Motorbalesetek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. okt. 30. 14:13

en nem motoroztam soha, nem is fogok soha. ongyilkos mashogy is lehetek. robogora detto ugyanez igaz, nem varosban elek, es fouton nem szerencses robogoval jarni, meg kulonben is jobban szeretem, ha nem esik ram az eso. altalaban minimum 15-20 km-t megyek egy-egy uttal, arra mar az auto sokkal celszerubb.
varosban meg a leggyorsabb kozlekedesi eszkoz a gyaloglas. neha felrohogok, hogy gyalog gyorsabban megyek, mint a kocsisor.
400 ccm mar nem is robogo egyebkent, arra mar rendes motorosjogsi kel, legalabbis en ugy tudom.

a motoroskrol meglevo meglehetosen rossz velemenyem egyebkent a tapasztalataimbol adodik, 2,5 evig naponta ingaztam gyorbe a 85-oson (80 km), belathatatlan kanyarban kamionsor elozes a zarovonalon, szembeforgalomban, traktort elozo busz es a traktor kozott elhuzas, mint szelsosegek, de szembeforgalomban elozes, sokszoros gyorshajtas, plane lakott teruleten mindennapos volt. (mind valami aszfalttorpedon ult) elvetve talalkoztam olyannal, aki gyorsasagi motoron ult es nem csinalt ilyeneket, hanem normalisan kozlekedett. ezeket meg alkalomadtan el is engedtem, ha lakott teruleten kivul keves volt neki a 90-95 amivel kozlekedtem, es o jott mogottem 110-120-al. de hogy a zebran, zarovonal+forgalom elol elzart teruleten (aki ismeri: Szarfold) megelozzon ugyanennyivel, azert az kicsit idegesito. es ha 10-bol legalabb 8 ezt csinalja, akkor hajlamos vagyok az altalanositasra. mar csak statisztikai alapon is.
Mindenkinek eseménymentes szolgálatot kívánok!
zsoké
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoké » 2007. okt. 30. 14:01

pumper írta:Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy megfelelő elrettentéssel kellene visszaszorítani az abnormális közlekedőket. Ha ők is látnának megfelelő időközönként rongybabaként összeroncsolódott embereket akkor lehet, hogy nem hajtanának ennyire. Igaz ez amúgy az autósokra is, szóval abban a topicba is írhatnám.
Ezt már B.P.-en csinálták (autókkal),de tuttomal kudarcba fullat a dolog..
srac írta:A jobbról előzés meg a feltartás is az idióták műve, bár ők szinte mindig robogósok. Nagyvassal feltartósat nem nagyon játszik senki, jobbról előzni meg legfeljebb többsávos úton két sáv között szoktak.
Én is Robogóval járok...
Igaz én 400cm3-el :cool:
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2007. okt. 30. 13:53

Továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy megfelelő elrettentéssel kellene visszaszorítani az abnormális közlekedőket. Ha ők is látnának megfelelő időközönként rongybabaként összeroncsolódott embereket akkor lehet, hogy nem hajtanának ennyire. Igaz ez amúgy az autósokra is, szóval abban a topicba is írhatnám.
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. okt. 30. 13:48

A jobbról előzés meg a feltartás is az idióták műve, bár ők szinte mindig robogósok. Nagyvassal feltartósat nem nagyon játszik senki, jobbról előzni meg legfeljebb többsávos úton két sáv között szoktak.
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 30. 12:46

Autósként ezek a dolgok engem is zavarnak, idegesítenek, de ettől még nem fogok általánosítani. (igazábol én csak ezt nem értem ebben a fene nagy "harcban" )
zsoké
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoké » 2007. okt. 30. 12:12

Hát igen Sopronba inkább a kis robisokkal van a gond,és a jobbról előzéseikből..
Én Motorozom,és autózom is..
engem nem zavar,hogy kielőz,és a sor elejére megy,de jobbról NEM kéne..
balról tőlem az egész sort megelőzheti,és beállhat a sor elejére,de ahogy Atiska is mondta akkor ne menyen 40-el :twisted:
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. okt. 30. 12:03

jellemzoen sopronban meg gyorben maszkaltam varosban kocsival, egyik helyen se volt nagyonjellemzo a dugo, bar volt ra pelda. altalaban amelyik motoros elfert, az szep lassan elorecsorgott, es senki nem kapott tole idegbajt. viszont ilyen eloremegyek motorralugybol mar majdnem volt balesetem. jobbra akrtam kanyarodni, index ezer eve kinn, auto elmegy, indulok, erre meg a semmibol a jobb oldalamnal feltunik egy moped, amelyik egyenesen akart menni. vak volt, vagy nem tudom mi vitte ra, hogy a jobbra indexelo auto melle jobbroll beall... majdnem sikerul elhuzni. szal az ilyenek nagyban rontjak a megitelesuket. masik ami idegesito, bar nem tul gyakori eset, hogy elorecsuszik a lampanal, de utana meg beall 40-re, es nem fersz el mellette, pedig a zoldhullam 50-re van allitva. na azert az ilyeneknek en is a seggebe szoktam tenni a vasat, vegye mar eszre magat. ha annyira raer akkor varja ki a sorat, ha olyan surgos hogy eloremegy a sor mellett, akkor utana huzza neki a gazt, hogy mindenki aterjenn a lampan, ne tartsa fela fel varost...
Mindenkinek eseménymentes szolgálatot kívánok!
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 30. 11:19

Itthon nem kell ehhez nagy teljesítményű autó...elég egy 1.0-ás swift is.
Ha megállok a lámpánál a mellettem vagy a mögöttem lévő azonnal elkezdi túráztatni a nyomorék autóját és elkezd mutogatni, hogy verseny-verseny...ja igen...most én is általánosítok...
Ha 50-60 körül megyek a városban, akkor tuti hogy le fognak tolni (vagy legalábbis centikre lesz az autó a hátsó kerekemtől), mert mekkor királyság megelőzni egy motorost (meg kell mutatni a barátnőnek)...igazából videken nem tudom hogy ez mennyire van, de itt pesten ez a "gyakorlat".
Így inkább megyek mindenhol előre, hogy ne legyen alkalmuk megszívatni.
Hogy vmi jót is írjak: az utóbbi 2 évben egyre több pozitív "csalódásban" van részem. Aki észrevesz, annak a 80-90%-a elenged v mutatja hogy menjek nyugodtan. (nagy-nagy köszönet érte). A probléma a figyelmetlenségből van, hogy abban a fránya autóban annyi dolog elveszi az emberek figyelmét...üvöltő zene, sminkelés, telefonálás...hogy csak a leggyakoribbakat említsem.
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. okt. 30. 10:39

Grecko írta: Szerintetek Nyugatnak tartunk?! Zero tolerancia...
!
Igen, csak majd jól nekimegyünk a falnak... :P

Németeknél vagy Svájcban eleinte azért kerültem (motorral) rizikós helyzetekbe, mert az itthoni mentalitással kezeltem az autósokat. Egyszerűen nem számítottam arra, hogy pl egy Lotus Elise félrehúzódik, hogy el tudjak menni! Itthon nálunk ha egy nagyobb teljesítményű autó mellé érek akkor elötte célszerű egyet visszakapcsolni, mert szinte biztos nekiáll majd jaszkarizni, hogy legyorsul engem előzés közben...
Aztán meg hazaérve vissza kellett szokni... Szerintem ez az egyik fő oka annak, hogy sok külföldi balesetezik. Más mentalitáshoz szokott.
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. okt. 30. 10:35

TRUCKMAN írta: Az érdekesség az, hogy szinte csak az ilyen szupermotor tipusú sz@rok törik össze magukat! Utam során sok, más csopperes, harleys öreg, és kölyökrókával találkozok, eldübörög mellettem, és én valahogy őket elő is segítem! Érdekes módon, ők megköszönik, tök normálisak, biccentenek a fejükkel, vagy intenek. Úgyvagyok vele, amilyen az adijon Isten, olyan a fogadj Isten is!
Hoppá! Ez egy nagyon fontos megállapítás volt és többé-kevésbé igaz is. Ennek ellenére MINDEN motoros felett törik azt a pálcát, amikor a motorosokról alkotnak véleményt... Pedig ez nagy hiba! Egyébként motoros berkekben is megvan az ellentét a speed vs nem speed kategóriák között. De egy fontos dologról még mindig nem beszéltünk, mégpedig a motorosról. Ugyanis nem a motor dönti el mennyivel megy, hanem a sofőr! A saját (sport-túra) gépemmel is bármikor tudnék menni 240-250 körül is, de nem teszem! A sportmotor se azért megy gorsan, mert tud, hanem mert húzzák a bajszát. Száguldásra és jampizásra pedig a speed a legjobb választás, mert olcsó és nagyon megy.
A motorosok másik nagy "ellensége" a jaszkarizós robogós réteg. Mert ugyebár ők cikáznak leginkább az autókközött, ők törik le a tükröket és húzzák meg az autód oldalát. Ők és az idióta speedesek (nem az összes robogós és nem az össze speedes, csak az idióták) azok, akiket látsz, mert a normális kétkerekű beleolvad a forgalomba, gyakorlatilag láthatatlan az átlag autós számára! Szóval itt van ez az idióta réteg, az összes kétkerekűnek alig néhány százaléka. Ők a hunyók, mégis az összes motoros közelennségként van kezelve, noha nem motoros kolléga is elismeri, hogy sok motoros normális! A játékszabályokat betartva mégis napi szinten kerülök életveszélyes szituációba motorral, mert vagy éppen meg akarnak leckéztetni mint motorost vagy egyszerűen nem vesznek észre, mert nem vagyok akkora, mint egy autó. Hiába van rajtam a zöld mellény!
Amikor (biztonságosan) előre megyek a sorban vagy (biztonságosan) beelőzök egy sort a megengedett sebességet túllépve azt nem azért teszem, mert menő vagyok, hanem mert sokkal több esélyem van az autó elött, mint mögötte. És ezzel szerintem sok motoros van így, mert másnap is szeretnénk még motorra ülni. Ugyanis az autósok még egymásra sem figyelnek kellően, pedig az autó azért viszonylag nagy, a motor pedig sokszor tényleg észrevehetetlen. Csak ugye autó vs autó esetében egy ilyen figyelmetlenség az esetek nagy részében betétlapozással megúszható, autó vs motor esetében pedig 99,9% mentő hívás lesz a vége.
Szóval mielött pálcát törnétek az éppen előző vagy előre araszoló motoros elött gondoljatok ezekre a szavakra is! Mert nem minden az, aminek elsőre látszik!
TRUCKMAN
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 30. 9:53

Grecko írta:

Szerintetek Nyugatnak tartunk?! Zero tolerancia...

Az meg megint milyen, hogy valaki jó pár tonnával a valagában Istennek képzeli magát?
Ő sem tud ilyen tömeggel megállni, ha hirtelen kell! 90-ről sem!
Jó estét!

Na ácsi! :-x A seggrakétásokról nyilvánítottam véleményt, és nem a segédmotorkerékpárosokról! Az meg, hogy te nem tudsz lassítani, és megállni 90-ről, bármikor! Habár ezért már büntetnek, ha 90el haladsz tgk-val. Merthát ügye 80 a max. igaz :-? Autópályán nekünk NORMÁLIS kamionosoknak! Na visszatérve, az tudod mi? VAKVEZETÉS! Én megtudok, mert defenzíven gondolkozok/vezetek. Le is fáradok elhiheted! Egyébként meg magát "Istennek képzelő" volt kolléga pont így járt a ****** cég banános szerelvényével tegnap Füzesabonynál, az M3-ason! De az már másik topic témája! Szia! Költői kérdésedre csak azért is válaszolok: NYUGATRA? ÉBREDJ MÁR FEL! Sose fogunk pl. Francia közlekedési morállal, Francia utak minőségével vetekedi!
"Azzal, hogy siet, perceket nyerhet, de mindent elveszíthet!"
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 30. 9:22

AHOJ Kedves all!

Szerintem, mindenkinek lehet saján véleménye! A másik az, hogy ezek itt tuti nem úgy mentek, ahogy kellett volna, a sorsukat saját maguknak vívták ki! A harmadik meg az, hogy nemtudom mit szólnátok hozzá, ha a ti konzervdobozotokba vagy szerelvényetekbe, vagy épp seggrakétátokba szálltak volna bele! Tegyük fel ezt a lehetőséget is! Akkor mit tennétek :-? Mint családtak, vagy részes! Hm :-? Mi lenne a véleményetek :-? Mi lenne, ha pl, nektek kéne megállni, és megnézni, a tag, kifolyt agyát a sisakon keresztül, vagy hallanátok öntudatlan visítozásukat, és közben pereg az idő, kqrvagyorsan, és lépni kell, hívni a mentőszerveket, stb. :-? Hm :-? A lábatokon nem tudnátok megállni a látványtól, és tuti, hogy megváltoznátok, pl. egy ilyen motoros baleset láttán, jobb esetben tanujaként, rosszabb esetben, részeseként egy életre! Már voltam efféle szituban. Senkinek nem kívánom! Szinte 3 havonta látok ilyet sajnos, az ország útjain! A baj csak az, hogy ilyen kis mitugrászok végett (is), teljes útzárat léptetnek érvénybe, és pl. ezért kell rálépnünk (nekünk kamionosoknak) a gázpedálra jobban. Mert módosult a menetidő, és a lemaradást bekell hozni, saját bőrünkre, tachográf kártyánkra! Igaz, ez más járművekkel is detto! Hogy mi e volt ez a vigyor :-? A megnyugvás vigyora, káröröm, ha jobban tetszik nektek! Ez már nem fog engem sem, és mást sem veszélyeztetni , soha többet! Az érdekesség az, hogy szinte csak az ilyen szupermotor tipusú sz@rok törik össze magukat! Utam során sok, más csopperes, harleys öreg, és kölyökrókával találkozok, eldübörög mellettem, és én valahogy őket elő is segítem! Érdekes módon, ők megköszönik, tök normálisak, biccentenek a fejükkel, vagy intenek. Úgyvagyok vele, amilyen az adijon Isten, olyan a fogadj Isten is! De ti? Nagy gáz, mindegy jön-e valaki szemből, vagyhogy elfértek-e, ez eszetekben sincs! És sose lesz! Adrenalinfüggőség mi :-? Jó duma! Csak motorozzatok tovább, tépjetek 200al! Az csak nekem jó! Nekem ugyanis senkim sincs még, víva szabadság-függetlenség! Mégvalami... Na ja, tényleg az utasa is ott volt! A csaja lehetett, gondolom! Annak sem lehetett valami sok esze, mert annyit nem tudott neki elmutogatni, hogy "hééé figyuzz! :-? Lassíts már naaa, mert meghalhatunk! :cry: " De neeem! Hála a sornak, csak egy Renault traktor szerelvényt csókotak meg, és abban a vezető megmaradt, bár szépen ertörte! Gyógyulást neki! Némely kollégának is kommentelek, egy pár sort! Az ilyesféle kollégák, nekem nem kollégák! King of road sofőrök? Amerikai buziságok, miket erőszeretettel próbálunk utánozni! A KRESZt kellene utánozni! Nem a Jenkiket! Nekem is van kolléga mint motoros. Az se normális! Ugyanúgy megy az úton, mint a seggrakétájával! ..még! Ahhoz viszont esze nincs, hogy a vámot, és a 125ös tachkorongot, normálisan tudná vezetni! Nem szeret :-? Kit érdekel :-? Engem csak saját magam érdekel, efféle véleményilvántartásról rólam, mások részéről hidegen hagy! Engem nem kell kisérgetni, nem szeretem a 4kezes fuvart sem. Nem is tévedek el, de nem is szarok be, ha pl 2 defektem van a nagy semmi közepén! És mindíg igazam van, akarom helyesbíteni, majdnem mindíg 10-9x! Lezárom a vitát részemről! "Széles utat"! Ahogy ti szoktátok mondani egymásnak! Kollégáknak, az igazi KING OF ROADosnak képzelőknek pedig, "Fakabátmentes utat"! Részemről pedig csak így normálisan, balesetmentes közlekedést, és jó gurit! 8-)

MOST HA NETÁN, KIAKADT NÉMELY TAG, ETTŐL A KOMMENTEMTŐL, FELESLEGES! HISZ EZ CSAK AZ ÉN SZEMÉLYESVÉLEMÉNYEM! NEM VAGYOK VELE EGYEDÜL AZTHISZEM, A VILÁGBAN!

...már megint általánosítottam! Óhh! Elnézést! Tisztelet a kivételnek! Olyan van :-? :razz:
Grecko
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Grecko » 2007. okt. 30. 0:23

srac írta: Sok esetben ugyanis a motorost eleve bűnösként állítják be (pl biztos hogy 200-al ment stb) holott sok esetben tényleg csak a vétlen áldozat.
Ez sajnos így van, és sok esetben ez ki is derül. Későn!

Magyarországon a robogósokat is utálják, mert nem állnak órákat a dugóban, az autósok meg ezért irígylik őket, abba nem gondolnak bele, hogy esetleg a robogósnak nem ritkán egy, vagy két autója is van a garázsban, csak neki több esze van, és ezért vett motort, hogy időben célbaérjen. Meg persze gazdaságosabb is.
Szerintetek Nyugatnak tartunk?! Zero tolerancia...

Az meg megint milyen, hogy valaki jó pár tonnával a valagában Istennek képzeli magát?
Ő sem tud ilyen tömeggel megállni, ha hirtelen kell! 90-ről sem!

Jó estét!
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. okt. 29. 21:49

mano71 írta: Lehet,hogy egy nagy gépben nagy ember,de anélkül......
Plusz a nagy gépben sem Isten, abban is meg lehet ám halni! Lásd mai eset az M3-on...
Egyébként a legnagyobb különbség egy idióta motoros és egy idióta kamionos között az, hogy a motoros a saját életével játszik a kamionos meg máséval... Fairplay...
mano71
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: mano71 » 2007. okt. 29. 21:16

Igaza van az előttem szólónak.Itt nem arról van szó,hogy kamionos a motoros ellen.Itt az emberségről van szó!Két ember halálán nem kéne viccelődni.Arra nem gondol a kamionos,hogy esetleg a srácok szülei,testvérei is olvashatják az írását?Szörnyü,hogy valakinek ennyit jelent csak a halál...És a legrosszabb,hogy pont egy kamion volánja mögött ül egy ilyen ember(ember?).
Nagyon sok kamionos barátom van,de mindnek az az életszemlélete,hogy "Apa,hazavárunk".
Lehet,hogy egy nagy gépben nagy ember,de anélkül......
srac
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: srac » 2007. okt. 29. 20:00

Nem szeretnék motoros kontra egyéb más vitába keveredni, mert szerintem ez sokkal inkább ember kontra ember vita!
Viszont egy dolgot nagyon hiányolok! A média tele van a balesetekkel, de 99,9%-ban csak annyi információt tudhatunk meg, hogy a felelősséget stb vizsgálják és ennyi. Pedig szerintem fontos lenne nyilvánosságra hozni az esetek vizsgálati eredményeit is!
Sok esetben ugyanis a motorost eleve bűnösként állítják be (pl biztos hogy 200-al ment stb) holott sok esetben tényleg csak a vétlen áldozat.
Továbbá nem elhanyagolható szempont az sem, hogy az esetet utólag elemezve hasznos tapasztalatokat lehet szerezni! Még a KRESZ-ben is benne van, hogy érdemes a "necces" szituációkat utólag átgondolni. Az pedig sehol nincs leírva, hogy csak a saját eseteket lehet!
Firefighter17

Hozzászólás Szerző: Firefighter17 » 2007. okt. 29. 18:15

Ezen szerintem nem érdemes veszekedni mert mindenki ki áll a saját szempontja mellet. Amég a motorosok 2 keréken rohangásznak az országba addig a kamionosok a 6-18 kerék van alattuk meg még +2 (pótkerék és a kormány kerék) :-D Mondjuk át gondolandó a dolog, nem rég mi is voltunk egy motoros balesetnél a Suzukis nem vette észre a közeledő motorost és oldalba nyomta. -Elő fordul.
Biciklisek is harcolnak azért hogy észre vegyék Őket, akkor természetesen harcoljanak a motorosok is. A kamionosok meg egyértelműen az utak "királyai" a hatalmas nagy vasakkal. Ugye a kamionokon látható "King of the road" felirattal...
Mind a 2 félnek meg kell érteniük a másik problémáját. Ettől lehetne előrébb lépni!
"Minden tűzoltó piromániás különben nem szeretné a munkáját!"
Az eddigi hozzászólásaim a saját veléményemet képezik és semmiféle képpen nem egyeztethető össze a szolgálati helyem álláspontjával!
Motoros
szikracsapkodó

Re: Embertelen

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 29. 11:01

Grecko írta: Te valószínűleg az a fajta vagy, aki ha meglát egy motorost, (vagy autóst) a háta mögött, egyből el kezd előzni, vagy legalábbis behúzódik a felezöre, és a pirosnál is úgy állsz meg, hogy nehogy egy biciklis elférjen melletted.
Ugyancsak a honlapjáról:

"Mikor érzem magam a legjobban

...mikor gurulok az úton. Mikor megállok pl. egy kerszteződél a pirosnál, és lenézek másokra! :) "
Grecko
vízpocsékoló

Embertelen

Hozzászólás Szerző: Grecko » 2007. okt. 29. 9:59

TRUCKMAN írta:
2vel kevesebb van megint!
Kedves Kamionos!

Sok barátom kamionozik, de szerintem Téged Ök is letagadnának.
Nem értem, hogy lehet valaki ennyire embertelen!
Te valószínűleg az a fajta vagy, aki ha meglát egy motorost, (vagy autóst) a háta mögött, egyből el kezd előzni, vagy legalábbis behúzódik a felezöre, és a pirosnál is úgy állsz meg, hogy nehogy egy biciklis elférjen melletted.

Ugyanennyire veszélyes ez is, hogy ilyen hozzáállással is vezethetnek emberek!

Ismertem a srácot, és a barátnőjét is. Mindíg kedves, mosolygós segítőkész emberek voltak, sok embernek fog hiányozni a társaságuk! (Bár Te ezt nem értheted: se kutyád, se macskád, gondolom a sex-ért is fizetsz..)

Részvétem a családoknak, rokonoknak, barátoknak, ismerőseiknek!
Nyugodjanak békében!
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 29. 1:34

mano71 írta: Te vagy nagyon beteg,vagy primitiv vagy.De az is lehet,hogy mindkettő!Remélem,hamarosan rólad olvasunk majd ilyen cikket!
Nem kell őt minősíteni...megteszi ezt saját maga a honlapján:

" Kedvenc könyvem

...na ez az! Nembirom a könyveket!"

Na látod kamionos...ez az ami lerí rólad.
mano71
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: mano71 » 2007. okt. 29. 0:32

Kedves Truckman!
Hozzászólásod kissé alpári,mondhatnám kissé bunkó ember benyomását kelti.Én nem vagyok motoros,de közlekedek,már lassan 20 éve.Találkoztam már sok embertipussal az utakon.Olyannal is mint te.Hál istennek kevés ilyen van.Nem tudod mi történt ott Fehérgyarmatnál.Én sem tudok részleteket.De azt tudom,hogy két fiatal többet nem megy haza....Felháborit,hogy ilyen gúnyosan fogalmaztál.Egy vigyorgó ikon???
Te vagy nagyon beteg,vagy primitiv vagy.De az is lehet,hogy mindkettő!Remélem,hamarosan rólad olvasunk majd ilyen cikket!
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 28. 21:13

SzMiki
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzMiki » 2007. okt. 28. 1:43

Én is motorozok rendszeresen, de nem szoktam magamra venni a motorosokra vonatkozó általánosításokat. Nem érzem, hogy énrólam szólna. Igyekszem normálisan menni, látszódni és így a legtöbb autóssal ezáltal semmi bajom.
Üdv: SzMiki
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 28. 0:39

TRUCKMAN írta:...áltanosításról csak annyit. 10-9x elhúz mellettem 1 seggrakétás. És 10-9x 100al előz meg egy kolléga, kit később rosszabb esetben az árokban látok kilométerekkel árrébb, lábakkal felfelé! Akkor most? Jól van na! ..TISZTELET A KIVÉTELNEK! 8-)
Látom nem látsz a saját korlátaidon (dobozodon) túl...mindegy...nem akarlak győzködni, meggyőzni.
Most akkor én is mondhatom...ilyenek a kamionosok...természetesen tisztelet a kivételnek :???:
TRUCKMAN
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 27. 21:16

...áltanosításról csak annyit. 10-9x elhúz mellettem 1 seggrakétás. És 10-9x 100al előz meg egy kolléga, kit később rosszabb esetben az árokban látok kilométerekkel árrébb, lábakkal felfelé! Akkor most? Jól van na! ..TISZTELET A KIVÉTELNEK! 8-)
Válasz küldése