* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. feb. 24. 12:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 25. 8:54 
parázspörgető

nl írta:
Igen megy tovább, de meddig.
Így is el lehet intézni, ez igy egy felfogás. Katának igaza van, meddig mehet "büntetlenül" ez? Nálunk túl nagy ára van minden ilyen dolognak, túl nagy tanulópénzt fizetnénk érte.
Csak azt kellene belátni a "tisztelt" nagyjainknak hogy nem ártana néha meghalgatni a kisebb tüzoltókat is. Nyugodtan elhihetnék már ,hogy azért egy két dolgot tudnának ŐK is tanulni a kisebbektől. De ismerős a stílus, én vagyok a "góré" és kész, nehogy már egy kis senki okoskodjon.
Ezért vannak az iyen szőnyeg alá sörős dolgok, és a tegyük be a páncél alá, mint a seregben volt.
Talán a végén még kiderülne, ha görgetnénk a szálakat eljutnánk szépen felfele egy-két íróasztalig.

Azt hiszem, nem annyira attól való félelmükben nem tesznek semmit a "nagyok", hogy az íróasztaluk ne forogjon veszélbyen, mint inkább azért, mert szégyennek érzik a beosztottaktól tanulni.
Sok-sok éven át alakult ki az a gyakorlat, hogy a főnök "hivatalból" okosabb a beosztottaknál. Holott az én szememben az a főnök sokkal többet ér, amelyik meg meri kérdezni a "kisember" véleményét, és ha még meg is fogadja, akkor az már a csúcsok netovábbja... De az ilyen vezető ritkább, mint a fehér varjú!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 24. 9:41 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Igen megy tovább, de meddig.
Így is el lehet intézni, ez igy egy felfogás. Katának igaza van, meddig mehet "büntetlenül" ez? Nálunk túl nagy ára van minden ilyen dolognak, túl nagy tanulópénzt fizetnénk érte.
Csak azt kellene belátni a "tisztelt" nagyjainknak hogy nem ártana néha meghalgatni a kisebb tüzoltókat is. Nyugodtan elhihetnék már ,hogy azért egy két dolgot tudnának ŐK is tanulni a kisebbektől. De ismerős a stílus, én vagyok a "góré" és kész, nehogy már egy kis senki okoskodjon.
Ezért vannak az iyen szőnyeg alá sörős dolgok, és a tegyük be a páncél alá, mint a seregben volt.
Talán a végén még kiderülne, ha görgetnénk a szálakat eljutnánk szépen felfele egy-két íróasztalig.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22. 9:01 
Szent Tömlő őrzője

TransFormers írta:
Kedves kata69!

Ennyire nem kelle bosszankodni, az élet megy tovább............... :-)

:-D Ó, dehogy bosszankodok, miért is tenném, hiszen az élet megy tovább és még szerencse, hogy ezt senki és semmi nem tudja befolyásolni.
A kávé is finom :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 22. 8:10 
pernyekergető

kata69 írta:
nl írta:
Jól látjátok, érthetetlen és értelmetlen.
A magyarázat tényleg nagyon egyszerü, nem az Ő bőrükre megy a vásár, mi csak mint darabszám létezünk a szemükben.
Gratulálunk hozzá.

Azt nem értem, akik tehetnének azért, hogy ne így legyen miért nem tesznek semmit sem ???
Nem lehet mindent a pozíció féltésre fogni, ebbe jól megkapaszkodni, minden áron..viszont a minden ár jelen estben tűzoltóknál túl nagy ár lenne / volt és félő lessz is még :cry:

Persze ez úgy müködik, ne bántsuk a rókát, hibázott hát hibázott, hibázott már több százszor, de elnézzük :-x Nehogy a róka öccse megsértődjön aztán még kivegye a szándból a sült galambot.
A róka eddig mosogató volt, akkor inkább kinevezzük főpincérnek, ott nem töri a tányérokat.
Nem számít ki(k) fognak életükkel fizetni, kik sérülnek testileg lelkileg. Egy a lényeg a sült galamb és a szék alattuk megmaradjon.
Bocsi, kissé bosszant az ügy :-x

Kedves kata69!

Ennyire nem kelle bosszankodni, az élet megy tovább............... :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 22:19 
Szent Tömlő őrzője

nl írta:
A magyarázat tényleg nagyon egyszerü, nem az Ő bőrükre megy a vásár, mi csak mint darabszám létezünk a szemükben.
Gratulálunk hozzá.

Azt nem értem, akik tehetnének azért, hogy ne így legyen miért nem tesznek semmit sem ???
Nem lehet mindent a pozíció féltésre fogni, ebbe jól megkapaszkodni, minden áron..viszont a minden ár jelen estben tűzoltóknál túl nagy ár lenne / volt és félő lessz is még :cry:

Persze ez úgy müködik, ne bántsuk a rókát, hibázott hát hibázott, hibázott már több százszor, de elnézzük :-x Nehogy a róka öccse megsértődjön aztán még kivegye a szándból a sült galambot.
A róka eddig mosogató volt, akkor inkább kinevezzük főpincérnek, ott nem töri a tányérokat.
Nem számít ki(k) fognak életükkel fizetni, kik sérülnek testileg lelkileg. Egy a lényeg a sült galamb és a szék alattuk megmaradjon.
Bocsi, kissé bosszant az ügy :-x

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 19:43 

Gratulálunk hozzá.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 14:20 
pernyekergető

kata69 írta:
TransFormers írta:
Azt tudni kell hogy a jkv-ban nem mindig az szerepel ami történik, ez azért van így, mert akkor a felelős személy is megussza a felelősségre vonást, ez igy a legkönnyebb :-?

Ebben van némi igazság én magam sem értem, miért jobb eltusolni eseteket ? Én úgy gondolom jobb lenne ezeket nem el tudolni, mert azoknak az esményeknek midig " Vannak Áldozatai"

Erre nagyon egyszerű a válasz, mert ilyen a társadalom........, önkényes, és az igazság elsikálása............., ezért nem szabad mindenben az értelmet keresni, ugy hogy itt sem :-?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 14:15 
Szent Tömlő őrzője

TransFormers írta:
Azt tudni kell hogy a jkv-ban nem mindig az szerepel ami történik, ez azért van így, mert akkor a felelős személy is megussza a felelősségre vonást, ez igy a legkönnyebb :-?

Ebben van némi igazság én magam sem értem, miért jobb eltusolni eseteket ? Én úgy gondolom jobb lenne ezeket nem el tudolni, mert azoknak az esményeknek midig " Vannak Áldozatai"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 9:18 
pernyekergető

kata69 írta:
nl írta:
A munkavédelemnek az a feladata hogy eltusoljon bizonyos dolgokat??? Nem hinném.

Kedves nl !

Ezek a tények eléggé rémísztőek ! Nem értem, miért van erre a kandőzésre szükség ? Miért nem lehet felelősségre vonni az illetőt, aki védősugár nélkül megy be egy égő épűletbe és ezzel ugy nem csak a saját életét kockáztatja ! Biztos, hogy az illető (bár nem ismerem) alkalmas erre a szolgálatra, van gyakorlata elegendő ?
Miért kell füllenteni (finoman írtam) mást írni a jegyzőkönyvbe ?
Nem értem, nem értem ! Nem volt még elég a tragikus balesetekből, kellenek még olyan tűzoltók, akik inkább veszélyt jelentenek önmagukra és kollégáikra, sőt a lakosságra is ?
Az a baj, hogy azok, akik ott voltak az esetnél nem írják le ide (sem) a véleményüket, miért ? Félnek ?
Úgy gondolom, minden ilyen és hasonló eset eltusolása még nagyobb lovat ad azon ebereknek, akik..rossz irányba viszik a csapatot..vagy a halálba..erre rossz gondolni is !
Nem beszélve arról, hogy milyen példát mutat ?
Ezekre szeretnék választ kapni.

Hogy miért nem nyilatkozna a fórumon erről, mert nem igazán tartják fontosnak, és nem tartanak igényt a mások véleményére. De szerintem a történetben az is hibázott aki megengette hogy védőruházat nélkül bemennyenek a helyiségbe. Én ugy tudom hogy minden mentési és tűzoltási mentésnél van mentési vezető és irányitó, remélem jól tudom! Ő hibázott elsősorban........., mert nem figyelt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 8:51 
Szent Tömlő őrzője

Vigyázzatok magatokra fiúk ! A káreset képeinél van egy fotó, ahol az egyik tűzoltó önti a vizet a másikra :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 21. 5:44 

...két tűzoltó rosszul lett...
http://www.hirszerzo.hu/cikk.php?id=38238

legyen figyelmeztető jelzés!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19. 23:15 
slagmester

Magam is ma este hallottam ezt a szörnyű hírt a Duna Tv híradójában!!Nem tudom,eljut-e valahogy az ottani tűzoltósághoz,de őszinte részvétem a 9 elhunyt tűzoltó családjának és bajtársainak.Talán akad valaki,aki kapcsolatai révén eljuttatja a magyar lánglovagok és szimpatizánsai részvétnyilvánítását a Dél-Karolinai tűzoltóságnak....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: tűzoltóhalál
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19. 14:29 
Szent Tömlő őrzője

http://index.hu/politika/bulvar/bulvarh ... ain&317098

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 19. 17:34 

T'zomi!
Azt hiszem edig is hiába vártunk, azok úgy sem fognak nyilatkozni.
Nehogy már bevallják a frankot, a valós dolgokat. Nem akarnak ők maguknak ártani.
Ebben csak az a bibi, hogy ezt sokan "megeszik", ezt a félrevető dumát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 15. 21:14 

Higgyétek el ez valóban így volt. Az, hogy ez most minek minősül ez Őket nem érdekli.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14. 20:46 
tömlőszállító

A tűzoltóknak üzenem: ha mégegyszer vizitdíjjas afférjuk lesz, vigyék be azt a nagy
flexet magukkal a szer kocsiból, és csináljanak kabriót a kedves doktor járművéből.
ha bosszús lesz, mondják neki azt hogy a kalaptartón felejtett plüss kutyus már alig kapott levegőt.

:-D :-D :-D :-D :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13. 19:50 

Drága barátaim, itt találgattok, mondta, aki ott volt, írta, aki ott sem volt.
Kérdezzük talán azokat, akik ott voltak, ne adjatok a pletykára, az mindig szinesebb a valóságnál!
Nos???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ?
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13. 11:57 
tömlőszállító

NL írta:
"Nem voltam ott. DE azok mesélték akik ott voltak, és hidd el szavahihető EMBEREK. Még soha sem csalódtam bennük, sem szakmailag, sem emberileg.
Az a védősugár az "hátvédő" sugár volt, be nem vitt senki sem felderítéskor sugarat. A sugarak kint az ajtóban, két ember azok nélkül ment be.” "

Nekem is ezt mesélték!
Lehet valóban nem volt fröcskölő-masina a kezükben.. vagy becsaptak minket!
Jegyzőkönyve biztos nem hazudnak az emberek hisz tudják, az bűncselekmény!
Ilyet senki nem tenne.
Vagy a hazugság még mindig olcsóbb??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10. 22:11 
Szent Tömlő őrzője

nl írta:
A munkavédelemnek az a feladata hogy eltusoljon bizonyos dolgokat??? Nem hinném.

Kedves nl !

Ezek a tények eléggé rémísztőek ! Nem értem, miért van erre a kandőzésre szükség ? Miért nem lehet felelősségre vonni az illetőt, aki védősugár nélkül megy be egy égő épűletbe és ezzel ugy nem csak a saját életét kockáztatja ! Biztos, hogy az illető (bár nem ismerem) alkalmas erre a szolgálatra, van gyakorlata elegendő ?
Miért kell füllenteni (finoman írtam) mást írni a jegyzőkönyvbe ?
Nem értem, nem értem ! Nem volt még elég a tragikus balesetekből, kellenek még olyan tűzoltók, akik inkább veszélyt jelentenek önmagukra és kollégáikra, sőt a lakosságra is ?
Az a baj, hogy azok, akik ott voltak az esetnél nem írják le ide (sem) a véleményüket, miért ? Félnek ?
Úgy gondolom, minden ilyen és hasonló eset eltusolása még nagyobb lovat ad azon ebereknek, akik..rossz irányba viszik a csapatot..vagy a halálba..erre rossz gondolni is !
Nem beszélve arról, hogy milyen példát mutat ?
Ezekre szeretnék választ kapni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10. 19:21 

Nem voltam ott. DE azok mesélték akik ott voltak, és hidd el szavahihető EMBEREK. Még soha sem csalodtam bennük, sem szakmailag, sem emberileg.
Az a védősugár az "hátvédő" sugár volt, be nem vitt senki sem felderítéskor sugarat. A sugarak kint az ajtóban, két ember azok nélkül ment be.
Így kicsit elllent mondóak a történetek. Esetleg kérdezd meg a kollégádat mit jelent számára a védősugár "fedezete" mellet való behatolás. Vagy viszi magával, vagy hátulról fedezik vele????
Nem okoskodás, csak értelmetlen dolog volt így "csupaszul" hősködni.
Égő épületbe sugár nélkül felderíteni???????
Most lehet okoskodni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10. 12:48 
tömlőszállító

T. nl !
Bár magam nem voltam ott a múhelytűznél, de ezt most én sem értem, mármint azt, hogy mit is kérdezel.
Az egyik sérült kollégámmal telefonon beszéltem másnap, ő azt mondta, hogy természetesen védősugár fedezete mellett ment be a műhelybe. A palack meg hát olyan, néha felrobban, néha gyorsabbak vagyunk. Így azt gondolom, hogy nem a dolgok elkendőzése végett, de rólad nem tudom ki vagy (igaz te sem ismersz engem), viszont a kollégám kijelentése számomra hiteles.
Arról nem is beszélve, hogy mekkora csalódás lenne számomra is, ha az ellenkezője derülne ki, ugyanis nem volt tétje, tehát nem életmentés miatt kellett bemenni, így azt hiszem az elsődleges a biztonságos tűzoltás, mint sem a csak azért is bemegyek, mert meg kell mutatni, hogyan leszek nagylegény. A kollégám nem ez a fajta és így nem is értem, lehet ez csak okoskodás?
Minden esetre csendben megkérdezem, te ott voltál?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10. 9:24 

Ez így nem kerek.
Akkor most mi az igazság a műhelytüzes dologgal???? /X.keresztúri út/
Megbízható forrásból tudom hogy nem védő sugárral mentek be, ellenben tegnap felovasták nekünk az erről készült jegyzőkönyvet, ami hihetetlen, de már másként taglata a dolgokat, papírforma szerint védő sugárral mentek be. Most kinek higgyek, vajon mi az igazság. Vagy az senkit nem érdekel?
Ismét magunkat hülyítjük, ennyire hülyének néznek minket.
Miért ?????????????????????????????
Miért adjuk meg az esélyt?????
Főleg ha van, illetve volt rá mód hogy csökkenhessük a baleseti kockázatot. Miért Így?????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07. 22:06 

Jobbulást a kollégáknak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07. 11:12 

Hétvégén meglátogatom a Szent Flórián szobrot!
És segíségét kérem, volt már nekem egy két olyan húzós pillanat amikor szinte éreztem a jelenlétét... De lehet hogy az csak a hőtöl volt! :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 07. 0:25 
Szent Tömlő őrzője

Sajnos én úgy érzem, hogy ez még csak rosszabb lesz...
Tűzoltás szempontjából van néhány aggályom a kórház és iskola összevonásokkal is.
Mindkettőnél megnövelődik a nappali időszakban a területen lévők száma méghozzá nem is kicsivel. Erről semmi info nincs felénk. Nem lehetetlen hogy lesz 500 fő feletti ilyen intézmény bőséggel. Az igazi problémát abban látom, hogy mig az esetleges mentendők létszáma drasztikusan nő addig a menekülési útvonalaknak kikiáltott folyosók maradnak olyanok mint voltak.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]