Lakástüzek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
töfi
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: töfi » 2007. jún. 13. 17:59

Affenébe!Egy téma,amihez nem tudok hozzá szólni.Mert NEM ÉRTEK HOZZÁ!Mééég ilyet :-D :-D
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. jún. 13. 15:22

Nekem8

A Kun50-es nem vette át az irányítást, a sisak és a kabát előírásos viselet még a háttérben is, valamint mindenkinek segítséget ad a sisakjának a szine és száma arra nézve, hogy ki is ő valójában. Marha nagy bajnak kell lennie, ha már neki is fel kellene venni a palackot. Én igenis jobban érzem magam, attól, hogy a háttérben dolgozók nem palackkal a hátukon rohangálnak, mert az csak lassítja őket ha a sérült ellátásnál, vagy előre nem látható okból egyébb helyen kell segíteniük.
Egyébként számold ki, hogy mennyivel több időre elég a mentésben résztvevő palackja, ha a füsthatárig kell vinni e a mentendőt és ott már át is veszi tőle a feladatot az aki a háttérben van.
Egyébként a BT. ET. Urambocsá Dr. Habil bármikor szintidőre felveszi a palackot ha kell, kár ezen rágódni, mert valóban lényegtelen, csak az számít, hogy aki a füsthatáron belülre meg és aki a BT tisztnél a tartalékban áll (MERT EZ VAN) légzőben tegye, a többinek háttérmunkája miatt csak hátráltatója lenne.

Légzőben erdőtűz... én már voltam pár erdőtűznél, da vakuljak meg ha egyszer is láttam légzős tűzoltót. Tudod azért sincs értelme a dolognak, mert az erdőben nincs mentendő személy, ha meg az nincs akkor nincs az az isten, hogy épeszű tűzoltásvezető fölöslegesen kockáztassa az emberei életét. Egyetlen erdő nem ér enyit, akkor se ha a polgármester vagy helyi atyaúristen másképp gondolja. Ezzel a mentalitással akár ventillátort is szerelhetnének az erdőbe, hogy nyuszika is kapjon levegőt a bokor mélyén. :-)
nekem8
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: nekem8 » 2007. jún. 13. 13:10

Harley írta:Nekem8! Te most civil érdeklődésnek álcázó gusztustalankodást folytatsz?
Nem csak szeretnék választ találni a miértjeimre, szándékomba sem áll(t) gusztustalankodni.
DE kihangsúlyoznám ezek a gondolatok a fejembe csak a képek alapján merültek fel, ha valaki egy válaszaimat kimerítő leírással tud szolgálni, akkor azt megköszönném.
„Manus manum lavat! – Kéz kezet mos!”
Alea iacta est. - A kocka el van vetve.
nekem8
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: nekem8 » 2007. jún. 13. 12:47

Nem szeretnék vitát kezdeményezni egyik őtökkel sem, de nekem az a meglátásom, hogy akárhol vagy egy tűzeset során kell a légző.
Nemtudom hallottatok-e már olyanról hogy egy erdőtüzet légzőben oltottak, bezony ám.....

Lehet hogy mindegyik a külső biztosítást végezte, de nekem a következő a meglátásom:
1. A HP(feltételezem ő maradt ott) lehet hogy a háttér biztosítása a feladata, de mivan akkor ha valami (ne adja isten) gáz történik és azzonnal szükség van az emberekre, majd akkor kezd el szaladozni a légzője után, vagy mi franc?
Nem annak kell örülni hogy nincs rajtad légző, mert úgysem kell használnod, hanem annak kell örülni hogy van rajtad, bár nem kell használnod, de mégis ha gyors segítség kell akkor azzonnal meglehet kezdeni a felhatolást(remélem ez a mondat érthetőre sikerült)

2. Elismerem hogy a BT remek munkát végez és jól kezelik a táblázatot, de ha azt vesszük hogy egy esetleges sürgős mentés kapcsán neki kétszer annyi levegője van mint másnak ott a helyszínen, akkor igazán megkérdőjelezhető az hogy miért nem veszi fel legalább a hátára, max. ha nem kell akkor leteszi maga mellé, de ha kell akkor sem kell majd visszaszaladnia a kocsihoz hogy felvegye.

3. A KUN 50-esnek szerintem minimum példa statuálásából fakadóan viselnie kellett, érdekes módon a XV.kerületi paneltűznél az 50-es helyettese viselt légzőt, pedig ő is kívül volt, és ez a videón is tisztán látszik.

Azt viszont én is aláírom hogy aki ott volt a füst és lángok közt az biztos hogy viselt.
csiribi
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: csiribi » 2007. jún. 13. 11:43

Pont ezt akartam írni és kérdezni, amit Kata, csak mint civil nem szeretek "okoskodni" abban, amihez közöm sincs. Viszont tényleg nem értem én se, hogy azért, mert valaki egy mentőnél beszélget az egyik füstmérgezettel vagy lent van, miért kéne neki légző? Akkor "baj", ha füstben van és nincs rajta, nem?
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2007. jún. 13. 11:40

nekem8 írta:A KUN 50-esről 1
A KUN 50-esről 2
Vizsgáld csak meg a hátát és a sisakon lévő számot...

A TCS valamelyik embere itt pont háttal áll, nos nem tudom hogy hogyan nem lehet észrevenni.. ...már ne is haragudj.

A BT-ről ,nem tudom itt én nem látok két vállpántos "micsodát a hátán, és te? Valamint nem látom a nyakában lógni az álarc hordszíját. Szerintem figyeld meg egy kicsit jobban. :wink:

Nem tudom de nekem ezek a képek elég sokat elárulnak, azért tettem szóvá ezt a dolgot, és ezért kérnék meg valakit aki a helyszínen volt, hogy tájékoztasson ezekről a dolgokról, mert számomra azért ez eléggé "elrettentő" kép(ek).
Megnéztem alaposabban a képeket, amúgy köszi az infót.
Én, mint abszolut civil úgy gondolom azért nem volt légző pl. A KUN50-en, mert nem ment be a tűzfészekhez, kint volt az utcán.
Mint szerintem azok is, akikről a belinkelt képeket néztem, szintén kint biztosították a helyszínt. De ez az én véleményem és meglehet neked van igazad. Mint látom a képekből a TCS-egyik embere szintén a külső biztosítást vezette(?) ezért nem volt rajta,akkor. Nem gondolom, hogy pont ők lennének felelőtlenek a légzővel kapcsolatban.
De minek kellett volna azoknak felvenni légzőt, akik a tűz illetve füst közvetlen közelébe se mentek ? Abban viszont biztos vagyok, hogy akik bent voltak az épűletbe volt rajtuk légző.
כל הימים שלי יותר יפה, כי אתה איתי Pozsárné
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2007. jún. 13. 11:19

Nekem8! Te most civil érdeklődésnek álcázó gusztustalankodást folytatsz?
nekem8
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: nekem8 » 2007. jún. 13. 11:09

A KUN 50-esről 1
A KUN 50-esről 2
Vizsgáld csak meg a hátát és a sisakon lévő számot...

A TCS valamelyik embere itt pont háttal áll, nos nem tudom hogy hogyan nem lehet észrevenni.. ...már ne is haragudj.

A BT-ről ,nem tudom itt én nem látok két vállpántos "micsodát a hátán, és te? Valamint nem látom a nyakában lógni az álarc hordszíját. Szerintem figyeld meg egy kicsit jobban. :wink:

Nem tudom de nekem ezek a képek elég sokat elárulnak, azért tettem szóvá ezt a dolgot, és ezért kérnék meg valakit aki a helyszínen volt, hogy tájékoztasson ezekről a dolgokról, mert számomra azért ez eléggé "elrettentő" kép(ek).
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2007. jún. 12. 23:47

nekem8 írta:1. A KUN50-esen, a TCS(valamelyik tagján), valamint a BT-n miért nincs légzésvédő.....?????
Megnéztem a képeket, de én nem vettem észre, hogy nem volt rajtuk légző. Melyik képen látszik ez a hiányosság ?
Csak érdekel.
כל הימים שלי יותר יפה, כי אתה איתי Pozsárné
nekem8
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: nekem8 » 2007. jún. 12. 20:24

Remélem jó helyre írom....
A mostani két Bp-i paneltüzekhez lenne egy két szösszenetem....
kiemelten a csepeli lakástűznél történtekre vonatkozóan.
A következő dolog szúrja nagyon a szemem:
1. A KUN50-esen, a TCS(valamelyik tagján), valamint a BT-n miért nincs légzésvédő.....????? Holott ha jól tudom a felsorolt személyek nem az utolsók közt értek a helyszínre.....az is szúrja a szememet, hogy hogy a BT kissé lehúzott kabáttal halad....
A véleményem az hogy pont ezeknek a példamutatási szerepet betöltő embereknek kéne az ilyen ÁLTALÁNOS(bár lehet hogy valakinek ez nem az) védelmi eszközöket viselni alkalmazni és alkalmaztatni..
Ezekután az ember csodálkozik hogy a beosztottak is úgy tesznek ahogy a feljebbvalóik.

Szándékomba sem áll senkit valamiféle felelősségre vonni...csak nekem nagyon nem tetszik ez a fajta viselkedés....hogy másra ráparancsolják hogy vegye fel, de közben meg ők sem teszik meg.

Néhány benfentes emberke véleményére lennék kíváncsi hogy mi hogy történt....mert nekem sajna a képekből csak ez jön le.
kistesi
vízpocsékoló

Pozsár-nak!

Hozzászólás Szerző: kistesi » 2007. jún. 09. 8:17

Nos, a kalapemelés jár!
Jó látni ötletesen megoldott problémát, a patak duzzasztása és a felszívásos táplálás elegáns megoldás volt!
A tüzetek szép volt!
Egyetlen problémát azért eszembe juttat, és valleg ez csak az én vesszőparipám. Miért kell vidéken egy ekkora tüzet - utómunkálatokkal, stb. - hat-nyolc embernek oltania, szenvedni vele fél napot, Bp-országban pedig harminc-negyven kollégának egymást kerülgetnie!?
Egy közelmúltban esett tűznél hallottam tán' Híradóban, " a tüzet 130 (!) tűzoltó fékezte meg". kis számolás után rájöttem, BAZ és Heves megyében, egy szolgálati napon összesen nincs száz tűzoltó mozgatható....

Visszatérve szép munka volt, szívesen megyek ilyen tüzekhez! Persze a tulajt sajnálom.

Kis-t
Kistesi
Goldman Zsolt
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Goldman Zsolt » 2007. máj. 03. 21:39

Üdv mindenkinek!
Civil barátommal a napokban láttunk egy építés alatt lévő társasház tetőtér tüzét. Ebben még semmi szokatlan szinte hetente több ilyen is akad.
De! Ami nekem is ilyesztő volt az az, volt amikor a beavatkozó kollégán nagyot taszított a sugárcső végén érvényesülő nyomás!
Becsületére váljék keményen fogott!!! A tető meredek "sátortető kialakitásu. Szóval a veszély mindig ott van! Elöttünk, mondhatni egy gondolattal, mert ha időben nem gondolunk rá, ő ott van. És ha baj van, akkor igazán baj van.
Áramtalanítás,feszmentesítés!? Szerencsére a Magyar Tűzoltók képzettek, szakszerüek! De az ember ugy álltalában? Hát igen leleményes. Sajnos olykor magára és másokra is veszélyesen!
Ugyhogy vigyázzunk magunkra, és mindannyiunkra.
Zsolti
tűzzománc

divat

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2007. máj. 03. 20:08

Egyre inkább várható, hogy támad a károsult, miért nem előbb.., miért nem kevesebb vízzel, miért ott, stb.
nl

Hozzászólás Szerző: nl » 2007. máj. 03. 19:21

Végül is nagyon tanulságosak szoktak lenni, az "LL" képek. Ha figyelmesen nézegetjük öket, azért SOKAT lehet belőlük alkalmanként tanulni. Már ha valakit érdekel ez a SZAKMA.
Kapcsolódó téma, mostanában folyikegy per a tüzoltóság ellen, valamilyen káreset miatt. Tetőtüz vagy mi volt.
tűzzománc

divat

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2007. máj. 03. 18:47

Hát a nagykovácsi kötött sugár sem a legszebb látvány főleg, ha vízhiányos volt a terület, de hát ez van.
tűzember
tömlőszállító

Divat

Hozzászólás Szerző: tűzember » 2007. máj. 03. 18:42

nl írta:Új fajta "divat".
Lakástüz, IX. emelet, felhúzva vagy lelógatva "C" alapvezeték.
III. ker. Zápor u.
Ezt biztosan tanítják valahol.
Nézd meg jobban, kevés az "C" . nek, szerintem.....
nl

Hozzászólás Szerző: nl » 2007. máj. 03. 17:48

Új fajta "divat".
Lakástüz, IX. emelet, felhúzva vagy lelógatva "C" alapvezeték.
III. ker. Zápor u.
Ezt biztosan tanítják valahol.
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2007. ápr. 24. 14:23

Komló HÖT a működési körzet szerinti pk-ság, ők rendelték el a II. fokozatot. Tűlünk Pécs/1 (ri: 12:15, beérk: 15:18)
Pécs/víz (ri: 12:52, beérk: 17:46) vonult.
Nem nagyon mondanék és írnék semmit sem, hiszen nem a "mi" tüzünk, de a képeink (mi csak azt tettük föl, amelyeket mi készítettünk) vannak annyira érdekesek, hogy megosszuk a szakmával...
Handbauer Péter
Frankye1
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Frankye1 » 2007. ápr. 24. 10:35

Uhhh! Nem semmi!
Egyetlen szerrel vonultatok és oltottátok el?! Kalapotemelek előttetek! Gratula!

Kész szerencse, hogy ott volt a patak! :shock:
Jedy
tömlőszállító
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Jedy » 2007. ápr. 24. 10:22

Még jó , hogy vonultatok:)
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2007. ápr. 23. 13:29

Segítségnyújtás gyanánt háztűzhöz vonultunk...

http://www.pecstuo.try.hu/2007/egyeb/segitsegnyujtas
Handbauer Péter
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

Lakástüzek

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2006. feb. 06. 22:30

Szerintem a fotós rokona lehetett...A világhírt megkapta..Sic itur ad astra
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
k-árnyék
hamutipró

Re: lakástüzek

Hozzászólás Szerző: k-árnyék » 2006. feb. 06. 21:57

[quote="puska bá'"]
Az kemény dió! Egy civil kezében? Én a homlokzati tűzterhelésre gondoltam, az ugye nem csak felfelé hanem lefelé is terjedhet. Ha más lehetőség nincs sztem. maradt a civil, egy sugárral a harmadikig.
A többi volt tesó meg ugylehet horoglétrázott az épület másik oldalán keményen.
Szépvolthátén!
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

lakástüzek

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2006. feb. 06. 21:34

Felhívnám a szíves figyelmeteket a sajnos ritkán használt "B"sugárra,(B) sugárcsővel,ami kb.6-7 emelet magasra simán feldolgozik,csak jól bele kell kapaszkodni!! :-P
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
k-árnyék
hamutipró

Hozzászólás Szerző: k-árnyék » 2006. feb. 06. 21:16

KGP írta:Látta valaki a mai Magyar Hírlap hátoldalát? Oroszországban egy panelház ötödik emeleti lakása kigyulladt. Úgy oltják, hogy lentről nyomnak egy sugarat. Egyáltalán felér a víz olyan nyomással, hogy alkalmas legyen oltásra? Ráadásul egy civil fogja a sugarat, a tűzoltó meg csak áll, és semmit nem csinál.
Nem, odáig nem megy fel a nyomás és még a negyedikre, meg a harmadikra sem terjedhetnek át a lángok kívülről. A többi tűzoltó biztosan bent vár és nézi hogy a civil mit bénázik a tömlővel. A lakók meg nyugodtak és már régen elhagyták az épületet, belülről meg nem kell szerelni sugarakat az oltáshoz.
A kép egy kiragadott pillanat az események közül, szerinted ez a trendi az oroszoknál?
Szépvolthátén!
Válasz küldése