* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 11:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 30. 17:23 
Szent Tömlő őrzője

Hello!

Nem tudom már kinek higgyek...osztálytársam fojton mondja nekem hogy Abonyba mekkora balesetek vannak...csak ott furcsa nekem valami hogy sehol sem írnak róla (se újság, se a lánglovagokon)

Elvileg Abonyba Cegléd és Szolnok megy nem?

Üdv:Peti

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 25. 18:25 
Szent Tömlő őrzője

az a tegnap január 24-én volt! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 25. 17:58 
Szent Tömlő őrzője

Hello!

Tegnap Abonyban égett egy lakás és ott voltak a ceglédiek meg a szolnokiak állítólag... :???:

Valaki mondja már meg mi volt!

ÜDV:szszot

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jan. 18. 10:02 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Látta valaki a mai Magyar Hírlap hátoldalát? Oroszországban egy panelház ötödik emeleti lakása kigyulladt. Úgy oltják, hogy lentről nyomnak egy sugarat. Egyáltalán felér a víz olyan nyomással, hogy alkalmas legyen oltásra? Ráadásul egy civil fogja a sugarat, a tűzoltó meg csak áll, és semmit nem csinál.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 15. 21:14 
Szerkesztő

Karácsonyfatűz

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 06. 20:19 
kapacsmester

Némi kiegészítés: Egyszerre kell mind a három sínhez hozzányomni a pajszert, hogy mindhárom NKI kimenjen. De senkinek nem ajánlom, hogy ezt megtegye, ugyanis, ekkora áramerrősségnél a kialakuló villamos ív még a tűzoltók védőruháját is pillanatok alatt átégeti (ívhőmérséklet kb: 4000°C), és ha nem egyszerre zárod össze mindhármat akkor egy fázis életben marad, azt meg külön földzárlattal ki kell ütni...
Egy szó mint száz: elméletileg ez működik, de eleve áramszolgáltató által elzárt helyen van, azonkívül életveszélyes. Tehát aki kicsit is félti az életét annak a módszer használata TILOS, Ez nem olyan, hogy otthon nem akarom lenyomni mindhárom automatát egy konnektorcseréhez és egy szigetelt kobifogóval meg egy darab dróttal zárlatot csinálok arra a fázisra...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 05. 23:11 
lángterelgető

JÓk ezek a trükkök, ha bejönnek!! Te leszel a király a csoportban! /5-10 szakmabeli/ De ha nem jön be másnap az egész média a "hülye tűzoltókat "okolja! /1-10 millió ember/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 03. 22:05 
kapacsmester

Pozsárka írta:
Tudod, Kedves Atiska, a tűzoltók többször csinálnak "... kevéssé hivatalos viszont annál veszélyesebb ..." (idézet Tőled) dolgokat.
DE :csodalkozo:
A csupasz gyűjtősin fémrudas rövidre zárását lécci ne kérd tőlünk, sőt! tippnek se add nekünk.. de ne ám [-X
Irgum + a burgum és a teringettét + minden :radobbent:

Írásod első fele viszont akár bé is kerülhetne a tűzoltó alapismereti tankönyvbe. Egy icuri-picuri kiegészítésem van hozzá csupán. 8-)
Munkánk olyan, mint egy sakk játék. Minden húzásunknak következménye van. Hogy mi az, csak megbecsülni tudjuk (na jó, sacc per kb) Az a jó játékos (a 30-as) aki több lépésre előre minél több verziót, lehetséges következményt átlát...
Látszólag én most másról írtam, mint a fesz mentesítés, pedig dehogy.

Üdv!

Nem akarok ötleteket adni, csak áramszolgáltatónál dolgozom, igaz irodában, de többször jártam ki mérési helyeket felmérni, méréseket felszerelni satöbbi, innen van egy kis gyakorlati tapasztalatom is.
Az idézet... Sajnos nem pontosan azt sikerült leírnom, amit első nekifutásra akartam, de mire észrevettem elküldtem, újraírni meg nem volt kedvem az egészet. Helyesen ez a rész így hangozna: ...kevéssé hivatalos, viszont annál célravezetőbb és veszélyesebb...
Eszemben sincs senkitől olyat kérni ami életveszélyes, mert én annakidején még úgy tanultam, hogy mentés első alapszabálya: magadat ne sodord veszélybe, mert ha beüt a krach akkor azzal nemhogy nem segít az ember gyereke, sőt...
Mellesleg, az "azbesztkesztyű" (pontosan nem tudom miből készül, van-e alatti másik kesztyű), megfelelően szigetel (elvileg) de azért nem illik az oroszlán bajuszát ráncigálni, az áram nem játék, és senkinek nem hiányzik egy áramütés.
Ez a rövidrezárogatás az esetek nagy részében valószínűleg amúgy sem működne, mert gyűjtősínt 100A alatt nem nagyon használnak, a kábel viszont szigetelt. Inentől nincs miről beszélni. (Nagyon nagy tömbháznak kellene lennie, hogy 100A-es NKI-k legyenek fenn...)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 03. 19:35 

Tudod, Kedves Atiska, a tűzoltók többször csinálnak "... kevéssé hivatalos viszont annál veszélyesebb ..." (idézet Tőled) dolgokat.
DE :csodalkozo:
A csupasz gyűjtősin fémrudas rövidre zárását lécci ne kérd tőlünk, sőt! tippnek se add nekünk.. de ne ám [-X
Irgum + a burgum és a teringettét + minden :radobbent:

Írásod első fele viszont akár bé is kerülhetne a tűzoltó alapismereti tankönyvbe. Egy icuri-picuri kiegészítésem van hozzá csupán. 8-)
Munkánk olyan, mint egy sakk játék. Minden húzásunknak következménye van. Hogy mi az, csak megbecsülni tudjuk (na jó, sacc per kb) Az a jó játékos (a 30-as) aki több lépésre előre minél több verziót, lehetséges következményt átlát...
Látszólag én most másról írtam, mint a fesz mentesítés, pedig dehogy.

Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 03. 17:23 
Szent Tömlő őrzője

Nézzük a másik oldalát a dolognak: 48 mp alatt a tűz eloltotta lényegében magát (elfogyott a zoxigén) :-D
Szóval azért ez egy kísérlet volt, meglehetősen kis alapterületű, rendkívül jól légszigetelt helyiségben (én így érzékeltem).
Ettől még persze a veszély valós.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 03. 17:22 
kapacsmester

Ha jól rémlik a szabályozás, akkor minden kommunális épület villamos csatlakozására kötelező beszerelni közvetlenül a mérés után egy terheléskapcsolót (tűzvédelmi főkapcsoló). Lehet h ogy régen nem kellett és a panelekben még nincsen, de új építésű lakóparkokban már kell lennie. Azonkívül előírás a lépcsőházi vészvilágítás kiépítése, ami áramszünet esetén meghatározott ideig biztosítja a lépcsőház és a menekülési utak megvilágítását. A feszültségmentesítéshez, ha van főkapcsoló, nem kell az áramszolgálató, legfeljebb valami vágószerszám, amivel le lehet vágni róla a lakatot, mivel sok helyen lakattal rögzítik BE állapotban. Ha nincs ilyen kapcsoló, akkor ki kell venni az NKI-ket a betápkábelből, és ez tényleg áramszolgáltatós móka, de ez 0 prioritással kerül be a feladatlistába, tehát azonnal elindulnak a szerelők. (persze kék lámpa nélkül, időbe telik mire kiérnek)
A feszmentesítésnek van egy kevéssé hivatalos viszont annál veszélyesebb módja is, például, ha csupasz gyűjtősín van, akkor egy fémrúddal rövidre lehet zárni, és már ki is mentek az NKI-k. Ez mondjuk általában valami zárt helyen szokott lenni, tehát ajtóbetörés ilyesmi kell hozzá.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 03. 16:05 
pernyekergető

Sziassztok!

A karácsonyfatűz nagyon jól sikerült felvétel!
A kiérkezés, oltás megkezdése, stb... dologknál még azt is vegyük figyelembe, hogy tegyük fel nincsen otthon senki! Vajon mennyi időnek kell eltelni ahhoz, hogy egyáltalán jelezzék a tűzet!? Van még egy fontos tényező is! Vidék vagy a főváros? Mert úgyebár tudjuk, hogy vidéken sajnos vannak olyan területek ahol az első beavatkozást sajnos csak 20-30 perc vagy akár hosszabb idő elteltével l ehet csak elkezdeni, mert olyan hosszú a vonúlási idő! :-( :-( És számolnunk kell azzal a ténnyel is, hogy vannak olyan helyek ahol nem igazán van megfeklelő mennyiségű oltóvíz a beavatkozást végző tűzoltók részére (a tűzcsapban nincsen megfelelő nyomás, a föld alatti tűzcsapot véletlenűl leaszfaltozták).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 03. 14:16 
pernyekergető

Egyszer láttam egy felhívást, hogy a lépcsőházakban ne rakjanak semmit a tűzcsapok elé, ezt csak gonoltam ideírom, mert idetartozik és talán sokaknak jól jön! 8-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 01. 19:14 
Szent Tömlő őrzője

Kegyetlen ez a karácsonyfa tűz..........és ez csak 48mp volt, mennyi idő kellene még a tűzoltók kiérnek még megkezdik az oltást meg hasonlók.....
belegondolniis rossz hogy egy gyertya miatt így leéghet a lakásod.......

Jótanács:égő gyertyát ne használjatok a fán [-X

Üdv:szszot (Peti)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 01. 18:57 
Szerkesztő

Közeledik a karácsony, érdemes megnézni az alábbi videót. Azt mutatja be, hogy mi történik, ha egy kiszáradt karácsonyfa lángra lobban a szobában.

LETÖLTÉS

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. dec. 01. 16:35 

Ha már lakástűz, akkor esetleg érdekelne hogy ki és hányszor használta az "impulzus"-puskát???? Nem a gyakorlatokra gondolok, hanem éles esetre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 30. 20:53 
vörös kakas réme

One!
Kérdezd a kollégáidat, akik ott voltak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 30. 20:31 

Igen-igen, érdekes egy dolog ez a "robbantós" tűzoltás. Régebben mi is ki próbáltunk hasonlót, azt "bonpet"-nek hívták, és azt mi úgy dobtuk be a tűzbe. Kb. 1 literes üvegben volta folyadék, és ha jól emlékszem akkor valami japán vagy kínai gyártmány volt.
Remélem erröl a mostaniról is lesz infó itt, vagy valahol.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 30. 20:05 
Szent Tömlő őrzője

Hello!

Nem találtam más topicot erre a hírre de ma volt a híradóba a robbanóoltó vagy valami ilyesmi......egy spanyol találta fel és az autótótüzet szinte egy másodperc alatt megfékezte.......
olyat csinál robban egy nagyot és víz meg valami speckó anyag (tisztára egy önmegsemmisítő impulzusoltó)

De ha az autótüzrt ilyen gyorsan megfékez akkor lehet ezentúl eggy kissebb lakástűzbe bedobnak egy ilyet és probléma megoldva :-D :-D
Ja és az emberben nem tesz kárt.......

Üdv:szszot (Peti)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 24. 21:16 
lángterelgető

Szóra sem érdemes,szivesen tettem.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 24. 20:20 

Nah, ott is megnéztem! Vagyis, akkor a padlás szerkezet nem bírta?!
Szép meló lehetett, hogy ha még víz sem volt a közelben!
sivatagi_roka: azért, köszönöm!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 24. 18:48 
lángterelgető

mikahock írta:
Üdv!
Debreceni kollegáktól kérdezném, hogy a lángba borult csárdának, az alsó szintje belobbant vagy már az is égett a tetőszerkezettel együtt? A képek alapján, én nem látom, hogy égne az alsó szint! Csak azt, hogy 3. képen a tetőszerkezet ég, a 4. képen már az egész csárda! :???:

Nézd meg a debreceni tűzoltóság honlapját www.tuzoltosagdb.atw.hu ott a galériában találsz még képeket is azt hiszem +infót is a hírek között!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 24. 18:01 

Üdv!
Debreceni kollegáktól kérdezném, hogy a lángba borult csárdának, az alsó szintje belobbant vagy már az is égett a tetőszerkezettel együtt? A képek alapján, én nem látom, hogy égne az alsó szint! Csak azt, hogy 3. képen a tetőszerkezet ég, a 4. képen már az egész csárda! :???:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 17. 18:42 

+eloztel Pozsárka
epp azon meditaltam, beleirogatok mire megtettem, te beeloztel :)
de Te legalabb szakszeruen valaszoltal 8-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 17. 18:04 

Sziasztok!

Egy 10 emeletes(középmagas) ház teljes feszültségmentesítését nem célszerű elvégezni. Megpróbálom sorba venni a folyamatsort.

1. A lift.
Mihamarabb lehozni a földszintre. Ellenőrizni, hogy ne legyen benne senki. Meggátolni, hogy senik se hívhassa el. (legjobb a nehezen oldható mechanikai gátlás).

2. A hő- és füstelvezető.
Ha az elektromos vezeérlésű, akkor ehhez feszkó kell! Ha működtetjük, arról is meg kell győzödni, hogy ténylek kinyílt-e.

3. A tűzhatásnak ki nem tett lakások. (nem ide számítjuk a tűz feletti és alatti lakásokat).
Alapelv, hogy egy lakást akkor tekintünk üresnek, ha arról meg is győződtünk. Ehhez pedig idő kell. Akkor kerülhetnek sorra, ha a közvetlen veszélyben lévők (a tűzhatásnak kitett lakások) már biztonságban vannak. Addig viszont az otthonukban tartózkodók jobb helyen vannak, mint a füstös (stb.) lépcsőházban.
Ha az egész házat áramtalanítottuk, akkor az idő múlásával minden igyekezetünk ellenére, már a sötétben való "ücsörgésük" miatt is csökken a biztonságérzetük vagyis ha kellően át nem gondoltan besőtítítünk, magunknak csinálunk + gondot méghozzá tömegméretüt.

Tanulság: NEM javallott a ház teljes feszmentesítése. Célszerű, ha inkább a kismegszakítókat használjuk a szükséges helyeken. Ehhez viszont nem kell megvárnunk az elektromos műveket... de ez is, mint minden kárhelyi döntés a 30-as, vagyis a tűzoltásvezetőn múlik.

Üdvözlettel: HP

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]