* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 7:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 281 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 16:55 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

nem azért de néztem a www.vatera.hu oldalon egy shotgunt 7000-ért!Hasonló a hatása mint a gumilövedékesnek csak ehez sajana műanyagot adnak,de lehet bele fémet is rakni!Ja a lényeg hogy nem kell rá engedély! Akit érdekel keressen rá a keresőbe fegyver címszónál!A kivonuló kocsikba elfér legalább egy!Amúgy az ilyen ember(ek) akik tűzóltókra támadnak meg mentősre meg rendőrre meg még sorolhatnám az komolyan mondom hogy ÜLJÖN A HALÁL FA..ÁRA!!! :x

Ezt remélem még elnzik nekem!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 16:38 
kapacsmester

Bocsánatot, kérek, lehet hogy néhány estben meglehetősen erős jelzőket használtam, de ez az eset "kissé" felforralta az agyvizemet. :oops:

A fórumon jelenlévők közül nagyon remélem, hogy nem bántottam meg senkit, amennyiben mégis, tőlük szintén elnézést kérek. :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 16:35 
Szerkesztő

Kérnénk a vélemények megfogalmazásánál a Moderációs alapelvek szigorú betartását.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 16:31 
vörös kakas réme

Atiska írta:
Nyakam rá, hogy nem lesz semmi követrkezménye és ez rettentően idegesít, de sajnos ma Mo-n ez a helyzet.

Ebben egyetértünk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 16:26 
kapacsmester

Nem baj, ha megnyitom idézetben akkor tökéletesen olvasható. Ez a te véleményed, az enyém egy másik vélemény. Valószínűleg nem tudlak meggyőzni az igazamról, te pedig biztosan nem tudsz meggyőzni engem, úgyhogy szerintem ezzel tegyünk pontot a dolog végére.

Kíváncsian várom a hivatalos fejleményeket.

Nyakam rá, hogy nem lesz semmi követrkezménye és ez rettentően idegesít, de sajnos ma Mo-n ez a helyzet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 16:25 
Szerkesztő

gafz: A tegnapi eset kiváltó okait nem tudom, majd Csizmás talán elmeséli - ha voltak egyátalán. Sokszor előfordul, hogy meggyújtanak valamit (nádas, száraz fű), a füst láttán bejelenti valaki, kimennek a tűzoltók, hogy eloltsák, de ők nem engedik meg, és jön a vita.

Például ma hajnalban is szóvá tették, hogy későn értünk ki egy avartűzhöz, ami a házukkal szomszédos üres telken égett (valószínűleg ők maguk gyújtották), és lángok már a melléképületüket nyaldosták. Lehet az volt a szerencsénk, hogy még a kiérkezés előtt eloltották... :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 16:20 
vörös kakas réme

Lehet hogy kimoderálnak a szín/betűméret kominációért, de ezek után már csak így merem elmondani, hogy sokkal nagyobb bűnnek tartanák egy tömegbelövést, mint a tűzoltók (akiké minden tiszteletem) kővel való megdobálását minden különösebb sérülés nélkül.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 16:10 
kapacsmester

Szia gafz!

Ez az én magánvéleményem és bárkire érvényes aki ilyesmivel szórakozik, nem csak a kisebbségekre. Nekem alapvetöen teljesen mindegy hogy az illetőnek milyen a börszíne vallása stb, én azokra fújok akik olyan embereket bántalmaznak dobálnak kővel, sértegetnek. akik naponta azért kockáztatják az életüket, hogy őket megvédjék.

És az ilyet kiírtanám, ha rajtam múlna. (fehér/barna/kék/hupilila, teljesen mindegy.)

Mint modtam ez az én magánvéleményem/álláspontom. Ezzel lehet egyet nem érteni, véleményezni de meggyőzni nem lehet. elég kemény fejem van.

Mindenesetre az okra én is kíváncsi lennék.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 15:55 
vörös kakas réme

Én is csatlakoznék azokhoz, akik azt szeretnék megtudni, mi váltotta ki a kődobálást. Kissebbség ide vagy oda, valami oka biztos volt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 15:52 
Szent Tömlő őrzője

Elég szomorú, hogy a segítő emberek segítségéável visszaélnek :!: :!: :!: :cry:

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 15:51 
vörös kakas réme

Atiska írta:
Na éppen ezért kellene ilyen estekben minden további felszólítás, kérdés és lelkiismeretfurdalás nélkül a tömegbe lőni. Akkor mindjárt megtanulná a sok tetűfészek, hogy hány óra ven és mit lehet és mit nem.

Szvsz ekkor sokkal mélyebbre sűlyednénk, mint a semelyikünk által sem kedvelt kisebbség...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 15:49 
kapacsmester

Sniper szerintem meg teljesen mindegy mi volt. Az biztos, hogy a munkáját végző tűzolót nem lehet dobálni, mert az alapból Bcs.
A szabadnaposról meg nem derül ki , hogy az:)))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 15:49 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Azt hiszem, az alapprobléma az hogy manapság mindenkinek marha sok joga van, csak éppen olyankor nem érvényesülnek a jogok l, amikor kéne...És perzse azokban a szakmákban van a legkevesebb jogunk, ahol emberekkel doglozunk. Mondván hogy az emberiségi jogok, meg miegyébb...
Én nem vagyok tűzoltó, de emberekkel doglozom. Számtalanszor tapasztaltam, hogy mindig nekünk kell befogni a szánkat, ha minket ér bántalmazás vagy fenyegetés, akkor sosem lép senki. Uez a helyzet itt is, csak ez még durvább szitu. KÉrdem én, hol az igazságnak akárcsak a morzsája is, ha egy tűzoltót meghurcolnak, ha megvédi magát mikor munkája közben megkövezik? Alapvetően rohad a világ ha ezt csak ennyiben lehet hagyni így...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 15:10 
vízpocsékoló

Szevasztok!
Én erre csk annyit mondok, hogy akik dobálták a tűzoltókat remélem egyszer megbánják. Én nem vagyok kárörvendő, de megérdemelnék.
Azt hiszem mi vagyunk az emberekért nem ők értünk. És valószínű pont ezek azok az emberek akik a mi adónkból élnek és rohadtul ráérnek.
Tudnák még hozzfűzni dolgokat de nem akarok csúnyákat irni meg mennem kell. Sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 14:31 
tömlőszállító

Szerintem tudni kellene mi volt a kőhajitó verseny oka?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 13:50 
kapocspárkulcs tekergető

Ha fehér az a baj.Ha fekete az a baj.Ha szívlapáttal agyonütöd az baj.Ha visszadobod az a baj.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 13:40 
kapocspárkulcs tekergető

kissebséghez tartozó illetők voltak akik megdobáltak titeket?Remélem ha a házuk ég majd akkor is dobálnak ./egymást a tűzbe/ :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 13:40 

Gyalázat ez az egész. És mindegy, hogy ki fekete/barna/fehér. A viselkedéssel van a baj. De azzal óriási! :evil:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 13:38 
kapocspárkulcs tekergető

kissebséghez tartozó illetők voltak akik megdobáltak titeket?Remélem ha a házuk ég majd akkor is dobálnak ./egymást a tűzbe/ :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 13:28 
kapacsmester

L_Jani írta:
Csizmás, gondolom te is hallotál már róluk, és tudod, hogy a Motor utcai cigányok akkor aztán durva bosszúállást fognak csinálni.

Na éppen ezért kellene ilyen estekben minden további felszólítás, kérdés és lelkiismeretfurdalás nélkül a tömegbe lőni. Akkor mindjárt megtanulná a sok tetűfészek, hogy hány óra ven és mit lehet és mit nem.

Ez persze csak az én szerény véleményem, ezt viszont fajra nemre bőrszínre való tekintet nélkül megtenném. A fene egye már meg a tűzoltók értünk vannak, az életüket teszik kockára az életünkért (soxor az értékeinkért is pedig azért nem is kötelességük), legalább becsüljük meg őket...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 13:23 
Szerkesztő

Hiába beszélünk a büntetés lehetséges mértékéről, soha a büdös életben nem fogja rájuk bizonyítani senki, hogy ők dobták azokat a köveket. Hiába vannak a szemtanúk - rendőrök, tűzoltók... Maximum akkor lehetne meggyőzni a bírót, ha lenne videófelvétel, vagy fénykép a bűncselekmény elkövetéséről.

De tegyük fel, hogy valami véletlen folytán mégis leültetnek valakit a tettesek közül. Na, az azt követő hetekben én biztos nem lennék a szolnoki tűzoltók helyében...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 13:17 
kapocspárkulcs tekergető

A közfeladatot ellátó személy elleni erőszak (Btk. 230.§) azonos elbírálás alá esik (a Btk szerint), mint a hivatalos személy elleni erőszak (Btk. 229.§) . Az már egy másik kérdés, hogy a bíróságon is így látja-e a tárgyalást vezető bíró.

Btk: Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak
230. § A 229. § rendelkezései szerint büntetendő, aki az ott meghatározott cselekményt közfeladatot ellátó személy ellen követi el.

Remélem a csapat parancsnoka megtette a feljelentését, bár egyébként hivatalból üldözendő bcs, így az intézkedő rendőr jelentése alapján is meg kellene indítani a büntetőeljárást.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 12:58 

Sziasztok!
Igazán nem okoskodásnak :roll: szánom, de...
A tűzoltó munka közben "csak" közfeladatot ellátó személynek minősül, de már ez is kiemelten védett, mármint jogilag 8) Egy szóval több jár a bántásáért 8)
Tűzvizsgálat közben (a tűzvizsgálatot végző és csak ő) hatósági személy :? Ilyenkor elég sokat kaphat az inzultáló :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Dobálás
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 11:44 
tűzkakas-idomár

Ez nem számít hatóság elleni erőszaknak? Nem ismerem a jogszabály pontos szövegét, de ha netán nem az, akkor sem hiszem, hogy csak egyszerű garázdaság lenne. Aki a tüzet oltja, az valahol veszélyt, adott esetben akár életveszélyt hárít el. Ez lenne a dobálók kötelessége is egy másik törvény szerint. Tehát egyben ezt is megszegik cselekedetükkel.

Szóval mi is történt ezügyben? Üzenem az esélyegyenlőset hangoztatóknak, hogy a bármilyen bőrszínű tűzoltóknak is lehet joga épségben hazatérni a vélhetően ugyanolyan bőrszínű asszonykáikhoz és gyerekeikhez, akik senkit sem dobáltak meg kövekkel! Tehát ne csak bizonyos csoportok esélyének egyenlőségéről beszéljünk.

Gyakran használják mostanában ezt a témát olyan esetekben, amikor egyszerűen köztörvényes cselekményekről van szó. Ebben az esetben az lenne az esélyegyenlőség, ha ugyanannyit kapna érte bárki, mint én.

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 11:11 
lángterelgető

máp!

Látod ez a szomorú! Nekik mindent lehet és ha valami van, akkor ők vannak felháborodva. Akkor jön az Alkotmány, a ki tudja milyen kissebbségi törvény és azok az ártatlak kis mocskos képű ártatlan barna szemek (nem csak a bőrük az) :twisted:

Nálunk is vannak jó páran, és eddig is résen volt mindenki, hát még ezek után dolgozzál úgy, hogy ne ez jusson az eszedbe ha vonáskor kiderül, hogy hová is kell menni. Persze ezt vulgárisan mondtam, mert azért mégis csak a meló az amire koncentrálsz...

De a baj nem is ez, mert mi erre esküldtünk fel, hanem az, hogy mindezek következmények nélkül maradnak, és ők ugyan úgy élik kis piszkos, putris életüket a segélyeken és amiket...hű majdnem kimondtam, szóval ragacsos kéz...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 281 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]