Motorbalesetek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
Harley
Szent Tömlő őrzője

Re: Motorbalesetek

Hozzászólás Szerző: Harley » 2015. ápr. 28. 7:12

Az április 28-i Naplóban jelent meg a Veszprémi igazgató halálos balesetéről:

Információnk szerint Németh Tamás Monostorapáti irányából ment Kapolcs felé motorjával. Vele szemben közlekedett egy személygépkocsi, amelyet egy középkorú férfi vezetett. Az autós híreink szerint egy parkolóhoz szeretett volna betérni, emiatt akart lekanyarodni az útról, amikor nekiütközött a vele szemben, egyenesen haladó motorosnak, akit feltehetően nem vett észre. A mentők tájékoztatása szerint a személykocsiban nem sérült meg senki. A motoroshoz perceken belül érkezett rohamkocsi és mentőhelikopter is, de életét már nem tudták megmenteni. Németh Tamás olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen meghalt.
Öregcsótány
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Öregcsótány » 2011. júl. 12. 22:41

"Mint azt a rendőrség közlekedési szakértője megállapította, a balesetet feltehetően az okozta, hogy a magas hőfokra hevült versenygumik a poros útra érve megcsúsztak.

"Az ilyen guminak jó a tapadása, ezért alkalmas a versenyzésre, ám a KRESZ a közúton való használatát nem engedélyezi" – mondta el a Borsnak Ágoston Pál motorsportvezető.
Halálos veszedelemmel néz szembe az, aki egy ilyet nem versenyen használ."

Muszáj vagyok azt mondani hogy az illető urak életükben nem motoroztak még országúti motorral, így szamárságokat állítanak. Kérdés, hogy ha esetlegesen ezek véleményét kérik ki
mint szakértőét, akkor mi sül ki belőle...

A rendőrségi szakértőt elvinném egy-egy körre a motoromon hogy a motorozás gyakorlatával legyen tisztában, hogy a slick gumi a városban nem fog túlhevülni még a 35 fokos melegben sem, ahhoz tartósan nagy sebességgel kell haladni: kemény gyorsításokkal és fékezésekkel együtt, de a poron még úgy is jobban tapad mint egy normál gumiabroncs.
A amotorsportvezető pedig a crossgumikhoz ért, mert enduro és crossmotoros egyesület vezetője. Mint sportvezető nyilvánvalóan azt kell mondania amit mondott, hogy halálos veszedelemmel néz szembe aki ilyet nem versenyen használ, ehhez képest túl sok ilyen gumival szerelt kanyarvadászt ismerek hogy komolyan vegyem.
Öregcsótány
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Öregcsótány » 2011. júl. 12. 22:17

Részemről kétségbe vonom a cikkíró hozzáértését.
A slick gumi vizes úton nem tapad. Ezért is cserélik le a versenyeken a gumit ha esni kezd az eső. A barázdák az aquaplaning ellen hatásosak.
Homokon vagy más szennyeződésen a barázdált országúti gumi sem fogja meg a motort.
Tény hogy a gumi nem volt szabályos, de itt alapvetően a motoros volt a hibás.
Öregcsótány
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Öregcsótány » 2010. szept. 13. 16:20

Adjonisten.

38. éve motorozom, napi rendszerességgel. Eddig mázlim volt, élve megúsztam.
Én is csináltam marhaságot amit sikerült kivédenem, mások is.
Meggyőződésem hogy a túléléshez szerencse is kell- a rutinon és tapasztalaton kívül.

A képekről csak annyit: borzalmasak.
Nem is a halottat kell annyira sajnálni,(őket is) hanem az életben maradottakat, nekik lesz ezután tönkre téve az életük.
Mindenkinek azt ordítanám, gondolja meg, mit csinál.
Teamweb
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Teamweb » 2010. aug. 28. 23:29

Jocek írta:igen! pont ez a bajom. Nem büntetik...Szerinted ezt a taknyot megbüntették rendszám és jogsi nélküli motorozásért? Vagy azért mert nem felöltözve vezetett?
Nem arra gondoltam,hogy haljon meg, de mondjuk ha büntetve lennének, akkor kevesebb hülye és ha kevesebb a hülye, akkor oda is jutna mentőhelikopter, ahova mondjuk jóval fontosabb...
Az oktatás olyan amilyen.. Kereslet határozza meg a kínálatot. Én tudom, sajnos motoros oktató vagyok. Napi szintű balhézás van azért, mert azt hiszi a tanonc, hogy egy szezonban lemotorozott 3 ezer km-t és nem halt meg, akkor már mindent tud. Mindig felhívom a figyelmüket a motoros után képzésekre, mint lehetőségre és , hogy mennyire fontos is az. Volt hogy felajánlottuk, hogy aki akar eljöhet és kicsit komolyabb szinten tanulhat.. nem volt jelentkező.. vészmadár lett a becenevem..
Az egyik tanuló rá egy hónapra hívott,hogy totálkár lett a vadiúj motor.. persze mindenki más hibás volt. Ő csak egy áldozat. Alapvetően a szülőkben van a hiba.. nem hiszem,hogy egy tizenévesnek saját pénzből futja egy gyorsasági motorra vagy egy fél millás robogóra... alap lenne,hogy akkor ülhet rá, ha meg is tanulta.. régen ez így volt szokás....vicces amikor motoros találkozón kihív egy tanulóm "versenyezni" a 2300 km-es tapasztalatával .. és duzzog amikor nem érti,hogy mi is történt valójában.. miközben a gumi középen 2 cm-es sávban van elkopva..
no comment. Úgy gondolom sok mindenért lehet hibáztatni a törvényeket és az oktatási rendszert, de elsősorban mi magunk vagyunk felelősek mindenért.. Szar ember anyag, gyenge végrehajtással.. csakhogy amint azt mondom egy embernek (aki sír,hogy ez is vacak az is vacak) hog,ytessék menjen el ide, itt színvonal van, rögtön jön az igaz talpig magyar hozzá állás, hogy mit miért nem lehet...Sajnos ezért van annyi melótok..

Én csak azt nem értem pár képről honnan veszed h nincs jogosítványa...És egyébként is. Te úgy látom biztos rendelkezel jogosítvánnyal..okoskodásodból nagyon úgy tűnik. Ekkora motorra nem szerelnek rendszámtáblát...ha lenne jogsid lehet tudnád.. És ilyen kisméretű robogóra a védőruha se kötelező..

Bár gondolom te biztosan jobban tudod.
sinkohornet
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: sinkohornet » 2010. aug. 27. 14:44

http://videa.hu/videok/jarmuvek/motoros ... StCo8gEF5x" onclick="window.open(this.href);return false;
elemigolyo
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. júl. 27. 7:41

A papucsos, rövidgatyás "menő" gyerekekre nekem is allergiám van.Majd ,ha csak eltaknyol 50-el és csúszik az aszfalton 10 métert ,akkor majd gondolkozhat az égési osztályon a kórházban, hogy kellett e volna kabát.Az ilyen emberkéknek általában az éves motorozása nem éri el az 5000Km-t.Ők az én szememben is a motorosok szégyenfoltjai.
Nos! az a helyzet, hogy én sem veszek fel motoros ruhát, sem csizmát meg ilyeneket. Ha jól látom a képeken ez egy robogó ill segédmotor amely max. 40 km/h-val közlekedhet. Vajon miből gondolod, hogy egy ilyen pici motorra kellene ilyen ruha, ha egy 600-as motoron lévő emberkék nem vesznek fel motoros ruhát? Nekem is van egy simsonom és nincs motoros ruhám, de akkor kik is a szégyenfoltok???Ja és nem egy kerekezek és nem száguldozok és nem mentem még el úgy szgk mellett, hogy rárántom a gázt hadd szarjon be a sofőr!Ők nem szégyenfoltok?
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
Gizike
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Gizike » 2010. júl. 21. 22:54

Első sorban a tűzoltók segítségét,hozzáállását és szaktudásukat szeretném megköszönni!A JOCEK nevű regisztrált hozzászólásához válaszolnék:Örülök,hogy ennyi időd van mások kárán csámcsogni!Nem tudom sikerült-e értelmezned a kép címét:Motorost gázolt egy kamion,tehát nem a motoros volt a hibás!Annyira ráérsz mást pocskondiázni, gondolj bele ha a te családtagoddal történik meg ez a dolog ugyan ilyen lenne a hozzászólásod?Azt a kérdést mért nem teszed fel vajon a kamionos mióta vezetett?Szerinted az egy kicsi félrenézés ha elüt egy motorost?Külső sávból balra kanyarodott és nem látta a motorost mert kicsit kisebb volt mint ő.Lehet aludt a kamionos már akkor is meg akkor is amikor segítséget kellet volna nyújtani!A tűzoltók véletlenül voltak jó helyen(köszönet érte még ezerszer!!!)Az pedig hogy mivel lett kórházba szállítva a tűzoltók hatáskörébe tartozik nem a te hatásköröd megítélni!Gondolom nem most találkoztak először sérülttel el tudják dönteni a sérülés milyenségét nem hiszem,hogy ok nélkül hívták ki a mentőhelikoptert!De ők legalább hívtak segítséget!A nyikhaj motoros pedig meglett családapa 23éve motorozik és nem száguldozásra használta a motorját hanem,hogy több időt tölthessen a családjával motorral járt be a munkába nem tömegközlekedéssel(több éve)!Az államnak,hogy mennyibe fog kerülni?20 ledolgozott év után talán neki is jár ennyi!
rozália
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: rozália » 2010. júl. 21. 21:15

Kedves Kicsi JOCEK!Pont arról beszélek,hogy hogy is jössz Te ahhoz hogy le taknyozol,nyikhajozol bárkit is anélkül hogy több infót tudnál az egészről?Elolvastam régebbi hozzászólásokat is,de ilyen hangnemben szinte már személyeskedve egyet sem találtam!!!Netán Te ültél a sofőr ülésben????A kamionosról pedig ha nem vetted volna észre nem írtam véleményt a Te szavaidat idéztem mikor őt emlegettem!Dögöljön meg??Ezt írta valaki Rajtad kívül??Kicsit magadra vetted a dolgot(elgondolkodtató)!Mosod kezeid?Ha cipő van most te sem vagy szarban?A ragtapaszról meg annyit:közöd???De ha átmész a zebrán vedd fel a motoros cuccodat sose tudhatod az én ismerősömet ott ütötte halálra egy KÖRÜLNÉZÉSBŐL GYENGE sofőr!!!!Többet nem fogok Írni mert unom azt a mindenttudó Te megmondod a frankó beírásaidat
Jocek
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Jocek » 2010. júl. 21. 16:20

rossz helyen emeled ki a dolgot... kamionost éppúgy elitélem mint a motorost, azon nem tudok segíteni, hogy azt olvasol amit olvasni akarsz. A kamionosoktól éppúgy herótom van mint az idióta motorosokból. Nem értem miért van tachográf a kamionban ha egy rendőr sem ellenőrzi.
Ha rendesen olvasnád amit írok és egészében, és nem egy mondatot emelnél ki,akkor arról csacsogok éppen,hogy lehet hogy a kamionos volt a hibás a de a sérülései negyed ekkorák sem lettek volna, sőt merem megkockáztatni hogy nem lettek volna némi tudással és korrekt öltözködéssel.. lenne egy kérdésem.. van gyermeked?van otthon ragtapasz és elsősegély készlet? Minek? hiszen ha Te ennyire figyelmes vagy, nem lehet gond.. kivéve ha mégis.. miért van otthon a cucc? hogy a lehető LEGKISEBBRE redukáld a lehetséges problémákat.
Jó embernek kiabálsz a kamionosokra ,amikor egy barátom feleségét megölte egy kamionos és tovább hajtott... szóval rossz ajtót döngetsz.. De biztos elkerülte a figyelmed, hogy a topic neve motorosbalesetek és nem dögöljön meg az összes kamionos.. ha ez a kívánságod, nyiss rá másik topicot. Egyébként ha nagyon akarok reagálni, akkor hogy megy egy kiránduló osztály a kamionnak??? és még egy..apró szösszenet.. a kamion nem kicsi, ellenben baromi nagy, nem tud kézifékkel beszedni egy ilyen kanyart, sőt...tehát nem villanásszerűen került oda.. DE ISMÉTLEM CSAK A TE KEDVEDÉRT...A KAMIONOS A LÉTREHOZÓ OKOZÓ .
rozália írta:Sziasztok!Én is új regisztráló vagyok,én sem tudok átröppenni pár dolog felett!Nem tudom mi lett volna ha nem az a" nyikhaj strandpapucsos" van ott hanem egy kiránduló osztály(se biztonsági öv se térdvédő...stb)SE SEGÍTSÉGET NYÚJTÓ BALESETET OKOZÓ RUTINOS KAMIONSOFŐR AKI KICSIT??????"GYENGE??? KÖRÜLNÉZÉSBŐL de mégiscsak KOLLÉGA!!!LÁTOD TE VALAMELYIK KÉPEN IS HOGY SEGÍTSÉGET NYÚJT???Hát súgok neked, nem láthatod mert a kedves"körülnézésből gyenge kollégádat egyik képen sem láthatod mert KI SEM SZÁLLT A TÖBB TONNÁS KAMIONJÁBÓL!!!!!!AKKOR MIRŐL IS BESZÉLÜNK????Az a szerencsétlen motoros kárt nem okozott SENKIBEN és oda a lába !!!A te kicsit gyenge körülnézésből kollégád pedig ugyan úgy visszaül a TÖBB TONNÁS kamionjába és JAJ annak aki éppen akkor jár mellette amikor éppen gyenge körülnézésből!!!Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni!!!Minden jót a motorozásodhoz De A KOLLÉGÁDAT KERÜLD EL MESSZIRE HA RÁÜLSZ,SOSE TUDHATOD MIKOR LESZ MEGINT GYENGE KÖRÜLNÉZÉSBŐL!!!!
Jocek
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Jocek » 2010. júl. 21. 15:54

igen! pont ez a bajom. Nem büntetik...Szerinted ezt a taknyot megbüntették rendszám és jogsi nélküli motorozásért? Vagy azért mert nem felöltözve vezetett?
Nem arra gondoltam,hogy haljon meg, de mondjuk ha büntetve lennének, akkor kevesebb hülye és ha kevesebb a hülye, akkor oda is jutna mentőhelikopter, ahova mondjuk jóval fontosabb...
Az oktatás olyan amilyen.. Kereslet határozza meg a kínálatot. Én tudom, sajnos motoros oktató vagyok. Napi szintű balhézás van azért, mert azt hiszi a tanonc, hogy egy szezonban lemotorozott 3 ezer km-t és nem halt meg, akkor már mindent tud. Mindig felhívom a figyelmüket a motoros után képzésekre, mint lehetőségre és , hogy mennyire fontos is az. Volt hogy felajánlottuk, hogy aki akar eljöhet és kicsit komolyabb szinten tanulhat.. nem volt jelentkező.. vészmadár lett a becenevem..
Az egyik tanuló rá egy hónapra hívott,hogy totálkár lett a vadiúj motor.. persze mindenki más hibás volt. Ő csak egy áldozat. Alapvetően a szülőkben van a hiba.. nem hiszem,hogy egy tizenévesnek saját pénzből futja egy gyorsasági motorra vagy egy fél millás robogóra... alap lenne,hogy akkor ülhet rá, ha meg is tanulta.. régen ez így volt szokás....vicces amikor motoros találkozón kihív egy tanulóm "versenyezni" a 2300 km-es tapasztalatával .. és duzzog amikor nem érti,hogy mi is történt valójában.. miközben a gumi középen 2 cm-es sávban van elkopva..
no comment. Úgy gondolom sok mindenért lehet hibáztatni a törvényeket és az oktatási rendszert, de elsősorban mi magunk vagyunk felelősek mindenért.. Szar ember anyag, gyenge végrehajtással.. csakhogy amint azt mondom egy embernek (aki sír,hogy ez is vacak az is vacak) hog,ytessék menjen el ide, itt színvonal van, rögtön jön az igaz talpig magyar hozzá állás, hogy mit miért nem lehet...Sajnos ezért van annyi melótok..
firefighter25
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: firefighter25 » 2010. júl. 20. 18:33

Menteni azt is kell aki hibázott!Hiszen ő is ember még ha ő is okozta a balesetet.Majd megkapja büntetését.....Ez nem a Mentőkre, Tűzoltókra tartozik....

A papucsos, rövidgatyás "menő" gyerekekre nekem is allergiám van.Majd ,ha csak eltaknyol 50-el és csúszik az aszfalton 10 métert ,akkor majd gondolkozhat az égési osztályon a kórházban, hogy kellett e volna kabát.Az ilyen emberkéknek általában az éves motorozása nem éri el az 5000Km-t.Ők az én szememben is a motorosok szégyenfoltjai.

A jogosítványhoz jutáson sem ártana változtatni.Az a rutinpálya egy nulla amit teljesíteni kell.Abszolút nincs az oktatáson pl. vészhelyzetre felkészítés.Be kellene vezetni az időnkénti vezetéstechnikai tréninget.Nagyon sok motorosnak szüksége lenne rá!Tudom sokan nem vallják be mert ez nem menő ugye?Amikor meg kikanyarodik elé az autó nem tudja kikerülni mert nincs megtanítva neki, hogy hogyan kellene ezt megúszni...
Jómagam is eljárok tréningre 15 év motoros múlttal.
Jocek írta:Igen. Nyáron mindig aktív ez a téma.
Egyébként sziasztok.
Új regisztrált vagyok,mert már nem tudom szó nélkül megállni az eseményeket. 21 éve motorozom. Abból az aprópóbol kerültem most ide, hogy volt szerencsém megnézni a "szegény áldozat motorost" ezen a linken.:
http://www.langlovagok.hu/kepek/4789_mo ... keruletben" onclick="window.open(this.href);return false;
Lehet hogy kamionos kolléga gyenge volt körülnézésből, de azért eléggé felháborítónak találom hogy egy motorosnak van bőr a képén strandpapucsban kimenni motorozni. Úgy gondolom,hogy a mentő helikopter esetleg olyanokat mentene meg, akik valóban mindent megtettek annak érdekében, hogy ne legyen bajuk és egy sajnálatos véletlen folytán mégis baleset érte. Az én olvasatomban simán lehetne büntetni az ilyen, "nekem senki ne mondja meg mit hogyan kell csinálni " nyikhaj strandpapucsos szégyenfoltot a motoros társadalomban. Felháborító hogy ilyenekre kell költeni milliókat (helikopter, betegállomány, stbstb) , mert az elemi balesetvédelmi szabályokat nem képes betartani. Az én szememben ez pont olyan szabálysértés mint az összes többi KRESZ szabály megszegése.

Nem értem,hogy ha egy hatósági vizsgára elő van írva a zárt ruházat, kesztyű, zárható sisak, vagy szemüveg+ sisak, magas-szárú cipő, akkor az hova tűnt el az útról? Hogy lehet hogy motoros vizsgára kötelező (mopedre is) de a KRESZ-ben már nincs leírva?
Arról nem beszélve, hogy ez úgy néz ki, hogy 125 ös robogó rendszám nélkül,tehát nyilván nincs motoros vezetői engedélye.. ilyenkor miért nem lehet megcibálni? Nem csak a teherautós volt a hülye.. nyilván ő volt a baleset helyzet megteremtője, de az ilyen komoly sérülés oka szerintem a motoros volt.

Tavaly elütött egy autó frontálisan. Egy karcolás nélkül másztam ki a beszakadt szélvédőből. Igaz, én még 21 év után sem engedem meg magamnak, azt a luxust, hogy térd+ lábszárvédő, kesztyű,gerincvédő, full protektros kabát nélkül merjek elindulni. Pedig aznap 31 fok volt... a motor totál kár lett, az autó szintúgy.. És megúsztam egy karc nélkül. Szerencse volt ez kérem. DE ruha nélkül semmit nem ért volna a szerencse..akkor ma halott vagyok...
Tehát az én kérdésem a következő: miért is nem tesz ez ellen senki?! (hatóság, rendőrség, stbstb)
105 Drifter
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: 105 Drifter » 2010. júl. 20. 9:57

:tapsolo: :tapsolo:
Nekem tetszik az ötlet!
Jól néznének ki pl. vidéken az idős bácsik Babettán Sismsonon Rigán Komáron vagy Jawa Mustangon ami néha még tízezret sem ér full protektoros bőrcuccban /kb. 100.000 Ft-tól / meg sidi csizmában / kb.60.000 Ft-tól / shark sisakban / kb. 70.000 Ft-tól/ meg kevláros kesztyűben/ kb. 5000 -10.000 Ft /!! :radobbent:
Elöttem van a kép amikor egy bácsika ilyen szettben kimegy a földre kapálni a hátán a kapával gereblyével meg locsoló kannával. :-D

Jocek írta:
Tavaly elütött egy autó frontálisan. Egy karcolás nélkül másztam ki a beszakadt szélvédőből. Igaz, én még 21 év után sem engedem meg magamnak, azt a luxust, hogy térd+ lábszárvédő, kesztyű,gerincvédő, full protektros kabát nélkül merjek elindulni. Pedig aznap 31 fok volt... a motor totál kár lett, az autó szintúgy.. És megúsztam egy karc nélkül. Szerencse volt ez kérem. DE ruha nélkül semmit nem ért volna a szerencse..akkor ma halott vagyok...
Tehát az én kérdésem a következő: miért is nem tesz ez ellen senki?! (hatóság, rendőrség, stbstb)
rozália
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: rozália » 2010. júl. 19. 22:51

Sziasztok!Én is új regisztráló vagyok,én sem tudok átröppenni pár dolog felett!Nem tudom mi lett volna ha nem az a" nyikhaj strandpapucsos" van ott hanem egy kiránduló osztály(se biztonsági öv se térdvédő...stb)SE SEGÍTSÉGET NYÚJTÓ BALESETET OKOZÓ RUTINOS KAMIONSOFŐR AKI KICSIT??????"GYENGE??? KÖRÜLNÉZÉSBŐL de mégiscsak KOLLÉGA!!!LÁTOD TE VALAMELYIK KÉPEN IS HOGY SEGÍTSÉGET NYÚJT???Hát súgok neked, nem láthatod mert a kedves"körülnézésből gyenge kollégádat egyik képen sem láthatod mert KI SEM SZÁLLT A TÖBB TONNÁS KAMIONJÁBÓL!!!!!!AKKOR MIRŐL IS BESZÉLÜNK????Az a szerencsétlen motoros kárt nem okozott SENKIBEN és oda a lába !!!A te kicsit gyenge körülnézésből kollégád pedig ugyan úgy visszaül a TÖBB TONNÁS kamionjába és JAJ annak aki éppen akkor jár mellette amikor éppen gyenge körülnézésből!!!Csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni!!!Minden jót a motorozásodhoz De A KOLLÉGÁDAT KERÜLD EL MESSZIRE HA RÁÜLSZ,SOSE TUDHATOD MIKOR LESZ MEGINT GYENGE KÖRÜLNÉZÉSBŐL!!!!
Jocek
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Jocek » 2010. júl. 19. 1:33

Igen. Nyáron mindig aktív ez a téma.
Egyébként sziasztok.
Új regisztrált vagyok,mert már nem tudom szó nélkül megállni az eseményeket. 21 éve motorozom. Abból az aprópóbol kerültem most ide, hogy volt szerencsém megnézni a "szegény áldozat motorost" ezen a linken.:
http://www.langlovagok.hu/kepek/4789_mo ... keruletben" onclick="window.open(this.href);return false;
Lehet hogy kamionos kolléga gyenge volt körülnézésből, de azért eléggé felháborítónak találom hogy egy motorosnak van bőr a képén strandpapucsban kimenni motorozni. Úgy gondolom,hogy a mentő helikopter esetleg olyanokat mentene meg, akik valóban mindent megtettek annak érdekében, hogy ne legyen bajuk és egy sajnálatos véletlen folytán mégis baleset érte. Az én olvasatomban simán lehetne büntetni az ilyen, "nekem senki ne mondja meg mit hogyan kell csinálni " nyikhaj strandpapucsos szégyenfoltot a motoros társadalomban. Felháborító hogy ilyenekre kell költeni milliókat (helikopter, betegállomány, stbstb) , mert az elemi balesetvédelmi szabályokat nem képes betartani. Az én szememben ez pont olyan szabálysértés mint az összes többi KRESZ szabály megszegése.

Nem értem,hogy ha egy hatósági vizsgára elő van írva a zárt ruházat, kesztyű, zárható sisak, vagy szemüveg+ sisak, magas-szárú cipő, akkor az hova tűnt el az útról? Hogy lehet hogy motoros vizsgára kötelező (mopedre is) de a KRESZ-ben már nincs leírva?
Arról nem beszélve, hogy ez úgy néz ki, hogy 125 ös robogó rendszám nélkül,tehát nyilván nincs motoros vezetői engedélye.. ilyenkor miért nem lehet megcibálni? Nem csak a teherautós volt a hülye.. nyilván ő volt a baleset helyzet megteremtője, de az ilyen komoly sérülés oka szerintem a motoros volt.

elemigolyo
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2010. júl. 18. 23:06

Itt a nyár!Milyen aktív lett ez a téma megint :-D
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
Gabi bácsi
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Gabi bácsi » 2010. júl. 18. 12:18

Szia Fighter!

Nagyon tetszettek szavaid, ezek tényleg alapvetőek a túléléshez. A sisakokkal kapcsolatban kicsit túl szigorúnak érzem, amit írtál:

Valóban minden olyan baleset után cserélni kell a fejvédőt, amiben ütést kapott. Ha csúszott, akkor már szinte biztos, hogy több apró pofon is érte, ritkán fordul elő e nélkül. Ennek az az oka, hogy a benne lévő energiaelnyelő elemek elvesztik rugalmasságukat a deformáció során, és a következő ütközés teljes erejét átadják a szomszédos elemekre, végül a fejre.

A baleset nélküli sisakot is valóban cserélni kell, de a mai anyagoknak köszönhetően csak 4-6 évente. Az üvegszálas anyagok a ridegedés miatt, az újabb műanyagok pedig a ultraibolya sugárzás miatt veszítik el védő képességüket.

Szóval 4-6 évente, de ha látható repedést talál valaki, akkor azonnal.

Szép motorozást mindenkinek!
Gabi bácsi

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.
firefighter25
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: firefighter25 » 2010. júl. 17. 22:15

A sisakról:
Mindig olyan sisakot kell vásárolni ami megfelelő méretű.Nem baj ,ha szorít kicsit mert tágulni fog úgyis.Ha nagyobb a sisak mint a fejméretünk ,akkor több kárt okoz mint hasznot.
A sisakot ajánlott 2 évente lecserélni!Baleset után pedig azonnal, még akkor is ,ha egy karcolás sincs rajta!

A sisak után legfontosabb a gerinc védelme.A motoros kabát alá ajánlott gerincprotektort felvenni.Jobb ezt viselni mint tolókocsiban ülni!

.és igen, a kabát...

A pvc dzseki az nem motoros kabát!
A motoros kabátokat ellátták protektorokkal amik védik az alkarokat és vállakat az ütéstől.
A kabátoknál is fontos, hogy megfelelő méretűek legyenek és ne lötyögjenek rajtunk a protektorok különben nem nyújt megfelelő védelmet.A nadrágra kb. ugyanez vonatkozik.

Továbbá...fontos a kesztyű viselése is (protektoros).
Egy esésnél majdnem biztos, hogy a tenyered ér először a földre.

Cipő,csizma

Fontos, hogy olyan cipőben motorozzunk ami tartja a bokánkat.A sportcipőt és a wesco csizmát nem motorozásra találták ki.
Legjobb megoldás a motorozáshoz fejlesztett csizma illetve bakancs.

Ezek a dolgok mind az életünket és testi épségünket védik!
Gabi bácsi
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Gabi bácsi » 2010. júl. 15. 23:42

Az első villa nincs kitörve, de rásimult a blokkra, az fogta meg. Ez azért kapott erőt rendesen.

Azon kívül az számít, hogy a motoros mit kapott, és melyik részén. Az is megeshet, hogy a motor alig sérült, de a vezetője exitál (meghal).

A bukósisak valóban nagyon fontos, sajnos igen ritkán előfordul, hogy éppen az okozza a bajt, mert túl nagy vele a fej tömege. Ez igen ritka, mint ahogy az is, hogy az öv rosszabb, mintha nem lett volna bekötve az ember, de bizony előfordul. Mivel nem gyakori, mindenképpen megéri sisakot viselni, mint ahogy övet bekötni is, de mint halál ok előfordulhat, ha a nyak izmai nem képesek megtartani a megnövelt tömeget.

Általában a helyzet az, hogy a lecsapódó fejet éppen a sisak védi meg a nagyobb sérüléstől, amikor találkozik a járművel, vagy a talajjal.

Úgyhogy sisakra föl!!!

Ez a motor pedig kapott elölről rendesen, hisz a villa hátrakenődött, tehát nincs mit csodálkozni az eredményen. Nézzétek meg a motor újdonsült tengelytávját.
Gabi bácsi

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.
SzMiki
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzMiki » 2010. júl. 15. 17:07

3 képen is ott a bukó a motor mellett...
Üdv: SzMiki
Z foto
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Z foto » 2010. júl. 15. 16:46

Akkor, Ő ma a második áldozata a sisak nélküli motorozásnak.
Délelőtt Csepelen is volt egy motoros baleset, aminek sajnos szintén halálos áldozata volt a segédmotoros. Mire kiért a mentő már nem lehetett megmenteni, gyakorlatilag a "kezeink között" halt bele a fejsérülésébe. Ha visel sisakot sokkal jobbak lettek volna az esélyei.
irkabirka
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: irkabirka » 2010. júl. 15. 15:56

http://www.langlovagok.hu/kepek/4663_mo ... -os-fouton" onclick="window.open(this.href);return false;

Lehet valami összefüggés a kettő között. Ez utóbbinál nem látom egyetlen képen sem a bukósisakot. A motoron alig látok sérülést (például nincs kitörve az első villa), és a kocsihoz nagyon közel állt meg.

Viselt a srác bukósisakot egyátalán?
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. máj. 27. 14:35

http://www.police.hu/szabolcs/aktualis/ ... 27_03.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Válasz küldése