szakértője?! Mert ugye ő csak abban nyilatkozik, amiben szakértő.

„ Bende Péter tábornokhoz, az FTP parancsnokához irányított, akit azonban a honlap hivatali elfoglaltságai, illetve pénteken kezdődő szabadsága miatt nem ért utol. „
Tábornok úr egyébként sem szereti a népszerűsködést, nem szeret szerepelni. Még jó, hogy nem fog minden firkász rendelkezésére állni! van szóvivője neki, majd az… Ja, de az meg nem szakértő. A hivatlai elfoglaltság pedig szent. Ahogy a szabadság is. Jó pihenést kívánunk tábornok úrnak. Csöndes pihenés közben érdemes elgondolkodni, hogy a dosos ERIR-en kívül mi felett, ki felett járt még el az idő…

„Később az FTP-n találtak a tábornok helyett egy nyilatkozót, ő azonban szavait később e-mailben visszavonta.”
A határozottság fontos ezekben a beosztásokban. Sajnos a kárhelyen a beosztott, meg a szolgpk. később nem tudja emilben visszavonni a cselekedeteit… így aztán utólag minden mozdulata elemezhető, értékelhető.

„ A győztes cég alkalmazottja a tender egyik műszaki bírálójának a felesége. A győztes pályázatért 186,5 millió forintot fizettek ki, annak ellenére, hogy "az új rendszerre eredetileg 120 millió forintot irányoztak elő az informatikai közbeszerzési tervben" (a vesztesek 133 és 107 millió forintos ajánlatot tettek).”
És ez mot miért baj?! Nincs szabad munkahely választási lehetőség? Majd már tán az újságíró mondja meg, hogy hol dolgozzon a fősoztályvezető úr asszonya?! Nagyon helyes, legalább alaposan meg lehetett vizsgálni az ajánlatot. Nem kellett csak azokra az unalmas papírokra hagyatkozni. Akár vacsora közben is lehetett tárgyalni az ajánlatról. Apropó: kifizették már főosztályvezető úrnak a túlmunkáért járó pótlékot? Mert az tutti, hogy családi körben is kellett foglalkoznia ezzel a páláyzattal. Feltehetően haza vitte a munkát ő is asszonya is. Az pedig nem lehet kárpótlás, hogy informatikai főosztályvezető úr is kap esetleg valami készenléti vagy ügyeleti vagy miylen pótlékot. Az nem azért jár, hanem az állandó készenlétért!

„ A műszaki értékelést ugyanakkor a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság informatikai főosztályvezetője és az ő helyettese végezte el, előbbinek a felesége a Synergon-csoport alkalmazottja. „
Irigykednek a firkászok! Meg a többi fikázó is! El se tudjátok képzelni, hogy egy családban lehet két ilyen szakember, mi?! Nehogy már az fájjon, hogy ebbe a több családba több ész és tudás szorult mint 100 másikba! A tehetség utat tör magának!

U.i.: Nem erőltetném én azokat a nyugdíjazásokat… előtte még jó lenne minden vezető ténykedését értékelni… s méltó módon elismerni. MÉLTÓ módon…
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2010. nov. 05. 10:44

Harley!

Igazad van, mert nem látni a próbálkozást...
De ez arrafelé sosem egy perc kérdése...mintha ezt Te nem tudnád!

Amúgy én sem érzem a korrekt tárgyilagosságot az index.hu "cikkében".
Ha korrektek és nem bulvár szintűek lennének, akkor lenne benne leírás a miértekre.
Vagy legalább próbálkozás annak átadására, hogy a laikusnak is kiderüljön miről van éppen szó...

Mert, hogy tesztelésen omlik össze a rendszer...na puff!
A tesztnek nem az a dolga, hogy a hibákat feltárja?!
Tehát ha ez teszt volt, minek felfújni?
Ha munkába állt, a már működésre szánt verzió...akkor miért ez a szar bulvár cím?

Szerintem Te állandó jelleggel a személyi felelősöket keresed és csak egy helyen...
Az FTP-n!
Kereshetném, de nem fogom az ezer x hozzászólásodban a tűzoltók védelmét.
Meg van.

Ezért szerintem most is pakolj kétfelé a mérlegedben!
Egyik tányér az indexé, a másik legyen az FTP.

De ha csak teszt volt?
Akkor minek kötözködsz?
Nem arról van szó, hogy a teszt sikerült rosszul?...
Üdv: Backdraft
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 05. 10:26

Visszakérdezek. Kit neveznél te szóvivőnek?
fixy
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: fixy » 2010. nov. 05. 10:18

Harley írta: Az újságíró mit gondol ilyenkor?
Nem akarok kötekedni, de milyen "újságíró"? Azokra a firkászokra gondolsz, akik az indexen megjelenő lapokat töltik fel betűkkel? Mert azokat nem nevezném újságírónak.
Szokásukhoz híven összehordtak hetet-havat, miközben halvány fogalmuk sincs az egészről.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 05. 10:12

Ha az FTP-n értenének a kommunikációhoz, ez nem történt volna meg. Az FTP-nek meg kellett volna hívnia az újságírót, nézze meg a rendszert, beszéljenek róla részletesen. Ehelyett Molnár Péter közölte, hogy nem ért hozzá (lehet, már az új, készülő jogszabály fényében mondta ezt magáról), átirányította a parancsnokhoz, aki szabadságon van (és ennek ellenére sem volt hajlandó tájékoztatni vagy kijelölni valakit a tájékoztatásra), valaki meg nyilatkozott, de azt meg gyorsan vissza is vonta (legalábbis a cikk alapján ez történt). Az újságíró mit gondol ilyenkor? Az, hogy itt valami nagyon bűzlik. Az Index tehát korrekten megadta a lehetőséget, hogy az FTP cáfoljon, pontosítson. Az FTP nem élt vele.
backdraft
slagmester

Riasztási rendszer...vs. Index

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2010. nov. 05. 9:58

Üdv!

Elgondolkodásra késztetett ez a hirtelen összedobott fos cikk az index.hu-n.
Két komoly szakmát is dilettantizmussal vádolnak ilyen módon.
Első az mi vagyunk, a taktikailag jól szervezett tűzoltóság, a másik egy fejlett informatikai rendszert készítő cég IT szakemberei, (itt még az FTP Informatikája is beleértendő.)

Ilyen kritikus felhasználásra szánt programváltásnak, főleg egy teljes platform cserének megvannak a tesztelési fázisai és a visszaállítási tervei.

Munkám során én is láttam nem Magyar! rohadt drága, nagyon fontos rendszereket figyelő programokat nap mint nap összeomlani!
Nulla backup lehetőség onnantól és megy a vakrepülés...

Az Index cikke totálisan bulvár!
Semmi komoly szakmaiság nincs benne.
Se korrekt leírás, és Molnár Peti illetve Bende tábornok úr nevén kívül egy konkrét név sincs benne...

A Lánglovagok.hu-nak külön gratulálok az MTI-nél való "fellebbezésért"!
Üdv: Backdraft
kukucs
hamutipró

Re: Fővárosi tűzoltóság

Hozzászólás Szerző: kukucs » 2010. nov. 05. 9:27

http://index.hu/belfold/2010/11/04/a_te ... e/?rnd=872" onclick="window.open(this.href);return false;

Szerintem a tesztüzem nem azt jelenti, hogy az új rendszert egyből élesbe bevetjük és amikor látjuk, hogy nem jól működik akkor gyorsan visszahozzuk a raktárból a régi gépeket nehogy baj legyen! :radobbent: :radobbent: :radobbent:
Mert ugye ez így volt!!!! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 05. 9:23

"Molnár Péter szóvivő szerint ugyanis az új ERIR „még nincs rendszerbe állítva”. Ennél többet azonban nem mondott, kérdéseink elől azzal tért ki, hogy nem szakértője a témának..."

:-D :-D :-D
fixy
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: fixy » 2010. nov. 05. 8:51

Lánglovagok írta:A szerkesztőség az MTI-hez azonnali helyesbítési kérelemmel fordult, mert ez nem állja meg a valóságot,
Talán "nem fedi a valóságot"? ;)

Egyébként arra is kíváncsi lennék, a Synergon mit szól ahhoz a cikkhez, a korrupcióval kapcsolatos célozgatások miatt.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2010. nov. 05. 8:45

A Magyar Távirati Iroda által ma számtalan médiumban jelent meg az FTP új ERIR-jével kapcsolatban hír, amely az Index cikkére hivatkozva írta, hogy az állítólagos összeomlásról a Lánglovagok.hu számolt be. A szerkesztőség az MTI-hez azonnali helyesbítési kérelemmel fordult, mert ez nem állja meg a valóságot, csupán a fórumban az egyik felhasználó által történt erre vonatkozó beírás, és ez koránt sem egyenlő azzal, mintha a Lánglovagok.hu portálrészén cikként jelent volna meg az információ.
fixy
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: fixy » 2010. nov. 05. 8:35

fixy írta: fideszeseken erőszakolnak... :(
fideszesekeT - elnézést. :)
fixy
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: fixy » 2010. nov. 05. 8:33

Nekem már a cím láttán nyiladozott a bicska a zsebemben. Tragikus, ami azon a szennylapon folyik újságírás címén. És még csak kommentálni sem lehet az ilyen ferdítéseiket.
Két dolog tetszett különösen ettől az anonim "szakembertől":

- egyik legfőbb problémája, hogy a pályázatot a legdrágább ajánlat nyerte. (mintha ez lenne a legfontosabb egy IT rendszernél, minden más csak ez után következne)
- Ezt csak idézni tudom: "A győztes cég alkalmazottja a tender egyik műszaki bírálójának a felesége.". Hát ez komoly ellenérv az adott rendszer ellen... :D És ez a patkány még a nevét is szégyelli.

Egyébként láttam én milliárdos rendszert is összedőlni. Ebben a kapkodós, túlfeszített tempóval működő világban az a csoda, ha egy új szoftvert hibátlanul sikerül bevezetni. És akkor még nem beszéltünk a (részemről csak feltételezett) személycserékről, mert ugye most mindenhova párthű, fideszeseken erőszakolnak... :(
Cruise
slagmester

Hozzászólás Szerző: Cruise » 2010. nov. 05. 8:31

Szergejj!

Mennyit fizetnek egy az ilyen hírekért? Érdemes a dologgal komolyan foglalkozni? Konkrétan másodállásra gondolok. Otthon végezhető könnyű munka hmm.. 8-)

ui: remélem nem veszed komolyan. :-D
A leírtak az én véleményemet tükrözik, nem kapcsolhatóak és nem tükrözik sem a langlovagok.hu sem más szervezet vagy személy véleményét! További közlésükhöz nem járulok hozzá!

Cruise
LittleG
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: LittleG » 2010. nov. 05. 1:53

Ezt olvastátok?
http://index.hu/belfold/2010/11/04/a_te ... rendszere/

Már megint "jól utánajárt" a dolgoknak a zindex! Nem csoda, hogy nem merte vállalni a nevét a cikk írója! Biztos a Story-tól vették át a srácot! :-) Hátha így könnyebben megy az "elbulvárosodás"! Tanulhatnának M.P-től. Ő legalább bevallja őszintén: Nem értek hozzá, inkább csendben maradok.

Bírom, amikor 1 fórum hozzászólásra lecsapnak a média hiénái, és az elhintett (helyenként valós, vagy abszolút valótlan) morzsákból próbálnak vért izzadva valami cikknek nevezhetőt összehozni.

Ha jártak volna kerületben, akkor tudhatnák, hogy ott már jó ideje grafikus felületen megy az ERIR, DOS rendszernek nyoma sincs. Talán a HKP-ben még DOS volt.
(Tűzoltóság-Index: 1:0)

Műegyetem: No comment, lerágott csont. Nincs már hírértéke.
A halottak napi hosszú hétvégén ezért újra a régi verzió utasításai alapján kellett vonulniuk a fővárosi tűzoltóknak.
Szerintem a HKP utasításai alapján vonulunk. :-)
(Tűzoltóság-Index: 2:0)
Informátorunk szerint egyetlen ember látta át az új ERIR-t, ám őt valószínűleg nyugdíjazzák, és jelenleg nincsen senki a parancsnokságon, aki értene a rendszer kezeléséhez.
Ha ez igaz lenne, akkor az az 1 ember kedd óta nem alszik semmit. Biztos dönti magába az energiaitalokat! :-) Ja, és a hangját is változtatni tudja. Női hangon nyomja a legjobban! ;-)
(Tűzoltóság-Index: 3:0)

Viccet félretéve, csak ért hozzá valamennyire a HKP is, ha tud riasztani minket. Az én csoportomban lejött minden riasztás az új rendszeren is. Az már más kérdés, hogy miért változtattak a kapuk nyitásán? Persze ez részletkérdés, lehet csak nekem furcsa. A lényeg, hogy mire indulunk, nyitva van!

Szerintem a gond a p.k.-k hozzáállásával van. Nálunk is olyan volt beültetve, akit oktatásra sem küldtek. Még jó, hogy a HKP segített neki, ha elakadt!
még néhány hétig „ott lesz mögötte” a korábbi verzió is
Honnan veszik ezt a hülyeséget? Mögötte csak a kábelek vannak. :-) Le lett bontva az egész régi ERIR kedd reggel. Persze lehet arra gondolt a cikk írója, hogy nem töröltek róla semmit, és bármikor vissza tudnának állni rá. De nem ezt írta! Ülj le fiam, fogalmazás 1-es!
Firefighter17
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Firefighter17 » 2010. nov. 04. 13:54

Sok sikert a rendszernek! Bár csinál érdekes dolgokat. Ceruza + papír és utána telefon a kerülethez hogy átadja a riasztási közleményt...
"Minden tűzoltó piromániás különben nem szeretné a munkáját!"
Az eddigi hozzászólásaim a saját veléményemet képezik és semmiféle képpen nem egyeztethető össze a szolgálati helyem álláspontjával!
Jomunkasember
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Jomunkasember » 2010. nov. 04. 10:53

szergejj!

Melyik portálon olvastad ezt a hírt, hogy ennyire tájékozatlan vagy? Pár napja indult az új ERIR, az előző héten csak teszteltek. A visszaállás szerintem csak a hosszú hétvége miatt volt. Az újról meg hogy lehetne komolyan vehető véleményed, ha még nem ismered? Esetleg te fejlesztetted a programot, hogy birtokában vagy a tudásnak? Biztosan kell 1-2 hónap, mire mindenki rutin szintjére emeli az ismereteit a rendszerrel kapcsolatban. Szerintem semmivel sem indul nagyobb hátránnyal, mint anno a régi. Bár 1 dolog kétségtelen: a papír+ceruza párost egyik sem tudja überelni! :-D
szergejj

Hozzászólás Szerző: szergejj » 2010. nov. 03. 12:44

A fővárosban elindult az új ERIR. Élt 4 napot. A hosszú hétvégére visszatért a régi ERIR mert az legalább működött. Az újról még felesleges bármit is írni, mert csak rosszat tudnék.
:C: Mindenkinek nyugodt szolgálatot :C:
Jomunkasember
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Jomunkasember » 2010. szept. 26. 23:42

Poénként írtam a kötbéres dolgot, de úgy látszik te véresen komolyan veszel mindent!

Nem célom az etetés, erre vannak nálam megfelelőbb emberek is. ;-)
Persze, hogy magas! Nekem az utolsó helyezett "tiszteletdíja" is irreálisan sok. Egész életemben nem keresek annyit. Sajnos az informatika 1 ilyen drága ipar! Valahol láttam a napokban, hogy az új Photoshop is közel 300e Ft. Azzal pedig (Nagyon leegyszerűsítve!) csak rajzolgatni lehet. A borítékkal nekem csak 1 bajom van, mint ahogy neked is: Nem mi kaptuk! :-)

A műegyetemi hozzászólásod viszont elég durva volt! Ha ezt egy kívülálló olvassa, még a végén azt szűri le belőle, hogy míg kész nem lesz az új ERIR, addig átlagosan havonta egy tűzoltó életét veszti emiatt. Azért ez így ebben a formában elég negatív képet festene rólunk, nem gondolod?

Ilyen alapon a kőbányai híradóst is vádolhatnád, hogy a Somkuti-féle habfolyatóról azt sem tudta, hogy eszik-e vagy isszák. Ha olvastad a tanulmányt annak idején, (márpedig miért ne olvastad volna, szinte mindenki olvasta) tudhatnád, hogy a halálesetek a halmozott hibákból jöttek létre. Ugyanúgy felelős a BME gondatlansága, a káoszból eredendő szervezetlen helyszíni irányítás, és valljuk be az indokolatlan hősködés is. A Hírközpontban pont amiatt vannak több éves (egyesek évtizedes) múlttal rendelkező emberek, hogy ha bármilyen technikai baki lenne, akkor is átlássák a dolgokat és ne egy gép irányításától függjenek. Az csak támogatja, gyorsítja + olykor kényelmesebbé teszi a munkájukat. Elvégre kényelmesebb ezt használni az utólagos adminisztratív feladatokhoz is, mint pl. Erika írógépen bohóckodni. (Fiatalabbak számára itt a hivatkozás: http://retronom.hu/files/images/erika.jpg) Bár úgy hallottam, hogy a régi ERIR lassúsága mostanában sokszor púp a hátukon.)

Szóval az egészből csak azt akartam kihozni, hogy ha valami nem teljesen kóser, és már nincs mivel előhozakodni, akkor egyesek mindig előveszik ezt a témát, mert olyan jól „rá lehet húzni mindenre”. Szerintem ezek a fiúk nem örülnének, ha minden egyes ügy kapcsán visszaélnének a nevükkel. Tiszteljük emléküket, nyugodjanak békében!
FÜVes
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: FÜVes » 2010. szept. 26. 18:52

Jomunkasember írta:
Az az aprócska tény se tűnik fel neki, hogy a nagy Synergon projekt a lejárt határidő ellenére idáig nem valósult meg?
Nézd a dolgok jó oldalát FÜVes! Ha így haladnak Synergonék, kötbérben visszajön a rendszer ára. :-D
És ezért hány tűzoltónak kell még meghalnia? Ugye senkit sem kell emlékeztetni 2006. augusztus 8-ára?

Azzal meg ne etessél senkit, hogy ha néhány millió még lejön a végösszegből, akkor még mindig nem irreálisan magas a költség.

Ettől az esettől elvonatkoztatva, nem erre a beruházásra értve írom, hogy az ilyen magas árakra szokták mondani, belekalkulálták a borítékokat.
Jomunkasember
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Jomunkasember » 2010. szept. 26. 18:33

Az az aprócska tény se tűnik fel neki, hogy a nagy Synergon projekt a lejárt határidő ellenére idáig nem valósult meg?
Nézd a dolgok jó oldalát FÜVes! Ha így haladnak Synergonék, kötbérben visszajön a rendszer ára. :-D
Jomunkasember
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Jomunkasember » 2010. szept. 26. 18:27

G nevű kollégád szavaiból én azt vettem ki, hogy nem fenyegetett, csak óvatosságra intett. Úgy látszik Te már mindenkiben az ellenséget látod. Persze igaz a mondás, hogy jobb félni, mint megijedni!

Véleményem szerint a fórumon emlegetett vezetők nem írnak vissza, nem védik magukat itt különböző álneveken, mint ahogyan azt te feltételezed. Akinek (elvileg) megingathatatlan posztja van, az nem szorul rá az ilyesmire. Max. csak olvasgatják a fórumot, aztán ha valami olyasmi jönne elő, akkor intézkednek. (Persze nem virtuálisan...)

Kérnék 1 szívességet tőled! Magyarázd már el nekem, miért van az, hogy mostanában egyre gyakrabban hallom, hogy 1-1 vezetőt csak főosztályként emlegetnek? (Mint ahogy láttam pár hozzászólással ezelőtt, te is követed ezt a szokást.) Előző héten is az egyik illetőnek az étkezőben M. Zs. -vel volt valami személyes problémája, akit a későbbiekben csak humán főosztályként emlegetett. Szerintem a többi ott dolgozónak semmi köze nem volt ehhez az ügyhöz. Akkor most legyenek ők is hibásak, mert ott dolgoznak? Arról már nem is beszélek, hogy annak idején meg az R1 tagjait „bélyegezték meg”. Nem hinném, hogy azért mert 2 társuk nem viselkedett megfelelően, akkor általánosítani kell, és élcelődni velük. Tény, hogy van 1 stílusuk, ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni, de ha munka van, csinálják becsülettel. Szerintem ez számít igazán!

Tűz Ottó!
A link már 1x be volt linkelve. Kinek van kedve 1 évvel ezelőtti cikkeket nézegetni? Ez már lerágott csont, ezen infókat mindenki olvasta.
nl

Hozzászólás Szerző: nl » 2010. szept. 20. 13:12

Ismét egy védjük meg a mundér becsületét, emberke.
Vagy inkább a saját "hátsónkat"? A szokásos fenyegetéssel, meg félemlítéssel egyetemben.
Szerinted az aktívak közül ki mer oda állni és elmondani a frankót, hogy ezt meg azt láttuk, sejtjük, nem "frankó".
Nem kell messzire visszatekinteni, simán el lehetetlenítik az embert, és kicsapják indoklás nélkül. Most reszketnünk kéne, na ne viccelj, majd ha ráérünk remegünk.
Tűz Ottó
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Tűz Ottó » 2010. szept. 20. 11:19

„Synergon: családi tűzfészek
Leszerződött a másfélszeres árú bevetés-irányítási rendszerre a magyar informatikai cég
Családban maradhat a tűzoltók bevetés-irányítási rendszere: a leányvállalata révén legdrágább ajánlatával nyerni tudó Synergon alkalmazottja a tender egyik műszaki bírálójának felesége.
…”
http://www.nol.hu/gazdasag/synergon__csaladi_tuzfeszek" onclick="window.open(this.href);return false;

Bízom benne, hogy a fórumon emlegetett F.P. nem azonos a cikkben szereplő családfővel. Mert az FTP-n ilyet sosem engednének meg maguknak az ottani vezérek…

„Családi tűzfészek” – mennyi rosszindulat van ezekben az újságírókban!
LittleG
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: LittleG » 2010. szept. 20. 10:51

FÜVes!
Ajánlom figyelmedbe a téma első hozzászólását (linkjét)! Ott le van írva feketén-fehéren, hogy 186,5 misibe került. Akárhogy is számolok, az bőven benne van a 200-ban. Nálad választható tárgy volt a matek érettségi? Szerintem feltűnt Moldovának is, hogy még nem valósult meg a projekt, de értelmetlen lett volna belemennie egy olyan dologba, amit még nem ismer.) Így legalább írhat majd 1 folytatást, amit csak az új ERIR-nek szentel! :))) Nem akarok védeni senkit, de úgy hallottam, hogy az átadás csúszásának az okát nem az FTP-n kell keresni, hanem a Synergonnál. Ők álltak lazán az ügyhöz a kezdeti időkben, most meg kapkodnak, mert a kötbér csak ketyeg :!: A kapkodás pedig hibával jár az esetek döntő többségében. Hibás rendszer nem kell senkinek, így F.P. azok kijavíttatását jogosan követeli meg.

nl!
Áruld már el nekem, hogy a „karperecet” mire alapozod? Jogi ismereteid elég hiányosak, ha nem vagy tisztában azzal, hogy mikor kaphat „karperecet” valaki. Szerintem rágalmazásért te hamarabb megütheted a bokádat. Csak akkor érnek valamit a mondataid, ha azt bizonyítani is tudod. Ha bajod van valakivel, akkor ne egy fórumon hangoztasd névtelenül, hanem állj elé az utcán, és mondd a szemébe! Tudod, sok fórumozó szívesebben olvas értelmes témákról, mint egymás „köpködéséről”.
nl

Hozzászólás Szerző: nl » 2010. szept. 18. 10:39

Szerinted ki cenzúrázta a könyvét?
A magasságos ftp vezérkar, persze hogy semmi olyat nem lehetett leírni ami az ő nagyságukat megkérdőjelezi, többek közt ez a téma is olyan. Végtelenségig védeni kell a barátokat, figyeld meg, ha egyszer elkészül, biztosan megkapja a jutalmat az informatikai főosztály. Reméljük egy szép fényes karperec lesz.
Válasz küldése