* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. feb. 21. 1:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 3332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 134  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tűzoltók közúti balesetei
HozzászólásElküldve: 2013. júl. 31. 21:51 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Üdv.Jó régen nem írtam már ide.De ma sajnos megint olyan történt ami nem a legszerencsésebb vonulások közé tartozik. :radobbent: Jobbulást a sérülteknek! :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. júl. 31. 19:49 
Szerkesztő

Videó a nagykátai tűzoltók mai balesetéről

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. júl. 31. 18:54 
Szent Tömlő őrzője

Másfél éve szintén karamboloztak:
http://www.langlovagok.hu/kepek/6810_tu ... artonkatan

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. júl. 31. 18:43 
Szerkesztő

Személyautóval ütközött és felborult egy vonuló tűzoltóautó Tápiószentmárton-Göbölyjáráson - képek

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. júl. 31. 15:02 
tűzkakas-idomár

http://pest.katasztrofavedelem.hu/hirek ... olyjarason

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. feb. 21. 9:18 
csizmás kandúr

Talán érdemes elolvasni, gondosan, minden "betűjét":

innen:

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013 ... egy_katyu/

Mit mond a szakjogász? (dr. Schönek Béla véleménye)
Gépjárművel közlekedni veszélyes üzem. A forgalomban résztvevők számára ez a tény fokozott figyelmet és odafigyelést igényel. Különösen igaz ez a magyar utakon közlekedők esetében. A cikkben szereplő és az ahhoz hasonló esetekben is könnyen elháríthatnánk a felelősséget magunkról és kárunk megtérítését követelhetnénk a közút kezelőjétől, mert elmulasztják a közutakat karban tartani, a kátyúkat eltüntetni. A helyzet azonban ennél bonyolultabb. A polgári jog szabályai szerint aki fokozott veszéllyel járó tevékenységet folytat, köteles az ebből eredő kárt megtéríteni. Csak abban az esetben mentesül a felelősség alól, ha bizonyítja, hogy a kárt olyan elháríthatatlan ok idézte elő, amely a fokozott veszéllyel járó tevékenység körén kívül esik.

Nem kell megtéríteni a kárt abban az esetben, amennyiben a károsult felróható magatartásából származott. Ezekhez a szabályokhoz társul a KRESZ vonatkozó rendelkezése, amely szerint a járművel a forgalmi, az időjárási és látási viszonyoknak, továbbá az útviszonyoknak (az út vonalvezetésének, az útburkolat minőségének és állapotának) megfelelően kell közlekedni; figyelemmel kell lenni a jármű sajátosságaira, az utasokra és a rakományra. Amennyiben a járművezető ennek a szabálynak a megsértésével a közúti közlekedés szabályait megszegi és ezzel másnak vagy másoknak életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki vagy könnyű testi sértést okoz, szabálysértést követ el, és számíthat a felelősségre vonásra.

Összefoglalva, minden kedves autóstársunk a téli időszakban különösen ügyeljen a kátyúkra, úthibákra, mert ha az ilyen útszakaszon olyan sebességet választ, aminek következtében balesetet szenved vagy okoz, az abból eredő felelősség legyen az polgárjogi, vagy büntetőjogi, őt fogja terhelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 31. 23:49 
tűzkakas-idomár

laji-kuss írta:
Jól számolom, hogy 2012 második félévében 5 db. tűzoltóautó tükre tört el borulás miatt?

5*80 millió Ft az 400 millió forint? Kiemelve a pénzben kifejezhetetlen halálesetet!

Odaérni kell és nem "sietni"!

:ideges:

Igazad van! Fontos, hogy odaérjenek, és csak másodsorban az idő. És abban is, hogy ez sok anyagilag is, meg másképp is. Azt hiszem, nincs olyan, aki ezt ne tudná az olvasók közül.

És lehet, hogy mind az 5 vezető hibázott. De az is lehet, hogy nem. Az ilyen kijelentések üzenete nem visz előrébb, csak hangulatot kelt.
Beszéljünk a hibákról, mert fontos, hogy tanuljunk belőle. A hibákról, és ne feltételezésekről.

Baranyi Ferenc írta:
"Kerékbe törném, ki kerékkötője annak, mi amúgy sem megy könnyen itt.
Ne hátráltasson, ha nem segít!".

Mesélhetek olyan történetet, amikor mindenkinek meg lehetett volna a véleménye. És amikor minden másképp látszott.

Szóval magam is azt kívánom:

Mindenki érjen oda épségben, és haza is!

Üdv

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. jan. 17. 18:03 
lángterelgető

kicsi0530 írta:
Nem az a lényeg,hogy ÖTE v. Höt v. bármi!NE SÉRÜLJÖN + SENKI!!!

Csak az emlegetett vezgyak. miatt.. Sok ÖTE-nek a kötelező bevizsgálásokra is alig van pénze, ha jól értem a neten keringő infókat, ezek után fura a vezgyakot emlegetni (jogos a kérdés: "melyik ujjamba harapjak?!").
De közben olvastam a pontosítást, hivatásosok lettek, így tárgytalan az észrevételem. :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 29. 20:15 
Szent Tömlő őrzője

Jó lenne tudni a baleset körülményeiről. A megyei igazgatóság honlapja szerint nem is történt semmi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 29. 20:05 
vízpocsékoló

Nem az a lényeg,hogy ÖTE v. Höt v. bármi!NE SÉRÜLJÖN + SENKI!!!
17 évig vonultam majd' minden,rendszerben lévő szerrel.Az első "kormányra kerüléskor" a legfontosabbat kötötték a lelkemre:
"1.:NEM AZ A LEGFONTOSABB,HOGY GYORSAN KIÉRJ,HANEM AZ,HOGY ODAÉRJ!!!
2.:AHÁNY EMBERT KIVITTÉL,ANNYIT VIGYÉL VISSZA!!!"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 29. 8:41 
Szerkesztő

Pinky írta:
krampusz írta:
Ejnye már! Belátható, hogy az irodák felszerelése fontosabb, mint a vezetési gyakorlatok...

Ez a Bajna/1 volt, ugye? Ők milyen formában működnek? ÖTE?

Tűzoltóautó borult fel Nagysáp közelében

Bajna már katasztrófavédelmi őrs.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 29. 8:23 
lángterelgető

krampusz írta:
Ejnye már! Belátható, hogy az irodák felszerelése fontosabb, mint a vezetési gyakorlatok...

Ez a Bajna/1 volt, ugye? Ők milyen formában működnek? ÖTE?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 29. 6:14 
Szent Tömlő őrzője

Szia, Lajos! :-D

Ejnye már! Belátható, hogy az irodák felszerelése fontosabb, mint a vezetési gyakorlatok... :shock:

Ja, meg van már lopóautó is, az nem eredmény?! :tapsolo:

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 29. 0:09 
csizmás kandúr

Jól számolom, hogy 2012 második félévében 5 db. tűzoltóautó tükre tört el borulás miatt?

5*80 millió Ft az 400 millió forint? Kiemelve a pénzben kifejezhetetlen halálesetet!

Odaérni kell és nem "sietni"!

:ideges:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 28. 20:16 
kapacsmester

... és ismét :(

http://mno.hu/kek_hirek/megserultek-a-t ... at-1127517

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 23. 17:15 
Szent Tömlő őrzője

Súlyos balesetek a síkos utakon
2012. december 23. 16:56

Aki teheti ne induljon útnak
Egy kisteherautó és egy mikrobusz ütközött össze vasárnap délelőtt Pilisvörösvár és Piliscsaba között. A mikrobuszban egy hattagú család utazott, négy gyermek és az édesanyjuk kórházba kerültek. A kisteherautóban három ember utazott, ők nem sérültek meg. A balesethez riasztott óbudai tűzoltógépjármű is megcsúszott és felborult a jeges úton a solymári elágazás után. A tűzoltóautó használta megkülönböztető jelzéseit, harminc kilométer per órás sebességgel előzte a kocsisort. A szembe jövő autók elengedték a járművet, azonban egy autó nem húzódott le, ezért a sofőr vissza akart húzódni a saját sávjába, hogy az ütközést elkerülje. Eközben a padkára hajtott, majd az árokban az oldalára borult. Egy tűzoltónak kificamodott a válla, akit kórházba vittek.
A Piliscsaba környéki utak a jelenleg is erős hóesés és a lefagyások miatt nehezen járhatóak, a nagyobb járművek - kamionok és buszok - már az emelkedők előtt rendre elakadnak, ott vesztegelnek. Ezért igazgatóságunk kéri, hogy a téli útviszonyok miatt aki teheti, ne induljon útnak, ha mégis rákényszerül, óvatosan és körültekintően vezessen.

A 10-es úton éppen a délelőtti baleset helyszínén újabb autók karamboloztak kora délután, de ebben az esetben senki nem sérült meg.

http://fovaros.katasztrofavedelem.hu/in ... hirid=2576

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. dec. 06. 19:44 
Szent Tömlő őrzője

Mentéshez vonuló tűzoltók szenvedtek balesetet

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 14. 19:10 
Szent Tömlő őrzője

Nincs is ezzel mit dicsekedni... szomorú dolgok ezek. :sad:
De azt nem gondolom, hogy nagy a titkolódzás, legalább két helyen olvastam róla...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 14. 18:28 
kapacsmester

http://zalaihirlap.hu/fooldal-BUnUgyek_ ... borult_fel

Nem verik nagydobra! :csendesen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 24. 6:56 
csizmás kandúr

Jó, legyen! Mármint mostantól ezt a szolgálatot is nevezzék a hírekben tűzoltónak és a járművüket tűzoltóautónak.
De akkor ezután minden hírben nevezzék következetesen annak :csendesen:
Akkor is, ha bevetésben van, merthogy ilyenkor akkurátusan hivatalos nevén nevezték, szinte kínosan ügyelve az elkülönítő megnevezésre.

Egyébként szívből üdvözlöm őket és járművüket a tűzoltóság táborában. Sőt, örülök neki, hogy az egységes szervezet íj módon is szorosabban forr egybe. Bár ehhez több hónapra volt szükség...
Mostanra a hírekben sincs elkülönülés. Helyes.

ui: mielőtt bárki azt hinné, hogy ironizálok, téved! Valóban így gondolom, örömöm valódi.
:csendesen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23. 18:56 
Szent Tömlő őrzője

L_Jani írta:

http://www.hirado.hu/Hirek/2012/07/23/1 ... _foto.aspx
Nem egészen tűzoltóautó volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 23. 17:57 
Szerkesztő

Tűzoltóautó karambolozott a Nagyvárad téren

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 17. 9:51 
tűzkőről pattant

Gondolatok

Nem ismertem, nem tudom Ő kivolt, lehet, hogy találkoztunk iskolában vagy versenyen,
nem emlékezem rá, nem tudom Ő kivolt, de munkáját, hívatását jól ismerem!

Ismerem az ébredő város zaját, hallom a nyüzsgő embereket hogyan beszélik a tegnap történteket.
Milyen volt az égő ház, a baleset, hallották a robbanást, beszélik és találgatnak, mi történhetett.
Én tudom, ott voltam, most őket figyelem, közbeszólnék, de inkább hallgatok, ez a dolgom.

Mikor felszereltem azt mondták, magyarázták, bár ez a munka (élet) veszélyes, baj az nem történik.
Egy-egy törött boka, néha egy térd, semmi baj úgyis szükség van mindig egy jó híradósra.
Egy felrobbant palack, egy borult fecskendő ez mind elkerülhető lett volna ha………………

Néha előfordul, hogy valaki kimerült vagy sok füstöt szívott és rosszul lett, ez vele jár. Aztán ki kellett
hozni egy társunkat, 21 csavar a bokába és nyugdíj. Aztán az erdőből, az árvíznél és ki tudja hol. Ma
mikor már tudom mit vállaltam régen, büszkén vállalom.

A társaim tűzoltók nem tudom milyen emberek otthon, nem tudom miként élnek csak azt, hogy mi
hajtja őket, mi a szolgálat, és mitől jó tűzoltók. Azt mondják a tűzoltók hősök. A baj csak az a hősök
nem születnek, csak meghalnak.

Tudjuk, a járműveinknek van sok hibája, a felszereléseinknél vannak jobbak, a célszerszámaink
elmaradottak, a képzés változó, a fizetés meg ……… De mi felvesszük a szolgálatot, és megtesszük
amit lehet, néha még sokkal többet is megteszünk másokért, mindenkiért.

Nem ismertem őt, mégis úgy érzem örökre megjegyeztem. A szívemből egy darabot magával vitt, és
e darab helyét emléke tölti be.

Szeretném beleordítani a világba azt ami fáj. Szeretném ordítani ébresztő, de hang nem jön ki a
torkomon. Emberek nem látjátok egy TŰZOLTÓ meghalt!! Ismét meghalt egy tűzoltó!
Némán figyelem az embereket ki mit szól, a tűzoltók csendben magukba fojtják, nem beszélnek
sokat, mert hát ilyen nincs, nem létezik. Mások a civilek, nekik már a másik nap nagyobb hírt ad a
tévé és már nem is emlékezik.

Nem az elismerés hajt, nem azért lettem tűzoltó, hogy kitüntessenek. Tanítottak és tanultam, és ma
már ott tudok segíteni ahonnan mindenki elszalad. Esküben fogadtam „az életem árán” (mert a mi
eskünk még így szólt) és ehhez mindig hű leszek.

„Senki sem különálló sziget; minden ember a kontinens része, a szárazföld egy darabja; ha egy
göröngyöt mos el a tenger, Európa lesz kevesebb, éppúgy, mintha egy hegyfokot mosna el,
vagy barátaid házát, vagy a te birtokod; minden halállal én leszek kevesebb, mert egy vagyok az
emberiséggel; ezért hát sose kérdezd, kiért szól a harang: érted szól!” ( John Donne )

Szerdai nap volt, jól telt, vidáman. 17.30 és csak úgy megnéztem a neten a híreket. Mintha vihar tört
volna ki bennem. Felborult, megsérült, meghalt……visszhangzottak bennem a szavak. Miért ? Miért ?

Hibázott valaki? Kit kérdezzek, kit merjek kérdezni? Aztán teltek az órák, a napok és már a hetek,
senki nem mond semmit. A temetésre készülök, ott akarok lenni. Azt szeretném, hogy minden
tűzoltó ott legyen és együtt vegyünk végső búcsút. Hány MKI indít autót, hány parancsnokság érzi
kötelességének , hogy búcsúzzon és búcsúztasson.

A szerek ki állnak - e az utcára18-án. Mondjuk 12.00 –kor 1 percre szirénázva ? Felvállaljuk,
összefogunk, legalább ebben ?

Nem tudom, csak remélem!
2012.07.16.

Egyed Lajos tű. szds

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 16. 21:44 
Szent Tömlő őrzője

Barni írta:
Tü3 traktor váltóval egyik sem ment többet 60-nál, egyik sem borult fel, viszont mindegyik célba ért.

Ez így ebben a formában nem igaz, noha komolyabb sérülés nem történt, de azután lett "lebutitva"

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Gyászjelentés
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 14. 13:00 
vízpocsékoló

Tisztelt Kollégák!
Először is részvétem az elhunyt tűzoltó családjának. :( Látom van hozzászólás bőven a balesettel kapcsolatban.(Szegediek)!!! Én 11 évig voltam tűzoltó, de most nemzetköziben kamionozok. Tudjátok TI, milyen rossz a közlekedési morál az EU.-ban? 40 t-ás szerelvénnyel járom Európát, s megmondom, hogy sokszor csak a technikának köszönhetem, hogy még vezethetek.Ez nem vicc!!!
Vissza a balesethez. Lehet bántani a sofőrt, de mondom én be kell ülni a helyére és onnan kell beszélni. Mindenki hibázik, sajnos ez van. Igen kellene öv, de hova szereled be.? A légző elé, vagy mögé??? A nyugatiakról csak annyit, hogy nagyon keveset vonulnak, s könnyű úgy, hogy minden fecskendőjük jó állapotban van.Nem úgy, mint otthon, hogy a legkisebb dologra is mozdulni kell másodpercek alatt!!! Nekünk a mercik (1124;1234) ezek papír nehezéknek jók lennének. A felső vezetőktől is kérdezem: miért nem jók a tárcsa fékek a fecsikre, miért nem lehet elfogadni a beavatkozók véleményét, kifogásaikat, miért kell a (befolyt pénzt nézni és nem a biztonságot), mert ,mint tudjuk, azért ilyenek a fecskendők, mert vkiknek, jó haszna vált belőle. Miért kell ezer+ezer fajta fecskendőnek lennie???Meddig kell elveszteni a bajtársakat??? Az a baj a VEZETÉSSEL, hogy mindig meg kell halnia vkinek azért, hogy vmit lépjenek??? MIÉRT?
Ne a sofőrt bántsátok, a vezetést!!! Kellene vezetés technikai tréningeket csinálni, nyugaton működik! És nem a friss jogsist felültetni elsőnek. Miért nem lehet, csak úgy, mint anno, hogy hozza vissza vonulás után a fecskendőt? Tanuljon bele, hogy milyen, hogy reagál a fék, a kaszni stb...
Ne haragudjatok, hogy ennyit írtam, de én meg tehetem, mert, (sajnos) már nem vagyok tűzoltó. De még szeretnék.
Még egyszer részvétem ,s mihamarabb épüljön fel minden sérült kolléga!
A sofőröknek annyit, mindenkit hazavárnak, figyeljetek, nem kell száguldozni! inkább 5 perccel később, mint soha!!! OK?
Köszi, hogy vigyáztok ránk, de magatokra is kell!!! Üdvözlettel: API

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3332 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 134  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]