* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 20. 5:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hibák kezelése
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 04. 20:56 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok!

A Samsung telefonok esetében a hiba a szolgáltatói korlátozásban van. Ez azt jelenti, hogy nem enged semmilyen alkalmazást sem, manuálisan telepíteni, csak az internetről kapott szoftvereket... Ez jogvédelmi okból lett kitalálva, és sajnos sok Samsung telefonnál jelent problémát. :-( A megoldás emeltdíjas SMS, de jelenleg még magas a díja, ezért egy kis türelmet kérek, amíg a szolgáltatónál módosítani tudjuk az árat. Megpróbálom max. egy fél literes üdítő ára alá vinni a díjat... :megbocsato: Annyit talán még mindenki rá tud szánni... :lenezo:

zsaakk írta:
Sziasztok.
A programot telepetitem a telefonra, de aktiválni nem tudom, hiába van meg a kód, és mindent elfogadott, de ennyi nem aktiválja magát.
Ha valaki tud segíteni meg köszönném.

Az aktiválási hiba oka szintén a telefonban található, mégpedig az alkalmazás beállításánál. A szoftver ugyanis egy ún. RMS rekordba menti el az aktiválás tényét, amit néhány telefonnál korlátoznak. Az alkalmazás tulajdonságainál, vagy az engedélyeknél be kell kapcsolni az írás engedélyezését, illetve az sms küldését is! MIDP 1.0-ás telefonokon viszont még így sem fog működni... :ugyefogyott: Sorry... :bamba:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: UN-szám program
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 04. 12:40 
vízpocsékoló

Sziasztok.
A programot telepetitem a telefonra, de aktiválni nem tudom, hiába van meg a kód, és mindent elfogadott, de ennyi nem aktiválja magát.
Ha valaki tud segíteni meg köszönném.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 03. 21:18 
slagmester

Szia
Samsung B2100-ra próbáltam, de nem sikerült. A jad és jar fájlt átmásoltam, de nem enged telepíteni, azt írja, hogy a túl nagy a fájl mérete. Már törölgettem dolgokat a telefonról, de akkoris. :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 30. 18:40 
vízpocsékoló

Üdv!

Kérnék segitséget mert még mindig nem sikerül a programot használnom.
Samsung U600 - as telefonom van.

Csendes szolgálatot!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Köszönöm a gratulációkat
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 30. 17:50 
kapocspárkulcs tekergető

stolci írta:
Szia Zsolt!

Gratulálok az UN-szám progidhoz. Feltöltöltöttem az N95-re és kifogástalanul működik.
Pozsár neked ajánlom, hogy tedd fel a telefonodra. Mit nem adtál volna egy ilyen programért a 90-es években, :-) igaz!?

Köszönöm fiúk a gratulácókat!

Remélem sok hasonló hasznos programmal foglak még megörvendeztetni titeket a jövőben! :-D
Ne bántsátok Pozsárt! :mrgreen: Ha jól láttam akkor már Ő is telepítette a szoftvert, és a szkepcitizmus, vagy a kétkedés mindig is segítette a fejlődést... a fejlődés pedig elengedhetetlen... :elvarazsolt: 15 éve még a mobiltelefon is sci-fi műfajnak számított, nemhogy ott lógjon az oldalunkon... Erről a fejlődésről és a bennük rejlő lehetőségről írtam egy régebbi tudományos munkámban... Mivel annak nem lett ugrásszerű fejlődés a következménye, továbbléptem egy másik eszközre... ez lett a mobiltelefon... ;-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 30. 14:13 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Én is csak gratulálni tudok a kivitelezéshez, meg egyáltalán az ötletnek. Nekem is kifogástalanul működik a Sunyi Erik K550i-men. Azóta látok egy ADR jelzésű kamiont egyből nézem mi van benne... Remélem nem kerül rá majd sor hogy élesbe kelljen használni.
Mégegyszer gratula!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 29. 19:48 
vízpocsékoló

Szia Zsolt!

Gratulálok az UN-szám progidhoz. Feltöltöltöttem az N95-re és kifogástalanul működik.
Pozsár neked ajánlom, hogy tedd fel a telefonodra. Mit nem adtál volna egy ilyen programért a 90-es években, :-) igaz!?

Mégegyszer gratula!

Jövőre foglak keresni az Interreggel kapcsolatban.

Üdv. Stolczenberger Tibor

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Használjátok egészséggel!
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 29. 19:29 
kapocspárkulcs tekergető

:-) Az "sms-es aktiváló-kód kérés" rendszer hamarosan automatizálva lesz, azonban a szolgáltató valamilyen költséget fog felszámolni (~50 Ft) de ez legalább már nekem jelent majd némi megtakarítást... A honlapon történő aktiválás természetesen továbbra is ingyenes marad... ;-) Ja és a felhasználók száma már meghaladta az 1400 főt... :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 28. 13:06 
slagmester

ZsoZsoSoft írta:
dedy írta:

Szia.

A kódot én is megkérten a neten azzal nincs semmi baj.
A telefonra átraktam a két mappát meg is jelent a telefonba.
Amikor be szerettem volna lépni a progiba a telefonba kiírta, hogy regisztrálni kell, rányomok , hogy regisztráljam és nem csinál semmit és ott nem tudok tovább menni nincs választási lehetőségem.

A program "regisztrálása" vagyis az aktiváló kód kérése honlapon kitöltött űrlap elküldése után a személyes aktiváló kód sárgán fog villogni az űrlap fölött!
A telefonban történő aktiválás szintén egy űrlap kitöltésével történik, amihez lefele kell haladnid és elolvasni a szöveges részt. Alatta fogsz találni 3 beviteli mezőt, úgymint név, telefonszám, aktiváló kód, plusz egy ún. rádiógomb csoportot, ahol ki kell választanod az "Elolvastam és elfogadom" a liszensz-feltételeket. majd választható az aktiválás maga... az aktiválási folyamat egy nem emelt-díjas SMS elküldésével zárul, amit engedélyezni kell. Az engedélyezést követően várni kell pár másodpercet, mivel a szolgáltató vissza kell igazolja az üzenet elküldését a programnak, majd automatikusan belép a főmenübe.

Szia.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget most sikerült aktiválni a programot nagyon szuperül működik ki is próbáltam nem volt semmi ezt így összehozni nagyon jó és érdekes dolgokat tudhat meg az ember. :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 28. 11:48 
kapocspárkulcs tekergető

dedy írta:

Szia.

Amikor be szerettem volna lépni a progiba a telefonba kiírta, hogy regisztrálni kell, rányomok , hogy regisztráljam és nem csinál semmit és ott nem tudok tovább menni nincs választási lehetőségem.

A program "regisztrálása" vagyis az aktiváló kód kérése honlapon kitöltött űrlap elküldése után a személyes aktiváló kód sárgán fog villogni az űrlap fölött!
A telefonban történő aktiválás szintén egy űrlap kitöltésével történik, amihez lefele kell haladnid és elolvasni a szöveges részt. Alatta fogsz találni 3 beviteli mezőt, úgymint név, telefonszám, aktiváló kód, plusz egy ún. rádiógomb csoportot, ahol ki kell választanod az "Elolvastam és elfogadom" a liszensz-feltételeket. majd választható az aktiválás maga... az aktiválási folyamat egy nem emelt-díjas SMS elküldésével zárul, amit engedélyezni kell. Az engedélyezést követően várni kell pár másodpercet, mivel a szolgáltató vissza kell igazolja az üzenet elküldését a programnak, majd automatikusan belép a főmenübe.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27. 9:35 
slagmester

mocsarjaro írta:
dedy írta:
Sziasztok.

Segítsetek legyetek szívesek. Nokia 6300 van maga a progi a telefonon van.
Be szeretnék lépni aktiválni kell a progit töltsem ki az űrlapot és az aktiváló kódot adjam meg aktiváláshoz lépjek tovább megtettem és hibát ír ki nem értem mit akar kitöltetni velem. Maga az aktiváló kodót már megkértem de nem tudom hóvá írjam be.

Szia, én felmásoltam a telefonra, megkértem kódot, azt beírtam http://zsozsosoft.hu/unreg/ én a neten regeltem be mit ír ki?

Szia.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27. 2:31 
kapocspárkulcs tekergető

dedy írta:
Sziasztok.

Be szeretnék lépni aktiválni kell a progit töltsem ki az űrlapot és az aktiváló kódot adjam meg aktiváláshoz lépjek tovább megtettem és hibát ír ki nem értem mit akar kitöltetni velem. Maga az aktiváló kodót már megkértem de nem tudom hóvá írjam be.

Szia, én felmásoltam a telefonra, megkértem kódot, azt beírtam http://zsozsosoft.hu/unreg/ én a neten regeltem be mit ír ki?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 26. 12:41 
slagmester

Sziasztok.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 24. 15:40 
csizmás kandúr

Kedves Zsolt!

Nagyon jó lett a program, gratulálok hozzá!
Sony Ericsson k750i-n tökéletesen működik.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 24. 14:41 
kapocspárkulcs tekergető

fireman írta:
Nem lenne olcsóbb a netes regisztráció az SMS helyett? Sok program csak magából a programból regisztrálható a neten keresztül egy honlapon, a cím sem nyilvános. Az UN program már komolyabb mobiltelefont feltételez, melyek többsége tartalmaz valamilyen mobil elérési lehetőséget.

A program regisztrációja így interneten is megtehető, csak kevesen élnek vele. Szolgáltatói szinten megoldható, hogy elküldi az aktiválókód kérő SMS-t és válasz SMS-ben automatikusan megkapja az aktiváló kódot, de ez megint emelt-díjas szolgáltatás... Ha központi kézbe került volna a szoftver, akkor értelemszerűen nem kellet volna semmilyen regisztráció... Így azonban - hogy saját költségen üzemeltetem - szerettem volna tudni, hogy hány felhasználója van...

Egyre nagyobb a civil felhasználók köre is, főként akik veszélyes áruk szállításával foglalkoznak...

Kellemes Karácsonyt mindenkinek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 24. 11:21 
kapocspárkulcs tekergető

Tisztelt Zsolt. Én is letöltöttem a programot a telefonomra, nekem NOKIA 6500S van és tökéletesen működik a progi!!! Szeretném megköszönni a feláldozó munkáját, nagyon hasznos kis program, Köszönjük!!! És sok sikert a továbbiakban!!!! Továbbá mindenkinek boldog karácsonyt kívánok!!! :-D :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 24. 10:02 
Szent Tömlő őrzője

Teamweb!

Olvass vissza pár gondolatot!
Olyan nincs, hogy vonulás előtt már beazonosítottad az anyagot. Még a helyszínen is kételkedni kell. A legideálisabb egy hordozható gázkromatográf lenne az anyag meghatározásra.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 23. 22:04 
kapacsmester

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek:)

A programot, jövőre induló ÖTE-ben minden tag telefonjára le lesz töltve.Sőt én szerintem ezt a programot nem csak a tüzoltók hanem a civilek is nyugodtszivvel használhtnák :) Riasztásnál egyszerübb ugy felkészülni,hogy tudjuk milyen anyaghoz megyünk :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 23. 8:32 
Szent Tömlő őrzője

Sajnos a hivatás tudat teljesen eltünt a hazai vezetői szinten lévő emberekből.
Az OKF kiadásainak egy részét látva ijesztő számokkal találja szembe magát az ember. Némelyik "program" értelmezhetetlen, vagyis nem az államnak kellene finanszíroznia. A magyarázatot a rá költött összeg adja meg. A 0,1 %-ból (ez is jelentős összeg) biztos finanszírozható lenne az UN számos program fejlesztése.

Nem lenne olcsóbb a netes regisztráció az SMS helyett? Sok program csak magából a programból regisztrálható a neten keresztül egy honlapon, a cím sem nyilvános. Az UN program már komolyabb mobiltelefont feltételez, melyek többsége tartalmaz valamilyen mobil elérési lehetőséget.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 22. 22:18 
kapocspárkulcs tekergető

Igazad van fireman, sajnálatos, hogy nincs támogatás, vagy ösztönző program a kutatásokra vagy a fejlesztésekre, de ne menjünk bele a részletekbe... az már politizálás lenne, és nem illene a tűzoltó eszméhez... igazából a szponzor elnevezés sem jó, mivel nem meggazdagodni akartam a programból, hanem fenntartani és tovább kutatni. Például ha valaki SMS-ben kéri az aktiváló kódot, akkor a válasz SMS-t saját keretből küldöm, ami nem tűnne nagy dolognak, de napi 10-20 SMS hó végén ijesztően hat a számlámon... :-)

Az viszont tény, hogy külföldről sokkal aktívabb és lelkesebb érdeklődés érkezik vezetői (illetve irányítói) szintről.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 20. 15:46 
Szent Tömlő őrzője

ZsoZsoSoft írta:
Ehhez sokkal hatékonyabb a mintavételezés illetve a különböző szondák használata...

A szondákhoz is tudni kell az anyagcsoportot.

ZsoZsoSoft írta:
Ehhez keresem a szponzort... de a Coca-Cola nem vállalta... :-D

Lehetséges szponzor(ok) a tűzoltó ÉS/VAGY katasztrófavédelmi szakszervezet(ek). A dolgozók érdek és munkavédelme a feladatuk. Nem hinném, hogy a tagság egy havi tagdíjat ne ajánlana fel. Részemről máris megtörtént.
A technikai részleteket kellene kitalálni, hogy egy része ne az államhoz vándoroljon (ha már egy fillért sem költ felháborító lenne ha haszna származna belőle).

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 19. 10:01 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Érdekes kísérlet lehetne, hogy fotózzunk, mobillal fényképezzünk olyan veszélyes anyag szállítmányokat, amelyek igen ritkák, igen veszélyesek (pl. 1-es , 5-ös, 6-os, 7-es osztály) és tegyük itt közzé. :-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 18. 21:43 
tűzkakas-idomár

Sziasztok!
Nagyon jó a progi.
Bár az én telefonom /Samsung C 3050/ valmilyen oknál fogva nem tudja értelmezni. Java hibát ír ki, de a Java egyébként működik rajta. Van valami tippetek mi lehet a baj?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 18. 21:36 
kapocspárkulcs tekergető

fireman írta:
A tied többet tud!

A fejlődési irányt az anyag jellemzők alapján történő keresésben látom.
Sajnos itthon nm sok adat alapján lehetséges a pusztában az azonosítás. Ráadásul jó magyar szokás szerint nem az van papíron ami a tartályban, mert így olcsóbb.

Marad a kiszabadult anyag színe, szaga, halmazállapota alapján történő azonosítás.

Még egy fontos adatbázis hiányzik és erről nagy csönd van (a forgalmazók viszont készségesen segítenek). A vegyvédelmi ruhák védőképességével az állomány nincs tisztában. Ha bekerülne az anyagadatlapra a kb 2-3 féle rendszeresített vegyvédelmi ruha védőképességét jelző szám igen jól használható program lenne.

Köszönöm fireman!

Nem rossz ötlet, bár egy kicsit nehéz feladat... és sajnos egyértelmű azonosítást nem nagyon fogunk tudni elérni... Úgynevezett "Descartes" szorzatokkal lehet szűrni a lehetséges anyagokat, és ez igazából csak rabszolgamunka... ;-) Hiszen csak le kell programozni, de ez már valóban csak iránymutatás lenne és beavatkozáskor nem biztos, hogy hatékonyan használni tudnánk... A pontosabb azonosításhoz (még így is csak leszűkíteni lehetne a lehetséges anyagokat ~10 variációra) azonban nagyon sok kérdésre kellene válaszolni... és ez túl sok elvesztegetett idő lenne... Ehhez sokkal hatékonyabb a mintavételezés illetve a különböző szondák használata...
A védőruhák felvitele és párosítása jó ötlet... érdemes fejleszteni... A fejlesztés eredményeit, illetve a fejlesztett új verziókat az aktiválási adatok alapján tudja majd a rendszer megküldeni a felhasználóknak, akik a kapott sms-ben küldött linkről tudják a frissítést letölteni... ez a mai napon már 900 db fölötti sms kiküldését igényelné...
Az egyetlen akadály még az idő és a költségek... Ehhez keresem a szponzort... de a Coca-Cola nem vállalta... :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 18. 21:21 
kapocspárkulcs tekergető

Pozsár írta:
A program kitűnő! :tapsolo:

Gratulálok hozzá! Nagyszerű munka! :-P :tapsolo:

De a valóban éles használat az más dolog :csendesen:

"Játéknak", utazva az országban kíváncsian megnézni, hogy mi is az előttünk haladó szállítmány, arra kiváló... :tilos:
...de a bevetés az más :!: :idea: :!:

Veszélyes anyag beazonosítást élesben (kérhelyen) a civil mobil-hálózatra bízni helytelen és nem szabad. Sőt!
Minél nagyobb az esemény és minél több embert érint, annál bizonytalanabbul fog működni a hálózat, főleg az érintett cellák... :toprengo:
Ha a bevetést értettétek "éles" tapasztalatnak, akkor bizony még időben el kell gondolkodni azon, hogy a veszélyes anyag kárhelyszínen történő beazonosítást nem szabad erre alapozni.

Fére ne értsetek! A progra tényleg jó, és a mobilokon való terjesztése is remek ötlet, de egy túlterhelt hálózaton lassú és bizonytalan működésű lehet... a HazMat pedíg komoly dolog! Lehetőleg profi módon, profi eszközökkel kell és szabad csak csinálni... ha lehet...

Maradok baráti üdvözlettel:

Szervusz Pozsár! :-D

Köszönöm a dícséretet, de sajnos valóban azt kell mondanom, hogy elvesztél a részletekben... :-( vagy mégsem? Talán nem olvastad végig a cikket és a tanulmányt! :elvarazsolt: Valóban butaság lett volna egy életveszélyes körülmények között munkát végzőket kitenni az egyébként is instabil - ahogy te írod - "civil" hálózat hibáinak, épp ezért nem is teszem... A program egyszerűsége, hogy a 2300 anyag összes adatát tartalmazza, így a használata még SIM kártya nélküli telefonban is akadálymentes. Csak az aktiváláshoz kell hálózat...
Ha úgy érzed, ez csak játék, akkor tévedsz. Ez a program magában tartalmazza mindazt amire a Tűzoltóink vakon felteszik az életüket minden szolgálatban... vagy talán egy picit többet is. Mint olvashattad, 2300 anyag van benne, míg a híradóközpontokban elhelyezett Hommel, SIX vagy Vax katalógusokban ~1200. És az aktualitásuk is kétes... Nézz megy egy utolsó kiadási dátumot... :???:

Ha ezt a technológiát nem találod elég profinak, akkor hogy bízod magad a "civil" hálózattól is függő EDR rádiódra, illetve az azon a Híradóügyeletetekről kért és kapott 1996-os Hommel katalógusból kikeresett információra? Ahol elég egy elhallás, vagy egy elvesző szó bajt okozhat: "Oltáshoz víz nem használható..." vagy "oltáshoz... hoz... víz....víz... használható... ható... ható..." :elvarazsolt: Vagy hordjátok a szereken pl. a Hommelt?
De ha még mindig kételkedsz, próbáld összehasonlítani az általatok használt katalógusokkal, csináljatok kereső-versenyt: Katalógus vs. Mobil....

Várom a tapasztalataid... :-D

Üdv: ZsoZso

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]