* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. jún. 18. 15:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 

Zavarja a munkát?
igen  88%  [ 14 ]
nem  13%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 16
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 24. 23:33 
csizmás kandúr

Az ország többi részén is sok bámészkodó szokott összegyűlni az eseteknél? :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 23. 22:58 
csizmás kandúr

Van,hogy a bámészkodók nem zavarják a tűzoltókat.
Talán a gyerekek.
Ők nem szólnak bele a munkába(egy-kettő kivételével),akik pl.azt mondják:"Én egy pillanat alatt betörtem volna a lakás ajtaját".Ezt a mondatot hallottam elhangozni egy esetnél egy kb.11éves gyermek szájából,aki még azt sem tudja milyen nehéz munka a tűzoltóé.(Ez annál az esetnél történt amit leírtam nektek az előző hozzászólásomban).
A legtöbb gyerek nem szól semmit.
Őket a felszerelések és a "Nagy piros autók érdeklik",meg talán a káreset.
Ők örülnek,hogy olyan közel kerülnek a tűzoltógépjárművekhez és a lánglovagokhoz.
:D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 23. 22:46 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sziasztok!
Amíg az OMSZ keretében vonultam, ha lehetett, mindenkit elhajtottam a helyszínről. Tudjátok, Mo-n az eü. olyan mint a foci: mindenki ért hozzá egy keveset, és azt el is akarja mondani. (Tisztelet a kivételnek.) Szóval, engem általában zavarni szoktak a laikusok, ami nem feltétlenül az ő bünük.... :?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 23. 21:06 
kapocspárkulcs tekergető

Szerintem nem lehet éles határt húzni. A helyzete válogatja. Egy-egy csúnyább erdőtűz utómunkálatainál nagyon örülünk a bámészkodóknak. Igaz főleg gyerekek, de te már 4-5 órán keresztül cígölted a c-tömlőt hegyre fel, hegyről le akkor nem nézed ki veszi ki a kezedből. A gyerek meg erről ír fogalmazást ősszel az első magyarórán és olyan büszke magára, hogy öröm ránézni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 23. 20:16 
hamutipró

Szevasztok!

Sajnos nekem az a tapasztalatom, legalábbis mifelénk, hogy mindenképpen zavaró sőt ha egy kicsit erőssebben pigmentált bőrű városrészhez megyünk lehetőleg szólunk a helyi rk-ra is mert könnyen előfordúlhat, hogy megmentenek valamit a fecsiről, elég ha nem figyelo oda az ember (a gk-s) a fecskendő oldalára. Egyébként sajnos ez nagytöbségben szerintem mindenhol igaz, hogy különböző információkat adnak a bámészkodók persze nem "rosz" szándékkal, csak ezeket az infókat mind külön-külön ellenőrizni kell még az is ami teljesen valótlan. Egyébként mi töbször megkértük a rendőröket, hogy intézkedjenek és elég eredményesen meg is tették azt.
Csaó! B20.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 23. 15:47 
csizmás kandúr

Amit leírtam esetet még abban is zavarta egy bámészkodó gyerek a tűzoltók munkáját akik éppen az ajtó betörésével foglalkoztak, hogy felrohant ahhoz a lakáshoz ahol az eset történt(2.emelet),leküldték őt a tűzoltók, és ezt még ezután 3-szor megismételte(felment, leküldték...)

Itt van ennek az esetnek a leírása:

http://www.kisalfold.hu/cikk.php?id=190&cid=92036

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 22. 15:59 
csizmás kandúr

Mondjuk valahol történik egy eset XY-nal.
Ha a tömegből valaki ismeri valahonnan(látásból mondjuk),vagy csak azt hiszi hogy ismeri, informálja a tűzoltókat.
Sokszor tévesen.
Egyik ezt mondja,másik azt.
Most elmondok egy esetet aminek véletlenül voltam szemtanúja.(nem vagyok tűzoltó de érdekel a munka,még csak tanuló vagyok)
Április végén egy nap estefelé sétálgattam az egyik barátommal és este 7 óra körül hirtelen megjelent,ide sietett az egyik velünk szembe lévő panelházhoz egy szirénázó gépjárműfecskendő és egy gépezetes toló-létra.Kíváncsiak lettünk,mi is bámészkodtunk,de semmiben se zavartuk a lánglovagok munkáját.
Senki sem tudta mi történik mi ez a felhajtás(rendőrautók és a végére még két Győri gépjárműfecskendő is érkezett a helyszínre),míg el nem kezdett minket és a többi embert egy tűzoltó informálni(valamit a megyei újságból tudtunk meg).
Ez történt:Egy lakó riasztotta a rendőröket,hogy a fölötte lévő lakásból vérre emlékeztető lé folyik le a plafonon.Ők nem tudtak bemenni az ajtón,ezért riasztották a tűzoltókat.Ők bementek az erkélyen kertesztül,akarom mondani be akartak menni mert a lakásban plafonig érő szemét állta útjukat+egy kutya amiről nem tudtak semmit.Betörték az ajtót,az állat kijött az állatbefogók befogták és elvitték,a lakástulajdonos holttestét megtalálták a fürdőszobályában.

Ebből a történetből azt akartam kihozni,hogy a kutyával kapcsolatban is valaki azt mondta hogy egy emberre idomított pitbullt,valaki azt hogy egy staffordshire terriert tart a háztulajdonos+valaki azt mondta a háztulajdonos haláláról,hogy öngyilkos lett,kutya evett belőle,természetes halál stb........
Tehát szárnyra keltek a pletykák,történetek ami ilyenkor megszokott.
Ebben az esetben tévesen informálhatták a tűzoltókat a bámészkodók?Mennyire segítette ez a munkájukat?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 22. 12:34 
Szent Tömlő őrzője

Általában a tömegből azt hallani, hogy a tűzoltók milyen sokat kereshetnek ilyen eszélyes munkával. Zavar, hogy nincs ilyenkor nálam a fizetési cetli :D. :D :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 22. 5:40 
Szent Tömlő őrzője

Hi D. J. !

Köszönöm, hogy kiegészítette az 1:21-es buggyanásomat, így kerek a dolog !
(Azért azt fenntartom, hogy ha létezik bamba tűzoltó akkor "tán" van őrben is. :wink: Bár ez mint említetted "orvosilag" kezelhető.)

Hi ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 22. 5:27 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Nazda testvérünknek nagy igazsága vagyon. Talán annyival egészíteném ki, hogy aki úgymond használható a tömegből, az nagy valószínűséggel ott mozog a szélen, mert ő is tudja, hogy kellhet (kivételek ugye vannak, de azok erősítik a szabályt).
A rend őrei pedig - saját tapasztalat - tudnak rendet csinálni, ha:
- ott vannak,
- elég létszámban vannak és
- pontos, határozott eligazítást kapnak tőlünk a teendőikre vonatkozóan.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 22. 1:21 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Az esetek többségében igen, zavarja. Mégpedig azért leginkább mert piszkosul "értenek" hozzá és sokmindenbe belekotyognának oltári nagy sületlenségeikkel, ha engedné az ember. A lehető legrövidebb időn belül ki kell szűrnie a TV-nek vagy kárhelypk.-nak, hogy ki/kik azok akikre a beavatkozás során valamilyen formában számíthat. A többieket látó és hallótávolságon kivülre igazítani. Bár ez néha sok energiáját leköti a TV-nek, főleg ha bambák a rend őrei.
A "decibeles" nézelődő, az meg egy külön állatfaj... a bekapott "bátorság-tablettával" !
Teljesen figyelmen kívül hagyni nézelődőket sosem szabad mert értékes infók is elveszhetnek. Tehát gyors szűrés, aztán sutty mindenkinek a csatatérről. Akire meg szükségem van azt olyan helyre küldöm, hogy mindíg megtaláljam.
Hát ennyi... 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 21. 23:29 
slagmester

Mire jönnének, a vérre.
Autó, motor, boksz mind erről szól, hátha éppen akkor történik valami.
Itt már megtörtént, lehet szörnyülködni, meg mesélni a többi bámészkodónak, hogy ő már ennél különbet is látott.
Ha a rendőrök a helyükön vannak nem zavarnak csak sajna ritkán vannak a helyzet magaslatán.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 21. 21:27 
csizmás kandúr

Hogyan jön össze nézelődni annyi ember?
Mire gyűlnek szerintetek az emberek?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Mennyire zavarja a sok bámészkodó a tűzoltók munkáját?
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 21. 21:24 
csizmás kandúr

Ez itt a kérdés:
Mennyiben segítik vagy zavarják a bámészkodók a tűzoltók munkáját?
Május végén is Győrben egy nagy panellakástűznél több száz ember figyelte az eseményeket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]