Támadás a tűzoltók ellen

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
maestro
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: maestro » 2005. márc. 21. 1:31

Lehet, hogy megint tudatlan vagyok.
De vmit nem értek, pedig Lgondolkodtam rajta, és nem keveset.
Hogy jut eszébe bárkinek megtámadni, megdobálni olyan embereket, akik azért mennek vhová, hogy segitsenek, mentsék, ami menthető, vagy hasonlók?
Mert ha vki dühöngő őrült, és nem tudja, mit tezs, rátámad a mentőkre, azt valahol meg lehet érteni.
De azt hogy ha ég vmi, és el akarják oltani, megelőzve a nagyobb bajt, rátámadnak azokra, ezt ugy érzem, nem lehet megérteni. Kiváncsi lennék, ha a dobáló "urak" háza égett volna, akkor is hajigálják a tűzoltókat? Mert a viselkedésükből kiindulva erre lehet következtetni.

Amit viszont jólesett olvasni, hogy a tűzoltók próbálták védeni a gépkocsikat. Ez valahogy azt mutatja, hogy a sajátjuknak érzik ezeket, és vigyáznak rájuk, még ha esetleg magukat veszélyeztetik.

Csizmás ahogy irod:
Ma már nem azt beszélik,hogy megdobták a tűzoltókat,hanem hogy én felelős vagyok-e valamiben...
Pedig sztem a dobálás ténye a fontosabb, nem az, hogy hibáztál. Mindenki hibázik, aki csinál valamit. Lehet hogy többet nemhibázol (igy) de az +eshet, hogy legközelebb is dobál némelik baromagyu emberke.
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2005. márc. 20. 21:44

Én is drukkolok, mert hibázni emberi dolog, és úgy gondolom, a hiba nem hanyagság, nemtörődömség stb. miatt történt. Viszont nyilvánosan belátni, elismerni, ha hibázol, és ezért bocsánatot kérni- nem kis dolog. Szép volt!

Üdv: Eszt
Patkó Bandi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Patkó Bandi » 2005. márc. 20. 21:40

Üdv a Lánglovagoknak!

Gyermekkoromban magam is azt hittem, hogy tűzoltó leszek, vagy katona.
Később sorkatonaként belülről is megtapasztaltam a Magyar Néphadsereg nevű intézményt és csak hajszálon múlott, hogy nem vettem részt az 1968-as Felvidéki társasutazáson. Azóta a fegyverekhez és a katonasághoz nem vonzódom.
Ha lehet, még nagyobb tisztelettel nézek viszont fel Rátok, Lánglovagokra, mint kiskoromban, hiszen érett fejjel fel tudom fogni az áldozatvállalásotokat.
Jogászember vagyok, nem a legfiatalabb korosztályból. Érdeklődőként rendszeresen ellátogatok a honlapotokra, ezt a Fórumot is a megnyitása óta olvasgatom.
Bocs a hosszú bevezetőért, muszáj volt egy kicsit bemutatkoznom, mert nyilvánvaló előttem, hogy itt egy zárt hivatásrendi közösségben vendégeskedek.

Néhány megjegyzésem van (anélkül, hogy szakzsargonban jogászkodnék):

1.) Nem hiszem, hogy Magyarországon kívül van a világon (demokratikus jog-, vagy nem jog)állam, ahol ugyanazon a helyszínen, ugyanazoknak egynél többször meg lehetne támadniuk közfeladatuk ellátása közben a tűzoltókat! Illetve egyáltalán bármilyen közfeladatot ellátó személyt. Angolszász jogterületen pl. fejenként legalább 350 évet kaptak volna a támadók az első eset után. Egyenként és végrehajthatóan. A többiek (akik kint maradtak) meggondolnák, hogy legközelebb megkísérlik-e?

2.) Nem hiszem, hogy ez etnikai kérdés lehet! Bármely magyar állampolgárnak azonos alkotmányos jogai vannak és ugyanígy azonos alkotmányos KÖTELEZETTSÉGEI!
Függetlenül a rendőrség magatartását illetően Erdélyi Tibor vihart kavart közleményében megjelent sajnálatos félreértéstől, leszögezem: A rendvédelmi szerveknek szintén vannak alkotmányos kötelezettségei!!! Nem csak a közfeladatot ellátók megvédése terén, aminek elmaradásáért most úgy tűnik, a konkrét esetben nem marasztalhatóak el, hanem a tűzoltók sérelmére elkövetett bűncselekmény hivatalbóli üldözése terén is! Nem ismervén az ügy minden részletét, nem lehet pontosan állást foglalni a rendőrség esetleges mulasztását illetően, de – szélső esetben – esetleg a hivatali bűnpártolás is felmerülhet.

3.) Azt hiszem, hogy Erdélyi Tibor tévedését (ha úgy tetszik hibázását) elismerve hallatlanul korrekt módon állt a nyilvánosság elé. Tisztelem. Erről ennyi.

4.) Szerényen úgy gondolom, hogy – Erdélyi Tibor nyilatkozatától eltérően – a parancsnoka közleménye viszont nem tiszteletre méltó.
Engem megdöbbent az Ő problémája. Nevezetesen, az a fő gondja, hogy a cikk „…. olyan visszhangot keltett, amely alkalmas lehet Szolnoki viszonylatban a tűzoltóság és a rendőrség közötti feszültség keltésére.”
Egy ilyen feszültség természetesen nem jó, nem kívánatos. Azonban úgy gondolom, hogy ez A TŰZOLTÓKAT TŰZOLTÁS KÖZBEN ÉRT TÁMADÁSHOZ KÉPEST a hím hangya nemi szervével azonos nagyságrendű!
Nem találom viszont a parancsnok közleményében, hogy feljelentést tett a támadók ellen, ill. milyen és mekkora cirkuszt csinált abból, hogy a korábbi, az alárendeltjei ellen több alkalommal történt hasonló támadás dacára a rendőrség helyi illetékese(i) nem tetté(k) meg az elkövetők felelősségre vonása, a hasonló esetek megelőzése érdekében a szükséges és eredményes intézkedéseket.
Én ugyanis úgy vélem, hogy neki egyebek között az is szerepel az írott, vagy íratlan parancsnoki kötelmei között, hogy tűzbe kell(ene) mennie az alárendeltjeiért!

5.) Ez a történet összességében egy igen sajnálatos illusztráció az ombudsman általános helyettesének kb. egy évvel ezelőtti, a tűzoltók munkakörülményeinek, a szakmájuk gyakorlásához szükséges ismeretek megszerzéséhez való jogaiknak, szakmai működésük feltételeivel kapcsolatos alkotmányos jogok érvényesüléséről szóló jelentéséhez. Ha valaki nem ismerné, innen le tudja tölteni, érdemes: http://appserver.obh.hu/ugyek/letolt?id ... 645.183807
Erről jut eszembe: talán lenne véleménye az ombudsman helyettesének erről a történetről, a benne megnyilvánuló alkotmányos visszásságról is. Ha az érintettek közül valaki, vagy többek megírnák neki az erre vonatkozó panaszt.
CíM: Dr. Takács Albert, Állampolgári Jogok Országgyűlési Biztosának Általános Helyettese 1051 BUDAPEST, Nádor u. 22.

Barátsággal kér elnézést a terjedelemért őszinte tisztelőtök:

Patkó Bandi
Patkó Bandi
meszes
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: meszes » 2005. márc. 20. 20:43

Szia Tibi!

Nagyon sajnálom, hogy ebből a cikkből ekkora dolog kerekedik! Az én és kollégáim véleménye, hogy minden gond akkora, amekkorát csinálnak belőle. Úgy érezzük, hogy ez a probléma koránt sem volt olyan nagy mint amekkora ügy lett belőle. Azt hiszem, sőt tudom, hogy a szolnoki tűzoltóságnak csináltál olyan jó reklámot és ismeretséget cikkeiddel, hogy nem érdemled meg ezt a meghurcoltatást. Ennek a kezelésének a módját te már megtaláltad és megtetted a többszöri nyilvános írásos bocsánatkéréssel, reméljük figyelembe veszik. Te mégegyszer nem esel ebbe a hibába, de mi a biztosíték arra, hogy az utódod- ami remélem nem lesz - nem esik-e hasonlóba.
Ha van igazság, akkor az eljárás végén egy "a későbbiekben tartózkodjon a hasonló megnyilvánulásoktól" szövegezésű jegyzőkönyvvel lezárják az ügyet. Nagyon szorítok ezért!

Tibi! Veled vagyunk! :wink:
civil guard

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2005. márc. 20. 20:19

Tibor!
Csatlakozva az elöttem szólókhoz én is rettentően sajnálom a veled történteket és szintén szorítok , hogy minnél kedvezöbben zárodjon az ügy. A korrektséged és egyenes hozzáállásod pedig példa ként állítanám sokak előtt!
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. márc. 20. 19:59

Szerintem sem, csak kíváncsi voltam rá. Ugyanolyan lett volna a helyzet, ha egy nagyon régi csepelt dobálnak meg.

Az ellened induló eljárás költségét egyébként meg fordíthatnák az ilyenek megszünetésére /a kődobálókra célzok/. A maradékot meg a tűzoltóautók megjavítására.
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2005. márc. 20. 19:36

Csabi!

A Liazt dobálták meg.Tavaly lett újrafestve.De nem lényeges szerintem.Nem az anyagi kár a jelentős,hanem az erkölcsi.A cikkben próbáltam erre utalni,de sajnos teljesen más jött ki belőle.Ma már nem azt beszélik,hogy megdobták a tűzoltókat,hanem hogy én felelős vagyok-e valamiben...
Hogy mint vonulós tűzoltó,melyik szeren vagyok?A Szolnok1-2-3 valamelyikén 1-es beosztástól az 5-ösig,létrán,vízszállítón,műszakin.Szóval valóban csizmás tűzoltó vagyok.Nem tiszt,ahogyan ezt többen hitték már.

Most már tényleg lépnem kell....
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. márc. 20. 19:21

Szia!

Tudom, hogy nem ide tartozik a kérdésem, de melyik szeren vagy? És kéepk szerint 2 vízszállító van, egy Liaz és egy Tátra. Melyiket dobálták meg?
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2005. márc. 20. 19:05

Megpróbálok válaszolni a kérdésekre,észrevételekre.
Ami a legfontosabb: nem az állásomból függesztettek fel,csak a sajtóügyeletesi beosztásból.Különleges szerkezelő beosztásban vagyok, szabadnapjaim áldoztam fel a sajtós munkára.

D.Jani!Igen,tanultam a hibákból.Aki nem csinál semmit,azzal nem is történhet baj.És sajnos úgy érzem,ezt a munkát már nem is kapom vissza.De ha visszakapnám,nagyon elgondolkodnék azon,hogy érdemes-e folytatni.Az illetményalap 25%-át kaptam,saját digitális géppel dolgoztam,sokszor otthonról szerkesztettem az anyagot,néha már saját autóval mentem ki 1-1 eseményhez.Megérte?Azt hiszem,nyugodtan kijelenthetem:NEM.

A kődobálásnak semmi különösebb előzménye nem volt.Ez már szinte évek óta rendszeresen így megy.Néha röpködnek a kövek,mi meg szaporábbra vesszük az iramot.Szembeszállni felesleges.

Tűzzománc:Mégegyszer köszönöm a hozzászólásod,megmondom őszintén,nagyon kellemesen csalódtam benned.Tényleg nem hittem,hogy Tőled még ilyeneket olvasok.

Azt hiszem,ma már nem tudok többet írni,de holnap mindenképp jelentkezem.

Üdvözlettel:
Csizmás
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. márc. 20. 18:26

Érzelmektől mentesen, én mindig azt mondtam EMBER az ,aki a hibáit, tévedéseit is vállalni képes. Miért kellene ezért büntetni? Büntessék a bűn elkövetőt és ne azt, aki téved, téveszt és ezt elismeri, ez a véleményem!
Csizmás, te EMBER vagy. A dobálós is ember csak ő sz@r ember, szerintem.
Ha kell nyílvánosan is kiállok , gondolom többedmagammal melletted!
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. márc. 20. 18:21

Ha nincs ellene a az. E.Tibor, megkéne mozgatni több embert, mint a másik szolnoki tűzoltónál. Ne függeszék ezért föl az állásából :!:
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
attys
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: attys » 2005. márc. 20. 17:29

Azt lehet tudni, hogy miért dobálják mér megint a Motor utcaiak a tűzoltókat?
Mi az előzménye az ügynek?
--
attys
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2005. márc. 20. 17:02

Sziasztok!
A Tibor egy nagyon korrekt levelet tett közzé. Sajnos törvényszerű, hogy fegyelmi eljárást indítanak ellene (az eset ezt indokolja), de nem törvényszerű, hogy meg is legyen fenyítve!
Az esetnek -szerintem - legalább 2 (jó) következménye lesz:
1. Tibor tanul a hibájából, többet nem esik bele (mert én biztos vagyok benne, hogy lesz ő még a szolnoki kollégák sajtósa).
2. Az ügy miatt keresnek végre valami megoldást (tűzoltók-rendőrök-polgármesteri hivatal-kissebségi önkormányzat stb.), mert mint számomra kiderült, ez a "jöjjenek a rendőrök is" megoldás nem a leghatékonyabb.
Szurkolok!
one

Hozzászólás Szerző: one » 2005. márc. 20. 16:08

Csizmás
Érdekelne a pontos nyilatkozat ami miatt felfüggesztettek. Lehet hogy csak én nem találom.
Nagyon sajnálatos dolog ami veled történt ez miatt.
attys
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

Tibor ! Nincs harag! :)

Hozzászólás Szerző: attys » 2005. márc. 20. 15:24

Köszönöm, hogy kiálltok mellettem!!!!
A "tettemért" vállalom a felelősséget, hiszen valóban én írtam a cikket. Azonban távol állt tőlem minden rosszindulat, főleg a rendőrség tekintetében.
Tűzzománc,Neked külön köszönöm az írásod.A múltkor egy másik témában már azt hittem,összevesztünk.Ezért külön jól esett,amit írtál.
Mégegyszer köszönöm a bíztatást!
Megírtam a jelentést,holnap majd többet tudunk...
Jómagam lassan 12 éve vagyok zsaru. Hat évet utcán (Nyugati pu.) dolgoztam. Jópár esetben kellett segítséget kérnem tőletek Lánglovagoktól, amely segítséget minden alkalommal maximálisan meg is adtatok. Saján sajtósaink néha olyan egetverő "b@romságokat" mondanak, hogy nem is értem miért fizetik őket. Ehhez képpest Tibor a te tévedésed semmi! Én saját nevemben mondom: Nem haragudtam, nem értettem félre a cikket és szurkolok neked, hogy a fegyelmi eljárás ne elmarasztalásoddal érjen véget.
--
attys
Keleti front
slagmester

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2005. márc. 20. 15:15

Gondolom a tűzoltók látták hogy kik dobáltak. Volt-e feljelentés konkrét személyek ellen, vagy csak "ismeretlen személy" ellen? Vagy senki ellen? Mert ezt is meg lehet úszni? Közfeladatot ellátó személy elleni kűhajingálás, így van a Btk.-ban. Vagy ez ha ott népszokás, akkor mindegy, van ahol a busó jár, van ahol szalmabábút égetnek tél végén, Szolnokon a tűzoltókat dobálják. Egyébként fehér színűek is fordultak már szembe velünk, olyankor mindegy volt a származás, nem esett jól.
sniper
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: sniper » 2005. márc. 20. 14:56

Ez egy roppant korrekt jellentés!!!

És úgy látszik ezek után több rendőr kell ha oda vonultok.
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2005. márc. 20. 13:41

Erdélyi Tibor közleménye a kőzáporos tűzoltás kapcsán adott nyilatkozatáról
http://www.langlovagok.hu/tuzvonalban/e ... 2005.shtml
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2005. márc. 20. 10:17

Köszönöm, hogy kiálltok mellettem!!!!
A "tettemért" vállalom a felelősséget, hiszen valóban én írtam a cikket. Azonban távol állt tőlem minden rosszindulat, főleg a rendőrség tekintetében.
Tűzzománc,Neked külön köszönöm az írásod.A múltkor egy másik témában már azt hittem,összevesztünk.Ezért külön jól esett,amit írtál.

Mégegyszer köszönöm a bíztatást!
Megírtam a jelentést,holnap majd többet tudunk...
sniper
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: sniper » 2005. márc. 20. 10:14

[Moderálva]
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. márc. 20. 10:02

Magam is csodálkoztam, miért kell a pk.-nak is külön nyilatkozni ez ügyben, de mire a végére értem már világos lett a történet.
Sajnálatos, legfőképpen a személyedet illetően, de hát hibát más is követ el, a pozitív az ha el vállalod és nem próbálkozol magyarázkodni, magam ezt látom az események, történések leírásából. Hibáztál, de rendkívül korrekten kezeled a dolgot. Remélhetőleg ezt a vizsgálatokat végzők is a javadra írják. T. Csizmás én azért remélem hallunk még a szolnoki tűzoltók munkájáról ,elismerő szavakkal nyilatkozó tudósítást. Tőled.
sniper
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: sniper » 2005. márc. 20. 9:56

Nagyon sajnálom ami VELED történt!

És akkor úgy látszik, hogy a kőhajigálás arrafelé tömegsport (csak tömegben merik csinálni), elég olcsó dolog is (kő az mindig lesz).
De nem értem, hogy miért nem lehet csinálni valamit? Nagyon hülyén hangzik az, hogy (rend)őrt kell állítani a technika mellé.
MORGÓ
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2005. márc. 20. 9:49

Üdv.

Ha ez számít, én veled vagyok.

MORGÓ.
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2005. márc. 20. 8:52

javítva:környékre
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2005. márc. 20. 8:51

A kődobálás egyébként már nem az első eset,szinte majdnem minden - a környékra történő vonulás esetén- történik ilyen jellegű cselekmény.
Válasz küldése