* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 1:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Le vagyunk maradva..
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26. 23:14 
tömlőszállító

Az az igazság, hogy ámerikában teljesen másképp mennek a dolgok..

Így még nem próbáltam erdőtüzet oltani.. de hát proba cseresznye.:

http://www.youtube.com/watch?v=cnOvZfBMjd8

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Mea Culpa..
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26. 22:27 
tömlőszállító

..

Hmm.. Akkor rosszul emlékeztem:) .. nem ez az első eset, hogy pár év távlatából nagyobbra emlékszem, mint amekkora valójában:)

És van valahol még ilyen? Vagy valahol a raktár mélyén porosodnak..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 26. 18:29 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kicsit kutakodva a dolgok után, ezeket találtam.
A felszerelés áll: 2 db "D" tömlő, 2 db "E" tömlő, 1 db osztó "E-E-E", 1 db "D" sugárcső, 1 db áttét "E-D", illetve az ezeket össze rögzítő /tartó/, hevederekből.
Nagyon praktikus, vállra vehető, így szabadon tudsz még a kezeddel kapaszkodni esetlegesen még vinni valamit. Kb. 14-16 kg.
A hátról automatán lefejtődő, 40 m. alap, majd 40 m. sugár. Az osztóról tovább vihető a következő készlet alapvezetéke, és így tovább.
Kipróbálásnál 5 db sugár müködött egyszerre.
Sokkal gyorsabban megszerelhető mint a hagyományos, gyorsabb a körülhatárolás.
Természetesen van pro és kontra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24. 19:09 
kapocspárkulcs tekergető

Igen....igen....én is erre a "szerkezetre" gondoltam....de hogy félreértés ne essék ezért még pntosítom a részleteket és a lehet hogy majd pár nap múlva le fogom tudni írni....de addig is kitartás és senki se gyújtogasson....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 22:09 
tömlőszállító

Még Óbudán voltam tűzoltó, amikor kaptunk egy háti hordkeretet benne 2-3 db C tömlővel, egy kis osztóval és két D sugárral.
Háton vihető volt, menet köznen jött ki belőle az " alap" és a D tömlővel sokkal könnyebb volt dolgozni.
Ezt az akkori (2003-as) Kevélykedés után kaptuk.
Nem tudom mi lett a szerkezet sorsa, de nagy fantázia volt benne. Szerintem elő kéne ásni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 22:08 

nekem8 írta:
Renben, mindösszesen csak pár napot kérek ez ügyben.

Annyi szerintem még belefér ha addig nem gyújtják újra... :-P :-P :-P :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Ha igen akkor túlélési ösztön, meg az eddigi tapasztalatok!! :-D :-D
Mégegyszer köszi! :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 21:58 
kapocspárkulcs tekergető

Renben, mindösszesen csak pár napot kérek ez ügyben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 21:48 

Nagyon szépen megköszönném kedves kollega! :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 21:36 
kapocspárkulcs tekergető

Hidd el létezik külön ERDŐTÜZES változat, egyaránt ruhából és sisakból is....ha utánanézel egy kicsit jobban te is találsz belőle bőven...
de mint tudjuk a magyar tűzoltók bírják a hajtást....vagy....mégsem :-?
Pár éve hallottam, olyan módszerről ami megkönnyíthetné a munkánkat, esetleg ha gondolod utánajárhatnék ezügyben a dolgoknak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 20:28 

Tulajdonképpen a hegyoldalon is ugyanaz a tűz, csak esetleg gyorsabban terjed azért mert alapból felfelé meg szél is nagyobb, mindegy ti is tudjátok. Pénteken nappal 5-6 hektár égett le, szólva lényeg a lényegben azért kell az 50-60 tűzoltó hogy ilyen ne legyen:
http://www.videobomb.hu/video/Californiai_erdotuz
És ha már ez bekövetkezett, akkor már nem 50-60 tűzoltó kell!! Saját véleményem szerint jobb az elővigyázatosság!
A védőruházatra kitérve, nem tudom hogy létezik-e ilyen "könnyített" erdőtüzis felszerelés, adrenalintól nem fáradtam tehát teljesen mindegy volt mi volt rajtam! Egy kicsit váll barátibb megoldás kéne tömlő hordásra, mert még mindíg fáj ahogy a kötél szétvágta erőltetett hegyimenetbe. Mondjuk azért a 100 hektár teljesen más mondjuk az alföldön mint itt a pilis hegyei között! Ha mondjuk egy végülis "élettelen" vízszintes talaj mint egy erdő ahol vaddisznók, őzök, sünik, stb. stb. a borosjenői erdőben elpusztult fák értéke 15 millió jól emlékszem!
Száz szónak is egy a vége: Nem mindegy hogy leégett a gaz a pusztán vagy keményen ég az élettel teli erdő.
(A videó szemléltetési és egyfajta magyarázatnak lett beszúrva)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 18:47 
Szent Tömlő őrzője

Kicsit túl vannak lihegve a dolgok.
Felénk lapát van,meg séta,fuldoklás a füstben. És sokszor 100 hektárokat oltunk el egy-másfél rajjal. Döglesztő.

Szóval ezek a 30-40 tűzoltós dolgok 5-6 hektárra kicsit megnevettetnek. :-D
Pláne úgy,hogy sugárral oltják az avartüzeket,bárcsak ez errefelé is így lehetne.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 17:55 
kapocspárkulcs tekergető

Csak kérdésként merült fel bennem nem volna-e egyszerűbb egy vékonyabb, ún. erdőtüzes védőruhában erdőtüzet oltani?
Nagyon jól látszik a képeken is, hogy milyen nehéz ilyenkor a munka, fárasztó is. Ismereteim szerint létezik erdőtüzekre készített ruha.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 23. 15:53 

A Nagykevélyen ez a tűz nem volt semmi! Főleg hogy 4x gyújtották vissza! Eskű, én nem kívánok semmi rosszat annak aki begyújtotta, de élje meg ugyanazt amit én ott megéltem, talán átgondolná hogy begyújtja-e mégegyszer! Főleg hogy a pénteken V. ha jól tudom kiemelt is volt, a vízművek meg nem adta meg a nyomásnövelésre az engedélyt, szóval.
Nem volt egyszerű a nehezített hegymenet legördülő kisebb kézilabda méretű sziklákkal szemben! Egész szombati nap elment ott, sőt még este újra is gyújtották! :-x Szóval, aki ott volt kíváncsi vagyok a véleményére az unatkozó szerintem hülyegyerekek által gyújtott tűzről!

Hozzátartozik: http://www.langlovagok.hu/html/tuzvonal/286.shtml

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28. 12:42 

Meg ha véletlenül tűzvizsgáló az egyén akkor az egészségi alkalmasága lehet kisebb mint a vonulósé és ő használhat szemüveget. MIlyen volna ha nem használhatná hogy venné észre a keletkezési helyt okot bizonyitékot stb ....

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27. 20:25 
Szent Tömlő őrzője

Köszi az infót, erre nem gondoltam..de a megszokás az nagy úr.
Bár , még mindig nem tudom erre van szabályzat ?
Lehet kínos kérdés, de nem az illető urat akarom felelősségre vonni, csak érdeklődöm. Nálam pedig a kíváncsiság az úr :-P

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27. 17:05 

Jááááááj, de szemfüles itt valaki!!! 8-) :-D Rajta felejtette a tűzoltó bácsi a szeműveget a fején! :-P :-D Tudod ha keresel valamit és ott van a kezed ügyében akkor nem találod meg, szerintem ezzel a szemüveggel is így történhetett! :-D
Amúgy meg nem tudom hogy hogy is működik ez hivatásosoknál! :-(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 27. 14:13 
Szent Tömlő őrzője

Nem találtam pincetüzes topikot, ezért ide írom le a kérdésem.
Aki tud válaszoljon rá.
A napokban volt a XXII. kerületben pincetűz, vannak fotók a címlapon. Ott azt látni, hogy egy tűzoltó szemüvegben vizsgálja a terepet. Lehet rosszul tudom, de ezt lehet? Nem úgy van, hogy amikor kirobog a fecsi riasztáshoz, ott már nem lehet használni szemüveget ? Vagy mégis?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: RTL Klub
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 26. 20:16 
Szerkesztő

Erdőtűz-figyelő kamerarendszer

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 25. 12:00 

Bár nem tartozik az erdőtüzek kategóriába, de ha már itt tartunk. Az I. szerv. kat. HÖT és az ÖT között édes kevés a különbség. Legalább is ami a FELADATMUTATÓT mutatja. Mi ebben a rendszerben a feladatmutató? A védett ember. Ezért kellene a finanszírozásnak is ebben megmutatkoznia és nem egy számmisztifikáción alapuló, kezelhetetlen normaképzési rendszerben. Mert ugye, ha a HÖT-nek minnél nagyobb a területe, annál nagyobb a vonulási távolság és annál rosszabb a hatásfoka. A rendszer szerint annál több támogatást kap.
Vagy a BM épít egy hodályt 600 millió forintért, hatalmas holt terekkel, kihasználatlan helyiségekkel, aminak a havi fűtési költsége eléri télen az 1 millió forintot, utánna ez alapján állapítják meg a támogatást, azaz ismét az jár jobban aki nem takarékos. Még egy ilyen ösztönző rendszert a világ nem látott.
Egyébként, ha valakit a számok érdekelnek: az I. HÖT ök 120 és 170 millió forint között kapnak támogatást attól függően, amit Katazstrófális barátunk írt. Abban is igaza van, hogy a támogatás 94 %-a bér és járulék. Ezért fog látványosan összeomlani ez a rendszer.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 25. 9:51 

Azt, hogy egy I-es szervezési kategóriájú pk-ság milyen összegű normatív támogatást kap, több minden befolyásolja.(személyi kiadások, laktanya nagysága, a járművek átlagos futásteljesítménye).
Vegyünk egy konkrét példát: az egyik pk- ság (I-es kat.) 2003-ra több mint 135 millió Ft állami hozzájárulást kapott.
Ami elgondolkodtató, hogy ennek az összegnek több mint a 96%-a a bér jellegű támogatás. Tehát a tényleges működési költségekre (a személyi kiadások nélkül) nem egészen 5 millió Ft jut. Ez véleményem szerint irreálisan kis összeg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 24. 16:51 

Pozsárka: Azt a 60 millát, amit az I. szervezeési kat. tűzoltóságra gondolsz, azt szorozd meg kettővel!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 21. 11:24 

Kedves Gyurma !

Köszi a taktika ...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 21. 10:40 
Szent Tömlő őrzője

katasztrófális: egyetlen oka van, hogy nem váltunk. Kevesen vagyunk fiatalok és sok az öreg. Nincs elég fiatal aki támogatná a mi törekvéseinket. Most tartunk a toborzás fázisnál. 3 év múlva lesz tisztújító közgyűlés, addigra kell valami jópofaságot kitalálnunk.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 21. 9:34 

Dunaföldvár ÖTE: ha nem vagy megelégedve az egyesület vezetőségével, miért nem váltjátok le őket? Az egyesületi forma ezt viszonylag egyszerűvé teszi. Csak meg kell győzni a tagság többségét a változás szükségszerűségéről.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 21. 1:02 

Döte nálunk ha azt mondaná valaki:Gyerekek holnaptól köztestületként működtök Mi a föld föllött járnánk két napig a boldogságtól.Az Önkormányzat sem zárkózik el a dologtól(nálunk most volt rendszerváltás),sőt már most is rengeteget segítenek és a szomszéd községek önkormányzatai már most is támogatnak minket.Tehát minden adva van,csak ez dolog egy szint után megakad az íróasztalok útvesztőjében.Vissztérve egy kicsit a riasztáshoz:kb.két éve történt, hogy nálunk a faluban 23 óra környékén a földeken valami vadász észrevette,hogy égnek a szalmabálák.Nem Dombóvárt hívja,nem a megyét, hanem az Öte ügyeleti számát.Mi beülünk a szerbe levonuljuk megindul a rádiózás jelentünk dombóvárnak, hogy vonulunk.Dombóvár veszi kell e segítség?De már indul is dombóvár 1.Lefeketítjük kiért domb. mondják jönnének Ők is a tűzbe,de hát az ötven milkás Csepel-Metzet nem lehet összekarcolni,és ez nem akkor történt először és nem is utoljára ahogy Szemes papát ismerjük.Ja és a vadász még csak nem is a faluban lakott,de már voltunk nála oltani.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 227 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]