* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 11:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Pajzs
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 19. 22:27 
vízpocsékoló

Nem vitázom, mert felesleges. Az utolsó mondat mindent visz: "ennél gyorsabbat nem fognak kitalálni". Minden tiszteletem a hasonlóan tapasztalt, rutinos kollegáké. Remélem egyszer azért felérek addig, hogy a cipőjüket megköthessem. Addig meg azon leszek, hogy ezt elérhessem.
A félreértések elkerülése végett: minden hátsó szándék és irónia nélkül mondom a fentieket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 19. 22:13 
kapacsmester

Hiszed, vagy sem, nálunk volt ilyen... veterán, kiváló híradósunk van, és volt, hogy egyértelmű helyzetben már nyomta a riasztást, miközben még telefonon beszélt. Mindeközben mi beöltöztünk, felültünk a szerre, szpk-nak kihozta a papírt az aki nem vonult (vízszállító, kettes szer, akármi), és telefoncsöngéstől számított két percen belül már az útra fordultunk.
Ennél gyorsabbat sose fognak kitalálni.
Itt pedig minden másodperc számíthat.

Egyszerű dolgok a legjobbak.

üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 17. 20:38 
vízpocsékoló

"A régi szisztémában a 105-ös számra beérkező hívást a híradós rögzítette, abban a pillanatban megnyomja a riasztó gombot, és amíg felvette a tűzesetről az adatokat, a szolgálatvezető már döntött, hány emberrel, hogyan vonuljanak. Két percen belül indulhattak. Most a bejövő a hívást a híradó ügyeletes felírja papírra, majd beviszi az adatokat a számítógépbe, az un. pajzs rendszerbe. Az „enter” megnyomás után a gép értékel, majd átküldi az eredményt a híradós helyiségbe, ott a számítógépről elolvassák, kit kell riasztani."
A fenti idézet egy Vas megyei lapból van. Az ilyen hülyeségek miatt lesznek az alaptalan félreértések, pletykák, stb.
Ad 1: Megnézném azt a laktanyát, ahol a telefonfelvéttől számítva 2 percen belül már vonultak.
Ad 2: Ha valahol úgy használják a PAJZSot, ahogy itt leírták, akkor tényleg gond van. Nem a programmal, a fejekkel. Ez kb olyan, mintha a láncfűrészt csak húzogatnám a fa oldalán, és kijelenteném, hogy azért a kézifűrésszel könnyebb volt.
A béke kedvéért, elismerem, hogy van hibája a dolognak, de a fenti okok röhejesek. vagy siralmasak, kinek hogy.
Nem bírom ki, leírom tételesen:
1: Nem írok papírra, csak ha pont valamiért nem indul pöccre a rendszer (életveszélynél nem szarakodok, gép híján marad a papír).
2: Mivel eleve a gépbe vittem fel, nem nyomok "entert", nem azzal indul :).
3: Semmilyen eredményt nem küld sehova, szimplán megjelennek a javasolt szerek, (amit többnyire felülbírálok, vagy nem).
4: "szerek riasztása" megnyom, HT-nál pedig riaszt, és innen indul a két perc (elvileg)
Eddigi tapasztalatom szerint nem is az idő a legnagyobb baj a szolg. pk-nál, hanem hogy nem tud semmit, csak ami a papíron van. Én beszélek a bejelentővel, én hallottam hogy mennyire meleg a pite (többet elárul a hangja, mint a száraz tények), és én mondom meg, hogy Ő milyen szerekkel akarjon együtt dolgozni, és mekkora létszámmal. Bár ha van javaslata, azt többnyire elfogadom, mégse verjem másnak a ...-al a csalánt, ugye. Mondjuk a bejelentővel eddig is én beszéltem, csak helyi szinten, viszont hozzá tudtam tenni, hogy ez most véresen komoly (háttérben kiabálnak, stb.), vagy csak a mezőn szaladt meg a szalonnasütés utáni parázs.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 10. 22:49 
vízpocsékoló

Túltárgyaltuk :).
Értem én, hogy mi a problémája sokaknak. Az nem tetszett, mikor a műveletirányítót szidták. Létrehoztak egy beosztást, valakinek ez lehetőség, előrelépés, valakinek kín lenne.
A szervezeti felépítést sem kell bemutatni. Ismerem azt is hogy milyen volt (jó, vagy legalább megszoktuk), és azt is hogy most milyen (még lehet jó is akár).
A program hibája az nem az enyém. Nálam is volt hogy megakadt, nem reagált, stb. Fülemen a telefon, háttérben pattog a pala a tetőn, én izzadok, hogy most mi a ...
Toll, papír, telefon a HT-nak, aztán ráérek pötyögni. Hogy ez nem jó így? Hát nem. Stabil rendszer kell(ene). Minden hibát amit észlelek, vagy jeleznek, továbbítom. Folyamatosan fejlődik a program, az mindenhol látható már. Lassan kezd túl sok lenni az információ.

Én részemről megteszem amit lehet, hogy működjön, mert azon kár sopánkodni, hogy de jó is volt régen. Most is jó lesz, csak győzzük kivárni. Idővel.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 28. 0:54 
kapacsmester

Pöttyet indulatos voltam, elnézést.
Nem veled, vagy a munkaköröddel van bajom, hanem ezzel az egész fossal, amit a magyar nyelvet megerőszakolva katasztrófavédelemnek hívnak.
Adtak egy alfa (de legyünk jófejek, béta) állapotú szart, azt' nesze barom, használd. Nekünk még oktatás sem volt róla. Kérdezte a megyés, hogy mi a helyzet, mondom nem tudom, mert nem volt leoktatva... el tudnám végezni ha akarnám, de nem akarom, mert amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. KAP dettó...

Mindezt azért, mert egy jellemsérült határőr akinek lövése nincs erről a hivatásról, azt mondta, hogy így kell lennie.
Megint a farok (khm...) csóválta/csóválja...

vicc ez az ország.

Kíváncsi lennék a közbeszerzési hátterére a rendszernek, a számítógépeknek, monitoroknak, stb... gondolom ezeket (még) nem tudja a Heros gyártani. Szerintem jó oknyomozó riport téma lenne.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 27. 11:55 
vízpocsékoló

Van még mit tanulnom az igaz, és mindig is lesz.
Voltam már tűznél, tudom mi mennyi idő alatt történik.
Ha elolvastad az írásom, akkor tudod, hogy hibának ismertem el, hogy már a telefoncsörgés után ott volt a fenekemben a szolgálatparancsnok, a szertárban pedig a többiek, ami most nincs. Jogos, és egyetértek ezzel.
A jobb és a bal az 20-50 de még 100 km-ről is ugyan az nálam.
Az hogy mennyit csúszik a PAJZS, innen nem tudom, de volt rá példa, hogy telefonnal a kezemben küldtem a riasztást, és a túl oldalon azonnal bőgött a tehén.

Egyébként szeretném kiemelni, hogy nem hülye lettem azért mert elvállaltam egy ilyen beosztást. Természetesen tudom, mi a különbség az eddigi, és a mostani rendszer közt. Ezért is írtam, hogy ezzel a rendszerrel kell jól csináljuk.
Tényekkel szemben nem fogok vitázni, de van lehetőség is a PALZSban, amit jól használva talán kompenzálhatók a hibái.
Azt hogy a Te megyédben milyen a műveletirányítás, nem én fogom megítélni. Viszont ahol én vagyok, minden javító szándékú kritikát szívesen veszek, akkor tudom én is jól csinálni majd a dolgom. Mint mondtam, nem az ellenség vagyok, hanem egy része a gépezetnek.

Elméletileg, és hangsúlyozom, hogy elméletileg nem szabadna különbség legyen a telefoncsörgés helye szerint, hogy hova fut be a hívás. A gyakorlatot Te is leírtad, és én is.

Van egy érdekes mondás, mi szerint "addig ne ítélj meg, míg nem hordtad a cipőmet".

Zárásként: egyetértek én sok kritikával, de amikor a személyt támadják általánosságban, az nem tetszik. Nem a műveletirányítás a ludas, legfeljebb 1-2 közülünk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 26. 1:14 
kapacsmester

Kedves padawanom, van még mit tanulnod.
Az egész ott kezdődik, amit számgépes szaknyelven "delay"nek hívnak. Azaz csúszás.
Eddig ha felhívtad a 105öt, az bekapcsolt a helyi tüó-ra. Ott a jelzésed olyan ember fogadta, aki ha nem is gps pontossággal, de azért tudta, hogy a jobb az jobb, a bal meg bal. Adatfelvétel közben már jött a 24-es, hallotta mi a lóhere van. Addig a többiek már öltöztek. Híradós kitépte a káreset-lapot, (közben riasztás), szer indul, halleluja.
Volt, hogy papír nélkül mentünk, nem vártuk meg, cím megvolt, vonulás közben gps-be be, kidobta pontosan hova. Eközben rádión egyeztettünk a híradóssal, lehetett bohóckodni a fokozatokkal, stb. Lényeg a lényeg, telefon-csörgéstől számított (!) két, max három percen belül mentünk.

Most mi van?
Elmondom Neked, mert friss az élményem.
Felhívod a 105öt. Ott kifaggatnak, hogy mi/merre/hány méter. Gyönyörűséges pajzstetű rendszerre bepötyögik az információkat (amikor éppen működik, a minap csak háromszor döglött le router gondok miatt amint hallottam). Ez egyénfüggő, 2-3 percet biztos elvesz, de inkább 4-5öt az eddigi tapasztalatok alapján. Az egész egyik nagyon gyenge láncszeme, hogy a megyés jóember nem biztos, hogy meg tudja mondani, hogy a megye másik végén a jobb merre jobb, a bal pedig merre bal... ellenben ugye a illetékes tüó híradósával... (mi is mentünk már rossz irányba e miatt)
Szóval itt eltelt mondjuk 4 perc. Nyom egy gombot, és itt jön a pajzstetű rendszer, ami nem mindig instant dobja le tüó-ra a káresetet. De megérkezik, (legyünk jófejek), 4 perc múlva bőg a tehén, megjött a káreset. Ott a híradós lenyugtázza, megnézi mi-merre-hova (már simán 5 percnél tartunk), nyom egy gombot, onnantól két perc. Majd jön a szenvedés a rádiózással, melyik csatorna, hova, nem ide, oda... eltelt mondjuk 6 (lehet 7 ha este van a megyén) perc azóta, hogy a jóember betelefonált. Nem tudom voltál-e már tűznél, mert mondjuk egy szoba szénné ég 6 perc alatt...
Aztán vagy megérkezünk, vagy nem... függően, hogy jól adták-e meg a káreset helyét.

Aztán ami az én élményem, hogy a hozzánk befutott tűzjelzés továbbítása a megyére meg agyrém. miért ment a szer, hova ment a szer, de miért abban a fokozatban (azért mert b+), de azt nem a 24-es hanem a megyei ügyeletes, meg a fa..om. A hab a tortán amikor a megyésnek betűznöm kellett a település nevét, mert nem ismerte, holott 20km a megyeszékhelytől. állítgassad a szereket, hogy ez riasztáson, meg az is, közben telefon... és ez csak egy káreset, nincs vihar 20-30-40 káresettel, aminek a fele úgyis tüó-ra fog befutni.

Nem tudom, "műveletirányítóként" érzed-e a különbséget a kettő között.

Amúgy légy kedves áruld el nekem, hogy mi a pontosabb/gyorsabb annál, amikor a bácsi/néni betelefonál a helyileg illetékes tüó-ra, hogy xy falu yz utcájában kidőlt a fa, kérem segítsenek?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 23. 21:08 
vízpocsékoló

Had világosítsak fel mindenkit ezzel a riasztással kapcsolatban. Mitől nő a riasztási idő? Eddig hogy volt?: telefon felvesz, adatok leír (közben jelezni a többieknek, hogy készüljenek), telefon letesz, szolgálatparancsnokkal egyeztet, riasztás indít (most kezdődik a 2 perc). Most mi van?: telefon felvesz, adatok begépel (tudok olyan gyorsan gépelni, mint írni), telefon letesz, káreset indít, szereket átnézem, hozzárakok, elveszek, riasztás indít (most kezdődik a 2 perc). Tudom, mert vonultam, hogy az a rész nagyon hiányzik, amikor már tudod hogy lesz valami, ezért felkészülsz rá, lemész a szertárba, stb. Tudom, milyen arra kelni éjjel 2-kor, hogy figyelem riasztás, és azt is tudom milyen, ha csak a rádió kattanása, és a háttérben a telefonbeszélgetés ébreszt. Ég-és föld. De valótlanságokat állítani, csak mert más is csinálja eléggé megtévesztő a kívülállók számára. 25 perc míg kiérsz? Hova? távolságfüggő. Segítségnyújtás 5 percnél több? Csak kiválasztom, és már riasztom is. 1 percnél nem lehet több. Lehet hogy picit lassabb, mint eddig, de sokkal pontosabb. Járműkövetés (vezettem már szert másik megyébe csupán az alapján, hogy térképen néztem merre járnak, és hol a káreset) akár földúton is, országos káresetfigyelés (ha látom, hogy a megyén kívül melegszik a pite, ráállok a csatornájukra, és fülelek, ha kell előre szólok az adott HT-nak), távolságmátrix, intézmények, tűzcsapok pontos helyzete a térképen. Gondolom eddigre kiderült, hogy műveletirányító vagyok én is. Kérdezném, hogy a problémáitokból mennyit közöltetek az adott megye műveletirányítójával? Nem szolgálati úton, hanem szemtől-szemben, tanítólag? Nem az ellenség ül ott, hanem híradós, aki a vonulós alá dolgozik, a kárhelyparancsnokot segítve, nem gátolva. Ha ez nem így van, az nem feltétlen az egész beosztás hibája, hanem egy emberé.
Próbálom jól csinálni a dolgom, tanulni a hibáimból, de ha a saját surranótársaim is csak azt látják, hogy "megyés", akkor ez jobb tényleg nem lesz, és nem én fogok szívni miatta. Ezzel a rendszerrel kell jól csináljuk a feladatunk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 20. 10:41 
pernyekergető

Sajnos bukik az egész ,mert eddig a fogadás óta elkel hagyni a laktanyát 2 perc alatt ,addig míg felveszik legépeli fönt a nagyok,és még a cím és a térképen a jelzés is máshol van igy több idő míg ki ér az egyezség,kb 25 perc.
De legjobb ha segítség kell máshonnan , az többség 5 percnél is több lehet , szóval nekem mondhat akármit a akárki ,ez jobb nem lett még idő megspórolva sem mert ha segítség kell egyedül vagy .köszi katasztrófa védők.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 22:34 
szikracsapkodó

Bocs, hogy bele szólok, mert nem ismerem tökéletesen a "Nagyszerű pajzsot"! Akiket ismerek és még aktívak azok azt mondják, káosz! Amit elmeséltek, hallottam az alapján olyan mit amikor föl szereltem 1992- ben! Simán vissza mentünk az időben! Úgy lenne egy kicsit jobb ha a 105 foglaltsága esetén a megyére stb irányítana a rendszer! Így rájuk kisebb teher esne! De az lett volna a legjobb ha nem buzerálják ezt az egészet, mert az előző rendszer, mert hogy eredetileg az is sz...r volt mostanra érett be, bár nálunk ez kétséges! Mindegy, fő, hogy így az "állam" ismét át vehette az irányítást a tűzoltók felett, akiktől ez az "állam" valamiért az első kormányzása óta fosik!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 13. 21:15 
hamutipró

Már volt aki meghalt, mert rossz címre küldték a tűzoltókat.

http://www.tuzoltosag-pomaz.hu/index.ph ... -rtl-klub-

Nem egyedi eset.

http://www.tuzoltosag-pomaz.hu/index.ph ... banpomazon

Nem lett belőle semmi, itt ezt mindenki leszarja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31. 20:42 
pernyekergető

Kedves Paloc.

Teljes mértékkel egyet értek szavaiddal .Akkor a tetőn kell kezdeni a seggbe rúgást.
Ki írta alá az engedélyeket hogy így menjen a hírközlés?
Ki vizsgálta felül a rendszert hogy működik -e rendesen?
Ez is olyan mint az EDR vagy a Sepura egyik sem ér semmit .Jön a jó áramszünet és meghalt a rendszer. Volt rá példa és mi marad Urh
Devecser sok házat kellet felújítani,nem lesz gond évente azzal a párral szerintem.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31. 19:58 
csizmás kandúr

Most már a vezetékes hívások is a Műv. Ir.-hez futnak be. Vajon két műv.ir.-es elbír egy egész megyényi hívással, miközben "műveletirányítanak"? :-?
A mobilhívásokat pedig egyszerű lett volna a legközelebbi tűzoltóságra irányítani, már 10 éve is, csak akarat kellett volna! :radobbent:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31. 18:52 
kapacsmester

De előfordult. Káreset számot már hadd ne mondjak, de 2010-ben több is volt. Nem villám csapás. Víz. De volt. Nálunk a városnál úgy volt a 105, hogy 3 vonal, de 1 készülékre. És nem lehetett szétdobálni mellékekre. Tehát egyszerre csak 1 jelzővel lehetett beszélni. És bizony égett a másik 2 vonal ledje közben. Mire végeztél, és megnyomtad a következő vonal ledjét, lehet hogy már egy szaggatott hangot hallottál, hogy letették, de mát megint égett az amit az előbb letettél. Ugyanakkor, mivel megyszékhelyre futottak be a jelzések mobilról, a nekik szóló jelzéseket tovább kellett adni a többi tűzoltóságnak is.

Én nem állítom, hogy a rendszer tökéletes, vannak hibák. A pajzsban is. De túlzás azt mondani, hogy az előtte lévő rendszer tökéletes volt, és abban nem volt ilyen.

Nekem azt mondták, hogy az új telefonközpontok ha nem veszi fel időben a műveletirányító, le fogják dobálni a jelzést a városokhoz. Ezek szerint ez a funkció jelenleg nem működik. Pedig nem lenne rossz, rugalmasabbá tenné a rendszert.

A pajzs fejlődik. Fejlődik, de még nem tökéletes. Én pl. egyáltalán nem értem, hogy az önkormányzati tűzoltóságok híradósai miért nem tudnak káresetet felvinni bele, ellentétben a HT-k híradósaival. Jó lenne az is, ha nem lépkedne ki. És lehetne sorolni amiben javulhatna. Pl.: középmagas-emeletes épületnél több lakás égése esetén riasztása esetén rossz riasztási fokozatot ajánl, IV/K (2 magasból mentő) helyett egy kisebb fokozatot, 1 magasból mentővel.

De mellette ismerjük el a jó dolgait. Ahogy én figyeltem, a híradós ha tűzcsapot kérsz tőle, általában az utca tűzcsapjait mondja. A keresztutcákat nem. Most a térképen van ahol már rajta vannak a tűzcsapok, és aki szereli egy pillantás alatt tudja merre induljon el. Vagy pl ha másik megyéből kell segítség, akkor az volt, hogy a híradós felszólt a megyére, a megye telefonon átszólt a másik megyére, az meg telefonon leszól a városhoz. Az, hogy közben az eredeti szituból a sok szóbeli közlés után mi maradt meg, az más kérdés. arról nem is beszélve, hogy mindez 5-10 perc közötti időt simán elvitt. Most is megjárja az utat. De nem kell elmagyarázni a másik megyének, hogy mi van, annak 30 másodperc alatt engedélyezni kell, és már visít is a gép a másik megye városánál. Sem a megyei főügyeletesnek, sem a városi híradósnak nem kell semmit megírnia, mert ott vannak a dolgok az adatlapon. Senki nem tesz hozzá és nem vesz el. Ha nem egy lassú tintasugaras nyomtatót, hanem egy normális lézer nyomtatót tesznek hozzá, ripsz-ropsz nyomtatva van az infó és lehet menni. Jó dolog az is, hogy egyből látható, ha valamelyik szer káresetnél van, nem riasztható, egyből lehet a következőt riasztani. Nem kell tiszteletkört futni a másik megyével.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31. 16:47 
lángterelgető

Tisztelt F Tibi te írtad az utolsó szavaiddal
simán előfordulhatott.
DE NEM FORDULT ELŐ( vagy mondj példát) 20 perc ember 20 perc ezért ki a felelős a vihar? a kedves károsult?vagy a városi híradós?
Nem most volt először vihar vagy tömeges avartűz esetleg nem a rendszer kitalálója felel ezekért a dolgokért hogy ilyen ne fordulhasson elő vagy esetleg felelőtlen
Ne adja ha valakinek villám vágott volna a házába az adott időben amire viszont van példa és nem tud segítséget kérni akkor mit kell mondani a kedves leégett házú károsultnak????
Komolyan kérdezem!! vagy azt várnák el próbáljuk elsikálni az ügyet
ki fog ezért felelni!!!
Vagy már semmi sem szent?EDDIG NEMEZ VOLT!!!
És ez elen építő jellegű kritikát sem lehet megfogalmazni

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 31. 6:08 
kapacsmester

Aki szolgált megyeszékhelyi tűzoltóságon, az tudja, hogy a mobil hívások oda való befutásai miatt ilyen mérvű viharkárnál nehéz jelzéshez jutni. Ott a korábbi rendszerben is dugulás volt. A híradós az mellett, hogy rendezte a saját szereit, még a másik tűzoltóság területére érkező jelzéseket is tovább kellett adja. Ezt a megye többi tűzoltóságai így nem érezték meg, hiszen oda csak a vezetékes hívások futottak be. Ami megye szinten az összes hívás sacc/kb 20-25%. (Az éles Pajzs óta Bátaszék 9 riasztásából 2 volt vonalas jelzés) Nyilván a vezetékes számok átkötésével a központ terhelése nőtt. De ilyen hogy 20 percig nem sikerül jelzést adni, a régi rendszerben is simán előfordulhatott.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30. 22:45 
pernyekergető

Kíváncsi lennék mit fizetnének hogy nem értek ki a tűzoltók de nem csoda , még a telefont sem veszik már fel ?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30. 16:50 
Szerkesztő

Elismerés a Pajzsért

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30. 9:51 
lángterelgető

Tegnapi vihar nem csak rést ütött a pajzson,hanem egy 4 pontos yukoval a tatamira fektette
mi csak 2 olyan lakossal találkoztunk aki 21 óra után próbáltak segítséget kérni a 105 telefonon és senki senki!! nem vette fel a telefont előttünk hívtak és mutatták a telefont 21 20 kor szitkozódva feladták elmondta szerette volna,ha segítenek neki a katasztrófavédők a leszakadt ágakat leszedni a tetőről :ideges:
Nagyon bátrak ott fennt :-x
a jogászok meg fognak gazdagodni belőlük
olvastam a király szlogent: mindennap lehet lejjebb

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 17:17 
tömlőszállító

szoszindo!
Ez a tűz 27.-én 15.30 körül volt, Hatvan-I lett riasztva mert káta fecskendője másik tűznél volt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 17:18 
csizmás kandúr

Hmm...
http://www.langlovagok.hu/tuzvonal/671_baljos-arnyak-pomazon
Kezd egy kabaréhoz hasonlítani, biz isten...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 16:33 
tűzkakas-idomár

Amióta bevezették, azóta egyetlen riasztást sem kaptunk, a hivatásosok azt mondják, hogy semmit nem tehetnek. Szerintem az első komolyabb vihar összedönti ezt az egész szart és marad a jól bevélt hagyományos módszer: Mari néni szól, mi kimegyünk és kivágjuk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 15:18 
pernyekergető

Pajzs rendszer ,hát vannak bajok nem kicsit lásd julis 19-20.án ami papíron működött meg a riportereknek,csak épp a lényeget nem látták.
Hogy a híradósok már tüdőt köptek mert nem láttak már a sok káresettől, (Pedig nem is volt nagy vihar) régen területileg illetékes 15-40 káreset volt ha leszakadt az ég bővven megoldták.Most meg 3 nap kevés a papírmunkához mert fejetettjén állt a PAJZS+Irányítási központ meg hogy ki kivel van.És az öték vonulhattak egyedül ? Érdekes , akkor egy fantom volt kint a felszámoláskor mert a Pajzsban nincsenek benne?
Lásd káreset: és ki érkezik az egység szegény néni kijön a házból és ház tetején nagy fa ,be szerelünk és jön a jelzés hogy mennyünk onnan mert nincs felvíve a Pajzs rendszerben ? Hozzá teszem néni kb. akkor ért oda a kapuból ami kb 50 méterre volt,)
Kérdem én, mi alapján dönt fent a székben míg mi dolgozunk? És mi a fontos és mi nem ?És jó lenne ha megtanulták hogy milyen felszerelés van az autókon, mert nem tudják. Vagy iskolázzák be őket szeroktatásra.
És gratulálok a Műhold követőnek ami nagyon pontos ,eddig mindig tévedett.
Remélem módosítanak mert még a papíron is kb 3km különbség van utcát nem is mondok pffff.
És a gyorsaság elragadó díjazást igényel.
Remélem lesz változás szép napot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 13:16 
pernyekergető

Ilyenek ezek!

Mikor volt ez a tűz? Mármint hányadikán? Ki ment? :-?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 27. 17:56 
szikracsapkodó

Tisztelt Illetékesek!

Csak a szerencsének és egy bátor állampolgárnak volt köszönhető, hogy nem vált a lángok martalékává egy családi ház Tóalmáson mert ez a Pajzs rendszer olyan jól működik, hogy a területileg illetékes HTP nem tud a riasztásról ha egy másik HTP szerét riasztják/ami a jelzés vételétől a helyszínre érketésig kb 30-35 perc/a káresethez,mert az illetékes szer káresetnél dolgozik! Mind eközben a helyi ÖTE otthon szinyel ,/mert a franc sem szól nekik/ ,mit sem sejtve 3 fő szabadnapos hivatásos tűzoltóval. Kérem aki megtudja válaszolni hogy ez miért jó az kérem fejtse ki mert biztos én nem látom a jól a helyzetet.
Válaszukat előre is köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]