* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 8:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 17. 14:22 
Szent Tömlő őrzője

Kössz a választ!
De azért visszatérve az áramhoz mégiscsak ha a 10 emeletes panel ég áramtalanítják a házat?

Bocs ha túlságosan fárasztó kérdéseket teszek fel de én még nem vagyok tűzoltó és engem az ilyen kérdések tesznek teljessé! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 16. 22:09 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

ha 1 liter víz 1 kg akkor 1000 l 1000 kg ha jól emlékszem az iskolai tanulmányaimra. Az oltás során peddig törekednek arra, hogy a vízkár arányban legyen a beavatkozás nagyságával. Az a fránya panel meg sajna olyan, hogy ott bíz megy a víz lefelé rendessen de hát ez elkerűlhettetlen már csak a gravítáció miatt is. :-P

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 16. 21:17 
Szent Tömlő őrzője

Hello!
Még azt akartam megkérdezni hogy nekem mondták hogy 1000l víznek nagy a súlya és hogy óvatosan kell locsolgatni :-?
Ez most hogy van mert azt értem hogy egyvájogházat szétlocsolhatnak az összeázik összedől de a panel erősebb nem??
De a tűzoltóknak nem szólnak ha mondjuk túl sokáig locsolnak egy lakást (mondjuk a 10.-en)és leáznak a alatta lakók..........

Üdv:SzSzot (Peti :-D )

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 13. 21:26 

Az áramtalanítást valóban a helyi viil.művek végzi.De azért nem árt odafigyelni.
Pár évvel ezelőtt egy lakástűzhöz riasztottak bennünket éjszaka.(nem mondom,melyik népcsoporthoz :-({|= )
Szoba égett teljes terjedelmében. Nekiláttunk az oltáshoz, az áramtalanítást elvégezték a szakemberek. Oltást követően kifelé jövet a lakásból mégis megrázott az áram,de úgy hogy szinte nem tudtam megmozdulni.Egy vékony vezeték lógott a menyezetről,amit a sötétben nem láttam.Ez ért hozzá a teljesen átázott védőruhához.A vezetéket egy kapacs nyelével vették le rólam.
Ezután ugye jött a nagy kérdés,honnan volt áram a vezetékben áramtalanitás után...
A leleményesség határtalan.Az ott lakók(hogy ne kelljen nagy villanyszámlát fizetni) a folyosóról a lámpából lopták az áramot,azt vezették be a lakásba.
Szóval ilyen is előfordulhat,hiába az áramtalanítás,amit szakember végez el...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 13. 19:44 

meglátásod helyes! valóban áramtalanítanak vagy az elektromos művek végzi ell a feladatot. Ennek ellenére érheti meglepetés az embert a szabálytalan bekötések( áramlopás) stb miatt. Tehát ha nem figyel az ember akkor érdekes dolgok történhetnek.

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 13. 19:13 
Szent Tömlő őrzője

Hello!
Én még nem vagyok tűzoltó és nem nagyon értek az ilyenekhez de ha mondjuk egy lakásban tűz van oltják meg minden.........
DE MIVAN AZ ÁRAMMAL????
Az nem ráz meg senkit???
Szerintem ha oltják lekapcsolják az áramot de mivan ha nem?????

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 14. 16:47 
lángterelgető

T. kollégák!
T. Atiska!

Légyszíves olvasd el a márc. 20. -án írott hozzászólásomat, az az előzménye. Nem akartam azt írni, hogy az egész ötlet egy baromság, (mármint a robbanószer) ki az aki kiképzés ide, vagy oda robbanthat úgy, hogy azt se tudja van-e valaki ott.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 14. 8:06 

Lehet hogy nem ehhez tartozik, DE csak gondolkodjunk el azon hogy SAJNOS vannak olyan kollégák aki azt az alapot sem tanulják meg ami KELL egy mezei vonulósnak, akkor gondoljátok majd ezt a robbantosdit fogja megtanulni?
Habár lehet hogy nem nekik kellene ezt tanitani, hanem olyanoknak akiket ez érdekel, de ismét De, MIÉRT mindig azt a lovat kell ütik amelyik húz, míg mások a langyos vizben lubickolnak, vegetálnak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 14. 7:46 
kapacsmester

Én nem vok tűzoltó, mindössze a véleményemet és az eddig összeszedett ismereteimet irtam le. Persze, hogy nem kell mindig azt hazsnálni, pl egy mezei fa vagy műanyag bejárati ajtónál, de ha a lentebb említett 43-as kulccsal kinyitod egy lépcsőház vasrácsát akkor kezet csókolok neked :P :D :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 13. 22:57 
kapocspárkulcs tekergető

Bocsi, hogy beleszólok, de nem tartom jó dolognak, hogy mi robbanóanyaggal dolgozzunk. Az egy más szakma....Talán egy hatékonyabb szabályozás, hatósági jogkörök átértékelése....ilyesmi. Nem hangzik jobban? Még mindíg barátságosabb. Egyébként nem értem, hogy mi a fenének építunk mi toronyházakat, ahol 5-600 ember lakik egy épületben, ( egy - két lépcsőházzal és két lifttel ) Esküszöm, én lebontanám, kerül amibe kerül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 13. 21:30 
lángterelgető

T. kollégák!
Már jártam úgy, a füstölő lakás ajtaját a 43-as kulccsal kinyitottuk, és az érkező részeg tulajt orrba rúgtuk az ajtóval, majd a kocsonyát a tűzről levéve a delikvens buzgó ápolásába kezdtünk.
Szerencsére nem gondosan kimért robbanó anyagunk volt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 21. 9:44 
kapacsmester

Bocsánat! Nem nazdának, hanem szolg pk-nak a 2-ik bekezdés :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 21. 9:41 
kapacsmester

Pomáz4 írta:
Kedves p/43!

minthogy ki-be mérd a robbanó-anyagaid mennyiségét és fajtáját, aztán megteremtsd az ehhez szükséges (robbanáshoz) szükséges feltételeket és körülményeket, főleg ha a környezetben ténylegesen nagyobb kárt okoznál.

Nem csak a rácsot robbantanád le, hanem az egész tízediket :wink:

Nem kellene mindig kiméregetni, meg fajtát válogatni. Elég lenne egy fajtát, meg egy olyan mennyiséget stardard méretbe, mennyiségbe formába "egységcsomagolni", ami a feltételeknek megfelel, azután a kiképzett szaki odateszi a csapokhoz, csett és kész. Megfelelő gyakorlattal, ha egy ilyen kéznél van a rácsnyitás kb 10 mp.

Nazda! Nem rambón nőttem fel, hanem discovery channelen. :wink:

Be lehet robbantani a 10-iket is, de egy ilyen akcióhoz elég lenne 1-2 deka c4 vagy hasonló erejű plasztik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 20. 11:21 
kapocspárkulcs tekergető

Na álljon meg a nászmenet :!:

Én azt mondtam el, amit hallottam, majd érdeklődtem, h lehetséges-e ez, szakszerűen alkalmazva lehet-e gyorsabb, mint feszvágózni. Ennyi. Nemrambó, nemépületrombolós, csak kíváncsi. :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 20. 9:21 
lángterelgető

Nem Rambó-filmen nőttetek fel?
Létezik akkumlátoros kombinált feszítő-vágó, amelyiknek az aksija alig nagyobb a régi bányászlámpáénál.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 20. 7:30 
lángterelgető

Kedves p/43!

Szerintem jó ötlet lenne, de még mindig jobban kivitelezhető pl a lakótelepi rácsoknál ha "felszaladsz" a fesz-vágóval, minthogy ki-be mérd a robbanó-anyagaid mennyiségét és fajtáját, aztán megteremtsd az ehhez szükséges (robbanáshoz) szükséges feltételeket és körülményeket, főleg ha a környezetben ténylegesen nagyobb kárt okoznál.

Nem csak a rácsot robbantanád le, hanem az egész tízediket :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 20. 2:04 
Szent Tömlő őrzője

Kérlek ne haragudjatok meg, de hova és miért akartok így, és ilyen gyorsan bejutni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 20. 1:04 
kapocspárkulcs tekergető

Atiska írta:
Véleményem szerint az esetek legnagyobb részében biztonságosan alkalmazható lenne, persze, a robbanóanyag kezeléséhez megint csak spec. vizsga meg engedély meg mittomén mi kell. És ez komoly pénzekbe kerül. De ha a leggyorsabb bejutás a cél akkor ez megtérül.

Erre voltam kíváncsi, köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 16:57 
kapacsmester

P/43!

A filmeklben valóban kis gyurma, bele adrót aztán bumm...

A valóságban ez kicsit másképp működik.

Először is a plasztikot általában nem egy feltapasztott gömb alakjában használják, hanem általában üreges töltetként, amikor is 1/10 annyi robbanóanyag kell, mint normál esetben, viszont a robbanás kis területre összpontosul ezért szakértelemmel kell letenni a töltetet.

Másodszor: Mindenféle plasztik és egyéb brizáns robbanóanyagot csak gyújtózsinórral lehet begyújtani, nem csak úgy, hogy rákötöm az időszitőre a két madzagot és belebököm a csomagba. Ilyen esetekben általában egy kis akkumulátoros cucc van aminek a tetején van egy kapcsoló. A vezeték két végét a gyújtózsinórra rögzítik egymástól nagyon kis távolságra. Mikor a kapcvsolót elfordítod, zárlat vagy villamos ív (esetleg mindkettő) keletkezik, ez hevíti fel a gyújtózsinór anyagát annyira hogy az begyulladjon, és azután ez gyújtja be a töltetet.

Harmadszor a robbanás nem olyan szép nagy lángtengerrel jár, mit a filmekbwen, hanem minimális lánggal, és éles csattanással a gyors égés miatt. A robbanást a gyújtózsinór hosszával lehet időzíteni, hogy a kapcsoló elfordítása után mennyivel hozza működésbe a robbanóanyagot.

Javasklom, ha van otthon discovery channeled nézd meg az épületbontásról szóló sorozatot ha megy még, azt hiszem A robbantás mesterei címen fut. Véleményem szerint az esetek legnagyobb részében biztonságosan alkalmazható lenne, persze, a robbanóanyag kezeléséhez megint csak spec. vizsga meg engedély meg mittomén mi kell. És ez komoly pénzekbe kerül. De ha a leggyorsabb bejutás a cél akkor ez megtérül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 18. 11:33 

Hát igen, ez egy érdekes kérdés, robbantással bejutni bárhová. Ennél gyorsabb módszer biztosan nem létezik, elképzelhető bizonyos esetekben, vagyis elképzelhető lenne. Nagyon nagy körültekintést igényelne, nehogy nagyobb kárt, robbanást idézzünk elő, mint ami már amúgy is van. Szóval az újra a másra nyitottan gondolkodva szerintem, elképzelhető lenne ez a módszer bevezetése is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 18. 11:22 
kapocspárkulcs tekergető

Juteszembe...

"Egy ismerősöm mesélte, hogy egy ismerősétől hallotta, hogy..." Állítólag egyes országokban a rácsokat a tűzoltók másképp gyűrik le. Konkrétan: robbanóanyagot raknak a zárra (itt leesett az állam). Nem vagyok pirotechnikus, nem ismerem a robbanószereket, viszont láttam már egy-két bankrablós filmet, ahol tényleg csak ráraktak egy kis "gyurmát" a zárra, és puff.

Vajon ebből mennyi igaz? Elképzelhető-e ilyen beavatkozási módszer? (Én speciel el tudom képzelni, de a robbanóanyaggal elkövetett visszaéléseket is...)

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mert hogy meggyorsítaná a bejutást, az több mint valószínű, de...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 17. 17:15 
hamutipró

Nem csak ott fontos az idő, de ha láttál már tűzoltás közben tűzoltót elég sok felszerelést visz magával így is (tömlők, sugárcső, légzőkészülék, mentőkötél, kapocspárkulcs stb) kb. 14-15 kg felszerelés. Nem úgy mint az amerikai filmekben ahol sokszor csak egy bontóbaltávalmegy fel. A betörés biztos ajtók és a folyosó lezáró rácsok elég sok problémát okoznak (nem úgy mint régen a jól bevált 44-es csizma is elégséges volt a benyitáshoz) és valóban vissza kell menni a fecskendőhöz a feszítő vágó felszerelésért mert az füttyszóra nem jön fel az a bestia az adott emeletre. :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 17. 10:54 
kapocspárkulcs tekergető

Zsóttika,
3. emeleti lakástűzhöz miért nem lehet úgy felmenni, hogy az ajtó zárva lesz és már eleve vinni a szerszámot amivel betöritek? vagy nem számit az az idő, amit azzal töltötök hogy le a 3.ról vissza a 3.ra?
csak a kereszteződésekben fontos az idő?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 17. 10:01 

gas2!
Én nem bíznék a tűzoltókban! Az én tanácsom, hogy vegyél tömlőt, kulcsot és sugárcsövet, majd tanuld meg kezelni. Az biztosabb. Én a te helyedben még a vízműnek sem szólnék, ugyanis ha nem lopod a vízet, nem lehet belőle bajod. Nézd meg ezt a képet: Kép Itt a ház előtt volt a tűzcsap, ami épp nem működött. Az első működő tűzcsap 500m-re volt. :(
És miért nem nem bíznék a tűzoltókban? Pusztán csak azért, mert ha véletlenül ugyanabban az időpontban a szerek egy balesethez, vagy egy másik tűzesethez mennek ki, akkor cseszheted, hogy közel van a laktanya, ha épp senki sincs bent, aki hozzád menne. Egy távolabbi helyről érkező egység meg fél óra múlva ér ki hozzád. Szóval vegyél csak tömlőket, és védd meg a házadat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 17. 9:35 
kapocspárkulcs tekergető

hali nazda
Tegnap is hamarabb kezdett el oltani a kerti csapról a szomszéd mint a tűzoltók.....
hiába lakom közel ha éppen más tüzet oltanak.........
és tudod az értékes másodpercek, már az is valami ha szétteritem a tömlöt mire odaértek.....
amúgy épp a minap számoltam 2 olyan kereszteződés van ahol elsőbbséget kell adni és kb. 1km az út, az egyik tűzcsap 46 méterre van a háztól a másik kb. 250m
Te mennyit tippelsz telefoncsörgéstől vízsugárig?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]