* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 22. 4:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 925 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 13. 2:19 
kapacsmester

Tökéletesen igazad van.
Talán azért mentek fel a tetőre, mert sok volt bennük az emberszeretet. Ezen kívül, mert az elöljáróik oda vezényelték őket. A harmadik indok, meg az, hogy nem mondhatod a 80 éves néninek, hogy nem hozod ki a ruhásszekrényét, mert esetleg leszakad a gerenda.
Úgyhogy ezek szerint a törvény csak elmélet megint.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 12. 16:22 
tűzkakas-idomár

Ha segíteni kell, akkor én is. De ami a tiszán, ah ázak bontásánál volt, az mélységesen felháborított! A Tűzoltási és Műszakimentési Szabályzat leírja, hogy állat, tárgy mentésére tűzoltó élete nem veszélyeztethető. Akkor mit kerestek tűzoltók a házakon, pár ezer szétfagyott cserépért? Vagy a házakban a bútorokért? Ha ezt egy káresetnél egy szolgpk, vagy szolgpkh csinálja, és kimegy egy elöljáró, akkorát kap a fejére, hogy arról kódul. Azok a házak életveszélyessé lettek nyílvánítva. Oda utászok kellettek volna, nem tűzoltók! És utána az állam a lakóknak az odaveszett ingóságokat ugyan úgy megadhatta volna, mint a lakást felépítette. Vajon mit szoltak volna, ha egy, vagy két tűzoltó a romok alatt marad? Mit mondtak volna a gyerekének? Apád HŐS volt, meghalt egy kétajtós szekrényért, meg két nadrágért, esetleg ezer cserépért? Megint a Polgári Védelem csicskásai voltunk.
Más gondom is van a magyar árvízvédelemmel, de azt majd máskor.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 12. 0:08 
kapacsmester

Pernyetipró!
Szerintem nem vagy palimadár. Én is voltam gáton ebben az évben és ha kellene, mennék újra. Ez az elhivatottságtudat. Az, hogy valakiknek fizettek, az egy dolog. Persze nekem is mindig jól jön egy ezres, de a lényegen nem változtat. Ha akarok, akkor segítek ingyen is. :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 10. 15:27 
tűzkakas-idomár

Hmm... Ezek szerint nem mondtam valótlan dolgokat. Tudjátok az ilyent nehezen ír le az ember, mert ráfogják, hogy nem elég elhivatott. Ez rosszbb, mint ha anyáznának. ÉN 57 ÉVES KOROMIG AKAROK VONULNI!!! De nem szeretem, hogy ezzel visszaélnek. Egyébként hatalmas jutalmazások voltak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 10. 9:56 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nos igen, ha márárvízi dolgok elszámolásánál tartunk...
Megerősítem én is Pernyetiprót,mi is tapasztaltuk a Tiszánál, hogy a helyi polgári védelmi erők (ők a lakosság) nem csaküzemanyagban, deegyéb másban is kapott megfelelő térítést. Akik jöttek lapátolni (brazil gépsorok) éjszakára 5000, nappalra 3000 forintot kaptak. Mi semmit. Nem is bőbörögtünk, hiszen önként jelentkeztünk, hogy megyünk segíteni, csak furcsa volt, hogy rajtunk kívülmindenkit kifizettek.
A dunai árvízzelkapcsolatban. Szentendre bajba került. Hosszú Duna-szakasza van, Budakaásztól Visegrádig. A legnagyobb gond Visegrádon és Szentendrén volt. A szentendrei tűzoltóság segítséget kért akörnyező önkéntes tűzoltó egyesületektől, akik jöttek is. Nem nézelődtek,hanem bejelentkeztek,megkérdezték hova kell menni és mi a feladat és mentek és csinálták. Szóval amitmondani akarok, hogy kiképzett, felszerelt, bárhol bevethető önkéntes egységek érkeztek. Mindenki meg volt elégedve a munkájukkal. A megyei szövetség részéről elkezdtem érdeklődni, hogy hogyan lesz kifizetve a segítségre érkező egyesületek igénybevétele. Erre senki nem tudott válaszlni. Azt hiszem jogos volt a felvetés, hiszen a helyi vállalkozók, pv szervezetek ki lettek fizetve, a helyi hivatásos tűzoltók is tűzoltók is megkapták a túlórát. Mivel senki nem todott ráválaszolni, a megyei szövetség kiadott egy ajánlást az egységes elszámolásérdekében, melyben meghatározásra kerültek az elszámolható normák is. Ezeket részben a BM által önkormányzatoknak és KVI-nak kiadott utmutatók alapján lettek meghatározva. A Helyi Védelmi Bizottság elnökével is egyeztetve úgy ajánlotta a szövetség, hogy az ÖTE a mellékelt norák figyelembevételével számlázza le az önkormányzatnak a költségeit, aki azt azonnal kifizeti és a pénzt leigényli az államtól. Na most nem kell horribilis összegekre gondolni, egy-egy öte 50-200 eFt között számolta ki magának a járandóságot. Volt benne személyi bér, ami a minimálbér órabéresítése volt (ennyit kapott az otcáról felvett cigánygyerek, mint pv alegység).
Ne tudjátok meg, hogy milyen botrány volt belőle! A BM kiadott egy intézkedést, melybe beleírták, hogy az önkormányzat tűzoltó számlát nem fogadhat be,nem igényelhet vissza. Majd az OKF fogja fizetni. Hát nem tette. Az egyresületeket még meg is taposták egy kicsit, hogy pénzéhse banda, meg hasonlók. Aki az önkormányzatoktól felvette a számlán kifizetett térítést, azokkal visszafizettették és az OKF a mai napig nem rendezett feléjük semmit.
Mi ebből a talulság? Ha legközelebb ilyen esemény van, az öte jelentse le, hogy a szivattyúja nem üzemképes. Keressen meg egy helyi vállalkozót,adja bérbe neki a szivattyút pl 100.000 Ft/nap, és adja bérbe az egyesület tagjait 20.000 Ft/fő/óra áron. A vállalkozó jelentkezzen be a bajbajutott település védelmi bizottságához, ajálja fel a szolgálatait. Az önkormányzat bajban lesz,kénytelen lesz elfogadni a "segítséget". Mehetnek az öte tagok a saját szivattyújukkal szivattyúzni, egy vállalkozó alkalmazásában. A munka végén a vállalkozó számlázza le a munkát az önkormányzatnak pl szivattyú 100.000 Ft/ óra, ember 50.000Ft/óra/fő áron és meg fogja kapni a pénzét, mert a vállalkozókat ki kell fizetni, az önkormányzat visszaigénylheti a költségeket minden további nélkül.
Mindenki jól járt? EZ NÓÓÓÓÓRMÁLIS???????????????

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 10. 9:52 
vízpocsékoló

Szevasztok! Az árvizi "önkéntes " munkával kapcsolatban: nálunk a jussunkon kívül a BM plussz pénzt fizetett ezért a két hétért. A Főnökök orroltak is emmiatt ránk. Én úgy tudom ezt apénzt elküldték minden illetékes parancsnokságra! Nézz csak körül volt-e jutalmazás akkortájt, és MIBŐL!!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 10. 6:23 
tűzkakas-idomár

Bár most nem aktuális az árvíz, de mivel csak most kezdtem el fórumozni, nekem még új a téma.
Véleményem általában az árvízről: Hatalmas üzlet! Csak nem nekünk...
Két éve a tiszán a helyi lakosok saját bevallásuk szerint a kis Rába méretű traktorjaikkal a saját falujuk védelmében 3000 Ft/kanyar ért hordták a homokot. Az üzemenyagot az árvízvédelem állta. Ha ők hazudtak nekünk, akkor most én is hazudtam.
De ami tény: napi 10-12 órát voltunk a gáton. Ezt elszámolták nekünk a rendes órabérben, amit akkor meghatároztak. Az éjszakára viszont csak 71 forintot számoltak el. Az itthon maradt csoportoknak, akik 24/24 adták a szolit, az éjszakát is ezzel a nagy óraszámmal számolták el. Mondván, hogy készenlétben voltak. Mi is abban voltunk. Ha valami baj lett volna a gáton, még az éjjel visszamentünk volna. A végső elszámolás után az jött ki, hogy aki itthon maradt, és minden másnap haza járt, több pénzt kapott, mint aki a gáton robotolt. Ez azért rosszul esett.
Ennek ellenére bármikor kimennék egy gátra, ha ott szükség van rám. Lehet, hogy palimadár vagyok?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 14. 19:57 
tűzkakas-idomár

Üdv !

Különféle okok miatt vesznek részt az emberek az árvízi védekezésben.
Az egyik védi a sajátját, a másik segíteni akar, a harmadiknak ez a munkája, a negyedik hasznot akar húzni a dologból. Mint azt Istvántól is megtudtuk van olyan is, aki nem védi a sajátját SEM, csak hőbörög, mintha az egész tűzoltóság, honvédség stb csak azért lenne, hogy az Ő hülyesége, lustasága miatt bekövetkezett károkat 'csinálja' vissza.
Ne foglalkozzunk a hülyékkel, csak segítsünk a rászorulóknak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 31. 21:01 

Üdv Nektek!
Árvíz ügyben egy kis adomával szeretén csatlakozni Konkrétcsávó írásához. A mi általunk védett Duna szakasz Szentendre és a Főváros között volt, egy lakott szigettel és egy 150 lakóházzal rendelkező parttal. Az áradás hírére a régi dunai emberek szépen összepakoltak és teljesen nyugodtan várták az áradást. Hozzászoktak. Nem így az újgazdagék, akik az elmúlt néhány évben vettek telket, házat az ártéren. (Tényleg újgazdagék, mert a Lupa szigeten egy ~100 négyszögöles telek, egy 4x4 méteres házzal, árammal és vízzel 39 millióért kelt el a tavasszal). Ők bevárták minden fajta előkészület nélkül az áradást, majt mikor megjött telefonáltak a tűzoltóknak, hogy lehet kezdeni szivattyúzni az udart, mert kezdi a buzgárokból feljövő víz elönteni a díszkertet. Ugye bár erre beintettünk. Aztán egyik jeles bankunk igazgatójának a pincéjét öntötte el az ár. A levonulás után 2-3 nappal nála is megjelentek a tűzoltók egy kismotorral, hogy kiszivattyúzzák a vizet a pincéből. Itt végig kellett hallgatnunk, hogy mekkora barom az önkormányzat, aki engedte az árteret kiparcellázni, milyen hülye az éptési hatóság, aki kiadta az építési engedélyt, milyen buzi a polgármesteri hivatal, mert nem adott az ártér közepére honokot és homokzsákokat. Minket nem szidtak. De egy valaki nem volt hülye. Aki megvette az ártéren a telket és ide építette a nyaralóját.
Üdv. Leidinger István

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 29. 9:50 
Szent Tömlő őrzője

Rolnad: eddig jó volt a véleményem rólad. Kérlek ne rontsd el szélső jobboldali "zenekarok" idézeteivel. Köszi!
DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 28. 23:04 

Ja vagom :) ! Meg hat 35 milliard megy el megveszetegetesre akkor nem is csodalom. "Ó Mgayarország mért nem sut mar rad a nap..." :?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 27. 17:51 
Szent Tömlő őrzője

Tesznek ők szerintem csak a pénz kevés! Meg amit adnak annak is eltűnik egy része valahol jó magyar szokás szerint! Meg kitudja mennyire lesz gyors az olvadás? stb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 27. 15:47 

En bizok benne hogy nem esik sok ho... Mert akkor kezdodik minden elorol! Es ha tudjak a katasztrofa vedelmesek hogy jon a viz! Es a gat atszakad mert nem tesznek lenne?!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 27. 9:26 
Szent Tömlő őrzője

Télen semmi, de imádkozz, hogy ne sok hó essen a Kárpátokban mert akkor a Tiszánál újra katasztrófa lesz tavasszal.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 27. 2:58 

Komolyan mondom! Sajnos ezek a "termszeti katasztrofak" nem kerulhetok el?Hala istennek elment... De mi lesz telen a tiszanal?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 24. 19:41 
Szent Tömlő őrzője

Ez az árvíz igazán betetT!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 23. 19:18 
tűzkőről pattant

Na ez is lement... Mármint az árvíz... Hála a magasságos Úr Istennek - vagy inkább a magasságos KATASZTRÓFAVÉDELEMNEK? - nem negyon volt gond... Persze ezt mondjam annak, akinek elvitte a házát?
Ilyet is láttam, és sajnos úgy éreztem magam, mint egy hülye töketlen idióta. Mindjárt megmagyarázom:

Nos, mint tudjuk, testületünk jelmondatat: Értéket és életete mentünk! Ez ugye rendben is volna. Aki szolgálatban van 24 órát, erre készül, ezt várja. Aztán villan a lámpa, szól a Dvorzsák, beülünk, szirénázunk, kiérünk. Ez történt azon a délutánon is. Jött a jelzés, áttört a gát a harmadikon, megközelítés csak a Mozaik utcából. Kimentünk - jó sokan - a Fővárosunk tűzvédelme igen csak lecsökkent, hiszen négy autó teljes létszámmal kint volt. Na meg a Csoport - szegény Balázs - , jól kifogták (-tuk)
Először csak álltunk, vártunk, mit csináljunk. Bent a vendéglőbe - ezt veszélyeztette az ár - a násznép még bulizott. Hát akkor mentsük meg őket!- villant valakinek át az agyán.
- Jó, jó, de nincsen halászcsizma.
S egy kettőre ment a telefon az FTP-re, rövid 2 órán belül már volt is halászcsizma. Felvettük... Aztán dühödten megrohantuk az éttermet, mentsük ami menthető, meg minden mást is.
Ez mind nagyon szép. Csakohogy, az a szegény tulaj nem így gondolta. Ő azt akarta, hogy mentsük meg az egész épületét (gyönyörű fa-tégla építésű hangulatos étterem, kb sok tíz milla a beruházás). Jó, de hogyan - kérdeztük
- Vágjátok át a gátat, és szivattyúzzátok a vizet - így Ő. Nem értettük... Milyen gátat is vágjunk mi át? Honnan hová szivattyúzzunk. Az étterembe ekkor már bokáig ért a víz.
Ez még szombaton volt, ezután tetőzött a Duna plusz fél métert. Ott aztán szivattyúzhattunk volna. Dunából - Dunába...

Az emberünk (tulaj) félőrülten szórta ránk az átkokat, hogy nem vagyunk képesek segíteni neki, mindenét elviszi az ár. Persze mi csak horduk a cuccait - konyhai vendéglátóipari eszközöket - az emeletre, még homokzsákokat is raktunk (bár igazán tök fölösleges volt.)

Ezután a parancsnokaink úgy gondolták, hogy ennek semmi értelme, veszett fejsze nyele. Persze nem is volt semmi értelme. A tulaj meg a bámészkodó tömegbe szidta a dicső lánglovagokat. Jó érzés volt... Három tűz között... Egyrészről a Duna - mégis csak a víz az úr - aztán az üvöltöző félkegyelmű - na meg a szájtáti tömeg. Már csak a sajtó hiányzott.

Ez persze nem igazán egy történet, inkább egy fíling. Ponosan úgy éreztem magam akkor este, mint Ti, akik most olvassátok. Kissé kusza ügy.

És jön a csattanó: A drága étteremtulajdonos hangulatkarbantartó részlege kb. 7.70-8.30 magasan lehetett, homokzsákostúl, amit valószínűleg a LEGO-s doboz ábráiról mintázott, mert hogy nem szakember irányításával készült az tuti. Nos, a történet előtt legalább két héttel már lehetett tudni, hogy a tetőzés magasabb lesz 8.50-nél. De a jóarc bevállalt egy esküvőt ( Álljon meg a nászmenet!).
De nem esett kétségbe at előrejelzésektől: saját elmondása szerint 2 millió forintot kapott az önkormányzattól védekezésre. Azt is elmondta, hogy az esetig el is költött belőle vagy 500 ezret...
Persze mi voltunk a hunyók a szemében....
Volt már neki egy étterme, ami leégett. Azt mondta az is a mi hibánk, mert rossz felé indult el a tűzoltóautó... Mindezek ellenére az étteremben volt egy fesztmény, tűzoltókat ábrázolt - ahogy hősiesen oltják az előző éttermét...

Hülyén éreztem magam, mert azt csináltam amire felesküdtem:
Életet és értéket mentettem!

Mi ebből a tanulság? - semmi Vagy talán mégis:

" Habár felül a gálya, és alul a víznek árja,
Azért a víz az úr"

Kollégák! Aki még kint dolgozik, annak azt kívánom, kitartás, lesz ez még így sem!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 18. 11:26 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Mi itt az ún Mélyútban pakoljuk a cuccot, ahova tényleg kell, de 870-es víz kéne, hogy nálunk feljöjjön a rakpartra. A paksi srácok ha jól tudom lassan kezdik a 24/24-et, két napja csak vizet szivatnak. Felénk ez a helyzet.
Aki kint van annak jó munkát, aki bent annak nyugodt szolit!
És vigyázzatok magatokra!
Üdv!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 18. 8:42 
vízpocsékoló

Ez sajnos két évvel ezelött is igy volt amikor a Tisza volt hasonló helyzetben.Csak a kataszrofásokat említették.Pedig tölünk is minden nap váltásos rendben mentek ki a gátakra(váltás a gátakon).Gondolom most sincs ez másképpen, a környező Parancsnokságokon. :!:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Árvíz
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 18. 7:05 
vízpocsékoló

Jó reggelt mindenkinek!

Azért írok, mert egy kicsit furcsának :roll: találom, hogy a TV-ben nagyon
kevés szó esik a tűzoltók árvízi segítségéről. Tegnap elég sokszor néztem
a híradót a TV-ben, és csak azt hallottam, hogy hány ezer katona, polgári
személy, sőt még rabok is részt vesznek a mentésben, de alig említik meg a tűzoltókat. Én tudom, és biztos vagyok benne, hogy igen komoly megfeszített munka folyik ez ügyben a Tűzoltóságnál.
Ti nem így látjátok?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Árvíz
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 17. 21:45 
vízpocsékoló

Én nem vagyok tűzöltő,de minden elismerésem az övék!Ma lláttam vonatból Szóbtól pestig a dunát, láttam ahogy Szobon mentik az emberek ami menthető!Nem láttam mást csak tűzoltókat!Senki más hivatalos szerv nem volt!A Duna mentén minimális védekezést láttam a vonatból!Az illetékeseknek el kéne töprengeni mi lesz ha a vasúti töltést alámossa a víz és még több ház kerül víz alá!Én személy szerint kezdek félni hogy a nemtörödömség a kormány részéről katasztrófa lesz!És ha katasztrófa lesz szegény tűzöltókat fogják elővenni,hogy miért nem csináltak semmit!Sok sikert a munkához!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: baklövés
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 16. 21:15 
Szent Tömlő őrzője

"A dunai áradás miatt azonnal ki kell költöztetni 75 idős embert a Fővárosi Önkormányzat III. kerület Ányos utca 3. szám alatti idősek otthonából. A kiköltöztetés azért szükséges, mert a víz várhatóan holnap délutánra elönti az épületet, ami emberéletet és vagyonbiztonságot veszélyeztet. Az idős embereket átmenetileg a főváros más intézményében helyezik el."

Ezt jelentette be kora délután a fővárosi önkormányzat. Aztán persze este a tévében ment a helyesbítés, hogy téves tájékoztatás volt (nyílván felvonult a sajtó, aztán hoppon maradt). Csak rá kell nézni a térképre, az Ányos utca a Szentendrei út mellett van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 16. 15:49 
szikracsapkodó

Sziasztok! Ma este 21.15-22.00 -ig a Kossuth adón ismét Detektív. Vendég
dr.Bende Péter. Elsősorban az árvízről, felkészülésről fog szólni, de kérdezhetitek a 328-7159 es telefonon, az adás ideje alatt tüzes témában is.
Aki éppen kárelhárít annak jó munkát, a többiek pedig hallgassák. Üdv. Maaargit, alias Muci

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Köszönetnyilvánítás
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 16. 15:40 
vízpocsékoló

Tisztelt Tűzoltók!
Én ugyan nem vagyok tűzoltó, csak egyszerű polgárőr, viszont tegnap este én és néhány kollégám ott voltunk a Dunatelep kitelepítésénél. CSAK TŰZOLTÓT LÁTTAM DOLGOZNI! Ha mindent nektek kell csinálni , minek vannak a nagyokos katasztrófavédelmisek. Úgy vettem észre munka helyett inkább csak okoskodtak. Mindenestre minden tiszteletem a tiétek, mert amit csináltok most az árvíznél, az emberfeletti!!!!!!!!! KÖSZÖNJÜK!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Árvíz, belvíz
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 15. 22:02 
Szerkesztő

A XXII. kerületi tűzoltók ma a Dunatelepen pakolták a homokzsákokat és segítettek az embereknek a költözködésben. Ha gondoljátok, írjátok meg, ki hol dolgozott, és ott mennyire volt (azaz vasárnapig lesz) vészes a helyzet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 925 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]