Erdőtüzek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2007. aug. 28. 20:55

Big Gabi írta:Csak érdekességként jegyzem meg, hogy az OKF honlapján az utolsó említésre méltó esemény augusztus 23-án történt!
Egyetlen szót nem találni arról, hogy Görögországban Magyar tűzoltók is küzdenek a tomboló erdőtűz megfékezése érdekében!

http://www.katasztrofavedelem.hu/
De nincs is sok köze az OKF-nek a fővárosi tűzoltók kiküldetéséhez.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2007. aug. 28. 20:54

Csak érdekességként jegyzem meg, hogy az OKF honlapján az utolsó említésre méltó esemény augusztus 23-án történt!
Egyetlen szót nem találni arról, hogy Görögországban Magyar tűzoltók is küzdenek a tomboló erdőtűz megfékezése érdekében!

http://www.katasztrofavedelem.hu/
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2007. aug. 28. 20:28

„Gyurcsány azt nyilatkozta, hogy további segítséget küld Görögországnak.”

Azt nem tudom, hogy a miniszterelnök mit tervez, de azt igen,
mivel nem tudni, hogy az oltási munkák meddig tartanak,
a kint lévő erők váltására, friss erők szervezése megkezdődött.
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. aug. 28. 20:17

Az RTL-en most ment!
langlurko
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: langlurko » 2007. aug. 28. 20:11

Másik csatornán nem fogják adni?
Hoszi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Hoszi » 2007. aug. 28. 20:07

MTV - 22.15 - Este - A műsorban - ha minden jól alakul - élőben fogják kapcsolni telefonon a görögországi lángokkal küzdő magyar tűzoltók parancsnokát, Cziva Oszkárt.
wing
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: wing » 2007. aug. 28. 19:52

Most találtam!!

http://www.hirszerzo.hu/cikk.szokatlan_terep_hatalmas_
fust_kuzdenek_a_magyar_tuzoltok.43449.html

Vigyázzanak magukra!!!!

Üdv:wing
Biztonsági öv használata kötelező!!!
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. aug. 28. 19:35

Engem az is zavar egy kissé (nem merem bevallani, hogy nagyon), hogy mi lesz akkor amikor a fiúk már teljesen elfáradtak. Lesz aki figyel rájuk? Lesz valahol visszavonási pontjuk? Lesz olyan aki legalább egy kicsit foglalkozik velük? Jónéhányen tudjuk már azt, hogy milyen védőruhában aludni, ez nem pihenés. Azt tudom, hogy a kintlévő PK és a helyettese figyel minden emberére, csak azt nem tudom őrá ki figyel? Jó lenne többet tudni.
Gyurcsány azt nyilatkozta, hogy további segítséget küld Görögországnak. Helyes! De mikor? És mit vagy kit? Most nekik a legjobban az olyan segítség kellene amilyet a Demszky szervezett. Fecsi+legénység+kaja. Megkockáztatom , a katonaság egy mobil hadtápjával felszerelkezett 50 fős MAGYAR tűzoltócsapat (NA ITT AZ IGAZI KACAGÁNY!) akár csodákra is képes. Megmondom őszintén, az hogy felelős vezetönk (a PK. Dr habil Cziva Oszkár,csak tanulja meg az egész ország) azonnal kocsira pattanva ment oda ahol az igazán tökösöket is elfoghatja a félelem, méltó példát állított minden Fővárosi tűzoltásvezető elé. NEM csak mondja, csinálja is.
Őszintén megmondva nem mernék a rossz térdemmel ilyen hegyvidékes részen szaladgálni, csak egyszer meg ki a térdem, onnan vinni kellene. De érzéketlen nem vagyok én sem, ha úgy hozná a sors, hogy mégtöbben mennek ki Budapestről, vállalnám a 24/24-et és a pénzt sem fogadnám el erre a plusz időre, ez nem erről szól. A hozzátartozóknak is nehéz lehet, nekik csak azt tudom mondani, hogy a képeken látott vezetőket ismerve, a fiúk jó kezekben vannak.
Büszke vagyok rájuk no. :-)
E M
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: E M » 2007. aug. 28. 18:59

puska bá' két szóban fogalmazta meg a lényeget.

" izgulunk értük és büszkék vagyunk rájuk"
ha nem ezt érezném ( hanem pl: irigységet ) nem nevezném magam bajtársnak! Tudjuk jól, egyformák vagyunk, egy csapatba tartozunk. Semelyikünk nemtudja mit hoz reá a következő 5. perc ahol ott vár a "mostmutasdmeg"!

Fiúk szorítunk nektek!
Hoszi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Hoszi » 2007. aug. 28. 18:51

A legsúlyosabb körülmények között végzik a mentést a magyar tűzoltók: http://mti.hu/cikk/225092/
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2007. aug. 28. 18:29

Az RTL Klub Reggeli című műsorában szerdán 7 és 8 óra között a görög erdőtűzről lesz szó, és az itthon maradt hozzátartozókról.
csiribi
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

görögtűz

Hozzászólás Szerző: csiribi » 2007. aug. 28. 14:47

Sokan menekülés közben égtek halálra

Flórián óvja a tűzoltókat, a magyarokat és a görögöket is!
néha bekukkantok
slagmester

Hozzászólás Szerző: néha bekukkantok » 2007. aug. 28. 12:18

Ez az első eset amikor a tűzoltókban felmerül miért nem "én" mentem? Tucatnyi alkalom volt már amikor egy halom ember ténykedett külföldön, árvíz, földrengés stb. helyszíneken. Rengetegzer végeztek olyan tevékenységet amit mi tűzoltók naponta, hivatásszerűen végezünk, de ha volt is tűzoltó ezekben a kis néhány fős csoportokba, azok legtöbbször a szabadidejük terhére vettek részt a munkába.

Többen azt kérdezitek miért nem vidéki tűzoltó?
angel11: "Nálunk is van erdő, van erdőszerünk, csak Minket nem hívnak."

Szerintetek ezeket a fiúkat hívta valaki? Egy égő erdő szélén valaki (helyi lakos vgay egy tűzoltó vagy valamelyik miniszter) benyúlt a zsebébe, előhalászta a mobilját és felhívta KIss Imre őrmestert hogy induljanak gyorsan?!

Ugye nem?

gtibcsi! "Kíváncsi lennék rá vajon mennyi HÖT-nek küldött e-mailt az OKF v. az illetékesek , hogy lenne ilyen lehetőség , ki akar ?"

Én pedig kíváncsi vagyok hány polgármester és tűzoltóparancsnok beszélgetett arról a hétvégi közös hússütögetés között, hogy küldeni kellene pár fecskendőt ezeknek a görögöknek.

Mert szerintem ha valamelyik polgármester tele van pénzzel, fecskendővel, tűzoltóval, akkor azok már rég tettek lépéseket.

Én a magam részéről büszke vagyok és gondolok rájuk, ismerve- ismeretlenül. Nem azt boncolgatom, tudnak e segíteni, nem azt hogy miért ők mentek, hanem szorítok nekik épségeben egészségben haz is érjenek.
--o00o----'(_)'----o00o--
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

erdő...

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2007. aug. 28. 9:09

Ez az fiúk!Izguljunk értük és legyünk büszkék rájuk,mert az egész Magyar tűzoltó társadalmat képviselik.Végre a sajtó is figyel ránk.... :tapsolo:
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. aug. 28. 8:57

Pozsár!

Sajnos nem vagyok beszélő viszonyban velük. :-)
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2007. aug. 28. 8:48

Dwyn írta:...
Nemvagyok hívő, de aki az, annak azt hiszem itt az ideje,hogy némi protekciót kérjen rájuk a fentlévő védelmezőktől.
Csak halkan jegyzem meg: ezzel a gondolattal TE már meg is tetted az Égiek felé a közbenjárásodat. ;-)
Sőt!
Mint minden nemes célú felszólamlás, a TE szavaid már meghallgatásra is találtak...
Handbauer Péter
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. aug. 28. 8:20

A legjobbakat nekik, minden szinten!!!
Nemvagyok hívő, de aki az, annak azt hiszem itt az ideje,hogy némi protekciót kérjen rájuk a fentlévő védelmezőktől.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2007. aug. 28. 6:46

Tv2-ön most jelentkezett be Cziva Oszkár. Görögországban vannak, és most indulnak arra a helyre, ahol a legjobban ég a tűz. 6 óra múlva érnek a bevetés helyszínére.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. aug. 28. 6:13

Egyetértek. Ez most pontosan az az eset amikor nem ŐK mentek ki hanem MI mentünk ki a jó megfogalmazás.
angel911
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: angel911 » 2007. aug. 27. 21:35

Hi!
Én már jártam pesten, itt is van erdő, meg Erdős is!
Nálunk is van erdő, van erdőszerünk, csak Minket nem hívnak.
A kollégáim voltak a szlovákoknál, ott meg ahogy néztem a képeket van tapasztalat, tutira.
Gratulálok a csapatnak, öregbítsék a hírnevünket, térjenek haza épségben.
Ja és a görög csajokat se kíméljék.
Van egy jótanácsom is ( ha jól láttam a képeken), a mágneses felirat az AT Merciken nem negyon áll meg, a nevében is benne van.
Na akkor fogjunk már össze és szurkoljunk a magyaroknak is végre, aki nézte a magyar-olaszt, tud0ja miről is lenne szó!
We now!!! 8-)
Fél lelkünk maradt, úgy összeforrtunk. Félhomály csak delelő napunk. De akárhogy kínoz is a sorsunk, már mi nem változhatunk. Goethe, Johann Wolfgang von
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. aug. 27. 20:59

A kiválasztás szempontja és a Demszky utasítása van benne.
Laller
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Laller » 2007. aug. 27. 20:36

Dwyn!
Elolvastam a belinkelt cikket, és abban egy szó sem esik a váltásról. "A tervek szerint egy hétig maradnak." Ezt akár hogy is nézzük, ebben nincs benne a váltásnak még a lehetősége sem.

Mind ettől függetlenül, betyárul ég ott az erdő, és remélem épségben haza ér mindenki, és öregbítik a magyar tűzoltók hírnevét.
[/b]
Minden változik, de a tűz ugyan az marad!
Szebb jövőt!
Kitartás!
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. aug. 27. 20:11

szolg.pk.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: szolg.pk. » 2007. aug. 27. 19:49

És vajon milyen védőruhát vihettek magukkal? Remélem nem fáznak majd benne:-(
dzso105
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: dzso105 » 2007. aug. 27. 18:15

18:10

Bende úr most nyilatkozta a DunaTV-n, a fiúk addig maradnak, amíghathatós segítséget tudnak nyújtani. Ha szükséges, a váltásról is gondoskodnak.
KÉRDEZEM: AZ MÁR ÉRINTHETI A VIDÉKET IS????????

És ha igen, miért nem?
ADJON AZ ISTEN SZEBB JÖVŐT!
Válasz küldése