* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 11:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 281 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 11:10 
kapacsmester

Omega írta:
Hany baron nyomul a víz abból az ágyuból? Kép

Én nem ágyúra gondoltam, csak 9 mm-esre, de ha már ágyú, akkor minimum 155 mm-es L/52-es kaliberhosszú tüzérségi löveg. Szerintem ami abból kijön annak az erejét nem barban mérik, de mindenképpen hatásosabb... :D

ja és 15-20 km-ről is rendkívüli hatásfokkal lehet tömegoszlatásra használni, a szó legszorosabb értelmében :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 10:25 
tömlőszállító

Szerintem tartózkodjatok a durva kiszólásoktól, mert még a fórumra zúdíthatjátok az összes jogvédő fórumot!

Amellett megdöbbentő, hogy mi vár bennünket a helyszíneken! Kivonulunk valahová, segíteni, és tessék! Ez azért már nagyon durva.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 10:23 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hát ez borzasztó. Az is, hogy a helyszínen lévő R-k nem tettek semmit. Ez tovább növeli a kisebbségek "játék és sportolási kedvét" és legközelebb még többen csatlakoznak a kövezéshez. (Szép sport :twisted: )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 9:45 
Szent Tömlő őrzője

Azé' valami csak nem hagy nyugodni....
Én is jártam már egy néhány :wink: tűzecskénél a "szerecsenyeknél" (asszem mifelénk vannak a legtöbben), de még megközelítőleg sem alakult ki hasonló helyzet sosem. Főleg rendőri jelenlét esetén.
Nem bántva a kollegákat, de jó lenne tudni, hogy mi vezetett idáig! :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 9:39 
lángterelgető

Atiska most Te fogalmaztál a legbölcsebben! Te mondtad ki végre azt, amiről ugye nem szabadna beszélni, mert rögtön kisssegségi képviselő meg minden az asztal veri. Csak ők meg a tűzoltókat :twisted:

[Moderálva]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 9:33 
tömlőszállító

Hany baron nyomul a víz abból az ágyuból? Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 9:29 
kapacsmester

[Moderálva]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 9:15 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Azt azért még jó lenne tudni, hogy a jelenlévő rendőrök mit intézkedtek?
Kedves Csizmás kollega, tudol-é :wink: valamit ? :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 19. 8:35 
lángterelgető

Gyerekek!
Itt van a péntek kora esti dolog, ami a szolnoki kollégákkal esett meg. A [Moderálva] most épp kövekkel támadta meg a munkájukat végző tűzoltókat és a fecskendőket.

És jól mondta az elöttem szóló, hogy fesz-vágóval kellene a nyakukat szorítani és addig szorítani, amig a szemük nem folyna ki! És elnézést kérek a durva megfogalmazasért, de az türhetetlen és felháborító, hogy egy munkáját végző tűzoltó (akinek a bajba jutott emberek miatt ha kell életét áldozza, bőrszíntől függetlenül is) lassan nem csak azért kell, hogy "résen" legyen, mert veszélyes a munkája, hanem azért is, hogy épp ki fogja hátbaszúrni...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 07. 16:15 
szikracsapkodó

Fiúk!

Könnyű legénykedni a fórumon, hogy így megvertem volna, meg úgy. Gondoljátok végig kicsit higgadtan. A helyszínen lévő parancsnoknak szokás szerint egy pillanat alatt el kellett döntenie mit tegyenek, vagy ne tegyenek! Szívem szerint én a feszítő-vágó ollójával szorítanám meg az ilyen ember nyakát, de nem ez a dolgunk! Ha megütnek, természetesen ne tartsa oda senki a másik arcát, hogy üssék meg azt is. Meg kell magunkat védeni, de! Melyik tűzoltónak hiányzik az, hogy egy ilyen tetű miatt veszélybe kerüljön a tűzoltók becsülete, megbecsültsége, állása? A körülményeket nem ismeritek. Véleményem szerint a lehető legjobb döntést hozta meg a parancsnok. Sajnos majdnem biztos, ha eltángálták volna a renitenskedőt, akkor a tűzoltók húzták volna a rövidebbet. Nekünk nins pénzünk drága sztárügyvédre. Vagy van köztetek, aki azért gályázik a szabadnapjain, hogy ügyvédhez vigye a keservesen megkeresett forintjait? A testület nem igazán áll ki a tagjaiért sajnos. Ezt tudjuk, többször tapasztaltuk. Többet ésszel ,mint ész nélkül!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 23. 13:23 
kapacsmester

munkájukat pontos j... :D bocsi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. feb. 23. 13:22 
kapacsmester

krampusz írta:

Idézet:
De az önbíráskodással szembe lehet állítani az önvédelmet.
.

Sziasztok!

Így van a fenyegetéssel arányos védelemhez mindenkinek joga, nem beszélve a közfeladatot ellátó személyről... . Én mindenesetre önvédelemből fejbe koccintottam volna a baltával hogy legközelebb meggondolja mit csinál... Ha már egyszer a Tűzoltók értünk vannak akkor ha nem is becsüli meg őket valaki, legalább ne akadályozza a munkályukat pláne ne támadjon rájuk...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 13. 7:55 
Szerkesztő

TLF4000!
A Tűzoltósofőrök a vádlottak padján topikban feltett kérdésedre a válasz:
a baltás támadásról a Tűzvonalban 105 szeptemberi számában olvashatsz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 21. 4:37 
Szent Tömlő őrzője

Itt bizony mindenkinek igaza van.
De az önbíráskodással szembe lehet állítani az önvédelmet. Egy közfeladatot ellátó személynek nem lenne joga megvédeni a társait, vagy magát? Ez aztán fura helyzet lenne. Mellesleg a vízsugár nem okoz akkora kárt, mint teszem azt a kommandósok.
Krampusz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 19. 20:27 
vörös kakas réme

Azt a srácok nem tudhatták, hogy a fazon fejszéért indult. Ha belemennek egy akcióba az az ő részükre nem sok jót hozott volna. Gondolj bele micsoda hír: a tűzoltók megvertek egy "szegény ártatlan embert". Ebből csak úgy lehetett jól kijönni, hogy várakozó álláspontra helyezkedtek. A rendőrök végül is megérkeztek, a tűzoltók nem önbíráskodtak, talán az igazságszolgáltatás tud hozni majd egy normális döntést.

Nur rugige Blut kedves DÖTE!
Az elsőre jónak tünhet az ötlet, de meg ne tedd!! Az ököljog a multé. A jó tűzoltó erénye, hogy a legnehezebb helyzetekben is megtalálja a megoldást az adott helyzetre. Mint ahogy a kedves kollágáim most is megtették.

vizsgáló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 19. 9:48 
Szent Tömlő őrzője

A kötött sugarat térdre és gyomorra 16 barral támogatom! Csak azt nem értem, mért kell az ilyen tetvektől mindent eltűrni? Mért nem vághatjuk őket pofán mi a helyszínen?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 18. 22:34 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Ha igaz, hogy az "arcos" után a pasas visszaballagott egy kis fejszécskéért, akkor egy ici-picit a srácok is hibáztak, ugyanis meg lehetett volna győzni a "legényt" arról, hogy a baráti társaságban várja meg a rend őreit ! :wink:

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 18. 20:09 
kapocspárkulcs tekergető

A bíróság nem mindig van a helyzet magaslatán. Legalábbis ezt olvastam ki a szolnoki esetből. Viccet félretéve tényleg jól csinálták a fiúk hogy meghátráltak. Ki tudja mit hoztak volna ki az esetből.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 18. 13:38 

Sziasztok!

Már megint egy barom aki azt hiszi , hogy ő valaki csak mert egy melós kerület " úri" negyedében lakik és azt tesz amit akar, mondván demokrácia van és azt tehet amit akar. A sugár alkalmazása meg nem minden esetben megoldás, de volt akinek bejött mert a helyszínen lévő zsandárok nem voltak a helyzet magaslatán vagy nem merték felvállalni egy jogszerű intézkedéssel járó " macerát" Barni te tudod miről beszélek!

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 18. 10:11 
vörös kakas réme

A srácok a lehető leghelyesebben jártak el. Jól csinálták, hogy beültek a fecsibe és rendőröket kértek a helyszínre.
Nem kétséges, hogy ha akarták volna az a s.ggfejet leverték volna mint vak a poharat. DE!!
Hogyan alakult volna akkor az ügy a továbbiakban??

Nem vigasztaló, de azt kell mondani, hogy nem az a legény aki adja, hanem az aki állja!

Bízzunk abban, hogy a rendőrök nem cseszik el a dolgokat és a bíróság fog egy olyan ítéletet hozni, hogy minden agyament elgondolkozik azon, hogy érdemes közszolgálatot ellátó személyeket megtámadni.

vizsgáló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 18. 3:43 
Szent Tömlő őrzője

Urak!
Miért ez az indulat? A suszter maradjon a kaptafánál! Tűzoltás volt nem igaz? 16 bar, kötött sugár térdmagasságban és kész. A tűznek is jót tesz. Mellesleg láttam a ...tv-n, hogy egy figura karddal fenyegetett mindenkit, valahol az Usa-ban. Ez volt a nyerő.
Krampusz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 17. 23:02 
kapocspárkulcs tekergető

Lehet, hogy ez a ......... már kinézte magának az ágat az esti szalonnasütéshez. Erre jön héhány faszi nagy piros autóval és el akarja orozni!!!!!!!!! Hogy mik vannak! :lol:
Azért lehet hogy orrbavágtam volna egy kapocspárkulccsal, majd azt mondjuk elesett menekülés közben..... kb hússzor..... meg egy lépcsőn is legurult. :twisted:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 17. 20:29 

Úgy szeretnék egy ilyen emberrel egy fél órát eltölteni!
Csak Ő, meg Én, megy egy kézre álló állványcső!
Én nem tudom, miért kell bántani Minket!
Ő értük vagyunk!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Rendőrség honlapjáról
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 17. 17:26 
Szerkesztő

A Budapesti Rendőr-főkapitányság X. Kerületi Rendőrkapitányság eljárást indított - őrizetbe vétel mellett – K. György 51 éves budapesti lakos ellen, mert megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy a Budapest X., Bársonyvirág utcai játszótéren 2004. július 16-án 9 óra körüli időben egy fa sérült ágát eltávolító, a Budapest IX-X. kerületi Tűzoltó-parancsnokság munkatársát ököllel arcon ütötte, a tűzoltó által előzőleg használt és birtokán kívül lévő motoros láncfűrésszel, valamint egy baltával a sértettet megfenyegette, majd a helyszínről elmenekült. A bűncselekmény során a tűzoltó könnyű sérülést szenvedett.
K. Györgyöt Budapesti Rendőr-főkapitányság X. Kerületi Rendőrkapitányság munkatársai 2004.július 16-án 9 óra 25 perckor a közeli lakásán fogták el.
Az ügyben a további eljárást a Budapesti Rendőr-főkapitányság X. Kerületi Rendőrkapitányság folytatja.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 08. 18:44 
kapocspárkulcs tekergető

A zsurnalisztákat én is rühellem, bár van kivétel elvétve. Mi hálistennek megúsztuk egy hangos szóváltással de az sem volt egy felemelő érzés. Azt nehezményezte néhány erősen illuminált(seggrészeg) úriember, hogy milyen jogon lopjuk a falu vizét a tűzcsapból. Ez azért röhelyes nem??? :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 281 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]