Motorbalesetek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. okt. 27. 14:10

Motorosnak igaza van, de ezt már kb. ötvenkétezerszer megbeszéltük. Nem szabad általánosítani! Egyébként nem Truckman ellen, de:

http://www.langlovagok.hu/html/galeria/1231.shtml

és akkor most minden kamionos ilyen?
Szerencsére nem!

Vigyázzatok magatokra! :-D
" A mosoly olyan, mint sötét ablakban a gyertyaláng. A lélek jelzi vele, hogy otthon van."
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 27. 13:59

Így van.
Nem szeretnék én senkit sem védeni, pontosan tudom hogy akadnak (sajnos) szép számmal olyanok,akik a motort eszköznek tekint hogy megmutassák mekkora királyok is ők, akiknek pl. a körút egyenlő a versenypályával.
Viszont ha hiszed ha nem, az ilyen embereket a motorosok sem szeretik, részint nem is keresik a tarsaságukat.
Elég ha csak megnézed a nyugatinál összegyűlő "jampikat". Ők azok akik sportgéppel pózolnak az óra alatt, de lehet hogy egy kanyart nem tudnak bevenni. (ez volt az ominózus naplóban szereplő gyerekkel is)
Erről a többi motoros nem tehet. Így vissza is tértünk oda, hogy mi a fenéért kell elítélni pár vadbarom miatt egy egész "közösséget"??
Sokan, egyre többen motoroznak Mo-n. Jól motorozni nem könnyű. Nem olyan mint autót vezetni, ahol bóbiskolva is az úton tudod tartani a járművet, nem torol meg minden hibádat azonnal...

Ok, bocs a sok sületlenségért, nem papolni akarok.
Csak az általánosítást nem értem, nem fogadom el és nem is fogom soha.

A legjobbakat!
TRUCKMAN
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 27. 12:25

Motoros írta:
Motoros írta:egyéni
egyedire gondoltam.
...hallottam már ezt a véleményt más seggrakétásoktól is. Aktívan vagyok több, más fórumnak is tagja a hálón! Valahogy sosem szeretjük egymást, nem értjük, nem akarjuk megérteni egymást valami megmagyarázhatatlan gyűlölet, mi motoros vs. autós, kamionos között van!
Mindenki a saját kategóriájához tartozó csoportot védi, próbálja védelmezni. Ami érthető is. Hozzád csak annyit, így nyíltan, hogy kukkold meg, az éves baleseti kimutatást, hogy, mi vagy ti okoztok több (halálos) balesetet a közutakon! Még mindíg mi vezetjük a toplistát azzal, hogy mi vagyunk úgymond a legbiztonságosabban közlekedők! Ne feledd, én bárkit, bármilyen kategórival a plexijén elítélek, ki zavar, vagy veszélyeztet. Kollégákat is! Igazad van, elalszanak sokan, bevallom magam is jártam már hasonló helyzetben, mikor nyomni kellett a pedált megállás nélkül, és az útszegély ébresztett fel! Egyszer volt, többet nem lesz,mert ez volt az első, és egyben végső figyelmeztetés fentről! Elalszanak igen, mert nem gondol bele igazából, mivel, kikkel játszik munkája során, vezetés közben! De úgymond motorost, aki munka közben lelte halálát közúton (FUTÁR-POSTÁS), életemben eddig 2x láttam. A többi csak a hobbinak, és az adrenalinnak él, és megy eszeveszetten közúton! ...Szerintem!
Balesetmentes kzlekedést mindenkinek! 8-)
"Azzal, hogy siet, perceket nyerhet, de mindent elveszíthet!"
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 27. 9:56

Motoros írta:egyéni
egyedire gondoltam.
Motoros
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motoros » 2007. okt. 27. 9:54

TRUCKMAN írta:Én a motorosokat (gyorsasági motorosok) SEGGRAKÉTÁSOKNAK hívom csak!
Üdv,
Akkor én pedig hívjalak alvó kamionosnak? Mert a kamionosok el szoktak aludni és mekkora baleseteket szoktak okozni...
Ugye milyen jó általánosítani? Jah igen...sportgépem van.

Megnyugtatlak...a kamionosokat se szeretik. Az autósok sem szeretik egymást, ott tesznek egymásnak keresztbe ahol tudnak.
(rendezeresen vezetek autót, motort...kamiont nem)

Gondolom leírtátok már ezerszer, de teljesen mindegy hogy egy ütődött milyen járművet vezet. Aki nem normális alapból, az semmilyen járműben nem lesz az.

Lehetne kiragadni egyéni példákat is ahogy Te tetted (naplós eset), de ugyanúgy lehetne kiragadni kamionos hibájából okozott tömegszerencsétlenséget is vagy autós által okozott balesetet is. (elég csak a ma éjjeli gyorsulókra gondolni...szerencsére nem halt meg senki)

Konzekvencia? Igazából nincs, csak egy közhely...nem a jármű a hibás.
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. okt. 26. 23:12

nezzuk meg hany ember ul autoba, mennyi km-ert tesz meg, nezzuk meg ugyanezt a ketkereku kamikazekra, es vessuk ossze az evi km-re eso halottak szamat mindket esetben. hathat...
Mindenkinek eseménymentes szolgálatot kívánok!
FireBlade
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: FireBlade » 2007. okt. 26. 21:28

TRUCKMAN írta:Én a motorosokat (gyorsasági motorosok) SEGGRAKÉTÁSOKNAK hívom csak! Most is ami volt a Naplóban, az szinte röhelyes! (Lásd: www.tv2.hu Napló Extra) Igaz, hogy Isten büntetése, hogy Zsolt életben maradt, és mondhatom BÉNA marad élete végéig, de ez még szerintem nem azt jelenti, hogy druszám, azaz az ügyvédje nyilatkozata szerint "nem életképes a börtönbüntetésre"! Nem :-? És a börtönkórház, stb? Kinyírt egy másik seggrakétást, aki mondhatni rossz helyen volt (sávban) rossz időben, de akkor is, egy ártatlan ember halt meg az ő f@szságából! Csukják csak le! Vagy ennyi? Pár lenyisszantott újvég, +1 bal kar dísznek, és már nem is kell börtöntől tartani? Szerencséje, hogy nem az én rokonom volt az áldozat! A motorosokat valahogy senki sem szereti idehaza! Érdekes, hogy kint azért sokkal normálisabb a közlekedési morál! Van egy jó aranyköpésem: AKI SZABÁLYOS MOTOROS, AZ HALOTT EMBER. KI SZABÁLYTALAN, AZ MEG MEGFOG HALNI! Találó! Maradok a konzervdobozomban, és a vasamban! Balesetmentes közlekedést, kollégáknak jó gurit! 8-)
Azért nézzük meg, hogy hány ember hal meg autóban úgy, hogy ott van kasztni ami gyűrődjön? háthát...
Lehet, hogy hülyeséget írok, de legalább az én véleményem
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. okt. 25. 18:26

TRUCKMAN írta:Én a motorosokat (gyorsasági motorosok) SEGGRAKÉTÁSOKNAK hívom csak!
en meg kamikazeknak. annak a balfeknek meg nem a korhazban lett vona a helye, hanem 6 lab melyen.
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. okt. 25. 12:21

Truckman! Végre! :-D
" A mosoly olyan, mint sötét ablakban a gyertyaláng. A lélek jelzi vele, hogy otthon van."
TRUCKMAN
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRUCKMAN » 2007. okt. 25. 10:39

Én a motorosokat (gyorsasági motorosok) SEGGRAKÉTÁSOKNAK hívom csak! Most is ami volt a Naplóban, az szinte röhelyes! (Lásd: www.tv2.hu Napló Extra) Igaz, hogy Isten büntetése, hogy Zsolt életben maradt, és mondhatom BÉNA marad élete végéig, de ez még szerintem nem azt jelenti, hogy druszám, azaz az ügyvédje nyilatkozata szerint "nem életképes a börtönbüntetésre"! Nem :-? És a börtönkórház, stb? Kinyírt egy másik seggrakétást, aki mondhatni rossz helyen volt (sávban) rossz időben, de akkor is, egy ártatlan ember halt meg az ő f@szságából! Csukják csak le! Vagy ennyi? Pár lenyisszantott újvég, +1 bal kar dísznek, és már nem is kell börtöntől tartani? Szerencséje, hogy nem az én rokonom volt az áldozat! A motorosokat valahogy senki sem szereti idehaza! Érdekes, hogy kint azért sokkal normálisabb a közlekedési morál! Van egy jó aranyköpésem: AKI SZABÁLYOS MOTOROS, AZ HALOTT EMBER. KI SZABÁLYTALAN, AZ MEG MEGFOG HALNI! Találó! Maradok a konzervdobozomban, és a vasamban! Balesetmentes közlekedést, kollégáknak jó gurit! 8-)
"Azzal, hogy siet, perceket nyerhet, de mindent elveszíthet!"
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2007. okt. 16. 14:22

Atiska írta:nem is altalanositottam, csak felmerult a statisztika.
[OFF-TOPIC]
Tudod erről az a vicc jut eszembe amikor Pistike a "mi a statisztika gyerekek?" kérdésre az órán azt mondja a tanárnéninek:
- A Papa 78 éves én pedig 7, tehát statisztikai átlagban 42 évesek vagyunk, de a Papa erre azt szokta mondani , hogy ő már nem tud... én pedig még nem tudok...."
[/OFF-TOPIC]
...hát, szőke...
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: ...hát, szőke... » 2007. okt. 16. 13:29

Egyébként engem nem zavar ha a nöket cikizik. Csak az általánosítás zavaró.
Az tény, hogy vannak olyanok akiktől én is a falnak ugrok, és morgok rá, hogy inkább a fanakalat forgassa a kezébe....
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. okt. 16. 13:26

nem is altalanositottam, csak felmerult a statisztika. nem mindegy mihez kepest veszed az okozott balesetek szamat. mert ha azt mondod hogy egy evben 100 ferfi es 50 no okoz balesetet, akkor az fals eredmeny, mert a 10000 ferfi vezeto kozul 100 okoz balesetet, es vezet mindegyik ferfi 1000 km-t mondjuk, a masik oldalon meg 2000 noi vezeto kozul 50 okoz balesetet, es vezet mindegyik no mondjuk 500 km-t. ha csak a 100-at az 50-hez mered akkor az eros torzitas. a vezetok szamahoz es a megtett kilometerekhez viszonyitva kapunk csak korrektul osszehasonlithato eredmenyt. ugyanez van a motoros kontra autos ki mennyi balesetet okoz kerdesben is.

mindazonaltal regi mondas: kis hazogsag, nagy hazugsag, statisztika.
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. okt. 16. 12:42

Azért általánosítani nem lehet! Ezt már több topicban, számtalanszor megbeszéltülk! :-x
Atiska
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. okt. 16. 12:40

de a statisztikat a megtett kilometerekre vetitve megiscsak a nok vezetnek rosszabbul. sokkal tobb ferfi es sokkal tobb kilometert vezet mint no, tobb a balesetuk is, de aranyaiban kevesebb balesetet okoznak.
Gabócza
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Gabócza » 2007. okt. 16. 12:04

De azért, ha lehetne egy statisztikát készíteni arról, hogy a balesetek hány százalékát okozzák férfiak, akkor nem nekünk nőknek kellene megdöbbennünk. SZERINTEM! :shock:
SzMiki
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzMiki » 2007. okt. 15. 23:17

Vannak ilyenek, na :) Mit szépítsük :)

(Az mondjuk érdekes, hogy mennyire más a két nem felfogása az esetlegesen nemeket ért kritikáról.
Tegyük fel, készül egy reklám a tv-ben, amin mondjuk a hölgyek nem az előnyös oldalukról vannak bemutatva. Az eredmény: felháborodás, nővédő szervezetek sajtóközleménye stb...
Lássuk ugyanezt férfival, mondjuk valami seggvakarós, tipikusférfis sörivós, tv előtt döglős, stb. dologgal... Az eredmény: a férfiak egy jót röhögnek rajta és kész.)
Üdv: SzMiki
...hát, szőke...
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: ...hát, szőke... » 2007. okt. 15. 22:30

"...női, hétvégi, stb sofőrök..." :shock:
ejnye na :-D [/u][/b]
SzMiki
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzMiki » 2007. okt. 15. 22:08

Igen, a hatalmas tempó miatt az autósokra is életveszélyessé válik :-( Különösen az idősebb valamint a másik sebességét esetlegesen rosszabbul saccoló (női, hétvégi, stb sofőrök) autóvezetők vannak kitéve a veszélynek, amikor kifordulnak a kamikáze elé vmi forgalmi helyzetben. Sokszor ez sem kell, magától elveszti az uralmat a motor felett és tarol bárkit, aki ott van :-(
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2007. okt. 15. 19:01

A kismotorosok kamikaze akciói és egyéb durva malőreik rájuk jelentenek igazán veszélyt. A nagymotorok azonban 170-250-es tempóban ha beleszállnak egy óvatos autósba... hát láttam már pár ilyen eset végeredményét
SzMiki
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzMiki » 2007. okt. 15. 18:37

Szerintem alapvetően a motorosnak kell jobban figyelni és észben tartani, hogy nehezen észlelhető!

-holt terekből kijönni, sebességhatárt betartani, látszódni (mellény, lámpák).

Az a véleményem, hogy e 3 betartásával jó eséllyel megúszható a motoros balesete.
1988 óta van nagymotorjogsim, ezeket betartva (meg a szerencse is gondolom) eddig 1db kisebb balesetem volt. Álltam a piros lámpánál és meglökött egy frissjogsis autós hátulról, mert nem figyelt és nem állt meg időben.

A sor mellett elhúzó motoros dolgában: valóban veszélyes dolog, utasra, motorosra, gyalogosra. Néhány pizzafutár szabályos kamikaze sajnos.
Ha szép lassan csorogna előre, megállásra készen, az autósok egészen más szemmel néznének rá. Legalábbis ezt tapasztaltam eddig.
CyberWolf
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: CyberWolf » 2007. okt. 15. 17:44

Hát nem tudom, hogy mi is lehet a megoldás....
Figyelni kell a motorosokra nagyon , egyrészt hogy védjük öket, másrészt, hogy magunkat védjük tőlük... Nincs számomra gusztustalanabb mikor jobbról elhuz egy a saját sávomban... Nem figyelek abba az oldalra, nem várom onnan , és ha egyszer meglepem ott a baj.....

Sajnos nemrég volt találkozóm egyel...., sajnáltam is őt.... egy balesetnél két autó összetörik és lehet egyezkedni ki volt a hibás.... , de ha az egyik motoros.. egyből ott a baj....
Nem védi őket semmi , el is repült össze is törte magát...
Féknyom egy szál se most még én járjak bíróságra hogy nekem legyen igazam.... , pegid én se neki se magamnak nem akarok rosszat mégis sok százezer forintomba van ez a "motoros találkozó"

És itt most had legyek egy kicsit önző... Repeszteni egyből megtanulnak , fékezni , balesetet megelőzni meg nagyon ritkán...
Hidje el minden motoros ha rajtam kenődik szét és neagyisten meghal... abba én is mint autós beledöglök, mert hogy éljek le egy életet azzal a tudattal , hogy más halálát esetleg én okoztam...

Tehát egy szó mint száz autóval is Motorral is ésszel...
Vagánykodj akkor ha nem ül mögötted senki, és nem is jön az úton senki.. akkor mindent ami történik csak magadnak köszönhetsz , és mást nem vonsz bele....

Chris
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2007. okt. 10. 9:12

Tegnapi postomat kiegészítve: ha az autósok is elférnének a szűk helyeken (pl. két másik kocsi között a többsávos úton), akkor szerintem azok egy része is simán előzne jobbról...
Alapvetően gyenge a közlekedési morál. Az emberek türelmetlenek, tülekednek. Az utak rossz állapotúak, a városokban dugó dugó hátán, kátyú-kátyú hátán. A motorosbaleseteknél pedig erre rátesz egy lapáttal, hogy a lóerő/tömeg arány egészen másképp alakul...
SzMiki
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzMiki » 2007. okt. 09. 19:51

Ha motoron ülök, sokszor jobban félek egy másik motorostól, mint egy autóstól. Nagyon hirtelen ott tud lenni a semmiből és nehéz észrevenni. Minden irányváltoztató manőver előtt tekergetem a fejem, mert a tükör édeskevés.
Gyalogosként a a bringásoktól félek, néhány eszelős zajtalanul száguld 40-el a vegyes használatú járdán. Elég egy rossz lépés és telibever.
pumper
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: pumper » 2007. okt. 09. 8:44

Jóval több szabályokat felrúgó, erőszakosan és offenzíven közlekedő motorost lehet az utakon látni, mint autóst. Nem, hogy arányaiban, hanem összességében is.
Ma reggel is állok a pirosnál egy 2x2 sávos úton. Erre a kis endurós a kocsim és a mellettem álló között (pedig alig volt 40-50 cm közöttünk) átpréselte magát, hogy ő legyen elöl. Aztán amikor zöldre váltott a lámpa akkor meg ott cammogott elöttem 30-al (pedig itt 70-el is lehetne menni).
Ez a legfrissebb élményem velük. De az az igazság, hogy hetente 100-150 durva szabályszegést látok motorsoktól. Ezek gyakori végeredménye pedig visszaköszön képek formájában ezen az oldalon is.
A mi működési területünkön is hetente legalább egy motorbaleset bekövetkezik. Sokszor a motoroson kívül más résztvevő nincs is...
Persze nem akarom ráütni a bélyeget minden motorosra, mert nem lehet és szabad általánosítani.
Válasz küldése