Motorbalesetek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. nov. 09. 23:20

merida írta:A MAGYAR autósok többsége belepusztul,ha valaki jobban halad nála és ráhúzza a kormányt a kerékpárosra és a motorosra. Ha ő nem halad akkor a többi se tegye.
Ezt te sem gondolod komolyan, ugye! :-(
" A mosoly olyan, mint sötét ablakban a gyertyaláng. A lélek jelzi vele, hogy otthon van."
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. nov. 09. 21:25

merida írta:A MAGYAR autósok többsége belepusztul,ha valaki jobban halad nála és ráhúzza a kormányt a kerékpárosra és a motorosra. Ha ő nem halad akkor a többi se tegye.
Ráadásul ez főleg Pesten jellemző, ahol ugye sosem hallottak még dugóról... :P
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. nov. 09. 21:24

TRUCKMAN írta:"Egyébként hidegvérű motoros vagyok. Ha valaki beelőz 130-al nem megyek utánna csak azért, mert meg tudom előzni."

Életemben nem láttam még 1 olyan emberkét sem, aki megelőzött volna akár 1db pl. 90km/h-val közlekedő motorost! Csak azért nem, mert nincs olyan seggrakétás, aki 90el megy! Szerintem... De ez tetszett, ez jó! It's goooood! Ahogy Jim Carrey mondta, a Mindenhatóban! :-P
Ülj motorra és fogsz...
Könnyű ám 10-20 tonnával a segged alatt...
merida
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: merida » 2007. nov. 09. 18:56

A MAGYAR autósok többsége belepusztul,ha valaki jobban halad nála és ráhúzza a kormányt a kerékpárosra és a motorosra. Ha ő nem halad akkor a többi se tegye.
TRUCKMAN
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. nov. 09. 18:55

"Egyébként hidegvérű motoros vagyok. Ha valaki beelőz 130-al nem megyek utánna csak azért, mert meg tudom előzni."

Életemben nem láttam még 1 olyan emberkét sem, aki megelőzött volna akár 1db pl. 90km/h-val közlekedő motorost! Csak azért nem, mert nincs olyan seggrakétás, aki 90el megy! Szerintem... De ez tetszett, ez jó! It's goooood! Ahogy Jim Carrey mondta, a Mindenhatóban! :-P
"Azzal, hogy siet, perceket nyerhet, de mindent elveszíthet!"
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. nov. 09. 15:36

Főnix a Tűzmadár írta:Ebben igazad van Gabócza .... tényleg előszeretettel elfeletkeznek a holtttérről.
Valóban sokan nem gondolkoznak a másik jármű vezetőjének fejével. De ez oda-vissza igaz! A motoros nem figyel arra, hogy az autós mit lát és az autós nem is gondol arra, hogy esetleg valaki lehet a holttérben stb.
Egyébként meg a kreszben is rögzített jobbratartási kötelezettség is csak valami misztikus dolog, mert 1000 járműből 1 tartja be, de az is csak azért, mert elbambult és véletlenül az út jobb szélére került.
Na most próbálj meg egy tartósan a felezőn haladó mögött úgy menni, hogy ne legyél holttérben... A jobbra tartasz azért nem vesz észre, ha középen mész pont a jobb oldali holtterébe kerülsz ha meg behúzódsz balra akkor meg ott nem lát, mivel a bal tükörből már csak azt látja, aki éppen előzi a másik sávban...
Főnix a Tűzmadár írta:Egy héten belül két motoros balesetet láttam. Mind a kettőben a motoros sérült meg.... eléggé...
Ez sajnos így igaz. Motoros kontra bármi más gépjármű esetben függetlenül a felelősségtől a motoros MINDIG a rövidebbet húzza.
Ugyan az az eset, ami két autónál csak egyszerű betétlap cserét jelent motoros esetében kórházi ápolást. És mondom, a felelősség nem számít, mert a motoros mindenképp megszívja, bárki is volt a hibás.
Erre lehet bólogatni, hogy aha persze tényleg így van, de a súlyát csak az érzi, aki motorral (is) közlekedik. Amíg nem ültem motorra számomra is csak urban legend volt a motorost leszorító buzukis esete, de amikor minden ok és előzmény nélkül egyszerűen rámhúzták a kormányt az urban legend kategóriából máris a véres valóságban találtam magam és kénytelen voltam elhinni, hogy van ilyen... Akkor szerencsém volt, azóta pedig igyekszem mindent megtenni, hogy ne is kerüljön egy autós se olyan helyzetbe, hogy megszivathasson. Ha ez azt jelenti, hogy beelőzöm a sort akkor úgy, ha meg azt, hogy lemaradok mögötte akkor azt.
Egyébként hidegvérű motoros vagyok. Ha valaki beelőz 130-al nem megyek utánna csak azért, mert meg tudom előzni. Pedig kevés olyan autó fut az utakon, ami valódi ellenfél lenne, de a közút nem versenypálya!
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. nov. 09. 15:18

Gabócza írta:srac!
Ez a te igazságod. Az enyém az, hogy ha 90-nel megyek akkor azt azért teszem, mert nekem így biztonságos. Ismerem a járművem és sajátmagam adottságait. Ha valaki mögöttem 100-zal akar menni, akkor nem a gázt fogom nyomni, hanem segítek neki, hogy leelőzzön. Akkor, ott, és úgy, ahol, amikor és ahogy biztonságos.
A motorosok pedig előszeretettel megfeletkeznek a holttérről. Szerintem!
Igen, ez működik is, csak nem Magyarországon! Itthon a segítséget leszorítással jutalmazzák... Külföldön (Pl Svájc) viszont valóban működik, mert ott emberek ülnek az autóban és a motorokon nem agresszív állatok. Pont ezért nem motorozok itthon, csak amennyit feltétlenül szükséges! (Pl le a pályáig vagy a határig)
Főnix a Tűzmadár
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: Főnix a Tűzmadár » 2007. nov. 09. 10:15

Ebben igazad van Gabócza .... tényleg előszeretettel elfeletkeznek a holtttérről. Egy héten belül két motoros balesetet láttam. Mind a kettőben a motoros sérült meg.... eléggé...
Főnix
"Ha valaki egy nagy házban él, bizonyára nagyon büszke arra a sok szép holmira, amije van. De ha meghallja a tűz pattogását, egy szempillantás alatt el tudja dönteni, mi ér számára a legtöbbet."
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. nov. 09. 10:05

srac!
Ez a te igazságod. Az enyém az, hogy ha 90-nel megyek akkor azt azért teszem, mert nekem így biztonságos. Ismerem a járművem és sajátmagam adottságait. Ha valaki mögöttem 100-zal akar menni, akkor nem a gázt fogom nyomni, hanem segítek neki, hogy leelőzzön. Akkor, ott, és úgy, ahol, amikor és ahogy biztonságos.
A motorosok pedig előszeretettel megfeletkeznek a holttérről. Szerintem!
" A mosoly olyan, mint sötét ablakban a gyertyaláng. A lélek jelzi vele, hogy otthon van."
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. nov. 08. 22:54

Gabócza írta:Lehet,hogy "mindenki" gyorsan hajt, csak egyet ne feledjünk el! Ha négy kerék van alattad nagyobb az esélyed a túlélésre! Csúnyát lehet esni a motorral, és minél gyorsabban motorozol annál nagyobbat! Ez nem vagányság kérdése, hanem a fizika törvénye.
Igen, ez tény. Mint ahogy az is tény, hogy ha nem tartod a ritmust akkor úgy előznek ki, hogy a kezemet nem tenném a két jármű közé...
Plusz ugyebár már csak azért is célszerű elöl menni, mert úgy kapásból kiszűröd az elötted haladó hibázási lehetőségét. Kellemetlen tud lenni, mikor az elöl haladó (autós) úgy gondolja, hogy ja itt kell balra menni és már satuzza is a kocsit... Bár megfelelő követési távolságot tartva ez egy jó motorosnál nem feltétlen jelent ütközést, mert a mai motorok fékrendszere és a kiváló gumik meglepően rövid fékutat eredményeznek, ha a motoros tud fékezni és nem poros stb az út. Mivel a motor gyakorlatilag versenytechnika ezért nem is meglepő, hogy hamarabb meg tud állni azon az egy pilinszka gumifelületen, ami az első gumi aszfalttal érintkező része. A baj egyébként nem is ezzel van. Általában a motoros nem tud annyit, mint a motor és lesatuzza, vagy nem húzza eléggé.
A legnagyobb baj egyébként a morállal van. Egyesek tényleg szó szerint vadásznak a motorosokra, mások meg egyszerűen csak bunkók. Bár ők általában mindenkivel szemben. No meg ugye az utak minősége is olyan amilyen. Éppen ezért a relatív gyorshajtás egy válasz az egészre. De ez nem azt jelenti, hogy 200-al kell menni! Én egyébként motorral kb ugyanúgy megyek, mint autóval, legalábbis a lehetőségekhez képest. Ez általában azt jelenti, hogy tartom a ritmust a többiekkel. Nem előzgetek és engem se előzgetnek. Na most ha kifogok valami köcsögöt, aki nekiáll szórakozni akkor viszont kihasználom a motor adta előnyöket és faképnél hagyom még mielött valami történhetne. De ilyenkor is 2-3 autóval megyek csak elé, mert az már elég a biztonsághoz.
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. nov. 07. 15:04

Lehet,hogy "mindenki" gyorsan hajt, csak egyet ne feledjünk el! Ha négy kerék van alattad nagyobb az esélyed a túlélésre! Csúnyát lehet esni a motorral, és minél gyorsabban motorozol annál nagyobbat! Ez nem vagányság kérdése, hanem a fizika törvénye.
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. nov. 07. 14:04

Nincs hozzáfűznivalóm..
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2007. nov. 07. 13:49

Petikeeeee írta:Nem rólam volt szó,de ha már így rákérdeztél,én 90 helyett 100-110-zel közlekedek sima úton,városban 60,pályán betartom a 130-at.

Autóval.
Mindenki gyorshajt. Én is szoktam gyorsan menni, de általában csak gyorsabban mint a többi közlekedő. Nem mondok számokat, mert nem szoktam nézni, meg ha néha ránézek, akkor ugrana is a jogsim. De ugye, ha nem lennék tisztában azzal, hogy mit tudok, és mit nem, akkor már réges rég összetörtem volna magam... leginkább valami kretén autós miatt...

Na mindegy is, ezen ne szőrszálhasogassunk. :-)
Lehet, hogy hülyeséget írok, de legalább az én véleményem
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. nov. 04. 21:33

Nem rólam volt szó,de ha már így rákérdeztél,én 90 helyett 100-110-zel közlekedek sima úton,városban 60,pályán betartom a 130-at.

Autóval.
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2007. nov. 04. 20:35

Petikeeeee írta:És Te betartod a kilencvenet,meg a százharmincat?
Te betartod? :)
Ha a 90et nem is (ott ahol ismerem az utat), de állat módjára sem szoktam közlekedni. 400-assal nem nagyon lehet faxagyerekezni :))
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. nov. 04. 19:55

És Te betartod a kilencvenet,meg a százharmincat?
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2007. nov. 04. 19:50

Azért, mert az agymosó média, azt írja az emberek agyába, hogy az összes motoros köcsögszemétöngyilkosállat, attól nem kellene el is hinni ezt.
Én letekertem már motorral pártízezer km-t, egyszer ütöttek el (elsőbbség meg nem adása, lakott területen) nagy bajom nem lett, mert mégiscsak van páv1-em (reflex) meg lassan mentem. Háromszor törhettem volna össze a motort, (ebből kétszer én is) egyszer úthiba miatt.
Viszont...
Tömött sor Pest fele, én jövök szembe sávban, RAV4-es záróvonalon át, 30méterrel előttem, és villog... Le kellett mennem a kőre-fűre, hogy ne csapódjak bele frontálban. Egy hét múlva ugyanez, csak kombi opellal. Előtte kamionos nem engedett el (40tonna vs 250 kiló) direkt mindig rámhúzta a kormányt, hiába megyek szabályosan (direkt), direkt nem adják meg az elsőbbséget, amikor szakad a cérna, és anyázok, akkor meg az én édesemet. Kedvencem a szuzukis 70éves mama, reflexidő kb fél perc, 40el főúton, lakott területen kívűl. Életveszélyes...
Soroljam?
Nem tagadom, vannak olyanok a motorosok között, akik direkt, faszagyereket (meg a nem létező eszüket) játszva csinálják a fesztivált, de attól még nem kellene azt is elütni, aki élvezi a motorját, csak azért, mert hülyeköcsögmotoros. :-(

Mindenesetre javulást látok. Egyre többen lehúzódnak, intenek, hogy menjek, indexelnek, hogy előzzem meg őket, és ne szívjak a kipuffgázban. Szóval javulunk, csak ne szóljam el.
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. nov. 02. 0:05

SzMiki írta:A normális motorosok hasonlatosak a boldog, normális családban élő emberekhez. Vannak, de egy szürke tömeg, nem látszanak. A média kikkel foglalkozik folyton, na? A botrányhős sztárokkal, homoszexuálisokkal, stb... csak ők a HÍR, a többi unalmas.
Valahogy így van ez a normális autósokkal, motorosokkal is. Nem is venni észre őket, hiszen nem hívják fel magukra a figyelmet egykerekezéssel, stb-vel.
Pontosan! A korábbi hsz-embe beillesztve ez valahogy úgy nézne ki, hogy a kevés idióta motoros okozza a balesetek 50%-át és a "maradék", a motorosok túlnyomó normális része szenvedi el a balesetek 50%-át. Ha ezt a két csoportot külön nézzük akkor az idiótáknál simán 70-80% a balesetezési arány míg a normális csapatnál alig néhány százalék!
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. nov. 02. 0:02

Pötyi írta: a bmw-s meg persze hogy versenyzett, minden este verseny van a váci úton, főleg most hogy ilyen a beton. lámpától lámpáig. És ennek is megvan az oka. Nincs egy olyan hely ahol normális keretek között lehetne eltölteni ily módon az időt.
Ez ebben a formában nem igaz! 4 olyan ring van kis hazánkban, ahol legális keretek között lehet száguldozni. Plusz még ugye ott van a gyakran megrendezett hivatalos gyorsulási verseny is.
Ugyanígy nem fogadom ezt kifogásként a motorosoktól, amikor arra hivatkoznak, hogy a pályázás drága. Valóban nem olcsó, de ez kissé hülyén hangzik amikor egy több milliós egyértelműen hobbimotoron ülve mondja valaki...
Jómagam is elég nagy teljesítményű kétkerekűvel rendelkezem és bizony ki szoktam menni pályázni. A legolcsóbb hazai pálya pl 3000Ft! Mondhatom kész vagyon! :) Igaz 80-100 felett nem nagyon lehet rajta menni, mert ott a kanyar, de engem pl pont ez vonz. Gyorsan és egyenesen menni autópályán is tudok. De ha mégis gyorsabb sebességre vágyom akkor 7000Ft-ért ott az ering, de ha a 150-180-as tempó is kevés akkor hring. Ez ugyan már tényleg nem olyan olcsó, de a motor sem volt az! Itt szinte tényleg csak rajtam múlik hogy összetöröm-e a vasat. De szembe biztosan nem jönnek és egy kamion sem fog kivasalni. Ha pedig rontok igen jó esélyem van a bukózóna miatt.
De ahogy mondják nem vagyok szent, közúton is szoktam motorozni. Gyakran pedig a megengedett sebességet túllépve. Eddig egy olajfoltos esést leszámítva megúsztam, mert nem ész nélkül tépem a gázt. Ha pedig rámjön az ötperc akkor irány a pálya!!!
SzMiki
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzMiki » 2007. nov. 01. 21:38

A normális motorosok hasonlatosak a boldog, normális családban élő emberekhez. Vannak, de egy szürke tömeg, nem látszanak. A média kikkel foglalkozik folyton, na? A botrányhős sztárokkal, homoszexuálisokkal, stb... csak ők a HÍR, a többi unalmas.
Valahogy így van ez a normális autósokkal, motorosokkal is. Nem is venni észre őket, hiszen nem hívják fel magukra a figyelmet egykerekezéssel, stb-vel.
Üdv: SzMiki
Atesz690
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Atesz690 » 2007. nov. 01. 20:31

Nem általában van probléma a motorosokkal. Általában a fejükkel van a baj. Nem vigyáznak magukra. Így hogy vigyázzak rájuk???
Felénk elég sok van belőlük. Mind normális motor nélkül. De ha felül a gépre blokkol az agya a felének. Persze több a lóerő benne mint egy átlag autóban. De ezért nem kellene meghalni. Motorozzanak élvezzék kit érdekel. De ne törjenek saját-és mások életére.
Mély tiszteletem azon motorosoknak akik tudják hogy mások is közlekednek rajtuk kívül az utakon. Ilyenek is vannak.
Nem az a baj hogy nagy az isten állatkertje. Az a baj hogy alacsony a kerítés.
Pötyi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Pötyi » 2007. nov. 01. 18:48

Atiska írta:hogy van hely versenyzesre vagy nincs az egy dolog. de aki varosban versenyez (mindegy, hogy mivel), azt fel kell akasztani az elso lampaoszlopra, mint kozveszelyes barmot, mielott megol valakit.
van egy jó hely a Fóti Coránál, este 10 után szinte senki sem jár arra, sok körforgalom, kanyarok, belátható útszakaszok, sokan ott élik ki magukat, a városon kívül. Motorral meg nagyon jól tudja mindenki hogy nem lehet 50-el közlekedni, képtelenség. Egyesbe megy fél fordulaton annyit a motor. Az MZ meg más tészta azzal nem is akarok száguldozni, mégis életveszélyben érzem magam rajta.
Minnél gyorsabban mész, annál jobban félnek tőled.
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. nov. 01. 18:33

hogy van hely versenyzesre vagy nincs az egy dolog. de aki varosban versenyez (mindegy, hogy mivel), azt fel kell akasztani az elso lampaoszlopra, mint kozveszelyes barmot, mielott megol valakit.
Mindenkinek eseménymentes szolgálatot kívánok!
csaba
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: csaba » 2007. nov. 01. 18:28

Pötyi, ha te tényleg komolyan gondolod, amiket írtál, akkor nem érdemes válaszolni rá. Egyszerűen sajnállak, az agyi kapacitásod miatt, és azért, mert valószínűleg előbb-utóbb rólad is lesz itt egy hír. Megéri, igaz?!
Az említett motoros rendőr meg minimum egy fegyelmit kell kapjon.
Pötyi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Pötyi » 2007. nov. 01. 17:17

Tegyük hozzá, nem csak kedvtelésből motorozok, ezzel járok munkába, át az egész városon, autóval lehetetlen lenne ilyet megjátszani. És igen, versenypályán is motorozom, 3 kategóriában versenyzem. Amugy ha minden motoros betartana minden szabályt, nyugodtan ülhetne valami kisfogyasztású autóba, és nyugodtan állhatna a dugóba napokig, ez nekem nem játszik. Néha jobbnak látom ha a villamossinen megyek, minthogy a két álló sor között evickéljek szintén órákig. Nem egyszer volt rá példa hogy megállított a motoros rendőr, és fel is fogta nagy nehezen hogy miért megyek a villamossinen.

a bmw-s meg persze hogy versenyzett, minden este verseny van a váci úton, főleg most hogy ilyen a beton. lámpától lámpáig. És ennek is megvan az oka. Nincs egy olyan hely ahol normális keretek között lehetne eltölteni ily módon az időt.
Minnél gyorsabban mész, annál jobban félnek tőled.
Válasz küldése