Lakástüzek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
Andris
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Andris » 2007. aug. 18. 14:05

Ma este a Magellánban riport a lakástűzekről.
TV2 19 óra.
Andris
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. aug. 07. 15:21

Atiska!

Másod és harmadrangú, ha nem így lenne, akkor már nállatok is több hivatásos lenne, azonban a Budapesti párhuzam sántít, mert Budapesten sokkal nagyobb a népsűrűség viszonylag kis helyen.
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. aug. 07. 14:45

Ezt miért kell megkérdezni? Teljesen természetes,hogy a vidéki ember másodrangú állampolgár. Húúú,de új... :???:

Nekem meg az lenne a kérdésem,hogy a káresetfelvételi lapon szereplő "Van-e életveszély?" című kérdésnek 30 perces vonulási idő esetén mi az értelme?
Atiska
kapacsmester

Re: lakástűz

Hozzászólás Szerző: Atiska » 2007. aug. 07. 14:05

Vonaulós GG írta: A földszinten egy odafelejtett sütőben az olaj füstölt amitől a lépcsöház szagossá vált. 3 perc múlva az örösi úton megint csak szirénázás Jön egy mercedes ami szintén oda kanyarodott. Gázálarcaban kiszáltt vagy 6 tűzoltó ,spuri felfele.
Kopogtat mejd bementet. De az ablak már nyitva volt. Így nagy baj nemtörtént.--Hála istennek.
kiragadom a lenyeget, es feltennek egy kerdest, amirol egyszer mar ha jol tudom volt szo. ez pesten van, ahol ebben az esetben egy fustolo serpenyohoz 10 perc alatt 3 tuzoltoauto trappolt oda. ez nagyon szep, nagyon jo, minden elismeresem. de ezt videken miert nem lehet megcsinalni? az itteni hazak kevesebbet ernek? mire hozzank ideer a legkozelebbi tuzoltoauto az is legalabb 10 perc, de inkabb negyed ora (ha tobb kell, akkor meg nagyobb az ido, mert ha jol tudom sopronbol egyszerre max 2 fecskendo jon, a harmadik ott marad a varosban minden eshetosegre). vagy a videk masodrangu allampolgar? (ez nem lenne ujdonsag, regen is ez volt, ezen a gengsztervaltas se segitett). es mi meg aranylag jo helyzetben vagyunk, a falu a fouton van, de van itt nem is olyan messze jopar falu, ami a semmi kozepen epult, oda meg tobb ido eljutni. akkor ok a harmadrangu allampolgarok?
vagy hogy van ez?
valaki szakavatott mondana erre valami magyarazatot? (nem most jottem a falvedorol, a pr-dumat keruljuk, engem tenyek erdekelnenek, akar hivatalos akar sajat meglatas szerint.)
Mindenkinek eseménymentes szolgálatot kívánok!
Vonaulós GG
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Vonaulós GG » 2007. aug. 06. 19:49

Most jelenleg itt dekkolnak a tűzoltók egy elázott lakásnál az örösi úton. Úgy elázott minden hogy tocsog a vízben még a pince is.
// GaGa //
Városi védőszentek!
Tiszaújvárosi HÖT
Tiszaújvárosi TMM
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. júl. 22. 16:07

LOL

Akkor most ki a hülye? :-D

Na ez van, amikor a kákán is csomót keres az ember.
Dr. Cziva Oszkár
VIP
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dr. Cziva Oszkár » 2007. júl. 21. 13:38

nekem8 írta: Bár lehet hogy felesleges beszélgetnünk erről, hiszen az 50-es és a 10-es is nagyember, rájuk nem vonatkoznak a jogszabályok/szabályzók(szerintük).
Drága Barátom!

Csak most látom, hogy rendkívül aggódsz miattam, gondolom elsősorban az egészségemért :-P

Először is határozottan visszautasítom a fenti kijelentésedet!!! Amennyiben problémád van velem, vagy a fővárosi pk. úrral, akkor beszéljük meg. A topic arra való, hogy szakmai kérdéseket vitassunk meg és ne személyeskedjünk. Neked ebből csak a személyeskedés és kukacoskodás jutott.

De maradjunk a tárgynál: Ennél a tűzesetnél is (hiszen nem derogál ) volt rajtam légző, amíg kellett. Mivel csepelen lakom, ezért hamarabb érkeztem mint a TCS-2. Légzőben felmentem az érintett lakásba, ahol azt láttam, hogy a XXI csapata kiváló munkát végzett, a tűz le volt feketítve (bocsi, tudod ez mit jelent?), a lépcsőház felső szintjeiről folyamatos volt a kimenekítés. Ezt követően levettem a légzőt, majd az utcán tartózkodtam mindaddig amíg nem kezdődött meg a bevonulás. Hát ennyi!

Továbbra is fenntartom, szívesen adok választ a kérdéseidre, ha igényt tartasz rá. Még valami: azt tanácsolom neked (-ha megengeded, hogy tegyek ilyet), annyira tartsd be a szabályokat mint én, s hidd el, akkor nem lesz problémád az életben.
Üdvözlettel:

Dr. Cziva Oszkár
Vonaulós GG
tömlőszállító

lakástűz

Hozzászólás Szerző: Vonaulós GG » 2007. júl. 19. 15:14

Tegnapi napon kb 16 körül volt.

Kintvoltam a garázsban majd figyelmes lettem szirénázásra.
Akkor láttam meg hogy az áepád úton a belvárosba egy Mercedes és egy Steyr megkülönböztető hang és fényjelzéssel közeleg nagy sebességel. Utána látom hogy befordulnak,majd nagy közönség jött össze. A földszinten egy odafelejtett sütőben az olaj füstölt amitől a lépcsöház szagossá vált. 3 perc múlva az örösi úton megint csak szirénázás Jön egy mercedes ami szintén oda kanyarodott. Gázálarcaban kiszáltt vagy 6 tűzoltó ,spuri felfele.
Kopogtat mejd bementet. De az ablak már nyitva volt. Így nagy baj nemtörtént.--Hála istennek.
Amint láttam adaplap felvétel megvolt,majd ruha le és előkerültek a hideg ásványvizek. Azon gondolgoktam mive a ház mögött lakok hozok nekik hideg vizet de addig elmennek. Majd mindenki felszedelőcködött és elmentek. De inkább jöjjenek sokan mert hát kitudja előre mire számíthatnak.

Ők tudják mi a dolguk,kockáztatják mindenkiért az életüket.
De hát a felirat is őket igazolja " A BAJBAN SEGÍTÜNK"

Tisztelem is őket nagyon meg hát ezért szeretnék tűzoltó lenni.
// GaGa //
Városi védőszentek!
Tiszaújvárosi HÖT
Tiszaújvárosi TMM
Vonaulós GG
tömlőszállító

lakástűz

Hozzászólás Szerző: Vonaulós GG » 2007. júl. 19. 15:07

Tegnapi napon kb 16 körül volt.

Kintvoltam a garázsban majd figyelmes lettem szirénázásra.
Akkor láttam meg hogy az áepád úton a belvárosba egy Mercedes és egy Steyr megkülönböztető hang és fényjelzéssel közeleg nagy sebességel. Utána látom hogy befordulnak,majd nagy közönség jött össze. A földszinten egy odafelejtett sütőben az olaj füstölt amitől a lépcsöház szagossá vált. 3 perc múlva az örösi úton megint csak szirénázás Jön egy mercedes ami szintén oda kanyarodott. Gázálarcaban kiszáltt vagy 6 tűzoltó ,spuri felfele.
Amint láttam adaplap felvétel megvolt,majd ruha le és előkerültek a hideg ásványvizek. Azon gondolgoktam mive a ház mögött lakok hozok nekik hideg vizet de addig elmennek. Majd mindenki felszedelőcködött és elmentek. De inkább jöjjeneksokan mert hát kitudja előre mire számíthatnak.

Ők tudják mi a dolguk,kockáztatják mindenkiért az életüket.
De hát a felirat is őket igazolja " A BAJBAN SEGÍTÜNK"

Tisztelem is őket nagyon meg hát ezért szeretnék tűzoltó lenni.
// GaGa //
Városi védőszentek!
Tiszaújvárosi HÖT
Tiszaújvárosi TMM
Ronhy

Hozzászólás Szerző: Ronhy » 2007. jún. 26. 23:32

Ez érdekes!2007. 06. 17. Ezen a napon egy helyszín kétszer is adott munkát a békési tűzoltóknak. 9:18. Békésen a Weres Endre utcában családi ház tetőszerkezete égett. Békésről egy gépjárműfecskendő, hat fővel és Békéscsabáról két gépjárműfecskendő vonult. (KÉPEK) 16:58. Újabb jelzés érkezett, hogy a délelőtt eloltott tetőszerkezet újból füstölni kezdett. Békésről egy gépjárműfecskendő, hét fővel és Békéscsabáról egy gépjárműfecskendő vonult. (KÉPEK).Milyen utómunkálatot végeztek az első eset után!Az ilyen tetőt általában le szokták bontani,és utána,visszahűteni.Legalábbis felénk ez a szokás.Ha már egyszer így alakult nem tart sokáig az udvarra ledobálni és lelocsolni alaposan vízzel.
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2007. jún. 16. 19:33

Köszi Csirbi !
Igy gondoltam én is, csak azért jobb megkérdezni, biztos ami biztos.
כל הימים שלי יותר יפה, כי אתה איתי Pozsárné
csiribi
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: csiribi » 2007. jún. 16. 19:22

kata69 írta:Ma volt a XIV.kerben egy gázrobbanás, láttam a fotókat az esetről.
A kérdésem a következő lenne: A TCS1- mellett volt két élénk citromsárga sisakos férfi. Nos, kik ők és milyen szerepet töltenek be ? Lehet, hogy ők a biztonságiak ?
A sisak narancssárga. Egyik a bt (biztonsági tiszt), másik az et (ellenőrző tiszt). Az et le is puskázható a sisakról.:)
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2007. jún. 16. 19:02

Ma volt a XIV.kerben egy gázrobbanás, láttam a fotókat az esetről.
A kérdésem a következő lenne: A TCS1- mellett volt két élénk citromsárga sisakos férfi. Nos, kik ők és milyen szerepet töltenek be ? Lehet, hogy ők a biztonságiak ?
nekem8
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: nekem8 » 2007. jún. 15. 10:01

Tegnap volt szerencsém beszélni egy illetékessel, ő elmondott mindent és így megértettem, hogy képek sem teljesen takarták azt ami ott volt, ezért mondtam hogy a videó egy kicsit jobb, de az se tud mindent felvenni.

Nos részemről e témában akkor ennyi lenne.

Tűzember utólsó hozzászólásával pedig egyet értek én is.
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2007. jún. 14. 22:36

A jutalmat nem a Tűzoltóság és nem is a Rendőrség adta, hanem az önkormányzat.
A mentők (kisbetüvel) fel sem merültek mint társszerv és beavatkozók.
Amúgy nálunk jutalom nem létezik, örülünk hogy a fizetésünk megkapjuk.
Amit mellékesen keresünk pénz, mozgóőrséggel, rendezvényeken azt sem fizeti ki, hanem elköltik villanyszámlára.
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2007. jún. 14. 19:58

Mentő írta:Most olvasom, hogy jutalomosztás volt a palotai tűz kapcsán.
Csak megjegyzem, a mentők 7 kocsival voltak jelen (a szervezett kocsikhoz képest nagy szám), és ellátták az ellátandókat.
No comment.
Nem tudom ez mennyire bevett szokás a mentőknél ilyen nagy beavatkozás után jutalmat adnak e ?

Viszont gratulálok mindenkinek, aki résztvett a mentésben (Tűzoltók, mentők, rendőrök)az említett paneltűznél :tapsolo:

Most már csak egy kérdés motoszkál bennem :-P A ma reggeli jutalom osztásnál...vajon mi volt a pohárban :-? pezsgő,sör vagy annak látszó..limonádé ? Sárga pálesz :-D
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2007. jún. 14. 17:24

Most olvasom, hogy jutalomosztás volt a palotai tűz kapcsán.
Csak megjegyzem, a mentők 7 kocsival voltak jelen (a szervezett kocsikhoz képest nagy szám), és ellátták az ellátandókat.
No comment.
tűzember
tömlőszállító

légző

Hozzászólás Szerző: tűzember » 2007. jún. 14. 16:58

Minden káresetnél más és más szabályok érvényesülnek, vagyis ua. szabályzat más- más bekezdései az irányadók.
Mindig el kell tudni dönteni mit is alkalmazunk, most egy konkrét esetet figyelembevéve kijelenthetjük az előbb leírtak az érvényesek, de egy másik esetre már más szabályozók.....
Itt a tűz el lett oltva, de a mentés még nem lett befejezve. A tartalék személyzet a váltásra és a mentők mentésére be volt öltözve "légzőben" és várta a feladatot, hála az égieknek nem volt dolguk, tudtommal a TV is ellátta a feladatát, tőle a vezetést nem kellett átvenni, sőt a fotó elkészülte után 5 perccel már senkin sem volt légző.
Olyan est is volt már és lesz is, amikor a gkv is visel légzőt, ez most nem az volt.
Nem lehet és nem szabad általánosítani, ez igaz az élet más területeire is
nekem8
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: nekem8 » 2007. jún. 14. 16:27

Tűzember!
Ha ezt nekem szántad...

Én csak egy dologra kérnélek mégpedig arra, hogy légy szives nézz utánna annak, hogy hivatalosan az OKF hogyan is engedélyezte az FTP-nek a BTSZ-t.....

Igen ismerem a szabályrészt, hogy minden felősség a TV-jé, de ahol már BT van ott szerinted egy olyan ember fejébe megfordul hogy övé a felelősség ahol látja, jah itt a BT nincsen semmi gond, sőt vannak olyan vezetők akik káresetnél lesesz@rják hogy mit mond a BT.

Kicsit általánositva, akkor szerinted csak az vegyen légzőt aki be is megy, annak nem kell aki csak kint áll és még tartalékba sincs helyezve? Véleményem az hogy ha kint van valaki egy lakástűz során akkor ha nincs dolga és tartalékba sem lett helyezve attól függetlenül nyugodtan álljon készenlétbe...
Ne haragudj, ezt az uccsó részt lehet hogy én értettem félre.
„Manus manum lavat! – Kéz kezet mos!”
Alea iacta est. - A kocka el van vetve.
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. jún. 14. 16:16

ok :-)
tűzember
tömlőszállító

kun 50

Hozzászólás Szerző: tűzember » 2007. jún. 14. 16:13

Több dolog is tisztázásra szorul
- a Kun 50 nem vette át az irányítást, ezért nem is kell légzőt viselnie, hisz nem tartózkodott a füst zónában, nem adott utasítást senkinek, pusztán megjelent a III as fokozat miatt és döntött, nem veszi át, a háttérpk.-on sem volt légző hasonló okok miatt
- a felelősség nem a Bt -é, hanem a TV -é, illetve a legmagasabb helyszínen lévő bosztású tőo- é. Ez is a szabályzat ismerethez tartozik.
Az összes beosztásra vonatkozik az 1/2003, ezt te is tudhatnád.
Légzőt viselni annak kell, jelen esetben, aki az épületben végez valamilyen oltási, mentési és egyéb olyan tevékenységet, amely ezekhez kapcsolódik.
nekem8
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: nekem8 » 2007. jún. 14. 14:11

Erdőtűz:
Csak annyit ha eddig nem mondtam volna akkor nekem ezt elmesélték, még régebben, nagy igazság van abban amit ezzel kapcsolatban leirtál, de hidd el ezt a storyt sem olyan ember mesélte nekem aki hires volna a nagy hazudozásairó, én a magam részéről elhiszem neki.
egyébként pedigte mondtad hogy a tűz oltását a sáncok ill. a kiépitett védvonalaknál kezdjük el és fejezzük be, tehát merem feltételezni azt hogy egy ilyen sánc mögül vették fel a kesztyűt a tűzzel, a másik, emlitettem, hogy csak egy támadási irány volt lehetséges, akkor szerinted?
Hát (függ a tűz nagyságától, de) ha választanom kéne hogy szemből vagy hátulról oltom a tüzet, asszem a szembetámadást választanám, miért is?
Nos nekem az a meglátásom hogy ha kergetem a tüzet azzal nem leszek előrébb, mit is tanitanak? hogy először a terjedést akadályozzuk meg, nem pedig azt hogy terelgessük mint egy birkát a tüzet.

Füsthatár:
ÁLLJ!! Én nem azt mondtam hogy a mentőig is revitoxban vigye, a következőt irtam:
Ha a civilt revitox nélkül viszi ki egészen a mentőig, akkor szerintem az ugyan olyan mintha revitoxxal vinné a füsthatárig, szerintem.
Olvasd végig figyelmesebben.

Igen tisztában vagyok az 50-es feladatkörével, csak azt nem értem hogy látatlanba egyáltalán hogy akar valaki utasitást adni bárkinek is, amikor esetleg azt sem tudja hogy milyen a helyszin, mik vannak ott....stb.
de te magad mondtad:
Dwyn írta:A Kun50-es nem vette át az irányítást
Mivel az irányitást sem vette át ezért úgyvélem hogy nem sok beleszólása lehett a dolgokba, mivel akkor nem ő volt a TV. Ezek után úgy gondolom hogy a kontroli feladatai is kiestek:
1. nem ő a TV igy ugyebár parancsot(elvileg) csak a TV-n keresztül adhatna
2. Ez a főváros kérem az ilyen emberek már moshatják kezeiket, hiszen létrejött a BTSZ szolgálat, nekik kell végezni az ellenőrzéseket és a felelősség is őket terheli....

Bár lehet hogy felesleges beszélgetnünk erről, hiszen az 50-es és a 10-es is nagyember, rájuk nem vonatkoznak a jogszabályok/szabályzók(szerintük).

Jelentés elfogadva(de hagyjuk a dedót) :-D :grin: :lol:
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. jún. 14. 10:32

Nekem8!

Értem én, hogy láttál ilyet, de gondolkodjunk együtt egy kicsit.

Erdőtűz
Ha az erdőtűznél a füstöt lefektette a szél (baromi ritka), akkor a tűz pontosan feléjük megy méghozzá "viharos" gyorsasággal. Szembeszéllel nem közelítünk meg erdőtűzet, ez alap, ugyanis a korona égést nem lehet lefutni (számtalan amerikai haláleset a példa), tehát másik módot kell találni az oltásra. Légzőben amúgy is behatárolt a látás, ha szarba kerülnek az erdei füstben, a harmadik bokornál már el is tévedtek (ez füstnélküli erdőben is számtalanszor megesik a polgárokkal) és máris mentendőkké váltak. Arról már nem is beszélek, hogy légzőben megmászni egy hegyoldalt nem embernek való, utána még abban dolgozni is és kiérni a füstben megint csak embertelen. A beo tűzoltók sem félistenek, ilyen környezetben a munkavégzés ideje alig 5-6 perc a többi levegő elmegy a megközelítésre és a visszuaútra és akkor még nem számoltam olyan tényezőkkel, amikor valaki megsérül és csak lassan tudnak haladni. Az erdőtüzek nagyrésze az utaktól és a településektül messzebb, jórészt alig járható terepen vannak. Ha ezt is figyelembe vesszük akkor a valós tűzoltáshoz lehet 2km-ert is meg kell tenni, ezt légzőben megtenni terepen annyira kimeríti a tűzoltót, hogy a fiziológiai hatások (hőguta és társai) miatt a munkavégzési kapacitásuk egyenlő lesz a nullával. Az erdészeknek nincs légzőjük, mégis évszázadok óta oltják az erdőtűzeket. Az irtás/védősáv fogalmát ezért találták ki, sokszor pont ez a sáv az ahová felvonulnak a tűzoltók és innen (valódi nagy kiterjedésű erdőről beszélünk) indúl meg az egész gépezet.
Mindezeket összevéve és a tapasztalataim alapján (beoként is voltam erdőtűznél lapát/68-asként) a légzőben való tűzoltást fölöslegesnek és veszélyesnek tartom. Természetesen ha egy ligetecskéről van szó elképzelhetőnek tartom, hogy valamely tűzoltópárosnak szüksége lehet légzőre, de ez nagyon esetleges.

Füsthatár:
Ha 4 emeletet két fő a füsthatárig 60bar-ral tesz meg
Akkor 4 emeletet két fő a füsthatáron kivülre a mentőig 60+X bárral tesz meg. A különbség ott van, hogy a füsthatárról visszafordulva a mentő tűzoltónak nem kell arra pazarolnia az erejét hogy újra fölöslegesen másszon meg néhány emeletet, nem kell időt vesztenie azzal hogy leveszi-felveszi az álarcot. Tehát a Mentőálarc nem BKV bérlet a mentőig, ezenkívül egy enyhe füstmérgezésesnek jobb ha minél hamarabb a szabad atmoszféfikus nyomáson lévő levegőt szivhatja, mintha a palackból kapja azt. Ez nem gyógyeszköz, nem oxigén palack. Egyébként ezeket a dolgokat tanítják is (én még így emlékszem rá) a technikusi/szakmunkás sulin.

50-es légző:
Nem tudom tudod e mi az 50-es feladata ha kint van? NEM a tűzoltása és a mentés kézközeli valósága. Neki, akárcsak felettesének, szervezési feladatai vannak és olyan döntési kényszerek amik nem korlátozódnak a közvetlen életmentésre. A régi mentalitás az volt, hogy kiugrani a fecsiből és rohanni felfelé. Ez volt az őskáosz. Senki nem tudta ki hol van, egy szintet többször is fölöslegesen járt meg több raj és közben az egyébb tényezőkkel meg csak az egy szem háttérparancsnok foglalkozott. Az 50-es elsődlegesen KONTROL-t jelen e kintlévő rajok felett, mint minden vezetés és biztonségtechnikai elméletben a kontroll feladata észrevenni az esetleges rossz döntéseket. Bocsáss meg de ha már Dr. Habilnak kell Mari nénit lehoznia akkor ott nagyon elszartak valamit. Ezen az alapon a KUN10-es is légzőzhetne.

Mindezeket a tűzoltástaktika és a valóéletben tapasztalt fizikai korlátok és a józanész alapján irtam.
Kérem jelentésem elfogadását. :-)
nekem8
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: nekem8 » 2007. jún. 14. 8:12

Dwyn írta:Légzőben erdőtűz... én már voltam pár erdőtűznél, da vakuljak meg ha egyszer is láttam légzős tűzoltót. Tudod azért sincs értelme a dolognak, mert az erdőben nincs mentendő személy, ha meg az nincs akkor nincs az az isten, hogy épeszű tűzoltásvezető fölöslegesen kockáztassa az emberei életét. Egyetlen erdő nem ér enyit, akkor se ha a polgármester vagy helyi atyaúristen másképp gondolja. Ezzel a mentalitással akár ventillátort is szerelhetnének az erdőbe, hogy nyuszika is kapjon levegőt a bokor mélyén.
A vége nagyon happy, de hidd el dwyn volt olyan eset hogy légzőben oltották az erdőtüzet, hogy ez hogy fordulhatott elő, nos úgy hogy csak egyfelől volt lehetőség támadni(ha jól emlékszem) és az a rohadt szél pedig az összes füstöt ráfújta a szerelő rajokra, nemtudom ha te az orrodig sem látnál akkor sem vennél-e fel légzőt, mondván, úgy is nyílt terep, mibajom lehet.
Nem szeretnék a felmérésekkel vagy a statisztikával foglalkozni, de te is tudod hogy inkább a füst által okozott hatások és nem a tűz által okozott hatások a nagyobb halálozási tényezőjű dolog(huh remélem ez érthetőre sikeredett :-) )
Visszatérve, tudom hogy egy káresetnél mit kell viselni és megnyugtatásodra tudom, hogy a sisak szín és szám sőt még a csíkozás is hátul mit jelent....
Dwyn írta:Egyébként számold ki, hogy mennyivel több időre elég a mentésben résztvevő palackja, ha a füsthatárig kell vinni e a mentendőt és ott már át is veszi tőle a feladatot az aki a háttérben van.
Nos akkor számolnék, lehet hogy hülyén, de én így vélem:
Ha a tűzoltó közösen használja a palackját egy sérülttel, akkor tök mindegy hogy a tüó. mennyit fogyaszt, ugyanis a civilek nem szoktak hozzá a levegő beszívás kontrolálásához(bár még némelyik tüó. sem)
2. Ha a civilt revitox nélkül viszi ki egészen a mentőig, akkor szerintem az ugyan olyan mintha revitoxxal vinné a füsthatárig, szerintem.

Abban igazad van és el is ismerem hogy a háttérmunkát nagyban befolyásolná, teszem hozzá ez csak azért fordulna elő mert éppenséggel acélpalack és nem kompozit van a hátán....

Nem hiszen hogy olyan nagy bajnak kéne lennie hogy hasson a KUN50-esre, csak a XV.kerületi példát tudom felhozni, ott érdekes módon az 51-esen volt légző, igaz hogy aga de legalább volt.

Kata69-nek van abban igaza, hogy a fotós pont akkor kapta le amikor éppen nem volt arra, sajna a képek néha "hazudnak", ezért szeretem a videókat azok 2 fokkal jobbak :-D
Volt már ilyenre példa hogy azt hittem nincs rajat légző majd odamentem vagy fekhívtam személyesen magát a képen lévő embert és ő elmagyarázta.
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2007. jún. 13. 19:53

Szerintem kár ezen rágódni, de lehet róla beszélni. Bár én csak civil szemmel szemlélek és persze tanulok.
Igen a KUN50 példát statuálhatott vona, de ez nem jelenti azt, hogy hülyét csináljon magából azzal, ha csak például a mentőnél állt vagy máshol és akkor is legyen rajta légző, minek ? Illetve még azt is elképzelhőnek tartom, hogy lehetett rajta légző, de pont akkor fotózták amikor már levette, nem tudom.
Nem hiszem, hogy nagy gondot okozott volna nekik (a belinkelt képeken levőknek) felbiggyeszteni a hátukra a palackot, ha szükséges lett volna.
Viszont elég sok fotó kikerül ide is olyan esetekről amikor indokolt lenne a légző használata és még sincs a fiúkon, szomorú.
Válasz küldése