* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 20. 2:06

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: UN-szám program
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 18. 0:19 
Szent Tömlő őrzője

No, a végén még az is lehet, hogy én is föltöltöm a telómra :elvarazsolt: :-) :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17. 21:04 
Szent Tömlő őrzője

Pozsár!

A program java alapú, vagyis a telefonon való működése független a hálózattól.
A futása során nincs szüksége hálózatra csak egy java platformot használó telefonra (S40, S60. stb)

A kárhelyszíni azonosítás legbiztosabb módszere a látható, érezhető fizikai jellemzők alapján történő azonosítás. Ezt lehet szűkíteni Dreger csöves mintavétellel (ami nagyon drága és legalább az anyag csoportot tudni kell hozzá).

Papíroknak, bárcáknak nem hiszek, mert ismerem a magyar "megoldjuk okosba" mentalitást.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17. 20:53 
vízpocsékoló

mcsabi írta:
Nekem Nokiam van (5310 XpressMusic) es tokeletesen mukodik rajta, semmi problema nem merult fel. Adatkabellel kapcsoltam a gephez es csak atmasoltam jad file nelkul. Gratulalok a programhoz!

Sziasztok!

Nekem samsung u600 telefonom van adatkábellel probáltam átrakni de nem sok sikerrel,ugyanis a memoria kártyártyára rakta és nem boldogultam vele tovább.
Hogy kell telepiteni a telefonon?
Köszönöm a segitséget.

Csendes szolgálatot!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17. 14:47 
Szent Tömlő őrzője

A program kitűnő! :tapsolo:

Gratulálok hozzá! Nagyszerű munka! :-P :tapsolo:

Még nem éztem meg a progit, de szeretnék gyakorlati (éles)tapasztalatokról is hallani. Ki, milyen körülmények között, milyen tapasztalattal használta. Ha van, tegyétek közzé.
Imi írta:
Még nem éztem meg a progit, de szeretnék gyakorlati (éles)tapasztalatokról is hallani. Ki, milyen körülmények között, milyen tapasztalattal használta. Ha van, tegyétek közzé.

ZsoZsoSoft írta:
Természetesen én is szívesen olvasnám az "éles" használati tapasztalatokat, de az is érdekel, hogy ki, milyen anyagot talált az útjainkon, amiket tudott vele azonosítani... Ha fotót is tudtok mellé linkelni az még többet ér... :mrgreen:

:tapsolo: A Lánglovagok.hu-nak köszönhetően a cikk megjelenése óta a felhasználók száma meghaladta a 800 főt! :tapsolo:

De a valóban éles használat az más dolog :csendesen:

"Játéknak", utazva az országban kíváncsian megnézni, hogy mi is az előttünk haladó szállítmány, arra kiváló... :tilos:
...de a bevetés az más :!: :idea: :!:

Veszélyes anyag beazonosítást élesben (kérhelyen) a civil mobil-hálózatra bízni helytelen és nem szabad. Sőt!
Minél nagyobb az esemény és minél több embert érint, annál bizonytalanabbul fog működni a hálózat, főleg az érintett cellák... :toprengo:
Ha a bevetést értettétek "éles" tapasztalatnak, akkor bizony még időben el kell gondolkodni azon, hogy a veszélyes anyag kárhelyszínen történő beazonosítást nem szabad erre alapozni.

Fére ne értsetek! A progra tényleg jó, és a mobilokon való terjesztése is remek ötlet, de egy túlterhelt hálózaton lassú és bizonytalan működésű lehet... a HazMat pedíg komoly dolog! Lehetőleg profi módon, profi eszközökkel kell és szabad csak csinálni... ha lehet...

Maradok baráti üdvözlettel:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16. 21:31 
Szent Tömlő őrzője

A tied többet tud!

A fejlődési irányt az anyag jellemzők alapján történő keresésben látom.
Sajnos itthon nm sok adat alapján lehetséges a pusztában az azonosítás. Ráadásul jó magyar szokás szerint nem az van papíron ami a tartályban, mert így olcsóbb.

Marad a kiszabadult anyag színe, szaga, halmazállapota alapján történő azonosítás.

Még egy fontos adatbázis hiányzik és erről nagy csönd van (a forgalmazók viszont készségesen segítenek). A vegyvédelmi ruhák védőképességével az állomány nincs tisztában. Ha bekerülne az anyagadatlapra a kb 2-3 féle rendszeresített vegyvédelmi ruha védőképességét jelző szám igen jól használható program lenne.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16. 21:08 
pernyekergető

Sziasztok én E51 raktam, egyszerű kezelni, bár a csipogás engem picit zavar, de ez legyen a legnagyobb gondja a proginak. Köszönöm a lehetőséget, szép munka volt :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16. 20:34 
kapocspárkulcs tekergető

fireman írta:
Bocsi!
Nem ellenőriztem a linket.

Hazmatinfo2 nevű progit kell keresni. Pl. hazmat kulcsszóval. Kidobja.
A programodról nem tudtam, hogy fenn van a nokiaprogramokon.

Semmi gond, végül megtaláéltam az angol programot én is, bár letölteni nem tudtam... Lusta voltam regisztrálni oda... :???: Minden esetre azt hiszem a mi programunk többet tud...

Természetesen én is szívesen olvasnám az "éles" használati tapasztalatokat, de az is érdekel, hogy ki, milyen anyagot talált az útjainkon, amiket tudott vele azonosítani... Ha fotót is tudtok mellé linkelni az még többet ér... :mrgreen:

:tapsolo: A Lánglovagok.hu-nak köszönhetően a cikk megjelenése óta a felhasználók száma meghaladta a 800 főt! :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 22:51 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 22:12 
Szent Tömlő őrzője

Bocsi!
Nem ellenőriztem a linket.

Hazmatinfo2 nevű progit kell keresni. Pl. hazmat kulcsszóval. Kidobja.
A programodról nem tudtam, hogy fenn van a nokiaprogramokon.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 21:58 
pernyekergető

Sziasztok
Nekem olyan gondom van hogy mikor kitöltöm az adatokat és aktiválom akkor kikapcsol a telefonom. :-( :-( :-(

Telefon típusa: LG KE970 Shine

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 21:48 
vízpocsékoló

Köszönöm szépen a segítséget, sajnálom, hogy az én telómon (6230i) nem fut a progi :-( , ha lecserélem a telót az lesz ez első progi amit rádobok
Barátnőmén (6300) kipróbáltam, nagyon KIRÁLY!!! :-D :tapsolo:
A kollégáknak hirdetni fogom!
Nagyon jó munkát végeztél! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Ja, és köszönöm szépen a segítségedet még1*, valamint a tájékoztatást a gagyifonommal kapcsolatban!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 21:47 
kapocspárkulcs tekergető

Örülök, hogy tetszik! Remélem sokan fogják még használni!
Ami a bevitelt illeti minden telefonnál más és más a működés, de általában a kurzormozgató billentyűk segítenek a beviteli mezők közötti lépegetésben. Akad azonban olyan telefon is ahol a mezőt 'Szerkeszt' illetve 'OK' vagy 'módosít' menüpontokkal lehet csak változtatni. Elrontani nem lehet, ezért nyugodtan meg kell próbálni. Sajnos az SMS-ben kért kódokat nem könnyű ilyen intenzitással teljesíteni, ezért kérek mindenkit, aki számítógép közelében van, az használja a http://zsozsosoft.hu/unreg/ oldalt az aktivációs kód kéréséhez. Az aktiválás gomb megnyomása, majd az sms elküldése után kb. 3-4 másodpercet kell várni és bejön a menü. Ha valaki türelmetlen, meglehet, hogy többször is el fogja küldeni az sms-t.

Hasznos lenne még esetleg, ha megírnátok, hogy milyen telefonon fut nálatok, és mi a véleményetek, segítve azokat akik még bizonytalanok.
A http://zsozsosoft.hu/dl/un_szam.avi fájlban (19 Mbyte) meg lehet nézni, hogy is működik a szoftver.
A fireman által hivatkozott linken csak a saját programom találtam meg a Lánglovagok.hu-ról lemásolt szöveggel. Még a verziószámot se írta jól... Ha már másol, legalább pontosan...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 20:06 
pernyekergető

SZUPER A PROGRAM. NOKIA 6300-ÁN GOND NÉLKÜL FUT.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15. 3:18 

Kedves Zsolt!

Remek a program! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Nokia E-52 telefonra telepítettem.
Működése stabil!

Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 21:58 
Szent Tömlő őrzője

Nokia 5800-on is működik.
Köszi.

Dot Hazmat Codes - az amerikai verzió Nokia S60-as telefonokra.
Letölthető innen:http://www.nokiaprogramok.hu/modules.php?name=letoltesek&op=lista&nezet=2&rendez=3&irany=1&cat=0&page=1
Szignózni nem kell! Wgz file.
Ha jól emlékszem regisztrálni sem kell.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 21:30 
Szent Tömlő őrzője

Biztos nem ugyanolyan telefonunk van, meg az az igazság, hogy nem is emlékszem rá, mert régebben telepítettem a programot, de valahogy a kurzorléptetővel játszottam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 21:26 
Szerkesztő

Harley írta:
L_Jani írta:
Én egy Samsung E250-re telepítettem. Sajnos azonban az aktiválásnál elakadok: neten keresztül már kaptam kódot, elindul a program a telefonon, beírom az Aktiválás résznél a nevemet, de a második szövegbeviteli mezőre (Telefonszám) egyszerűen nem tudok átlépni...

Nekem is volt, hogy nem ugrott a mezők között, de aztán kitapasztaltam, hogy mennyit kell várni, mit kell nyomni a billentyűzeten, hogy tovább lépjen.

És el is árulod, hogy mit kell nyomni? :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 21:22 
Szent Tömlő őrzője

L_Jani írta:
Én egy Samsung E250-re telepítettem. Sajnos azonban az aktiválásnál elakadok: neten keresztül már kaptam kódot, elindul a program a telefonon, beírom az Aktiválás résznél a nevemet, de a második szövegbeviteli mezőre (Telefonszám) egyszerűen nem tudok átlépni...

Nekem is volt, hogy nem ugrott a mezők között, de aztán kitapasztaltam, hogy mennyit kell várni, mit kell nyomni a billentyűzeten, hogy tovább lépjen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 21:02 
Szerkesztő

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 19:44 
Szent Tömlő őrzője

Nekem Nokiam van (5310 XpressMusic) es tokeletesen mukodik rajta, semmi problema nem merult fel. Adatkabellel kapcsoltam a gephez es csak atmasoltam jad file nelkul. Gratulalok a programhoz!

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 19:42 

Hellóka. Köszi a progit királyul működik, sok benne az adat és ez tetszik.ügyes találmány... :tapsolo: :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 19:38 
kapocspárkulcs tekergető

Néhány telefon, csak aláírással rendelkező szoftvert enged telepíteni (Nokia-k általában), ehhez van a JAD file. Próbáld meg Bluetooth-on, vagy infrán át küldeni a telefonodra, ha az sem megy akkor a telefonod telepítő szoftverével kell feltölteni (pl: néhány Nokia, Samsung típus). Sajnos olyan telefonnal is találkoztam már, ami csak internetről enged Java-t telepíteni (egyes Sagem modellek) de egyenlőre, csak 1000 Ft/ letöltéses emelt-díjas szolgáltatót találtunk, ezért előbb próbáld meg a fenti módszereket... A Nokia6230i típus ha jól tudom MIDP1-es, ami a JAVA futtatásban jelent eltérést. Ezt sajnos nem tudom biztosan, de a kijelző típusa miatt valószínűsíthető. Ez okozhatja, hogy nem fut. (Megnézem az eltérést és ha tudom elkészítem a MIDP1-es verziót is.) A telefon szabványát meg lehet nézni pl: a http://www.telefonguru.hu/keszulek-guru.asp oldalon. (Remélem ez nem reklám...)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 19:23 
vízpocsékoló

Hali!

Szerettem volna felrakni a telómra a progit, de sehogy sem akart összejönni a dolog! már kezdetem elgondolkodni, hogy én enm értek hozzá eléggé, de akkor eszembe villant az a felismerés, hogy nem először csinálok a telómmal ilyen trükközést, és idáig mindig sikerült.

odáig minden rendben van, hogy a nokia suite-val kell felnyomni, meg hogy kell a reg kód, azt is meg tettem, fel is kerül a készülékre a dolog, de sehogy sem tudom elindítani, érvénytelen alkalmazást írkál ki a készülékem a nem túl nagy kijelzőjére.

kérnék segítséget, hogy mi lehet a gondom!

Ja a telóm : nokia 6230i

Segítségedet előre is köszönöm!!!
Tisztelettel: Vén Tibor

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 19:06 
vízpocsékoló

Hali.Felakarom telepíteni a progit a telefonomra de azt írja ki hogy jogosultsághiba.Mi lehet a baj?köszi

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14. 18:39 
kapocspárkulcs tekergető

:-D Elsőként természetesen meg szeretném köszönni, a Lánglovagoknak, hogy teret adott szoftver bemutatásának és segít a szoftver terjesztésében. Remélem minden tűzoltóhoz el fog jutni és sokan fogják majd használni a programot. Várom az észrevételeiteket és a véleményeket!

Üdvözlettel: Noskó Zsolt

Idézet:
Annyi kérésem lenne, hogy aki tudja, az interneten kérje az aktiváló kódot, mert az sms-ben küldés időigényes, és több ezer sms küldése megterheli a mobilszámlám... :???:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 101 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]