Tűzoltók közúti balesetei

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2004. ápr. 20. 20:29

Sziasztok!
Feri átolvastam én is mégegyszer, de a Mentővel kell egyetértenem.
Egyébként örülük, hogy újra "látni" téged a Fórumon.
Tűzoltóság Pilisvörösvár
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tűzoltóság Pilisvörösvár » 2004. ápr. 20. 19:22

Bocsi MENTŐS ! Szerintem olvasd át még egyszer !
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. ápr. 20. 19:08

Bocsi, de bele kell szólnom :?
A megkülönböztető jelzés pont az alól ad felmentést, hogy megállj a pirosnál az 50 es táblánál 50 el menj.
A felelősség a tied, de azért az általad elgondoltak szerint nem lehet vonulni. :wink:
Tűzoltóság Pilisvörösvár
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tűzoltóság Pilisvörösvár » 2004. ápr. 20. 18:09

Üdv ! Gondolkodjunk el tisztelt gépkocsi vezető kollégák azon , hogy minden eggyes vonulásnál a jogositványunkal , a munka helyünkel és a börtön büntetés lehetöségével játszunk ! A lényeg nem a PAV vizsgán van hanem azon , hogy a KRESZ hogyan rendelkezik a megkülönböztető jelzést használó gépjárművekkel szemben a közlekedésben résztvevő többi jármüre vonatkozóan .Ha közlekedési balesetett okozol nem kérdés csak TE lehetsz a hibás ! Ez már sokszor bebizonyosodott ! Abszolut nem álnak mellénk csak széttárják a kezüket mondván nem voltál elég körültekintő ! Egyszer meg kellene próbálni egy hónapig a megkülönböztető jelzéseket használó gépjármüvekkel csak a jogszabályban foglaltak szerint közlekedjünk . (az ötvenes táblánál 50 a negyvenesnél 40 a piros lámpánál pedig fék , természetesen ezen idö alatt is villog a kék vonyit a sziréna )Szerintetek elgondolkodna valaki azon hogy miért van ez és miért nem érünk a káresethez időben ? Senki nem kötelezhet arra hogy a KRESZt megszegjük ! Mi csak betartjuk a szabályokat !
mk48_2014
pernyekergető

Szirénás közlekedés,morál

Hozzászólás Szerző: mk48_2014 » 2004. ápr. 20. 13:32

Sziasztok!

Jómagam nem tűzoltó vagyok,hanem műszaki mentős személyzet a fővárosban,tehát mi is vonulunk szirénával-kéklámpával,a fővárosiak már biztos látták a járműveinket (CSEPEL 754,TATRA LOKOMO daru).Gondolom Nektek-nálatok is van valamilyen oktatás havonta-negyedévente,ahol elmondják,hogy-szerintük-hogy kell egy szirénás járművet vezetni.
Én szabadidőmben sokszor vezetek VILLAMOST is és igencsak szomorúan látom,hogy a civilek hogyan állnak a szirénás kérdéshez!(POCSÉK!!!)
Nekünk 2 havonta van ún. ismeretbővítő oktatás és ott bizony sokszor előtérbe kerül ez a téma.Mi-akik min.40-max.70 tonnás járművekkel közlekedünk-sokszor hamarabb megállunk a szirénásoknak-legyen az mentő,rendőr,tűzoltó-és a polgár meg nem érti meg,hogy mi a helyzet;hogy lehet,hogy az Ő szeretteihez siet a jármű!!!
Én már ütköztem úgy a villamossal,hogy a civil belém jött,mert hallotta a szirénát,de úgy gondolta,hogy én még "elslisszanok" elötte,ő meg a fedezetemben utánam!!!
Miután megkérdeztem tőle,hogy ez mi volt,egyszerűen azt mondta(üvöltötte),hogy "mi a F***SZ van,miért kellett megállnom,ő siet!"
Ha az utasaim nem állnak mellém,úgylehet nekem is esik a faszi.
Ezekután beült a járgányába és elhajtott a helyszínről.
Sokat gondolkodtam az eset után,hogy vajon mi értelme van a PÁV-nak és az egyéb SPÉCI vizsgálatoknak,oktatásoknak,ha az ellenfelek ilyen balfékek.
Az oktatásainkon KIEMELTEN szó van a szirénáról,és mindig a lelkünkre kötik,hogy-mindegy milyen járművel vagyunk-gondoljuk át,ha ilyen jármű közeledik,mi a célravezetőbb;elengedni őket és hadd menjenek vagy nekiállni szemétkedni velük és,ha hozzánk jönnek akkor ők is így fognak hozzáállni.
Ennyit röviden rólatok-rólunk,szirénázókról,majd az UNIÓ megsegít minket!!!
balkan
vízpocsékoló

balesetek

Hozzászólás Szerző: balkan » 2004. márc. 15. 18:47

Sziasztok!Bár én nem sofför vagyok,de tapasztalom én is a vonulás során felmerülő nehézségeket.Természetesen itt nálunk Magyarországon a vezetési kulturánk nagyon a béka feneke alatt van.Kint nyugaton a szirena hangjára félre állnak.Ott a sziréna ill.kéklámpa "istenként"kezelik.Sokan sajnos ugy vannak vele "nem én vagyok bajban" SZ...K Rá hozá állással nem lehet tovább lépni.Ez mentalitás kérdése.Szeintem. :? :? Sziasztok
KisCsiga
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: KisCsiga » 2004. jan. 01. 18:59

Sziasztok!

Balesetmentes vonulást az új évben!

B.Ú.É.K.!

Üdv: KisCsiga :wink:
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. dec. 31. 20:03

Hát Uraim ez örök téma marad azt hiszem. A videókat most nézegetem én is bár tapasztalatom az van bőven, vonulás közbeni és civil autós is. Szóval a dögrács (tolórács), sokat segítene de ugyanannyit rontana is a helyzeten, ettől függetlenül egyetértek vele, sőt a szer sem ártana belülről kicsövezni, mert vonulás közben erősebb kanyarban Én is sokszor fogom a majrévasat és nem a rádiót. Aki vonult jaffával az tudja miről van szó. Egy nagyobb sebességü borulásnál életet menthetne. Láttátok a Kaposvári Fiúk szerével mi történt, ha ott akkor van bukócső akkor ma Horváth szaki nem a kórházban lenne. Sokan Közülünk vonulnak(még ha keveset is), sokszor voltam úgy, hogy a hátsó traktusból az sofőr és a 25-ös közé estem, mert sofőrünk éppen nem akarta fellökni az előtte haladó?????????? civilt. Szóval nem egyszerű dolog ez, de szívesen megnézném amikor a VIII. kerület 1. szere a Luther utca kaotikus elágazásánál a dögráccsal rázuhan a több milkás autóra( perzse nem a tűzoltóautó ofőrjének a hibájából). Minden elismerésem a kerületi bajtársaké. Sokszor civil autóval nehéz közlekedni, nem pedig egy 4000 Mercivel 80-90- es tempóban. Tényleg van Közületek Valaki aki a VIII. kerületben nyomja az ipart?
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2003. dec. 30. 19:26

bocs nem kocsokon, hanem kocsikon...
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2003. dec. 30. 19:25

a vadrács kell! erről nem lenne szabad lemondanunk.
a terepváltós autókon lehet elhelyezni. vannak itt a forumon rendőrők is, szerintem ők is belátják, hogy a tűó kocsokon elfér :D
Spawn
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Spawn » 2003. dec. 30. 17:45

Bozso írta:Sziasztok!
Spawn: kivételek mind a két oldalon (civil-hivatásos) akadnak. A kérdés csak annyi, hogy a kivétel adott esetben a poz. vagy a neg.? Az is igaz, hogy sokszor a "megfagyós segítség" többet hátráltat, mint a majerkedő eliszkoló. 8) Nem tudom, hogyan lehetne ezen kollektíven javítani? Talán tolórácsokkal?!?! :lol:
Fingom sincs hogy lehetne rajta javítani.
Megnéztem a videókat, van benne egy siralmas kispolski :cry:, na ott segített volna a dögrács
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. dec. 30. 11:00

Bozso!

Ha jól tudom a dögrácsokat nem olyan régen tiltották le. Asszem még nálunk sem lehet a szereken. Pedig jó pár esetben, főleg a fővárosban komoly segítség nyújthatna!

Üdv!

DÖTE
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2003. dec. 30. 10:56

Sziasztok!
Spawn: kivételek mind a két oldalon (civil-hivatásos) akadnak. A kérdés csak annyi, hogy a kivétel adott esetben a poz. vagy a neg.? Az is igaz, hogy sokszor a "megfagyós segítség" többet hátráltat, mint a majerkedő eliszkoló. 8) Nem tudom, hogyan lehetne ezen kollektíven javítani? Talán tolórácsokkal?!?! :lol:
Spawn
szikracsapkodó
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Spawn » 2003. dec. 30. 2:19

Hátt való igaz...
De azért szerintem egy-két tűzoltósofőrnek sem megfelelő a mentalitása.
Félreértés ne essék, evvel egyáltalán nem a civileket akarom menteni, tudom jól, hogy mit művelnek... Sajnos :(
Én személy szerint már jópár piroslámpán átmentem, hogy a mögöttem levő tűzoltókocsi-nak ne kelljen kikerülni
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. dec. 29. 19:33

Sajnos a fórumot nem olvassák Civilek, pedig van ám Nekik írva egy pár keresetlen szó. Sokat beszélgettem egy ismerősömmel, aki gépjármű vezetést oktat, és azt mondta: siralmas amit művelnek a tanulók, bepánikolnak ha meghallják a szirénát. Ez még rosszabb mintha májerkednének. Szerencsétlenek segíteni akarnak, de csak hátráltatnak Minket. Való igaz mentalitás kérdése az egész.
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2003. dec. 29. 11:24

Sziasztok!
Az, hogy hova tartozik az ember, nem csak papír kérdése... :cry: Hányszor látjuk, hogy "karácsonyfával" vonulunk, aztán a kis p..s meglát minket a visszapillantóban (has használja egyáltalán) és nem lehúzódik vagy lassít, hanem mégjobban belehúz. Aztán nagyon élvezi. Vagy ha az M5-ön vagy az M0-án megyünk, esetleg a szélső sávban, óne zsanér megelőznek mindket, pedig kék meg 140-150 km/h. Mentalitás, kérem, mentalitás...
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. dec. 26. 10:59

Azt hiszem, hogy egy régebbi hozzászólás, pont ebben a témában azt taglalja, hogy a tengeren túlon ez már működik. Az anyosóm volt kint az USÁ- ban, és Ő mesélte, hogy ott mindenki félrehúzódik, ha valaki nem ezt teszi szigorúan megbüntetik, esetenként ugrik a jogsi. Sőt Nálunk néhány kis k....g abból űz sportot, hogy nem hagyja vonulni a fecsiket. Bevágnak eléjük, szándékosan fogják vissza a vonulás lendületét. Számtalanszor voltunk hasonló helyzetben, pedig Mi Önkéntesek vagyunk. A rendőrautót nem merik piszkálgatni, mert azok hamar lekapcsolnák őket. Ahol lakunk, az utcánk egy pihenő övezet féle. Keskeny bitumen út(akik jönnek Kurdra látni fogják), szóval a srácok abból űznek sportot, ki tud az utca végéig felgyorsulni a legjobban. Holland szomszédjaink, azt mondták, hogy Náluk kint, ha a kis srácnak szóltak, visszavette a tempót, ha nem vihette mind a négy kerekét stoppoltatni. És a kis k....g nem kérdezett semmit, utána kettőbe járt az utcában és 20 -val. Ja és a férfi (a szomszédom)kamionozott, bekószálta a világot kamionnal, de még a 25 m-es trélerrel is tudott helyet adni a vonuló autóknak. Szóval igen messze van még Európa. Május 1-től papíron már odatartozunk!
tuobajszi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: tuobajszi » 2003. dec. 26. 9:27

Hello mindenkinek!!!Először is Kellemes Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánok minden kollégának!!!
Tökéletesen egyetértek az itt leírtakkal,mivel én is söfőr vagyok minden vonulásnsál átélem ezeket a jelenségeket!Elég szomorú hogy a sok újgazdag pö... semmibe veszi kék lámpát és a vijjogót.Minden vonulás idegbeteggé tesz (de nem csak engem hanem a beo.állományt is )amikor a sok fa... meglátja(?) a közeledő piros autót és azt sem tudja mit csináljon.Kár hogy nem lehet azt megcsinálni hogy felvenni videóra a vonulást. A kazettát átadni a rendőrségnek,szűrjék ki a szabálytalankodókat,büntessék meg őket a beszedett pénzt pedig az adott területen működő tűzoltóságnak átutalni.
mercis
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: mercis » 2003. dec. 25. 23:46

Az illetékesek hozzáértéséhez csak annyit, hogy pár hete Kőbányán felvettem ügyfelemet, és a Boldizsár utca felé menet erősen érdeklődött mért megyek vagy 10 km.-rel többet. Válaszomban elég rendesen kiosztottam a városvezetést, hogy milyen ész nélküli módon dobálták ki a 6 T.-táblákat melyek miatt most kocsikázunk.
Szemlesütve adta át névjegyét. :oops: A XI. kerület polgármestere volt. :roll:
Mariann
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Mariann » 2003. dec. 25. 20:47

Sziasztok

Magyarországon a legnagyobb probléma az, hogy ha a civil sofőrök véletlenül felfigyelnek a kék lámpára, akkor vagy nem tesznek semmit, vagy megállnak az út, a kereszteződés közepén. Ahol éppen észlelték. Persze tisztelet a kivételnek. - És teszik ezt büntetlenül. Gyakran fel sem fogják, hogy mi minden múlhat azon, ha lassítanak, megállnak, félrehúzódnak.

Írországban azt tapasztaltam, hogy az autósok a kék lámpa vagy sziréna észlelése után azonnal félrehúzódnak amennyire csak a körülmények engedik, és megállnak. Nem mozdulnak addig, amíg meg nem győződtek arról, hogy nem jön másik megkülönböztető jelzésű jármű. Pedig ott az emberek minimális pénzösszeg ellenében kapnak egy ideiglenes jogosítványt, amelyet meghosszabbítva akár életük végéig vezethetnek - vizsgázás nélkül. Ebből következik, hogy az embereknek oktatásokon ott sem tanítják, hogy mit kell tenniük, de a szemléletmód mindennél többet ér.

Itt is sokkal jobb lehetne a helyzet, ha egy-egy sajnálatos tűzoltóautót ért balesetet nem pusztán bemutatnának, hanem a nagyrabecsült média venné a fáradságot, és tájékoztatná az embereket arról, hogy hogyan kellene viselkedniük olyankor, amikor meglátnak egy villogó, szirénázó járművet.
Ezzel szemben annyi történik, hogy sok gépjárművezető-képzésen beleverik a tanulók fejébe, hogy csak akkor van elsőbbségük a megkülönböztető jelzéseit használó járműveknek, ha megadják részükre. Sokan ezt lefordítják: nem adom meg, tehát nekem van elsőbbségem, baleset esetén nekem fizet a biztosító stb.

Mariann
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2003. dec. 25. 18:19

Mercis az utolsó két mondatodban benne van minden. Mi ezt tudjuk, de azok akik a törvényeket hozzák azok nem. Mivel elég sokat vezetsz, sokat láttál, Én már láttam a XXII. kerület mű. mentőjét rendőrség által felvezetve az O-son. Szép vonulás volt. Nem tudom ki szokta nézni a "BRAVEST" című dokumentum műsort. Ott megy elől a bevetésirányító(bocsi magyarosítok:a szolgálat pk.), és vezeti fel a fiait, kevesebb is a baleset. Ott működik, a fritzeknél, a sógoroknál megintcsak, nem hiszem, hogy Nálunk ne lehetne megvalósítani. Vigyázz Magadra Tesó, Te már tudod amit sok civil nem, azé a pálya aki a kék fényt használja. Sok ilyen ember kellene a volán mögé!
mercis
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: mercis » 2003. dec. 23. 20:29

Sziasztok!

Nem vagyok tűzoltó, de napi 1-200 km.-t megyek Pesten egy 8 tonnás Mercivel, megfeszített iramban 8 éve.
Sajnos a fékkel valóban vannak gondok, de csak azóta, mióta betiltották az azbeszt tartalmú betéteket. Addig még a gk. fenntartása is kevesebb volt,ugyanis kétszer annyi km.-t futott egy betét.
Nekem sikerült hegyröl lejönni úgy (üresen!), hogy nulla lett a fékhatás, de öt perc pihi után(Tudom, Ti nem tudtok pihizni!) mehettem tova működő fékkel.
Ugyanis ezek a betétek nem tükrösödnek fel mint a régiek, tovább lehet használni, ezért másnap a fékpad nem mutat ki semmit!!!!
Tehát az a megoldás, hogy nyomulás közben számítani arra, hogy egy intenzív lassítás után nincs mégegy a következő sarkon!!!!!!!!!!!

És tényleg megoldás lenne a kis piros autó a nagy előtt!
Ausztriában, Németországban alkalmazzák még a mentő elött is!
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2003. dec. 17. 11:48

Igen, sajnos ezt valahogy gondoltam! Mármint hogy a fecsikben sincs légzsák, meg hasonlók. Tudod, szerintem nem hülyék vagytok, hanem hétköznapi hősök. Hogy mindezek ellenére csináljátok, teljes szívvel! Ezek nagy szavak, de így van.
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2003. dec. 17. 11:42

Eszt!

A fecskendőkben sincs légzsák. A biztonságos mentés feltételei a legtöbbször nem adottak, de legalább vonulás közben lehetnének azok.
Tudod, "First in, last out!" Röviden tömören néha egy-két sör után hülyéknek szoktuk magunkat aposztrofálni. Nem akartam ezzel senkit megbántani! Ha sikerült elnézést kérek, és jövök neki egy itallal! :lol:

Üdv!

DÖTE
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2003. dec. 17. 11:30

Ami számomra végtelenül megdöbbentő volt, az az, amikor egyszer régebben megkérdeztem egy- két mentő ismerőst, hogy ugye légzsák van különböző mentőautókban??? Persze csak mosolygott... Azóta egy kicsit én is belelátok a dolgokba, és most már látom, milyen naiv kérdés volt... de nem jogtalan! A legalapvetőbb dolog lenne, hogy azoknak, akik mentenek, adottak legyenek az alapvető biztonsági feltételek.
Üdv!
Válasz küldése