* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 11:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Pajzs
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23. 16:57 
Szent Tömlő őrzője

http://heves.katasztrofavedelem.hu/inde ... tId=118351

"Az egység négy percen belül a helyszínre érkezett, ami azt mutatja, hogy az újonnan bevezetett Pajzs elnevezésű, riasztást segítő és döntés irányító rendszer rendkívül jól szolgálja a szakmai feladatok végrehajtását, ezáltal a lakosság érdekeit. "

Aki kitalálta, hogy egy tűzeseti hírhez ez a mondat kikerüljön, azt ki kéne állítani, és röhögve újjal mutogatni rá. Bár lehet, hogy inkább sírni kéne. A katasztrófavédelemnél minden nap van lejjebb. Talán lehetne ez az új szlogenjük.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 21. 9:20 
lángterelgető

még a témához nem a programozó és a nyomtató tehet a hibákról!
a rendszerben valamiért nem veszik észre,hogy a vidéken 20-80 km es vonulásokat generálnak
illetékesek fel kellene fogni,hogy ez nem Budapest!
itt leghamarabb 30 perc mire valaki kisegíti a bajt, ébresztő !
......... még kb 10 oldalt lehetne mesélni.

de van előnye is a pajzsnak szép színes a monitor :-D

ismételten eltárolódom saját magamtól

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 21. 9:05 
lángterelgető

hát meg volt a próba a pajzson ,eddig ismeretlen fogalom volt az ösze visza riasztgatás
de már nem :tapsolo:
az adatlap információi köszönő viszonylatban sincsenek a valósággal :tapsolo:
az a nagynak nem mondható vihar rést ütött a pajzson 8-) nem kicsit
.............

utóirat saját magam hozzászólásától is elhatárolódom 8-) 8-) 8-) a kiépitett rendszer jó,kiváló és ekkora biztonságban még nem volt ez a kis haza

utó utó irat,a lakosok meglepően tudják ki a ludas és nem azt szidják aki levágja a fát a tetőről :elvarazsolt:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 20. 9:49 
Szent Tömlő őrzője

carman66 írta:
Most ez mitől hír? Már mindenhol bevezetésre került és Pest megyével az egész ország átállt erre a hülyeségre? Ha valaki nem vette volna észre, az egész országban egy helyen volt felháborítóan rossz a riasztási rendszer a túlriasztások miatt, ez a fővárosban volt. Számtalan video és fotó bizonyítja, hogy fölöslegesen leriasztott szerek érték egymást egy-egy káresetnél, amit vidéken egy fecskendővel megoldottak, azt a fővárosban 10 fecskendővel oldották meg. Nincs ezzel nagy baj, hiszen nagyváros. De Magyarország nem Budapest! Most éppen kit akarunk átverni? :hazudos: :hazudos: :hazudos:

Elég nagy zagyvaságot írtál, aminek ráadásul semmi köze a Pajzshoz.

De ha már a témánál vagyunk, korábbi beírásra reagálva a Pajzs alaptérképe nem ingyenes, vásárolják a szolgáltatást. A km szelvények felvitele folyamatban, és az is meg lesz oldva, hogy adott bejelölt ponthoz legyen a riasztás, ne pedig a közeli település alapján nézze az RST-t (vagy hogy hívják most), ami lehet, hogy már más tűzoltósághoz tartozik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 20. 7:56 
tűzkakas-idomár

Most ez mitől hír? Már mindenhol bevezetésre került és Pest megyével az egész ország átállt erre a hülyeségre? Ha valaki nem vette volna észre, az egész országban egy helyen volt felháborítóan rossz a riasztási rendszer a túlriasztások miatt, ez a fővárosban volt. Számtalan video és fotó bizonyítja, hogy fölöslegesen leriasztott szerek érték egymást egy-egy káresetnél, amit vidéken egy fecskendővel megoldottak, azt a fővárosban 10 fecskendővel oldották meg. Nincs ezzel nagy baj, hiszen nagyváros. De Magyarország nem Budapest! Most éppen kit akarunk átverni? :hazudos: :hazudos: :hazudos:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 19. 19:45 
Szerkesztő

Pajzs mögött a katasztrófavédelem

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 16. 21:19 
szikracsapkodó

Dodesz írta:
Nyugtassatok meg, hogy nem a Synergon a beszállító.

Nem, ez saját fejlesztés.
Sajnos nagyon is spórolt rajta a felsővezetés. Egy ingyenes térképprogram az alapja, ami hatalmas hibákat tud generálni. Ez itt nem megengedhető, akár emberi életekbe is kerülhet egy-egy téves helymeghatározás.
Múltkor pl. egy településen Hegyekalja utcát kerestem, de külön írtam a két szót és úgy nem találta meg, pedig ki kellett volna dobnia.

Jobb lenne a rendszer, ha egy megbízható, az úthálózatot, km szelvényeket, autópályát is ismerő szoftver képezné az alapját.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 02. 20:55 
vörös kakas réme

Nyugtassatok meg, hogy nem a Synergon a beszállító.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. máj. 02. 20:28 
szikracsapkodó

Harley írta:
Miből adódik a Pajzs név? Mozaikszó, vagy tényleg simán pajzs a neve?

Szerintem simán csak Pajzs, ami a pajzs köznévből adódik.

Gondolkodtam rajta, ha mozaikszó miből áll össze, de nincs benne sem a nemzeti, sem a katasztrófa, sem a fő, sem a védelem szavak kezdőbetűje...

Egyébként a fejlesztő folyamatosan javítja, módosítja a szoftvert. Le a kalappal a kolléga előtt, de ő sem tud várat építeni abból a bizonyos anyagból. Kisebb csoda, hogy ebben a formában határidőre elkészült.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 30. 9:06 
Szent Tömlő őrzője

Miből adódik a Pajzs név? Mozaikszó, vagy tényleg simán pajzs a neve?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 30. 8:54 
szikracsapkodó

Mi április 1-től használjuk és az eddigi tapasztalatok elkeserítőek.
A térkép:
- nem ismeri az úthálózatot, pl. nem lehet autópálya km. szelvényt megadni.
- máshová teszi a pontokat
- nem ismeri a településrészeket, dűlőket

A program:
- nem ismeri pl. a gyakorlatot
- a felajánlott szereknél nem veszi figyelembe a 46/2012 intézkedés és a jogszabály előírásait
- folyton kilép, leakad a rendszer
- sűrűn lefagy
- nehézkes, lomha, lassú. Mire betölti a térképet, kézzel rég meg volt írva a káreseti lap.
- nem végzi el a riasztást.
- stb.

Sorolhatnám a végtelenségig. Hatalmas problémák vannak vele, szinte használhatatlan. Elvileg csak 2013-tól indult volna maga a tesztüzem, de valakinek nagyon fontos volt, hogy egy félkész szoftverre bízza a rendszer működését. Állítólag még ehelyett is lesz valami újabb, használhatóbb.

A rádióforgalmazással is gondok vannak, pl. még nem lettek átprogramozva a készülékek és nincs meghatározva egy szabály, ami alapján forgalmaz a műveletirányítás és a kint lévő egységek.

Egy hónap működés után az látszik, hogy a PAJZS által a riasztási idő nemhogy csökkent volna, de a hibák miatt még pár perccel meg is nőtt. Hogy ennek mi lesz a vége, nem tudom.

Egyet javasolhatok minden most belépőnek:
- toll, papír, rádió és telefon mindig legyen készenlétben és ha valaki felvesz egy jelzést helyi szinten, azonnal indítsa el a szert, a többi másodlagos.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 28. 23:09 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Május 1-től? Nálunk már 15-től működik, hozzáteszem ugyanezekkel a hibákkal, hogy kilép vagy épp hang nincs.Sőt borzalmasan szar hangot találtak hozzá, lehetett volna simán egy sziréna hang is.És még szerintem kinézetre sem valami megnyerő egy kezelőfelület, ennél már kicsit komolyabb és igényesebb rendszert is felépíthettek volna.De mindegy...ez a tuti

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 28. 10:08 
kapacsmester

Az átmeneti "503"-as hibáktól, az önmagától kilépésektől, és a riasztási idő 2-5perces megnövekedésétől eltekintve... egész jó.
off: De szerintem az eddigi rendszer is teljesen jó volt, felesleges volt ennyi pénzt kiadni erre a jelenlegi körülmények között. Jobban örülne az állomány, ha nem ázna be a tető a feje felett, ha évente egyszer (!) futná a költségvetésből a bevetési-ruhák tisztítására (persze, oldjuk meg saját pénzen), stb.

Ez a térképes dolog tényleg tetszik benne. Bár úgy tudom (iil. hallottam), hogy volt olyan laktanya, ahol kísérleteztek egy ehhez hasonló rendszerrel régebben.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Pajzs
HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 27. 22:30 
Szerkesztő

Május 1-jétől megkezdik a műveletirányítók a Pajzs program használatát. A megyéken az oktatás már javában zajlik.

Várjuk az észrevételeket a rendszerrel kapcsolatban.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]