* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 7:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 19. 19:25 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Szevasz Döte! A szokás hatalma, nálunk sem az Mt. a mérvadó, hanem a kollektív Szerződés!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 19. 18:47 
Szent Tömlő őrzője

Gyurma!

Csak azt felejted el, hogy a tűzoltóságra nem vonatkozik a MT. A HSZT már inkább.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: .
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 18. 21:19 

az orvosi vizsgálatra, egy orvossal kötöttünk megálapodást, aki ingyen és bérmentve elvégzi a labor eredmények alapján az éves vizsgálatott ingyen támogatva ezzel munkánkat.
vérvétel, pisi, terheléses egk (király a bringa), légzés funkció, látás (látótér)...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 18. 20:59 

Szevasztok!

Nálunk a munkahelyemen az egészségügyi szűrővizsgálat(MÁV Rt. Dunai Finomító Állomásfőnökség) közel hat éve fut. Sajnos itt is egy haláleset hívta fel a figyelmet. Mivel rengeteg veszélyes vegyszert szállítanak vasúti tartálykocsiban (nem kívánom ecsetelni ezeket, van biztos Valaki aki ezeket Nálam jobban tudja), sok a kipárolgás ill. vannak olyan toxikus égéstermékek, amik a települt üzemek kéményein kerülnek ki a környezetbe. Aki a környéken lakik tudja milyen büdös tud lenni. Valószínűleg Én sem végelgyengülésben fogok meghalni, de ez még remélem messze van. Szóval Nálunk ez a dolog működik, egy vérvétel, egy kis pisilés és kész a vizsgálat. Anyagilag sem megterhelő, attól függetlenül, hogy civil cég végzi. Nagyság rendileg kb. 20 000 forint. De szerintem érdemes lenne körül nézni az MT.-ben , valószínű van erre vonatkozó rendelkezése. Ha kell tudok segíteni ez ügyben. Mt.-ben otthon Vagyok.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 18. 19:20 

Pozsárka!
Csatlakozom a véleményedhez, hasonlóan látom én is a dolgot.
Hibázni pedig mindig fog az ember csak az a nem mindegy ,hogy egymagát vagy a társait is veszélybe sodorja.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 18. 12:16 

Csak két gondolat:
-Minden égéstermék toxikus hatású, ezért elvileg minden tűzhöz (még a gaztűzhöz is) az egyéni védőfelszerelés alkalmazása kötelező. Ettől való eltérést csak a TV engedélyezhet!
Mi következik ebből? A beosztottaknak nem azt kellene megkérdezni, hogy felvegyék-e a légzőt, hanem azt, hogy levehetik-e?
-A felelősség kérdése: mivel a "piros sisakos" is jelen volt, így a felelősség kérdése nem lehet vita tárgya, még akkor sem, ha esetleg a tűzoltás vezetését át sem vette.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 18. 11:39 
vörös kakas réme

Üdvözlök mindenkit.

Először írok, mert írnom kell. Húsz éve vagyok tüzoltó, de illyen érdektelenséget még nem tapasztaltam. Ez az a helyzet mikor nincs gazdálya valakinek. Mire is gondolok? Pl: Szeged, Budapest kétszer,
ennyi vegyi balaset már régen volt. Ki törődik a tüzoltóval? Készül valamilyen kimutatás, ki,hol,mikor,mennyi ideig volt kitéve a veszélyes anyag hatásának, milyen védőfelszerelés volt biztositva. Ezért ki a felelős?A tüzoltó ? Mert nem használja ami nincs, ez felháboritó. Valaki már felválalhatná odafent és tehetne is valamit , hogy ne igy legyen. Üdvözlöm ezen káreseteknél dolgozó kolégákat és remélem nem történt bajuk és ebből kifolyólag a későbbiekben sem lessz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 18. 9:49 

Úgy tűnik föl, igen csak kétélű fegyver a kamera, vagy fényképezőgép jelnléte egy-egy káreset helyszínén. A magamfajta örökké kötözködő, és a kákán is csomót kereső ember így anélkül is véleményt formálhat a beavatkozásról, ha nem is volt a helyszínen.
A honlap hírül adta, hogy december 9-én veszélyes anyag borult ki a Ferencvárosban és képeket is mellékeltek a híradáshoz.
A képeken azt láthatjuk, hogy két tűzotló "A" szintű védőruhában, a többiek bevetési ruhában és légzőben, egy piros kalapos pedig légző nélkül tevékenykedik a helyszínen.
Talán eltérő a tűzoltók immunrendszere, és minél gyengébb az illetőé, annál jobban be kell öltöznie?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 17. 8:38 

Sziasztok!

Hát igen...
Ha a beavatkozó tűzoltó a TV (szolg.pk., stb.) gondatlansága, vagy töketlensége (kevésbé hozzáértése) miatt kerül bajba és sérül meg, az FOGLALKOZÁS KÖRÉBEN ELKÖVETETT (esetleg) GONDATLAN VESZÉLYEZTETÉS, :cry: ami lehet vétség, de bűncselekmény is minősített esetben. Ha halállal jár, akkor csak az utóbbi lehet...
Ha bekövetkezik, (elvben) hivatalból indítandó az eljárás... :oops:
(DE: úgy tudom, erre még nem volt példa ebben a században...)

Jobb témát és nyugodt szolit mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 16. 23:12 
lángterelgető

A hordós baleset nem túl jó reklám, mert a laikus is megkérdezi, hogy a légzőkészülék dísznek van a tűzoltó hátán?? Sajnos a tv híradókban is jól látszik hogy a TV. csúnyán mulasztott mert nem rendelte el a légzőkészülék használatát!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 16. 22:00 
Szent Tömlő őrzője

A híradásokból inkább úgy tűnik, a tűzoltókat nem tájékoztatták kellőképp, így úgy tudták, csak simán ég egy teherautó, s közben jöttek rá, hogy valójában vegyi baleset történt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 16. 19:25 

Ejj, pedig a légző palack ott van a hátukon, legalább is a képen.
Ilyenkor a sz.pk -t vonhatják felelősségre a csapata veszélyeztetése miatt, vagy mulasztása miatt?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Csepel
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 16. 19:14 
Szerkesztő

Vegyi anyagot tartalmazó hordó robbant fel a XXI. kerületben
http://langlovagok.hu/kepek2003/ftp/031 ... ordo.shtml

Két munkást, tizenkét tűzoltót és hat rendőrt szállítottak a mentők megfigyelésre kórházba, mert valószínűleg belélegezték a veszélyes anyagot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 08. 10:35 

Szevasztok!Hosszú idő után ismét itt vagyok!Önkéntesként volt részem tőzegtűz oltásásában.Nagynyomáson mostuk át az izzó foltokat:a nagynyomással érkező víz beszorult a laza tőzegbe és utána a keletkező gőz kirobbantotta az izzó tőzeget.Hiába volt a védőruha,a kepi nem sokat segített a nyakunk szépen megpörkölődött.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 04. 16:35 
Szent Tömlő őrzője

T. GABYNENJE!

Én nem támadom MP-t, és elismerem, hogy jó fotós. De ha ennyire ismered kérdezd meg tőle, hogy milyen kötödése van Dunaföldvárhoz. És ha már itt tartotok azt is kérdezd meg kérlek, hogy hányszor nézett be a helyi tűzoltókhoz.

cv: akkor úgy látom, hogy ez nem csak a mi környékünk Steyr-einek a problémája. Két erősebb satu, és utána már nem kell megállni a szerrel.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 04. 7:31 
szikracsapkodó

Sziasztok !

T.Dunaföldvár ÖTE
A Molnár Peti tényleg nem volt hivatásos tűzoltó hivatalosan, de olyan jó
tíz-tizenöt éve köztünk él és dolgozik. Ő készítette az első olyan fényképeket pl. amin még látszott a tűz, nem csak a füst és gőz.
Nem akarom különösebben védeni a MP.-t, de kár elhamarkodottan lefitymálni bárkit, aki szereti a tűzoltókat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 02. 22:34 
tömlőszállító

Én éppen a közelben dolgoztam ("pihentem" a szabadnapon) és hallottam a szirénát majd valamivel később az INFÓ rádióban a baleset hírét.
Már ment a találgatás: műszaki hiba vagy emberi mulasztás?

Később láttam a képeket. Elgondolkoztam. Ekkora erejű ütközéshez viszonylag nagyobb sebesség kell. Azt gondolom egy sárgán villogó jelzőlámpás kereszteződésbe, ahol a keresztirányú forgalomnak van elsőbbsége (a hírek szerint), még kékkel-szirénával sem hajtana be ekkora sebességgel egyetlen sofőrünk sem (országosan gondolom).

A ráadás a Dunaföldvár ÖTE által említett Steyr fékrendszer. Ilyen fecskendő csak párszor volt nálunk a mi szerünk javítása idejéig, de a fék izzasztott le minket egy pillanat alatt egy-két alkalommal.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 01. 22:53 
vízpocsékoló

Milyen szóvivő az, aki az egyik tévében azt mondja, hogy a tűzoltóautó sofőrje a hibás, a másikban azt, hogy rossz a fék, egy újságnak pedig azt, hogy a tűzoltó a hibás, de ezt nem ő mondta.

Egy szóvivőnek alapvető feladata, hogy korrekten megvédje a saját szervezetét, ne pedig össze vissza nyilatkozzon olyan dolgokról, amihez semmi köze. A sofőr helyében ott a helyszínen sisaklámpástul lenyomtam volna.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 01. 20:37 
pernyekergető

MP nyilatkozatát a tévében én is hallottam."Jól értesültnek" tünt a többi nyilatkozóhoz képest.Én valami hasonlót vártam volna tőle: hány fő tűzoltó sérült,milyen sérüléseik vannak, a baleset körülményeiről konkrétan még nem lehet nyilatkozni, amit részleteket tudunk a sajtót azonnal értesítjük.....Tényleg pont.
Akárhogyan is történt diplomatikusabban kellene nyilatkoznia. :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 01. 16:09 
Szent Tömlő őrzője

C sugár: Molnár Peti szerintem Győrffi az OMSZ-től. MP sosem volt tűzoltó, hogyan is tudná megítélni belülről a helyzetet.
Szerintem vagy a buszsofőr a hunyó vagy a Steyr méltán híres fékrendszere volt a hibás! Hozzátenném, nem először!
Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 01. 15:48 
pernyekergető

Molnár Peti nyilatkozott tegnap erről a buszos balesetről. Valamit nem értek. Ő azt nyilatkozta, hogy valószínűleg a tűzoltó gépjármű sofőrje hibázott, mert nem adta meg az elsőbbséget. Kérdém én: ugye vunálás-kéklámpa-sziréna. Nem az elsőbbég megadását kell ilyenkor figyelembe venni, hiszen mindenki tudja, hogy a megkülönböztető gépjármű minden esetben és mindekor elsőbbséget élvez. Itt max az történhetett, hogy a sofőr nem győződhetett meg arról, hogy számára lemondtak-e az elsőbbségről!

De nem hiszem, hogy emberi mulasztás volna e mögött a fecskendő sofőrje részéről, max műszaki hiba, vagy pedig a busz sofőrje a ludas.

Mi erről a véleményetek??

Nyugodt szolit mindenkinek és vigyázzatok magatokra!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: A XIII/2-es karambolja
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 01. 10:38 
Szerkesztő

2003. június 30-adikán 16 óra 20 perc körüli időben baleset történt Budapesten a XIII. kerületben.
A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint egy megkülönböztető jelzését használó tűzoltó gépkocsi fordult rá a Fiastyúk utcáról a Göncöl utcára mikor eddig tisztázatlan körülmények között összeütközött egy a Göncöl utcán a Mosoly utca felé menetrendszerűen közlekedő 120-as viszonylatszámú BKV busszal.
A baleset következtében a busz utasai közül kilenc személy könnyű, egy személy súlyos sérülést szenvedett, míg a tűzoltó gépkocsin utazó tűzoltók közül négyen könnyebb sérülést szenvedtek.
A baleset körülményeinek vizsgálatát a Budapesti Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Főosztálya szakértők bevonásával megkezdte.

BRFK KOMMUNIKÁCIÓS OSZTÁLY

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 04. 20:45 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Egy tűzoltó sérülése mindig szomorú, főleg akkor, ha beavatkozásnál történik.
Ez szerencsére ritka, a balesetek, sérülések zöme egyéb tevékenység közben történik (főleg sportbalesetek fordulnak elő, de a laktanyai élet is tud "veszélyes" lenni).
Azt azért kénytelen vagyok leszögezni, hogy a balesetek zöme figyelmetlenségre, a szükséges védőeszközök,-felszerelések használatának mellőzésére vezethető vissza. Persze ezek a "holmik" zavaróak, kényelmetlenek, akadályozzák a könnyed munkavégzést. (Z. tanár úr szokta volt mondani a KOK-on: ha egy tűzoltó felvesz magára mindent amit kell, akkor legfeljebb integetni tud - de azért kellenek).
Aztán meg itt van a tűzoltó virtus is...
Kicsit több odafigyeléssel le lehet csökkenteni a balesetek számát az igazán elkerülhetetlenekre.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 02. 22:53 
vízpocsékoló

Szomorúan olvastam ezt a hírt, mert egy rutinos, jó tűzoltónk sérült meg megint. Mostanában egyre több a tűzoltó sérülés, ez szomorú dolog.
FM

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 02. 13:53 
tűzkakas-idomár

Ehez nem sok mindent lehet mondani.
Anno nekem is belecsapott egy üszkös faág a szemebe. Szerencsém volt, nem kellett műteni, csak a kis darabkát kellett kivenni. Két nap táppénzzel megúsztam. Azóta, ha sötétben megyek erdőben, inkább lehúzom a plexit. Párszór már megvédett hasonló esetektől.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]