Motorbalesetek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. nov. 01. 14:44

Ha mindenki betartaná a szabályokat, nem lenne minden kanyarban koszorú...
A balesetek kb 50%-át okozzák a motorosok (állítólag)
Én pedig azt állítom, hogy ez az 50% az idióták közül kerül ki, csak elenyésző részük a normális motoros. Viszont az 50%-nyi nem motoros hibájából bekövetkezett balesetben pedig szinte mindig a normális motorosok esnek áldozatul. Miért? Azért, mert az idióták csutka gázzal elhúznak a lehetséges más által okozott vészhelyzetek elől és maguk teremtik meg a vészhelyzetet, amit olykor nem is úsznak meg. A normálisan közlekedő pedig a játékszabályokat betartva lesz áldozat, mert nem veszik észre stb. Ha ezeket az idióta száguldozókat sikerülne valahogy gatyába rázni akkor igen nagy mértékben javulna a motorosok által okozott vs vétlenség aránya, mert a normális motoros tisztában van azzal, hogy neki más helyett is figyelni kell a saját élete érdekében!
csaba
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: csaba » 2007. nov. 01. 12:09

Kedves Pötyi!
Te – és veled együtt sajnos még nagyon sokan – hatalmas tévedésben vagy. Autózni, motorozni lehet szórakozásból, sportból is – de akkor nem a közúton van a helyed, hanem a versenypályán. Az emberek többsége szeretne eljutni valahonnan valahová, és közben nem szeretne meghalni vagy megsebesülni. Senki nem szereti, ha refivel szétvilágítják az autóját, senki nem szeretni, ha erőszakos, felelőtlen emberek a saját önző céljaik érdekében olyasmire kényszerítik, ami szabálytalan, veszélyes. Lám, neked is „csak” 2 komoly baleseted volt 8 év alatt. Nos, én 30 éve vezetek autót, és még egy komoly balesetem sem volt az én hibámból. Igaz, egyszer megálltam a piros jelzőnél, de a mögöttem jövő kamionos jobban szerette a gázpedált a féknél, és rendesen fellökött. Épen és sértetlenül másztam ki a ronccsá lett autómból az egyetlen használható ajtón, a jobb hátsón. A kamionos rögtön vitatkozni kezdett, szerinte a jelző sárga volt, nem piros. Piros volt valójában, de ez mindegy, ha történetesen a zöldnél álltam volna meg, neki akkor is kötelessége lett volna megállni mögöttem (követési távolság, sebességhatárok, KRESZ, stb.).
Tessék tudomásul venni, hogy a körülötted közlekedő emberek között vannak fiatalok és idősek, nők és férfiak, szóval mindenki megtalálható az utakon. Azt, aki a Kossuth rádiót hallgatja, de betartja a szabályokat, nem büntetheted azzal, hogy veszélybe sodrod, csak azért, mert alattad egy csodagép van, és te alkalmatlan vagy arra, hogy emberként viselkedj. Saját magadat veszélyeztetheted, ahogy akarod, de senki mást nem! A közutakon közlekedni kell, nem játszani! Nézd meg, hányan halnak meg az utakon, és gondolkodj el, hány eset volt ezek közül elkerülhetetlen. Ha mindenki betartaná a szabályokat, nem lenne minden kanyarban koszorú...
A BMW-s sem azért csinálta a bajt, mert rossz helyen van a jelző. Ő, tudtommal, versenyzett a Váci úton. Mi is lett a következménye ennek?!
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. nov. 01. 8:15

SzMiki írta:Autóban azért büntetnek az övért, mert rendelkezésedre áll egy eszköz, amivel megvédheted az életedet, de nem használod.
Motornál ez az eszköz a bukósisak.
Gondolom,ez a bukósisak vicc akart lenni!
Motornál eleve rendelkezésre sem áll olyen eszköz,amiről beszélsz.

Autóban ha beülsz,máris használsz egy acélkarosszériát,ami azért pár dologtól megvéd.

Nem értem az egészet.

Ha biztonsági öv nélkül autózni veszélyes és büntetendő,akkor BÁRHOGY motorozni micsoda???
Pötyi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Pötyi » 2007. nov. 01. 8:02

SzMiki írta:Autóban azért büntetnek az övért, mert rendelkezésedre áll egy eszköz, amivel megvédheted az életedet, de nem használod.
(Tudom, kevés. Ezért mindig felveszem magamra az "igénytelenkedési mellényt" :-) )
A bukósisak sem ér semmit, ha kettészakadsz egy oszlopon. Egyik barátomnak leszakadt a karja, másik oszlopnak ment (igaz kocsival), harmadik szerpentinen esett el, negyedik még kórházban van, nem volt jó ez az év. Kicserélődik a társaság sajnos :(
Minnél gyorsabban mész, annál jobban félnek tőled.
SzMiki
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzMiki » 2007. nov. 01. 4:03

Autóban azért büntetnek az övért, mert rendelkezésedre áll egy eszköz, amivel megvédheted az életedet, de nem használod.
(Tudom, kevés. Ezért mindig felveszem magamra az "igénytelenkedési mellényt" :-) )
Üdv: SzMiki
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. nov. 01. 0:05

Nekem semmi bajom a motorosokkal,van is pár ismerősöm.
Én is szívesen motoroznék,de túl veszélyesnek tartom.

Véleményem:

Ha autóban ülve megbüntetnek,mert nincs bekapcsolva az ember biztonsági öve (s így veszélyes autózni...),akkor ugyanilyen alapon a motorozást be kellene tiltani.
Pötyi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Pötyi » 2007. okt. 31. 21:50

Tiszteletem!

Először is engedjétek meg hogy elmondjam, több mint 8 éve motorozok, ez idő alatt összesen 2 komolyabb balesetem történt, bár ezek is az én hibámból. Egyszer rámesett a motor nyáron 50 fokban, papucs volt rajtam, összeégett a lábam. Másik alkalommal két kocsisor között mentem nem túl gyorsan mert állt a sor, egyik arab autós kolléga úgy döntött kinyitja az ajtót a legrosszabbkor. Visszaült és elment, engem a mentő vitt el, bár semmi bajom sem lett. Ahogy teltek az évek egyre erősebb és gyorsabb motorokra ültem, a leggyorsabb idén volt, egy kawasaki ninja. Érdekes módon minnél gyorsabban mentem el az autó mellett, annál jobban menekültek az útról. Féltek tőlem, szó szerint. Legtöbbjüknek arra sincs ideje hogy bármit is csináljon, és ez valamennyire kiszámíthatóvá teszi a dolgot. Most hogy eljöttek a hidegebb idők, visszaültem egy 125ös MZ-re, és rendesen életveszélyben érzem magam. Autópálya kivezető szakasza mellett lakom Budapesten, és muszály pár km-et az autópályán mennem. Sajnos a motor végsebessége 80km/h tartósan, így nem kellemes amikor a kamionok 100-al tépnek el mellettem, vagy elém vágnak az autósok. Teljesen más szemszögből lehet így látni a dolgokat.
Véleményem szerint A motoros balesetek több mint 50%-a a motoros hibájára vezethető vissza, vagy túl gyorsan megy, vagy nem jól méri fel a helyzetet stb stb. Másik oldalról viszont az autósok reakcióideje 5mp kb, főleg az idősebb vezetőknél, nagyon nem tudják mi történik, tekergetik a Kossuth rádiót, és bambulnak előre. A fiatalabb sofőrök, versenyzők vagy előzékenyek, lehúzzák a kormányt (amit általában meg is köszönök), vagy direkt nem néz bele a tükörbe pedig nagyon jól tudja hogy ott vagyok mögötte refivel és szétvilágítom az autóját, de akkorsem húzódna le. Autópályán természetesen ugyanez a felállás, csak kicsit nagyobb tempóval. Sajnálatos módon még egy barátom felkerült a galériába, ő volt a Váci úton a BMW-vel. Nagyon bután van megcsinálva ott a lámpa, pont egy felüljáró után kb 5 m-el van a lámpa, alig látni. Természetesen nem védeni akarom, miért nem ment 40-el, mielőtt lehurrogó válaszokat kapnék. Egyelőre ennyi, köszönöm a figyelmet.
Minnél gyorsabban mész, annál jobban félnek tőled.
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 31. 1:37

TRUCKMAN írta: Kit engem :-? Észre sem vettem Motoros! Téged is kérlek, hanyagoljunk egymást magánszféráját mostmár itt, jó! Ez nem idevaló! Köszönöm! 8-)
Azt gondoltam. Ahogy egy vak embernek is felesleges magyarázni, hogy milyen látni...
TRUCKMAN
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 31. 1:29

Szörnyű! Vazze, ha ezt tudták volna szerencsétlenek, hogy mit éreztek irántuk, tuti nem durrantottak volna telibe egy traktort! Mérhetetlenül szomorú arcú társaidnak üzeni TRUCKMAN: SRÁCOK! LASSÍTSATOK! KÜLÖMBEN TI IS ÍGY JÁRTOK! :cry: Remélem láthatósági mellény volt este rajtatok! :-P Nyugodjanak békében az "elveszett társaik"! 8-) Személyes véleményem az esetről itt lezárva!
"Azzal, hogy siet, perceket nyerhet, de mindent elveszíthet!"
Grecko
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Grecko » 2007. okt. 31. 1:12

Sajnos nem, mert gerinces vagyok, és dühít, amit a barátaimról írtál!

Ma este kint voltunk a baleset helyszínén, többen motorral jöttek, szörnyű érzés volt látni ezeket a mérhetetlenül szomorú arcokat...

Jóbarátok, akiknek hiányoznak az elvesztett társaik...

Őket nem lehet pótolni!

Jó emberek voltak!

Nyugodjanak békében!
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 31. 1:07

Motoros írta:
TRUCKMAN írta:Grecko

Képzeld én, nem szorítok le senkit, mert a 90km/h órás tartós sebességet már a KPM-nek nem tudom kimagyarázni! Én kutyafüle vagyok azokhoz képest! :roll: Mármint agresszivításilag!:-P
Ugye milyen szar érzés mikor egy másik kamionos miatt ítélnek meg?
Kit engem :-? Észre sem vettem Motoros! Téged is kérlek, hanyagoljunk egymást magánszféráját mostmár itt, jó! Ez nem idevaló! Köszönöm! 8-)
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 31. 1:02

Grecko köszönöm, hogy benéztél! Marjunk a Truckman-nál! Köszönöm! Fáradt vagy :-? Már én is! Jó légy! Gerinces vagy :-? Ez egyben a kérdésedre is a válaszom : Neem! Vazze, te hol olvastad azt ott, hogy "állva" :-? :-? :-? Te mindezt nem tudtad volna privátba ott elküldeni :-? De a reklám az jól jön, igaz hogy ez a Langlovagok Fóruma, dehát ez van! Váltsunk témát pls!
8-)
Grecko
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Grecko » 2007. okt. 31. 0:41

Trucker!

Te komolyan nem akarsz elgondolkodni ezen a rosszindulatodon?!

Ne haragudj, de ez tényleg nem megy be a kontyom alá!

Én talán nem vezetek sokat, de azért heti szinten összesen 600-800Km.-t én is megteszek, és senkit nem kívánok a halálba!

Belenéztem a profilodba egy kicsit jobban: 1999 óta van jogsid személy, és teherautóból... Ez azért nem túl hosszú idő. Főleg, hogy nem valószínű, hogy egyből szállítmányozással kezdtél.
Amilyen vehemensen állsz a motorosoknak, feltételezem, hogy a kamionozással sem régóta foglalkozol, különben megtanultál volna már a környezeteddel, és egyéb közlekedőkkel is együtt élni.

Az pedig elég abszurd, hogy viccesnek találod, hogy egy kollegád egyvasúti átjáró kellős közepén állva kérdezősködik, hogy merre van ez, meg az, és számodra ezek a feledhetetlen élmények...

Gondolkozz el egy kicsit ezeken!

Képzeld el, ha elég gazdagok lennénk, és egy rakás Ferrari rohangálna az utakon, akkor milyen lenne közlekedni.
Egy motor színte ugyanazokat a teljesítményeket nyújtja, sokkal olcsóbban, és mennyivel kisebb helyen elfér...

Én mindíg segítek ha egy tőlem sokkal gyorsabb (vagy csak igyekvőbb) jármű érkezik a hátam mögé, megpróbálok húzódni, amennyire csak lehet, és jelzek neki, ha már előbb biztonságosan belátom az adott útszakaszt.

Békéscsabán egy kútnál beszélgettem nemrég három motorossal, épp egy jótékonysági túrára igyekeztek. Nincs még egy ennyire összetartó csapat, mint az övék (általánosan), csak erről nem számol be a média, és mivel Te is alapvetően visszautasítóan, és ellenségesen viszonyulsz hozzájuk, nem is szerzel tudomást azokról az eseményekről, amik alkalmával éves szinten tíz milliókkal támogatják pl. az árvákat, időseket, betegeket!
Nem jó az, ha arra figyelsz csak, hogy borulna fel, aki az előbb nagy gázzal megelőzött!
Engem rengeteg motoros előz meg bőgő motorral, és bevallom, még tetszik is az a nagy hang, de utána, az előzés befejeztével, továbbkapcsol, visszatér a sávjába, és teljesen normálisan halad tovább olyan sebességgel, mint bármelyik autós.
Legtöbbször a nagy teljesítményt csak előzésnél használják ki, és Ők persze ott is tudnak előzni, ahol egy autósnak esélye sincsen, és ezért az autósok, nem is figyelnek rájuk, mert úgy gondolják, ahol autóval nem lehet, ott mással sem. Ilyenkor szoktak balra eléjük fordulni, vagy tükörbenézés nélkül előzésbe kezdeni, és kész a baj. Természetesen a motoros lesz a hibás, mikor belecsattan az autósba, vagy az árokba.

fáradt vagyok..
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 31. 0:09

TRUCKMAN írta:Grecko

Képzeld én, nem szorítok le senkit, mert a 90km/h órás tartós sebességet már a KPM-nek nem tudom kimagyarázni! Én kutyafüle vagyok azokhoz képest! :roll: Mármint agresszivításilag!:-P
Ugye milyen szar érzés mikor egy másik kamionos miatt ítélnek meg?
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 31. 0:03

Grecko

Mi kivetni valód van Mr. a járnák-kal hm :-? Járnák, járnék. A másik nem is írtam azt, hogy ők utánozzák, vagy te! Én is! Annyiban, hogy a zenéjüket bírom a country-t legalább is! Hogy halálkívánó :-? Nos meglehet! Fogalmazhatsz így is, nem én írtam! Úgymond legyen egyszemélyes baleset! Akkor az már nem packáz többet közúton! Remélem nem vagy Román, kik munkásokat szállít, utánfutóval a seggén! Vagy igen :-? (Habár azok nem Hyundaival tépnek általában!) Mert akkor te sem vagy különb nálunk! 120al leszorít :-? Hát ha nem engeded! :???: Képzeld én, nem szorítok le senkit, mert a 90km/h órás tartós sebességet már a KPM-nek nem tudom kimagyarázni! Aki 120al beelőz téged, az miket írna be neked, meg másoknak! :twisted: Én kutyafüle vagyok azokhoz képest! :roll: Mármint agresszivításilag! Ui.: -Te a Motoros volnál :-? Nem hinném! Nem a te figyelmed kértem az írásomra, hanem az övét! Te figyeld a visszpillt inkább, mikor égetjük a zománcot, a japó konzervdobozodon! Na AHOJ! :-P
Grecko
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Grecko » 2007. okt. 30. 22:25

TRUCKMAN írta:
Így járnák el azzal, ki megérdemelné! Tisztelet a kivételnek teszem hozzá! Ja meg azt is, hogy 3x töröltem, majd másoltam vissza ezt a kommentem, hogy helyesírásilag neked megfeleljen! Szólj, ha van benne hiba!
Még átírhatod párszor, hátha sikerül.

Komolyan ennyire vágysz mások halálára?!
Esküszöm, nem találkoztam még ennyire buta emberrel.
Te tényleg azért vagy egyedül, mert egyáltalán nem vagy képes alkalmazkodni. Senkihez.

Az nem "deffenzív vezetés", hogy akkor is nekem van elsőbbségem, rápacsáltál ha kijöttél elém, én nem fékezem, mert szabályosan közlekedem...

Itt van még ez a süket duma: Rá kell lépnünk a gázra, hogy tartsuk az időt.
Máskor meg aranyozod magad, hogy "Mi, akik 80-al megyünk, mert ugyebár annyival lehet".

Többek között egy H-100-as kisbuszt is vezetek (80-90-el), és úgy tolnak le az útról 120-al az időhiányos kamionosok a Debrecen-Nyírbátor közötti rövid egyenes szakaszokon, ahol azt sem tudják merre kanyarodik a vége, hogy egyszerűen szinte végig az útpadkára vagyok szorítva! Éjszaka is...

Megnéztem azt a "nagyszerű" útifilmet is, ami a honlapodon található... Ez így mindennel együtt (pl.zene, postokban chopperesek emlegetése, kedvenc film: Gumikacsástörőszúzós, igencsak az Amerikamániádra utal, itt meg pont Őket (is) pocskondiázod.
Neked tényleg mindenkivel bajod van, megnézethetnéd magad valami hozzáértővel, talán akkor nagyobb biztonságban érezhetnénk, Mi, hétköznapi halandók is magunkat!

Minden jót!

[/b]
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. okt. 30. 22:11

TRUCKMAN írta:Motoros írta:

Tudod, azok az emberek beszélnek így akik életükben nem ültek még motoron.

Ezt eltaláltad! Félnék motoron ülni, és félnék azt vezetni! Nem a motortól magától, hanem a közlekedési partnerektől! Van egy igaz mondásom, KI SZABÁLYOS MOTOROS, AZ HALOTT EMBER. AKIM MEG NEM, AZ MEG MEGFOG HALNI! Nagyon is igaz! 8-)
Pont ezért kerülöm a városokat motorral!
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 30. 22:02

Motoros írta:

Tudod, azok az emberek beszélnek így akik életükben nem ültek még motoron.

Ezt eltaláltad! Félnék motoron ülni, és félnék azt vezetni! Nem a motortól magától, hanem a közlekedési partnerektől! Van egy igaz mondásom, KI SZABÁLYOS MOTOROS, AZ HALOTT EMBER. AKIM MEG NEM, AZ MEG MEGFOG HALNI! Nagyon is igaz! 8-)
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. okt. 30. 21:28

Azért van olyan motoros is, aki autóba ülve elfelejt motorosnak lenni... Bár azért a többség szerencsére nem ilyen!
Azt egyébként észrevettem, hogy az utóbbi 1-2 évben egyre több udvarias nem motoros (autó, kamion etc) van! Nem tudom van-e párhuzam a sok új autó megjelenésével hogy csak azt féltik, vagy egyszerűen kezdenek rájönni az autósok, hogy a motoros is ember. Szóval azért a tendencia határozottan pozitív irányba mutat! Bár a pécsi eset után volt egy érezhető visszaesés, de talán csak átmeneti.
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 30. 20:50

Truckman!

Nem írtam olyat , hogy aki "bűnös" azt ne büntessék meg. (még ha a videón szereplő módszer kissé brutális is) Büntessék meg rendesen! Akár motoros, akár autós, akár kamionos, akár rolleres. Talán ez lenne az egyetlen módszer amivel vissza lehetne szorítani ezt az iszonyatos baleseti statisztikát ami Mo-n van. De ennyi rendőrrel az utakon azt csinálsz amit akarsz...pláne ha még ők is rátesznek egy lapáttal...

Látom örülsz hogy találtál még egy olyan embert, akivel jól megértheted magad.
Tudod, azok az emberek beszélnek így akik életükben nem ültek még motoron. Ha kötelezővé tennék, hogy "B"-s jogsi előtt kellene pár órát robogózni egy nagyvárosban, mindjárt nem lenne ennyi szemét ember az utakon. Kicsit átértékelődne bennük "az én vagyok az utak királya" dolog.

Aki idióta az tök mindegy hogy mit vezet, előbb utóbb megöl vkit az utakon. Jobb esetben csak magát.

Ui.: frankó lett az új profil az oldaladon.
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 30. 19:29

Szép estét!

Látom ez a topic él rendesen! Nemhiába, hiszen örök ellenségek vannak itt egy kalap alatt! Motoros? Örvendtem, hogy gerinces voltál leveledben! Atiska is érdekes módon, talán még szebb véleménnyel van a motorosokról általában, mint én! De ez nem gond, hisz ahányan vagyunk, az annyi agy, gondolkozás, felfogás, vezetési forma! Az hogy most egy 50cm3 segédmotort felfúrnak, megherkentyűznek többre, az ne izgasson senkit! Aki ilyet tesz, annak már az adott megengedett sebesség nem elég, és már halott ember, csak még nem tud róla! Sokan utaznak másodmagukkal is kismotoron, sokakat sisak nélkül látni. Aztán meg mikor kérdőre fogom, "dehát gyárilag a rajta van a lábtartó hátul is" szöveg jön. Igen, Olaszba igen. Csak azok kissé mások, más szabályokkal! "Nem mondom, hogy szent vagyok, mert nem. De senki nem jöjjön nekem azzal, hogy ő aztán a szabályosság mintaképe" erre a célzásodra csak ennyit részemről, ha fakabát lennék, nem tehergépkocsi-vezető! Lásd: http://www.sportmotor.hu/motoros_videok ... 82&t=crash Így járnák el azzal, ki megérdemelné! Tisztelet a kivételnek teszem hozzá! Ja meg azt is, hogy 3x töröltem, majd másoltam vissza ezt a kommentem, hogy helyesírásilag neked megfeleljen! Szólj, ha van benne hiba!
zsoké
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoké » 2007. okt. 30. 18:47

srac írta: Nem azt írtam, hogy minden robogós idióta, hanem hogy a legtöbb jobbról előzős általában robogós! Nagyon nem mindegy! :)
Egyébként én is szándékozom valami hasonló köbcentis burgonyát magy maját beszerezni rövidebb távokra.
Én csak póénból írtam :cool:
Ha adsz a véleményemre akkor a magyar utakra a Burgit ajánlanám..
a Maja kemény rugózásilag,de a Burgi állitható telós ;)
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 30. 14:56

Atiska írta: es ha 10-bol legalabb 8 ezt csinalja, akkor hajlamos vagyok az altalanositasra. mar csak statisztikai alapon is.
Ugyanez elmondható az autósokról is...
Általánosítsunk már mindenben, mert az úgy rohadt kényelmes.
Tegnap egy embernek látszó féreg autóval majdnem elütött a zebrán.
Mondjam azt erre hogy mindegyik autós ilyen? Te is, én is? Meg még párezer ember aki vezet?
Elismerem, hogy aki sportgépet vesz nem azér vesz ilyet, hogy 50-el menjen. (én sem) Viszont én (és még nagyon sokan) inkább kimegyek a Hringre és kiszáguldozom magam.
Nem, ez tényleg nem jelenti azt hogy a városban nem lépem át az ötvenet. Viszont közlekedj itt pesten 50-el...na az az igazán életveszélyes.
(ha ez számotokra hihetetlen, akkor szívesen elviszek vkit motorozni 2-3 órára a városban :-D )

Statisztika? Ha egy motoros ütközik vkivel, akkor annak általában súlyos következményei vannak és leadják a hírekben. Ha két autós összemegy (még ha rommá is törik egymást és személyi sérülés is történik) annak nincs hírértéke, nem érdekel senkit, mert naponta van 100 belőle, ergo nem fogják leadni.
Így lehet a közvéleményt hergelni. (Bár ez nem ebbe a topicba tartozik)

Nem mondom hogy szent vagyok, mert nem. De senki nem jöjjön nekem azzal, hogy ő aztán a szabályosság mintaképe. (még a rendőrök se). Csak van aki megússza, van aki nem. A motoros általában nem ússza meg a hibáját.

Még egy kis adalék az általánosítgatásokhoz:
Nem egészen ide tartozik, de rendszeresen játszom online játékokat külföldi emberekkel. Egyszer egy német megkérdezte hogy honnan játszom. Mondom neki hogy Mo-ról. Azt mondta erre hogy, hogy-hogy hiszen ott mindenki szegény...
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. okt. 30. 14:43

zsoké írta:
srac írta:A jobbról előzés meg a feltartás is az idióták műve, bár ők szinte mindig robogósok. Nagyvassal feltartósat nem nagyon játszik senki, jobbról előzni meg legfeljebb többsávos úton két sáv között szoktak.
Én is Robogóval járok...
Igaz én 400cm3-el :cool:
Nem azt írtam, hogy minden robogós idióta, hanem hogy a legtöbb jobbról előzős általában robogós! Nagyon nem mindegy! :)
Egyébként én is szándékozom valami hasonló köbcentis burgonyát magy maját beszerezni rövidebb távokra.
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. okt. 30. 14:41

pumper írta:Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy megfelelő elrettentéssel kellene visszaszorítani az abnormális közlekedőket. Ha ők is látnának megfelelő időközönként rongybabaként összeroncsolódott embereket akkor lehet, hogy nem hajtanának ennyire. Igaz ez amúgy az autósokra is, szóval abban a topicba is írhatnám.
Motoros körökben rendszeresen megtárgyaljuk a sajtóban is megjelent baleseteket. Általában nem is közülünk kerül valaki a hírekbe! Annak meg, aki 200-al végigtép a Hungárián bármit mutogathatsz, nem hatja meg...
Válasz küldése