Riasztási rendszer

Tűzoltósági programok. Játékok: Vészhelyzet, Firechief és társai.
LittleG
szikracsapkodó

Re: Riasztási rendszer

Hozzászólás Szerző: LittleG » 2010. nov. 08. 1:00

Tűz Ottó írta:„A DOS-alapon működő szoftver fölött azonban eljárt az idő.” Aki azt készítette már nincs az állományban. Az FTP-n nem volt rá szükség. Hiába volt irodalmi neve…
Először nem tudtam kire gondolsz, de HKP-s kapcsolatom felfedte, hogy ki is lenne az irodalmi nevű. Még hogy ő készítette volna a régi ERIR-t? Ekkora hülyeséget már rég hallottam! Ő csak valami „rendszergazdája”, volt a programnak, meg amolyan kapcsolattartó szerepet töltött be. Tűz Ottó! Eddig a hozzászólásaidat olvasva mindig az jött le nekem, hogy tájékozott vagy szinte minden témában. Ez viszont 1 hatalmas mellélövés volt. Ahogy fogynak a nyugdíjasok, egyre kevesebb a megbízható információ-forrás???
Tűz Ottó írta:Egyetlen főváros sincs, ahol a tűzoltóság riaszthatósága egyetlen ember tudásán áll vagy bukik!
Jól mondod! Tehát Budapest sem ilyen! Az általad említett nyugdíjas évek óta nincs köztünk. Ennek ellenére a régi ERIR-rel is megtörténtek a vonulások, és az új ERIR-rel is. Ha gond volt az ERIR géppel, még aznap cserélték, vagy helyben szerelték. Abban a holtidőben ott volt a kör, rádió, stb. De ezt nem csak én mondom, ha visszaolvastok „morradin” is hasonló véleményen van. A HKP miindig megoldotta a riaszthatóságot, és szerintem a jövőben is így lesz. Én akkor is mennék vonulni, ha a mobilomon kapnám a riasztást. Miért kell mindig bolhából elefántot csinálni? Érdekes módón minden topicba, ahova beírkáltok, ugyanoda lyukadunk ki. Nyissatok a "témátoknak" 1 új topicot, aztán oda lehet mindent zúdítani! Ha bizonyos székekre fáj a fogatok, akkor vegyetek különleckéket az árvízek, és a vörösiszap bajnokától. (Gyors karrier címmel szerintem már íródik is az új sikerkönyv). Ez a topic az ERIR-ről szól!!!
LittleG
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: LittleG » 2010. nov. 08. 0:32

szergejj írta:szerintem akkor sem ez a módja egy új és ilyen fontos rendszer bevezetésének!
Kíváncsi lennék arra, te hogyan vezetnéd be az új rendszert? (Mert azt mindenki tudja mondani, hogy ne így, ne úgy, de konkrét öltetet a másfajta megvalósításról még nem olvastam. Az ilyen hozzászólásokat nem könnyű komolyan venni.) Én nem nagyon értek az ilyesmihez, csak használom a számítógépet, de józan paraszti eszem azt mondja, hogy használat közben jönnek elő a hibák. Azzal, hogy porosodnak a gépek a sarokban, és mindenki csak halogatja a bevezetést, nem jutunk előre. Megmondom őszintén, nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek félnek az újtól és azért is van ez a "zúgolódás".
LittleG
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: LittleG » 2010. nov. 08. 0:26

Harley írta:az FTP vezetőinek a hozzáállásával van gond. Úgy tűnik, félvállról kezelik a sajtót, ami a tűzoltóság lejáratásához vezet, és félvállról veszik azt is, hogy jóval a szerződésben foglalt határidő lejárta után sem működik a rendszer.
Szerintem ez nem feltétlenül az FTP vezetőinek a hibája, hanem a Synergoné. Ez hasonló, mint amikor szenet rendelsz a TÜZÉP-től, ők csak ígérgetnek, de nem jön. Az asszony meg téged b@szogat, hogy hol van már a szén... (Ismerős a szitu, ugye? :-) ) Te tehetsz róla, hogy nem jött időben a szén? (Most tekintsünk el attól, hogy másik helyen is vehetnél szenet, mert ugye itt szerződés is készült, és akkor már nem ugrálhatsz máshova.) A legviccesebb az egészben, hogy eddig egy Synergonos embert sem láttam sehol, viszont a cseh fejlesztőkbe már többször is belebotlottam. Csinál egyáltalán valamit a Synergon, vagy csak adja a nevét, és felmarkolja a "lé" nagyrészét, ha lezárul a projekt?
LittleG
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: LittleG » 2010. nov. 08. 0:14

Harley írta:Kíváncsi lennék, hogy mennyi kötbért fizet a Synergon.
Régebben beszélgettem erről egy jogász ismerősömmel. Azt mondta, meg van szabva, hogy a szerződéses összeg hány százaléka lehet a max kötbér. Biztos le van írva valahol "paragrafusokkal" is, akinek van ideje, és konyít a jogi dolgokhoz, beírhatná ide!
LittleG
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: LittleG » 2010. nov. 08. 0:06

Harley írta: Azért, mert az FTP kommunikációs tevékenysége kritikán aluli.
A 3 betűshöz vezető, magas beosztással járó utat alaposan elő kellett készíteni. Kétségtelen, hogy minden idejüket, energiájukat lekötötte. ;-)
LittleG
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: LittleG » 2010. nov. 08. 0:00

Harley írta:Az FTP-nek meg kellett volna hívnia az újságírót, nézze meg a rendszert, beszéljenek róla részletesen.
Ebben teljesen igazad van! Persze én azt is el tudom képzelni, hogy mindez tervben volt/van, de csak hetek múlva kerül rá sor.
Harley írta:valaki meg nyilatkozott, de azt meg gyorsan vissza is vonta.
Erről az egyik FTP-s ismerősöm azt mondta, hogy mindez azért történt, mert a cikk leadása előtt a nyilatkozó megtekintette a cikket, de a mondandója ki volt sarkítva, féligazságokat írtak a tényleges interjú helyett, ezért nem adta a nevét a nyilatkozathoz, és inkább visszavonta. Én is ezt tettem volna a helyében.
Harley írta:Az Index tehát korrekten megadta a lehetőséget, hogy az FTP cáfoljon, pontosítson. Az FTP nem élt vele.
„Cáfolt” is! Visszavonta a nyilatkozatot. De mivel szólásszabadság van, a cikk leközlését nem nagyon tilthatta meg. Talán nem ártana elgondolkoznia az indexnek, hogy esetleg ideje elnézést kérnie az FTP-től, mert ez már a sokadik eset, hogy max 1% igazságtartalmú cikket írt.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2010. nov. 06. 22:12

Kérdésed túlnött rajam. Innentől a profiké a szerep.
Megjegyzésedet kissé övön alulinak éreztem, de tiszteletben tartom a véleményedet.
Kiszálltam a vita további taglalásából.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 06. 22:06

Pontosan a bulvár legmélyebb bugyrát képviseled azzal, hogy neked az ERIR csak akkor téma, ha olyan zavar áll be, ami a vonulás késlekedéséhez, netalántán emberek (akár tűzoltó) halálához vezet. Szerintem pedig ha már akkor kezdünk el beszélni róla, már késő. Persze jó magyar szokás, hogy sok embernek meg kell halnia, míg egy adott ügyben történik előrelépés.

Egy szónak is száz a vége, mi a helyzet az új ERIR-rel? Miért nem működik még mindig?
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2010. nov. 06. 21:51

Kedves Harley!

Én továbbra is tisztellek és becsüllek!
Jó veled vitázni, nézetet ütköztetni.
Valszeg nem találjuk meg ebben a témában a közös álláspontot, mert mindketten más szemszögből látjuk a vita tárgyát.
Azért köszönöm, hogy reagálsz beírásaimra, ami lehet naív és nem túl érthető.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2010. nov. 06. 21:44

Ismétlem.
Nem ismerem az új rendszert mert már kívűl kerültem. Vagyis nyugdíjas vagyok. Több éve. Ezért jobban látom kintről, a civil szemével is a dolgokat, de nincsenek belső infóim.
Nem kívánom elterelni a lényegi vitáról a figyelmet! Mi történ voltaképp? Késve vonult valamelyik fővárosi szer? Erről nem olvastam. Milyen fennakadást okozott az állítólagos és nem bizonyított összeomlás? Az általad említett pályázat felülvizsgálatának indítványozása nem hinném, hogy a vonulósok dolga lenne. Ha van érdemi infód az üggyel kapcsolatban, juttasd el legalább a szakszervezet vezetőihez, hátha ők tudnak valamit kezdeni vele és megindítani a felelősségrevonást. De ha nincs és úgy gondolod, rágjátok tovább a csontot, hátha jut még konc a megélhetési újságírónak is.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 06. 21:22

Kicsit az az érzésem, neked folyamatosan az a célod, hogy eltereljed a figyelmet a lényegről. Egy hasonlattal élve, az tűnik ki az írásaidból, mintha az lenne a bűnös, aki a villamoson a zsebtolvaj kezére ráüt. Beszéljünk a lényegről! Mi a helyzet az új ERIR-rel?
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2010. nov. 06. 21:10

Nem vonom kétségbe beírásának igazságtartalmát, mert miért is tenném?
De erre rácsapott egy bérfirkász, aki pizzától csöpögő, túllzott alkoholfogyasztástól püffedt ujjaival féligazságokat pötyögtetett név nélkül, amit hírértéknek vél és erre vevőket is talál, mert hazánkban csak a negatív hírverésnek van létjogosultsága. Nem törődve kinek árt, mit von maga után. A (júdás)pénzt megkapja pamfletjéért, amiből telik újabb pizzára és alkoholra lesve a következő megnyilvánulást, amiből hírt kreálhat.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 06. 20:59

Most akkor rátérhetünk a lényegre. Ebbe a topikba egy fővárosi tűzoltó beírta, hogy baj van a rendszerrel. Nem mondott igazat?
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2010. nov. 06. 18:11

Azért azt se felejtsük el, hogy a hír "alapanyagát" innen szedte a bérfirkász! (aláírás híján)
Tűz Ottó
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Tűz Ottó » 2010. nov. 06. 10:14

Ugye, hogy megint csak a firkászok hőbörögtek?! Itt a csattanós válasz:

http://index.hu/belfold/2010/11/05/ftp/" onclick="window.open(this.href);return false;

Gyakorlatilag ugyanezt írtam már az FTp közleménye előtt! Azt FTP-n nem fordulhatnak elő olyan dolgok, amit összehordtak, különböző hírharangok!

Most lebuktam volna? kiderült, hogy én írom az FTp sajtó közleményeket?!
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 06. 8:54

morradin írta:Kisarkítva a dolgot, lassan az jön le az emberekben a sok negatív hír hallatán, hogy a hősöknek és legmegbízhatóbbaknak kikiáltott tűzoltók nem mások mint egy élhetetlen korrupt b.zik társasága és ez nagyon nem hiányzik senkinek.
Most rátapintottál a lényegre. De miért születnek ilyen cikkek? Azért, mert az FTP kommunikációs tevékenysége kritikán aluli.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2010. nov. 06. 8:43

Természetesen nem látom már a belső dolgokat. Amit leírtál gondolom, hogy nem alaptalan.
De mint kívülálló ezeket a problémákat nem érzékelem több millió másik emberrel együtt.
Ha valóban a rendszer hibája miatt jelentős késés történne a riasztásban, az miatt igenis fel kell szólalni. Mivel viszont a HKP elég rutinos ahhoz, hogy esetleges rendszerleállás esetén is megtalálja a módját (akár kőrön riasztás, lediktálás, akár rádión) a riasztás gyors leadására, ez nem hinném hogy jelentősen megnövelné a riasztási időt.
Még egyszer mondanám, hogy amiről Te írsz nincs tudomásom és nem is vitatom.
Csak az a problémám, hogy ez a vonulósok között fórumtéma lehet, amin egy újságíró hiányos ismeretekkel is elmazsolázgathat és ír féligazságokat.
A cikk azt sugallja kifelé, "nem biztos hogy időben jön a segítség", pedig ez nem igaz! Persze példát is hamar kreált rá az írója, mert erre emlékeznek az emberek.
A cikkre hivatkozva még a rádió híreiben is hallható volt.
Ha a pályázat elbírálásánál felmerült az esetleges részrehajlás, ezt jelezte valaki illetékes helyen?
A vesztes pályázók simán elfogadták a döntést, vagy esetleg nem ok nélkül veszítettek? Valós lehetett az Ő rendszerük hiányossága? Erről tudsz valamit? Vagy csak megint farkast kiáltanak?
Nem célom a vezetők védelme, csak itt most megint fújjuk a lufit. Kisarkítva a dolgot, lassan az jön le az emberekben a sok negatív hír hallatán, hogy a hősöknek és legmegbízhatóbbaknak kikiáltott tűzoltók nem mások mint egy élhetetlen korrupt b.zik társasága és ez nagyon nem hiányzik senkinek. A negatív dolgokról oldalakat tudnak irogatni hiányos ismeretekkel és sugallni a megbízhatatlanságot, de a sikeres beavatkozásokat, életmentéseket lerendezik két sorban.
Remélem sikerült érthetően leírni a véleményemet, ami természetesen a saját meglátásom.
Nyugodt szolit mindenkinek!
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 05. 20:14

Nem látod a történet lényegét, itt az FTP vezetőinek a hozzáállásával van gond. Úgy tűnik, félvállról kezelik a sajtót, ami a tűzoltóság lejáratásához vezet, és félvállról veszik azt is, hogy jóval a szerződésben foglalt határidő lejárta után sem működik a rendszer. Kíváncsi lennék, hogy mennyi kötbért fizet a Synergon.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2010. nov. 05. 19:47

Győzz meg róla, hogy az új riasztási rendszer esetleges hibái miatt a segítség megérkezése érezhetően több időbe telik!
Szerintem ennél sokkal profibb emberek kezében van a dolog. A kárfelszámolás kreavitivása nem újszerü dolog a testületnél és az a riasztásnál kezdődik.
Ennek kezdete lehet plajbász, cerka, irka de akár szupernyomtató.
Ezzel csak arra szeretnék utalni, hogy tök mindegy milyen formában érkezik a segítségkérés, a fiúk menni fognak szívvel-lélekkel!
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2010. nov. 05. 19:33

Harley írta:Igen morradin, nagyon jól mondod, rohadt mocskos újságírók, akik rá mernek kérdezni több mint 100 millió forint közpénz felhasználására.
Kedves Harley!
És mi fog változni a kérdés kapcsán?
Szerintem semmi.
Abban a 100 millában az én pénzem is benne van. Nem fogsz kijönni hozzám ha bajban vagyok mert feleslegesnek és rangon alulinak tartom a témát?
Dehogynem!
Tudsz ellene tenni, hogy ne nyúlják le a lét a tűz körül ülők?
Mert ha igen, mire vársz?
Vagy esetleg csak puffogtatsz? Annak meg nem látom értelmét.
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 05. 19:22

Igen morradin, nagyon jól mondod, rohadt mocskos újságírók, akik rá mernek kérdezni több mint 100 millió forint közpénz felhasználására.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2010. nov. 05. 19:09

Tisztelt hölgyek, urak!

Felröppent egy hír. Na és? Mi fog történni? Szerintem semmi.
Nem ismerem az új rendszert, de igazából nem is érdekel.
Lényeg: ha tűzoltói segítségre lenne szükségem, jöjjenek és segítsenek. Ez megvalósítható? Véleményem szerint igen. Hol érdekel, hogy milyen módon jutott el az infó a segítségkérésemről az illetékesekhez?
Lehet, kissé leegyszerűsítettem a dolgot, de mit érzékel ebből egy átlagember?
Segítség kell? Jönnek és ez neki pont elég. A riasztási lapot írhatták cerkával, de lehetett volna gót betüs nyomtatvány, lényeg a segítség.
Ezen felül lehet csócsálni a csontot, de minek. Egy állásáért harcoló firkász remegő kezü irománya megér ennyi hozzászólást? Most élvezkedik a tollforgató, hogy mekkora vihart tudott kavarni a biliben és mekkora szükség van az ő munkásságára.
Az ilyeneken felül kéne emelkedni, hisz Ti sokkal többek vagytok az ilyen tintakenegetőknél.
Hol érhet a nyomotokba? Hisz még a nevét sem ismeritek. Felejthető egyén!
De viszont TI örökké büszkék lehettek a hivatásotokra. Tapasztalatból mondom.
A nevemet sokan nem tudják, de "Ő tűzoltó volt!" rámismernek és mitagadás, jól esik!
Tehát egy ilyen firkászhoz nem kéne lealacsonyodni.
TI VAGYTOK A TŰŰŰŰZÓLTÓÓÓÓK!.
Legyetek rá büszkék és méltók!!!
szergejj
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: szergejj » 2010. nov. 05. 17:58

szergejj írta:A fővárosban elindult az új ERIR. Élt 4 napot. A hosszú hétvégére visszatért a régi ERIR mert az legalább működött. Az újról még felesleges bármit is írni, mert csak rosszat tudnék.
Hát nem tudom, ha erre már ilyen cikkek születnek, akkor inkább nem fogok semmit se írni a fórumra! Egy vitaindító beszólásként szántam. De szerintem akkor sem ez a módja egy új és ilyen fontos rendszer bevezetésének!

A leírtak az én véleményemet tükrözik, és nem kapcsolhatóak (és nem is tükrözik) sem a langlovagok.hu sem más szervezet vagy személy véleményét!
:C: Mindenkinek nyugodt szolgálatot :C:
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2010. nov. 05. 13:50

Lánglovagok írta:csupán a fórumban az egyik felhasználó által történt erre vonatkozó beírás, és ez koránt sem egyenlő azzal, mintha a Lánglovagok.hu portálrészén cikként jelent volna meg az információ.
Ez, így korrekt. :tapsolo:

(A koránt sem talán egybeírva jobb lenne.)
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. nov. 05. 10:49

backdraft írta:Harley!

Igazad van, mert nem látni a próbálkozást...
De ez arrafelé sosem egy perc kérdése...mintha ezt Te nem tudnád!

Amúgy én sem érzem a korrekt tárgyilagosságot az index.hu "cikkében".
Ha korrektek és nem bulvár szintűek lennének, akkor lenne benne leírás a miértekre.
Vagy legalább próbálkozás annak átadására, hogy a laikusnak is kiderüljön miről van éppen szó...

Mert, hogy tesztelésen omlik össze a rendszer...na puff!
A tesztnek nem az a dolga, hogy a hibákat feltárja?!
Tehát ha ez teszt volt, minek felfújni?
Ha munkába állt, a már működésre szánt verzió...akkor miért ez a szar bulvár cím?

Szerintem Te állandó jelleggel a személyi felelősöket keresed és csak egy helyen...
Az FTP-n!
Kereshetném, de nem fogom az ezer x hozzászólásodban a tűzoltók védelmét.
Meg van.

Ezért szerintem most is pakolj kétfelé a mérlegedben!
Egyik tányér az indexé, a másik legyen az FTP.

De ha csak teszt volt?
Akkor minek kötözködsz?
Nem arról van szó, hogy a teszt sikerült rosszul?...
Teljesen másról beszélek. Én nem firtatom a rendszer működőképességét, mert nincs információm róla. Én egyre próbálok rávilágítani: a tűzoltóság oldalán a kommunikáció fontosságára. Abban pedig a cikk alapján az FTP nem remekelt. Egy lehetséges jó megoldást pedig vázoltam is.
Válasz küldése