* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 8:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Alagutak
HozzászólásElküldve: 2014. nov. 22. 21:40 
Szerkesztő

Hóágyúkkal oltják az alagúttüzeket

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 26. 20:49 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Horvát autópálya tűzoltóság (!!!), ők kifejezetten a "Mala Kapela i Sveti Rok" alagutakat védik (videóval): http://dnevnik.hr/vijesti/automotiv/tonovi-fale-hac-ovi-vatreni-decki.html#
Ott úgylátszik már ez is van!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. ápr. 02. 20:57 
slagmester

Óriásalagút és óriáshíd - íme, az új M6-os autópálya

:arrow: http://www.origo.hu/auto/20100402-orias ... alyat.html

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: M6
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 23. 21:31 
Szerkesztő

Alagútbiztonsági tájékoztató

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Kézikönyv az M6 alagútjaihoz
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 23. 14:11 
Szerkesztő

Tűz üt ki az alagútban. Mit tesz Ön?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Gyakorlatok
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 27. 10:10 
tűzkakas-idomár

Belátom, igazad van és ráadásul ha belegondolok akkor legalább így mindent be lehet gyakorolni szinte egy gyakorlat alatt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 26. 17:38 

Firefighter25!
Olvass el néhány tanulmányt a világban bekövtkezett alagút tüzekről, balesetekről és rájössz, hogy ez egy egyszerű beállítás volt. (kicsi tűz, kevés éghető anyag, kevés vegyianyag, 1 busz, ami csak oldalra dőlt)
Mount-Blanc, Csalagút, Kitzhorn, stb...több napig is eltartott

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 26. 16:44 
tűzkakas-idomár

http://www.langlovagok.hu/kepek/4206_ka ... tersegeben

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 26. 16:43 
tűzkakas-idomár

Nem tudom mi a véleményetek, de szerintem egy gyakorlat legyen életszerű.Ez a gyakorlat véleményem szerint inkább egy katasztrófa filmbe illik, de még talán oda is kicsit sok lenne:
:http://www.langlovagok.hu/kepek/4206_katasztrofa-elharitasi-gyakorlat-az-m6-os-bataszek-es-vemend-kozotti-alagutjainal-es-tersegeben
Ennyi esemény egyszerre bekövetkezése szinte egyenlő a lehetetlennel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 23:00 
kapacsmester

A mienk az alagútban (C) nem működött tökéletesen. És ez nem fika. Te kezdtél el személyeskedni velem. Érdekes, hogy éppen te használod ezt a szót. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 21:29 

F.Tibi írta:
"5. Az EDR pedig használhatatlan volt szinte. Lehet hogy azért, mert az EDR rendszer az alagutakban még nincs kiépítve, és a besugárzás talán nem volt tökéletes. Kint a véméndi oldalon lehet jól működött. De az alagútban... Ott voltam, láttam, hallottam... Na majd ha kész lesz, és átadják, úgyis át, megyünk rajta: majd akkor kiderül mekkora lefedettség lesz..."
Csak a "C " alagút volt besugározva.

Én is ott voltam!
Engem jobban szeret a térerő, végig működött a rádióm.

Tudom minden öngól, ha nem fika!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 21:16 
kapacsmester

1. Egyáltalán nem bánom hogy nem örökítettek meg.
2. A videót pedig tűzoltói szempontból kritizáltam. Ez egy tűzoltó szakmai honlap, azt hiszem érthető, ha egy gyakorlatról elsősorban ilyen videó felvételeket várok.
3. És hogy nem filmforgatás.. Tényleg nem. De ilyen nagyszabású gyakorlat többet nem lesz. És amibe ez került, lehetett volna filmforgatás is. AZ OKF nem tud összeszedni 2 videókamerát 2 kezelővel? Nem hinném.
4. A szakáll téma ellen pedig én szólaltam fel először.
5. Az EDR pedig használhatatlan volt szinte. Lehet hogy azért, mert az EDR rendszer az alagutakban még nincs kiépítve, és a besugárzás talán nem volt tökéletes. Kint a véméndi oldalon lehet jól működött. De az alagútban... Ott voltam, láttam, hallottam... Na majd ha kész lesz, és átadják, úgyis át, megyünk rajta: majd akkor kiderül mekkora lefedettség lesz...

Tartok tőle rúgtál pár öngólt. :tapsolo: :radobbent:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 21:13 
pernyekergető

Ne legyetek már ilyen gúnyosak !!! :)
Mint ismeretes a szakáll kérdés csak lefelé van megkövetelve. Gondolom hatalmas előkészítő munka kellett ahhoz, h a gyakorlat rendben lemenjen. Remélhetőleg élesben nem fog ilyen megtörténni, merrrt ki tudja mi lenne...csak hát valamikor meg kell mutatni magunkat...hm
Reméljük, h az alagút olyan lett szakmailag, ahogyan azt majd az ott beavatkozók elképzelték...

ui Szlovéniai pédákat hasznos felkutatni, van pár jó tippük az ilyen jellegű események felszámolására, ill technikai háttérre. Ott olyan eszközt kapnak ami szakmailag jobban a hasznukra válik, nem csak elő van írva, h ilyen lehet..

Bár tévedjek mindegyik dologban, ne legyen igazam!

jóéjt!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 20:49 

F.Tibi írta:
Kevés az infó osszekoto1. A gyakorlat nagyszabású volt, elég nagy területen zajlott. Én mint bátaszéki az elsőként kiérkezők között voltam, de én sem láttam mindent. Jópár dolgot a videóról láttam, mert az a véméndi oldalon mozgott többet a film alatt. De két oldalról történt a felszámolás. Ezért célszerű lett volna, ha mindkét irányból 1-1 kamera követi az eseményeket. És egy ilyen videó után talán érdemi hozzászólások, kérdések is jönnének.

Értem!

Akkor a meglévő kevés információk alapján maradjunk a szakálltémánál...
szerintem is tök érdekes!

:-D :-D :-D :-D :-D

u.i.:
Lehet csak az a bajod a videóval, hogy nem lettél megörökítve? :-D :-D :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 20:43 

F.Tibi írta:
Nah akkor vissza a témához... A videó tűzoltói szempontból nem a legsikerültebb. Vagy több kamera kellett volna, mert pl. a félig feldőlt buszban lévők mentése a gyakorlat egyik leglátványosabb része volt tűzoltói szempontból. A tornacsarnokban való megágyazás szerintem kb. senkit nem érdekel.

Amúgy az EDR....

Bocsi engem érdekel a torna csarnoki megágyazás is, mivel annak a húsvér embernek akinek az volt a feladata, hogy ideiglenes szállást biztosítson X embernek annak ez nagyon is fontos volt. Napokig készült rá, tudta sajtó nyilvános az esemény és még VIP emberek is feltűnhetnek. Ha van gyereke büszkén nézegeti a képeket, mert apa vagy anya munkája fent van az interneten. Legyünk már megértőbbek, becsüljük kicsit mások részfeladatait is! Azért ne utáld szegényt, mert PV rendfokozata van!

„Amúgy az EDR....”

Működött, mert működnie kellett! Működni fog, mert működnie kell! És ez most nem irónia, hanem tény!

Kamera kérdésre is tudok válaszolni, bár nem szakterületem...
Ez nem filmforgatás volt!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 20:42 
kapacsmester

Kevés az infó osszekoto1. A gyakorlat nagyszabású volt, elég nagy területen zajlott. Én mint bátaszéki az elsőként kiérkezők között voltam, de én sem láttam mindent. Jópár dolgot a videóról láttam, mert az a véméndi oldalon mozgott többet a film alatt. De két oldalról történt a felszámolás. Ezért célszerű lett volna, ha mindkét irányból 1-1 kamera követi az eseményeket. És egy ilyen videó után talán érdemi hozzászólások, kérdések is jönnének.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 20:25 

Csak dicsérni tudom a hozzászólásokat! Ismételten sikerült a gyakorlat lényegére rátapintani.
Szoktam mondani, minden főnök „azzal foglalkozik amihez ért!” (rendetlen az asztala, hosszú haja, szakálla, stb)
Jé ez a fórumozókra is igaz! :radobbent:

Fikázás és „szőrszálhasogatás” helyett inkább megköszönöm azoknak a szakembereknek (Tűzoltók, Katasztrófavédelem, Rendőrség, Mentőszolgálat, KEKKH, Hatósági szakértők bocsi aki kimaradt) munkáját, akik nagyon sokat dolgoztak ezért, hogy ez az alagútrendszer biztonsági szempontból világszínvonalú legyen. (ez már nem az a vita, hogy kell alagút, vagy sem, ha egyszer megépült biztonság a legfontosabb)

Tudom a fegyelem nagyon fontos egy „katonai” szervezetben. Barátom sokszor mondta a nagybajok a leszakadt gombnál kezdődnek. Maximálisan igaza van. De ez nem egy országosan „nyíltan” olvasható fórumra tartozik. Az adófizetők ha idejárnának olvasgatni egy fillért sem engednének a tűzoltóknak, katasztrófavédőknek. Ha van egy pozitív hír, azonnal jön pár okos tojás aki az egészet leszarozza morálisan értéktelenné teszi! Miért sz@rnak naponta arra az asztalra, amelyről esznek? Miért gondolják, hogy ettől jobb lesz? Kitől várják a megváltást? Kire várunk, hogy eredményeinknek együtt örüljünk?
Több száz ember kelt tegnap korán, vagy már kényelmetlenül aludt azért, hogy ez a gyakorlat sikerüljön. Sikerült, mert ott voltatok, csináltátok! Együtt, Ti sokan! Köszönjük!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 20:23 
kapacsmester

Nah akkor vissza a témához... A videó tűzoltói szempontból nem a legsikerültebb. Vagy több kamera kellett volna, mert pl. a félig feldőlt buszban lévők mentése a gyakorlat egyik leglátványosabb része volt tűzoltói szempontból. A tornacsarnokban való megágyazás szerintem kb. senkit nem érdekel.

Amúgy az EDR....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Figyelmeztetés
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 20:03 
Szerkesztő

Kérnénk a téma tiszteletben tartását, a szakállról itt lehet társalogni:
viewtopic.php?f=3&t=734&start=0

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 19:37 

Milyen fegyelemsértés?

1/2006. ÖTM rendelet
20.§ (8) A tűzoltó olyan ápolt hajat és bajuszt viselhet, mely a védőfelszerelések és eszközök használatában nem akadályozza. Egyenruhás normába sorolt készenléti jellegű beosztást ellátó tűzoltó szakállt nem viselhet, kivéve, ha beosztásából adódóan, szolgálati feladatainak ellátása során nem használ légzésvédelmi felszerelést és ezt a szolgálati elöljáró engedélyezi. Vegyes ruhás ruhanormába sorolt tűzoltó részére rövid, ápolt szakáll viselését a szolgálati elöljáró engedélyezheti, ha a tűzoltó életvédelmi felszerelések használatára szolgálati feladatainak ellátása során nem kötelezhető.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 13:18 
Szent Tömlő őrzője

Van külön topic a szakállviselésre.
Ott is le lett írva, hogy súlyos fegyelemsértést követ el. A példamutatásról ne is beszéljünk.
Eddigi tevékenységével a tűzoltó történelem negatív személyei közé kerülhet csak be.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 11:02 
slagmester

Félreértettél F.Tibi. Nekem a címmel nincs bajom. Az én kérdésem a szakáll viselésre vonatkozott. A fényképeken amit itt az LL honlapon tettek közzé, van egy VFCS akik beöltöznek és az ammónia körzetében tevékenykednek. Tehát a kérdésem a következő: volt több VFCS a helyszínen vagy a szakállas bácsi is viseli a légzőt? Amennyiben valaki viselhet szakállat és légzőt abban az esetben bármelyik gyakorlathoz köze lehet nem csak ehhez.

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 9:47 
kapacsmester

A mi megyénktől akinek ott kellett lenni, az ott volt. De voltak ott baranyások is, meg OKF-sek. Nem az ő dolguk beöltözni, sérülteket kivenni. Amúgy a cím amibe belekötöttél: lehetett volna Tűz- és Műszakimentési gyakorlat, de tekintve a sérültek számát helytálló az egy szóval kifejezett katasztrófa. Egyébként ha a hírek között rákeresel, biztonsági gyakorlat néven fut.

A szakál meg külön nem értem hogy jönn ide a gyakorlathoz. Természetesen tudom kinek a szakálára gondolsz, valóban fura hogy neki lehet, más hivatásosnak meg nem. De ennek nem sok köze van a gyakorlat témájához.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. feb. 24. 1:31 
slagmester

Katasztrófa-elhárítási gyakorlat lezajlott az M6-os Bátaszék és Véménd közötti alagútjainál és térségében. A katasztrófavédelem hány fővel volt jelen? Ugyebár egy VFCS 3 fő ha jól tudom. Ha igen és csak egy egység volt jelen akkor ezek szerint a szakállas bácsi is beöltözött gáztömör védőruciba? Ezek szerint az arcszőrzet nem probléma légző viselésekor csak a tűzoltóságnál tilos? A honvédségnél a gondozott szakáll viselése már régóta engedélyezett. Vagy voltak többen is a katasztrófások csak ez nem derül ki a fényképekről?

Cruise

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Alagutak
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 02. 13:33 
Szerkesztő

Az M6-os alagútjának közelgő átadása miatt aktuálissá válik ez a téma.

Addig is egy hír nem is olyan messziről:
http://ujszo.com/online/regio/2009/12/0 ... alagutakba

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]