* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 22. 4:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 26. 17:51 
Szent Tömlő őrzője

Hali !
Ha jól olvastam máshol, akkor Te nem is laksz olyan messze a tűzoltóságtól... innentől kezdve nemigazán értem a "tűzcsapos-hobbydat"! (gyanítom, hogy a Vízműveseknek is szöget fog ütni a fejébe.... :wink: )
Netán túl sok útkereszteződés van a laktanya és a lakásod között és nem látod biztosítottnak a gyors kiérkezést? :wink:
(Ha véletlen tűz lenne nálad - ne legyen - akkor meglepődve tapasztalnád, hogy mire Te megszerelnéd azt a bizonyos tűzcsapot, a "tüzed" már rég el lenne oltva! Azért erre is gondolj!)
Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 26. 16:25 
kapocspárkulcs tekergető

hali nazda,
olvasgattam egy kicsit a tűzoltócsapos fórumot és rájöttem, hogy a vízmű az egész cuccnak a gazdája......
megkérdezem, talán menni fog a dolog......utánnajárok....igaz én úgy gondolom, hogy ha rákérdezek hogy tarthatok e otthon tömlőt és szerszámokat, amit csak tűz esetén és mondjuk évente egyszer gyakorolni szeretnék használni, ezt úgysem utasítják el.....
igaz lehet olcsóbban járok egy porral oltóval és egy slaggal, amit a kerti csapomra kötök.......

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 26. 16:12 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Gas2 !

Tömlőt(ket), áttétet, tűzcsapkulcsot, sugárcsövet stb. civilek is vásárolhatnak a szakboltban. A tűzoltóságtól ne nagyon számíts ilyen ajándékokra... :wink:
De azért még mielőtt beruháznál(tok) ilyen "csecsebecsékbe" kérdezd meg a helyi Vízmű illetékesét, hogy mit szólna hozzá! Én is kíváncsian várom a válaszát! :wink:
Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 26. 15:39 
kapocspárkulcs tekergető

Kedves Tűzoltók,
egy családi házban lakom és igen szerencsés helyen, azaz kb 20 méterre egy tűzoltócsaptól /lehet nem ez a neve, olyan piros izé kiáll a földből és tömlő csatlakozó van rajta 2db/
van arra lehetőség, hogy a közelben lakók kapjanak egy tömlőt és a tömlő felszereléséhez szükséges szerszámokat? esetleg oktatást kapni a tömlő felszerelésére? /nekem spec. már volt a kezemben tömlő, mint szinte mindenkinek aki volt katona...../
ezzel szerintem értékes perceket lehetne nyerni egy esetleges tűz esetén......
köszi
g

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 09. 0:20 
tömlőszállító

A tartalék palack meg vagy az előszobában van elrejve, vagy a pincerekeszben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 07. 9:07 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Az elmúlt évben mifelénk (a Vad Keleten :wink: ), relatíve több helyen tapasztaltam/tuk, hogy középmagas/magas lakóépületekben a villanytűzhelyet túrista vagy 11,5 kg-os PB-palackkal váltják fel (ráadásul általában beépített szekrényben "elrejtve"), illetve egészítik ki egyes lakók. (takarékossági okokra hivatkozással, nem OTSZ-re :wink: )
A további áremelkedések vélhetően ezt a tendenciát is gerjeszteni fogják... :arrow: ...Beavatkozók ! Egy újabb mumus az "arénában" :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 12:50 
Szent Tömlő őrzője

Vagy marokra fogta a zacsi végét és elpüfölte vele.... :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 11:58 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Biztos szódabikarbónát akart rászórni, csak nem nézte a feliratot. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 11:51 
tömlőszállító

Gondolom az akadt először a kezébe, aztán ráborította.

Ha egy kicsit "ügyesebben" szórja, még fel is robbanhatott volna!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 16. 11:42 
vörös kakas réme

Találtam egy érdekes visszajelzést:

"Jh-en ... biztosíték tábla égett, melyet a raj kiérkezése előtt a tulajdonos egy csomag liszttel eloltott."

Új tűzoltóanyagot fedezetek fel?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 31. 17:04 
tömlőszállító

Ez sem lakásban történt hanem pincében.

Talán láttátok azt a háromrészes tűzoltókról szóló sorozatot ami az egyik ismeretterjesztő csatornán ment egy-két éve (címét nem tudom). Abban volt egy rész, ahol a konténerben mutatta az oktató a leszek tűzoltóknak, hogy hogyan viselkedik a zárt téri tűz. Szépen kialakult fent a forró füstréteg és mikor az oktató belelőtt egy kicsit a sugárral a lángok táncoltak a füstréteg alsó részén (egyéb hatások mellett).

Nos, a pincében ezt éltük át. Egy viszonylag zárt, kb.: 3x3 méteres rekesz égett, persze a füst már dőlt ki minden pinceablakon. Az ajtó megnyitása után mondram az egyesnek, hogy lőjjön egy kicsit a fölső rétegbe, és már indult is fölöttünk a lágtánc.
Nagyon jól nézett ki.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 30. 9:36 
szikracsapkodó

Tűzmadár!

Nagyon szépen köszönöm a történeted.Ilyenre gondoltam és egy kis tanulságot vonhatok le. Valóban rosszabb ne essen meg senkivel.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 28. 21:58 
kapocspárkulcs tekergető

Tuoszinak egy rövid történet:
Nem lakástűz volt, és néhány éve történt már: egy négyszintes irodaépület volt az áldozat tetőtérbeépítéssel. A tetőtérnek volt a beépített rész fölött egy álmennyezettel elválasztott felső része. Ide az épület két végén és középen lehetett felhatolni beépített vaslétrán, és a lyukat egy csapóajtó zárta le. Történt, hogy a tetőrész bádog esőelvezetőjét forrasztották ( ha jól emlékszem ) és a nyíltlángú forraszó szerkezet meggyújtotta a kátrány szigetelést. Szóltak is rögtön, hogy baj van és mi kint voltunk kb. 5 perc alatt.
Felhúztuk a sugarat a legfelső szintre, majd egy kollégámmal fel akartunk hatolni a középső ilyen létrán a legfelső térbe. Az ajtó nyitását követően észleltük, hogy vaksötét van és sűrű fekete füst, majd pár másodpercen belül egy tűzcsóva száguldott végig a fejünk fölött és kicsapott a nyíláson is úgy, hogy a fölöttem lévő kollégát betakarta, ő pedig a nyakamba esett. Annyira nem volt heves a lángkicsapás szerencsére, de váratlanul ért, és szerencséje volt a srácnak, hogy idejében félrekapta a fejét, no meg, hogy alulról megtatottam. Valószínűleg a sűrű füst ( korom+CO=éghető gázelegy ) , és a szunnyadó tűz megkaphatta amit akart: a friss levegőt. Egy gyengébb fokozatú szúróláng lehetett. Mindenesetre a tűz úgy feléledt, hogy ezt követően 5 percen belül az épület teljes tetőszerkezete égett. Kívülről sem lehetett megmenteni. Nem tudtak a tüzivízrendszerre nyomásfokozást adni, így pedig a SIMON-t nem lehetett megtáplálni. III/kiemelt tűz volt. Mire a megyéből összeszaladtak a kért rajok, már csak az utómunkálatok maradtak. Ugye mennyire más ez, mint a fővárosban? ( Az épület kb. 50m hosszú és 10m széles lehetett. ) A kárérték meg kb. 50- 70 millió
Nem biztos, hogy ez az amit vártál. Velem csak ez történt. Csak ilyen legyen mindenkinek a legrosszabb..... Szt.Flórián legyen veletek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 18:18 

A táncoló anygalkák Engem is érdekelnének!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 27. 18:04 
szikracsapkodó

Volt e már valakinek flashover vagy backdraft jelensége lakástűznél?Érdekelne mert olvasgattam róla de még nem tapasztaltam.(szerencsére.?)Milyen lehet élőben mondjuk a táncoló angyalok látványa? Legutóbbi lakástűzünknél a pörköltjárat nyugalmával szaladtam fel a sokadikra és hát meglepődtem amikor teljes terjedelmében égett a lakás. :oops: Jó volt dolgozni és jó emlékezni rá.De persze semilyen polgárnak nem kívánok rosszat.Ja és kinek mi a fontosabb:a tűzoltás vagy a müszaki mentés?Van olyan kollegám aki a müszaki mentésben látja az igazi tűzoltófeladatot,mert ott mentünk többször életeket.Hát ez igaz.Én egyenértékünek tartom a kettőt.De egy jó kis tüzet jobban várok mindig mint balesetet.Persze tényleg nem kívánok senkinek se rosszat.De ez az élettel jár.Na ez jó zűrzavaros volt.Azért válaszolhat rá valaki. :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 9:23 
tömlőszállító

Igaz nem lakástűz,de tud valaki infot a tegnap esti XV.kerület Sárfű utcai zöldséges tűzről?
Előre is köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 09. 10:25 
csizmás kandúr

Hi!

De nem a tulajnak!!! (ha az elég dörzsölt, vagy jó súgója van)

Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 08. 19:00 
kapocspárkulcs tekergető

Tegnap(07.07.) egy igen pozitív esettel találkoztunk. Egy 3. emeleti lakáshoz riasztottak minket erős füstszagra. Az ajtón, ami természetesen kereszt hevederpánttal volt ellátva, dőlt ki a füst. Nosza a szpk. leszalajt egy üdének látszó emberkét ( előtte 3 órával volt a fizikai felmérőnk) a roncsvágóért. 2 perc múlva odalép egy nénike és nyájasan megérdeklődi: "Be szeretnének menni kedveskéim?" Gyorsan megnyugtattuk, hogy be bizony! Erre benyúl az otthonka zsebébe és az előhalászott kulccsal kinyitotta az ajtót. A szomszéd volt akire az ilyen esetre gondolva a háziak rábíztak egy lakáskulcsot. lakásban amúgy a pörkölt lényegült át szénné a nyitva felejtett tűzhelyen és elég drága kaja lett volna egy komplett ajtócserét is beszámítva. :idea:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 08. 11:08 
csizmás kandúr

Említettem egy paneltüzet.
Annak hatására a lépcsőházunk 5. emeletére kitettek egy poroltót.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 07. 18:54 
Szent Tömlő őrzője

SAPPHIRE

Itt bővebben (angolul) olvashattok.
http://www.tycofireandsecurity.com/Inte ... #medialink

A szövegből kiderül, hogy a 3M® cég NOVEC™ 1230 Fire
Protection Fluid nevű anyagát használják. Halon származék!

http://cms.3m.com/cms/US/en/2-68/iclcrFR/view.jhtml

http://multimedia.mmm.com/mws/mediawebs ... LU6c2222e-

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 07. 15:54 
csizmás kandúr

Én nem vagyok tűzoltó,mert csak 14 éves vagyok(nagyon érdekel a munka),de nemrég tanúja voltam egy nagy paneltűznek a lakótelepünkön.
Az oltásban résztvett 5 gépjárműfecskendő és 2 magasbólmentő.
1 lakás teljesen kiégett,több megrongálódott.
Személyi sérülés is történt.
Az oltást és az utómukálatokat több száz ember nézte végig.
Ha valakit érdekel tudok küldeni egy képet,ha megedja az e-mail címét,melyet az egyik osztálytársam csinált.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. ápr. 16. 6:07 
tömlőszállító

Lakástűz oltására is jó:

"

Tűzoltáshoz használhatják a száraz vizet

Index
2004. április 15., csütörtök 12:17

A Tyco vállalat tűzvédelmi és biztonsági fejlesztésekkel foglalkozó részlegének kutatói által megalkotott vegyület a víz minden tulajdonságával rendelkezik, egyet kivéve. A "Sapphire"-nek elnevezett vízszerű anyag nem nedves.
A Sapphire-t tűzoltáshoz használják majd, a fejlesztők szerint azonban a nagy erejű vízsugárral ellentétben ez sokkal kisebb károkat okoz a tűzeset helyszínén. Az anyagot csütörtök reggel mutatták be a nyilvánosság előtt az amerikai ABC csatorna reggeli műsorában, a Good Morning America-ban. Dave Pelton, a Tyco kutatója különböző tárgyakat ejtett egy Sapphire-rel telített tartályba, majd kis idő elteltével kivette őket az anyagból. Minden egyes tárgy, amely elmerült Sapphire-ben, szárazon került elő, még a könyvek is. Az elektronikus berendezések nem sérültek, és semmiféle meghibásodást nem tapasztaltak a televíziós műsor vezetői.

Műtárgyak, gyűjtemények védelmében

A Sapphire-t épületek oltásánál használhatják. A tűz esetén automatikusan bekapcsolódó oltórendszerekben Sapphire-t tárolnának, s azt permeteznék víz helyett a lángokra. "A műalkotások, gyűjtemények védelmére kitűnő ez az anyag. Múzeumokban és könyvtárakban nagyszerűen ki lehet majd használni a benne rejlő lehetőségeket" - nyilatkozta Pelton.

A Sapphire előtt is kísérleteztek alternatív tűzoltó folyadékokkal, de ezek mindegyike rendkívül káros hatással volt az ózonrétegre. A Tyco fejlesztése azonban környezetvédelmi szempontból is helytálló - mondta a kutatás vezetője, Dave Pelton."

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Csepeli lakástűz
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 15. 21:02 
Szerkesztő

A katasztrófavédelem honlapjáról:

Hősérüléssel kerültek kórházba azok a tűzoltók, akik tegnap este egy 21. kerületi hatodik emeleti lakástűz során megsérültek. Az oltás közben egy sugárral sikerült eloltani a lakás egyik szobájában tomboló tüzet, majd a tűzoltóságra érkezve tapasztalták magukon az égési sérüléseket. Jelenleg az István Kórházban ápolják őket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 15. 14:47 

Sziasztok!
Szombat hajnalban (14 én) úgy 02 45 köröl volt egy panel lakás tűz Csepelen de sehol semmi infó róla se itt se más médiákban peddi úgy tutom ,hogy sérültek is voltak. Ha tudtok irjatok róla!

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]