Árvíz, belvíz

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
tűzoltó24
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: tűzoltó24 » 2006. máj. 06. 11:16

Tisztelt Big Gabi és Rémuszbácsi!
Mind ketzőtöknek igaza van. Csak sajnos igazat kel adnom remuszbácsinak, abból a szempontból, hogy ténylegesen felemelitek az ftp szerepét. Nem alacsonyitom le a munkájukat, mert fontos szerep volt az övék is ebben a színdaraban. Csak a hátér ami zavar egy kicsit. Itt Kszt-ban még akad munka az árvízzel kapcsolatban.. (másut is).
Remélem toleránsak lesztek egymáshoz...És megértitek a másik álláspontját.
.....
"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2006. máj. 06. 8:14

Kedves Rémuszbácsi!

Nem vitatom, hogy sok mesét hallottál!
Születik egy írásmű, amely a hivatásos és önkéntes tűzoltók, a katasztrófavédelem szakemberei, a karitatív szervezetek munkáját szándékozott elismerni.
Majd jön a nagy mesemondó, és ünneprontó módon besarazza egy szervezet 53 tűzoltójának munkáját, mert Ő úgy hallotta, és úgy mesélték…!

Írtál „Á”-t, írjál „B”-is!

Ad meg a válaszadás lehetőségét azoknak, akiknek a munkájával neked és a mesét mondóknak problémája van!
A legaljasabb bűnözőnek is felolvassák a vádiratot és megadják a védekezés lehetőségét!
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
rémuszbácsi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: rémuszbácsi » 2006. máj. 06. 0:26

Kedves Big Gabi!

Visszaemlékezve az első hozzászólásomra szerintem nagyon elkanyarodtál a témától, és látom hogy az FTP-hez "közelebbi " kapcsolatod van. Azok a váci, monori és szentendrei kollégák akikkel Kunszentmártonban találkoztam, azok tudják mire gondolok. Az utolsó halászlé szagú vacsoráról nem is beszélve.

üdvözlettel: Rémuszbácsi
(aki sok mesét hallot már, de ez.....?)
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2006. máj. 05. 21:57

Rémuszbácsi!

Igazad van!
Tévedtem a dátumot illetően!
Helyesen április 11. !

Nem értem, a nyolcórás műszaknak miért is kellett volna hivatalos levelet írni május elseje alkalmából!
Valamit keversz, május elseje és május negyedike alkalmából tartandó majális körül!
A kilométernek valóban nincs köze a témához, de ugye nem azért kellett 24/24 órás szolgálatot elrendelni Gödöllő, Szentendre, Vác és Monor Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság állományának, mert a vízkárok elhárítására rendszeresített vízkiemelő eszközeikkel összesen 63 alkalommal segítséget nyújtottak az önkormányzatoknak.

De a kérésemre nem adtál választ!
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
rémuszbácsi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: rémuszbácsi » 2006. máj. 05. 21:28

Nem felmérgelni akatam kollégákat, de nem tudom elképzelni hogy honnan tudsz a 2006.május 11-kei jelentés tartalmáról május ötödikén?+!
És ahogy a nyolc órás műszakot ismerem, nem hiszem hogy valaki is írt volna állami ünnepen(május 1.) hivatalos levelet. Tudomásom szerint csak a tiszazugban maradtak el május elsejei majálisok. A kilómétereknek meg semmi köze a témához.
Egy régi közmondás szerint : akinek nem inge,.....
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2006. máj. 05. 18:45

Rémuszbácsi írta:

„Egy kicsit túl lett "polírozva" az FTP munkája véleményem szerint.”

„Bérczi Laci és az 53 főből álló, FTP néven hajózó, - de a horgonyt tartó lánc erejét meghazudtoló - csapata alkotta lánc, akik ha kellett 20 kilogrammos kalapáccsal cölöpöt vertek, ha kellett saját bordát építettek, a pihenés lehetőségét csak erőszakkal elfogadva.”

Az idézett pár sor foglalkozik az FTP munkájával !

Rémuszbácsi, írnál egy kicsit többet a „polírozásról” !

Ez az írás nem a katonák munkáját szándékozott háttérbe szorítani, csupán, ez nem róluk szól!

Idézek neked viszont egy 2006. május 11-én kelt jelentésből :

„Árvízvédelmi helyzet
Folyóink védvonalain összesen 2.784 km hosszon van árvízvédelmi készültség.
Rendkívüli védekezési fokozat volt érvényben - a Kormány, veszélyhelyzetre tekintettel kiadott rendelete szerint április 3-án 15,00-tól április 10-én 15,00-ig - a Duna Komárom és Tass közötti szakaszán és az Ipoly torkolati szakaszán mintegy 158 km, és ezen kívül Budapesten 84 km hosszon.

III. fokú a készültség a Dunán Tass alatt a bal parton az országhatárig, a Tiszán Tokaj és Csongrád között, a Zagyván Szolnok és Újszász között, a Taktán, a Lónyai-főcsatornán, a Bodrogon, a Hármas-Körösön, a Hortobágy-Berettyón, valamint a Sebes-Körös alsó szakaszán összesen 1.397 km védvonalon.

II. fokú készültséget tartanak fenn 745 km védvonalon, I. fokú a készültség 484 km hosszon. A védvonalakon mindenütt a készültség mértékének megfelelő figyelő- és őrszolgálatot látnak el. A felső-dunai szakaszon a szerepét vesztett ideiglenes védvonalakon megkezdődött a homokzsákok visszabontása, ürítése, a töltőanyag depóniákba történő elszállítása. A védvonalakon a tartósan magas vízborítás következtében sok helyen jelentkeztek árvízi jelenségek (fakadóvíz, csurgás, szivárgás és buzgár). Helyenként a viharos erejű szél ellen kellett hullámverés elleni védelmet építeni. „

„A katasztrófavédelmi szervek 870 fővel védekeztek, köztük a hivatásos önkormányzati tűzoltóságok a vízkárok elhárítására rendszeresített vízkiemelő eszközeikkel összesen 63 alkalommal nyújtottak segítséget az önkormányzatoknak.
majd
„A Gödöllői, a Szentendrei, a Váci és a Monori Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóság visszatért szolgálati helyére és a normál váltási rendre.”

Kérlek, értékeld ezt a jelentés részletet!
rémuszbácsi
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: rémuszbácsi » 2006. máj. 05. 12:43

Egy kicsit túl lett "polírozva" az FTP munkája véleményem szerint.
És ne feledkezzünk meg arról a "kevés" katonáról sem akik robotként dolgoztak a kezdetek óta, valamint az elsőként kiérkezőkről sem akik a nagy káoszban elkezték a "láncot". Mindenkinek köszönöm amit elvégeztek. [-X
crissage
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: crissage » 2006. máj. 02. 23:03

lánc ide vagy oda !!!
azta ponton kompot se a szél rakta meg hanem az érdi egység!!!
ruszky
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: ruszky » 2006. máj. 02. 22:31

Én is a gáton dolgozó tűzoltók közé tartozom, akik napi 12 órában hórdták a zsákokat. A feladat végrehajtása közben nem merült fel köztünk ki mennyi pótlékot fog kapni, kinek mennyi haszna van a zsákokon, az egész árvizi védekezésen. Azzal foglalkoztunk, hogy a ránk bízott feladatot tökéletesen végrehajtsuk. Ez egy igazi férfias kemény feladat volt. Tűzoltóként sokszor a pusztulással a halállal a rombolással kell találkoznunk, demost végre ÉPÍTHETTÜNK. Hátat bizsergető érzés volt látni ezt a 16-18 tűzoltóságról összesereglett, 150 tűzoltót műszakonként egy seregként együtt dolgozni. MEGCSINÁLTUK!!!! Köszönöm a munkát mindenkinek, s nemcsak a gáton, ha nem a mi , etetésünket, elhelyezésünket, müszaki és logisztikai kiszolgálásunkat végzőkétis.
Maradok tisztelettel: Orosz Csaba Dunaújváros
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2006. máj. 02. 22:26

crissage írta:üdv.
most értünk haza Szelevénytől ,1-2 szó:
imádom a májkrémet és a medve sajtot:),isteni hidegvizben zuhanyozni és nincs is jobb a 15.30-as ebédnél !
bár megjegyzem tegnapra már rendes adag kaját adtak(pl.reggelire egy nagy doboz margarint fejenkét,hátha valaki elharapdálja a gáton:-)) és viszonylag időben is,bár ha az ember azt nézi,hogy hetek ota megy a védekezés akkor lehet hogy lett volna idő belejönni a szervezésbe.
Vajon melyik is az igazi arany- "Lánc"? A fényezett vagy a fényezetlen?
Hmmmmmmm,.... :-k
nazda !
tűzoltó210
pernyekergető

a "LÁNC" amely mwgtwrtotta a gátat

Hozzászólás Szerző: tűzoltó210 » 2006. máj. 02. 21:26

Köszönöm a megható sorokat a szerzőnek aki e cikket írta...
Nincs nagyobb elismerés mint ezek a szavak számunkra....
Egy anygya a láncból
Frinyó

Hozzászólás Szerző: Frinyó » 2006. máj. 02. 18:07

Hát igen!Tanulhatnának belőle jópáran!Le a kalappal mindenki előtt! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
"Szégyen a futás,de a kurv@ annyát annak aki kerget!"
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2006. máj. 02. 15:51

A "LÁNC" valóban figyelemre méltó írás!

Részemről annyi módosítást kértem a szerkesztőktől,hogy az orvosi ügyeletet módosítsák elsősegélynyújtásra,mert az orvosi ténykedéstől olyan messze vagyok,mint Makó Jeruzsálemtől:-)

Üdvözlettel: Erdélyi Tibor
Pozsárka

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2006. máj. 02. 15:45

Szervusztok!

A sok bajság (nomália :-x ) mellett őszintén remélem, hogy az ÜGY-höz kötődő felemelő és nagyszerű pillanatok éltetni tudják a Szellemiségünket!

Ajánlom figyelmébe mindenkinek a főoldalon lévő A "LÁNC", amely megtartotta a gátat című írást!

Azt hiszem benne van minden.

Üdvözlettel: Handbauer Péter
k-árnyék
hamutipró

Hozzászólás Szerző: k-árnyék » 2006. máj. 02. 15:27

Még néhány gondolat:
Azt ne firtassuk, hogy mennyi normaidő alatt kellett a parancsnokságokra, ill. az OKF re ápr. 24. én beérni, hiába voltak önkéntesek. A másik, hogy volt néhány parancsnokság, ahol egy egész szolg. csoportot levezényeltek melózni- nekik nem volt kívánságműsor- gyanítom alig volt közöttük önkéntes jelentkező. Tudtuk hogy baj van, ez az időhúzás is a pénzről szólt. Azért kapkodtak..
Szépvolthátén!
k-árnyék
hamutipró

Hozzászólás Szerző: k-árnyék » 2006. máj. 02. 15:16

W.A.Laki írta:Kedves Pozsárka! Alapjáraton egyet kell hogy értsek veled, de...
sajnos ismerek tűzoltót aki már az önkéntes jelentkezés idején az árvízi pótlékot számolta. Másrészt a zsákot hordó beo. tűzoltó miért nem annyi pénzt kap mint a mindenáron menni akaró Ov. Ha annyira segítőkész akkor a felvett bérét utalja az árvízkárosultak számlájára.
Helyes..úgy legyen! Utánam az özönvíz.
Sajnos ez a pénzhajhász társadalmi rend és a "büdös nagy demokrácia" ezt hozta.
Nagyon nem jól van ez így.... Jogok, de leginkább érzelmek sérülnek. Azért jó volt együtt dolgozni "nélkülözni" más egységekkel. Amink volt, megosztoztunk rajta. Köszönet érte!!!
Biztosan van olyan is aki valóban számolhatta a pótlékot, a többlet juttatást de a gáton nem ezt lehetett látni. Valami nagyot alkottunk megint, büszke vagyok ismét hogy ilyen szervezethez tartozom.(sajna az utóbbi időben volt néhány keserű pirula amelyek után pont az ellenkezőjét éreztem)
Szépvolthátén!
W.A.Laki
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: W.A.Laki » 2006. máj. 02. 14:02

Kedves Pozsárka! Alapjáraton egyet kell hogy értsek veled, de...
sajnos ismerek tűzoltót aki már az önkéntes jelentkezés idején az árvízi pótlékot számolta. Másrészt a zsákot hordó beo. tűzoltó miért nem annyi pénzt kap mint a mindenáron menni akaró Ov. Ha annyira segítőkész akkor a felvett bérét utalja az árvízkárosultak számlájára.
Mosolyogj! Ez a második legjobb dolog amire a szádat használhatod! Nem? Hát DE!
Pozsárka

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2006. máj. 02. 12:18

Szervusztok!

először is: Minden Tisztelet mindazoknak, akik állták a sarat a gátakon! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Többször felmerült a hozzászólásokban, hogy mi mennyibe kerül. Ehhez néhány gondolat:

Mindennek ára vagyon, még azoknak a dolgoknak is, ami - látszólag - ingyen van!

Bizony, még a homoknak is ára van. A bányatulajdonost is ki fogják fizetni, ha tud korrekt elszámolást adni... A teherautók költségeit is megkapják a tulajdonosok... fizetni fog a költségvetés az élelmezésért, meg az ivóvízért meg mindenért...
Valaki írta, hogy önkénteseket vártak. Igen, mindazokat, akik a több napos távollétet és ezt az igénybevételt be tudták vállalni, de munkájukért bért kapnak. És ez így van rendjén!

Az más kérdés, hogy a gáton lévő tűzoltók "hivatali munkarendben" lévőnek voltak tekintendők - mint mikor iskolába vezényeltek a KOK-ra - a felettes szerv intézkedése szerint...

Ha nem a ténylegesen ledolgozott órákat számfejtik, akkor bizony tényleg előfordulhat, hogy az otthon maradó 24/24-ben szoliba járó a pótlékok és a magas túlóra miatt több fizetést kaphat. :???:
Véleményem szerint nincsen ez így jól! :mad:
Bizony nagy felelőssége van annak, aki a Big Gabi által is idézett 5. sz. függelék szerinti "könyvelést" és elszámolást könyveli és vezeti.

Kat.véd. kontra vízügy:
Hmm... :???: A dolog pedíg egyértelmű: a gáton a vízügy a főnök! Nem értem mit nem lehet ezen megérteni? (Főleg nem értem, hogy iskolázott emberek alkotta komoly apparátussal bíró szervezet tagjai, irányítói miért nem értik ezt?)

A védekezésről:
Az tény, hogy a szervezett védekezés akkor, és csak akkor eredményes, ha nem csak a szakértelem, de a fegyelmezett és összehangolt munkára képes végrehajtó állomány vesz a védekezésben. Az "ész" a vízügy, a "kéz" a katonaság, tűzoltóság és minden olyan, és csak olyan szervezet, aki kellően fegyelmezett és legalább részeiben összeszokott. Ebbe a körbe beilleszthetők a korábban emlegetett "vámosok" is.

Mi a helyzet a civilekkel?
A "civil", ha a magáét védi, hihetetlen mennyi munkára képes, de önfejű és nem is akar - érintettsége lévén - kolyan koncepcióban gondolkodni - hátmég cselekedni - aminek eredménye nem kézzelfogható számára az adott pillanatban, az adott helyen. :fal:
Szélsőséges helyzetben - ha ő(k) ezt annak éli(k) meg - még arra is képes(ek), hogy építés helyett öntörvényüen bontásba fog máshová engedve a vizet. De már az is kihozza a legrosszabbat a személyében érintett védekezőből, ha épp le kell állni öt percre, mert teszemazt nincs homok... :radobbent:

Csak "dunai tapasztalataim" vannak - ebből is csak három darab, de mind ollan, amikor nem profik védekeztek, hanem "csak" helybéliek.... hát, igazán Heroikus, de nagyon gáz!

Asszem itt is igaz: szabadcsapatokkal nem lehet háborút nyerni!
W.A.Laki
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: W.A.Laki » 2006. máj. 02. 10:33

Sziasztok!
Nem igazán értem ezt a pénzlenyúlás dolgot. Úgytudom önkénteseket vittek a gátakra dolgozni!
A dunai árhullámnál azt mondták 400 ember dolgozik a gátakon!!! Ez ám a tömeg! Megjegyzem kb. 40000-es város. Véleményem szerint tűzoltónak akkor kéne ott lenni ha átszakad a gát és menteni kell. Vagy önkéntesen a 48-ból, arra meg ne járjon pénz! Azt költsék a gátakra!
Mielőtt kritika érne 3* vettem részt ilyen munkákban ingyen.
canoe
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: canoe » 2006. máj. 02. 9:33

Csatlakozom "eszt" üzenetéhez. Gratulátok én is. Minden elismerésem azon embereknek, akik az árvíz súlytotta területen dolgoztak.

"Ha megbecsülöd azt, aki vagy,
észreveszed, hogy a többiek is
úgy értékesek, ahogy vannak."
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2006. máj. 02. 7:50

Elismerésem MINDEN árvíz ellen küzdő bajtársnak!!! Le a kalappal, és kitartás! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
kata69
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: kata69 » 2006. máj. 01. 19:44

Kedves Tűzoltó24 !
Igen, nem mindegy ebből a szemszögből, hogy mennyibe is kerülnek
a zsákok. Én csupán azt fejtegettem, hogy azoknak az embereknek,
akik a belviz miatt gondba voltak, nem számithatott mennyibe is kerültek
a zsákok.
Természetesen, ti szakmai szemmel nem kevés hozzáértéssel mérlegelitek a történteket.
Azért nem minden zsákért kellett fizetni, bár elenyésző darabszámról
lehet szó. :shock:
Sajnos, ez a zsákos dolog is csak üzlet, szó nincs az "önzetlen segitségről"
Hogy kit fognak megrángatni ??? Nem tudom ! Nem tudom ki a felelős.
Csak azt tudom, hogy amig a langyos vizben állva nyafogunk és csak újjal mutogatás van, addig semmi változás nem fog történi, mindaddig amig cselekvés nem követi az újjal mutogatást.
Bocsesz, ez csak az én véleményem, nem követendő példa :-D
כל הימים שלי יותר יפה, כי אתה איתי Pozsárné
tűzoltó24

Hozzászólás Szerző: tűzoltó24 » 2006. máj. 01. 17:31

Tisztelt kata69!
Látom pozitívan álsz a dologhz. Csak egy kis kiigazitás: Nem mindegy, hogy 32 vagy 132 ft a zsák. Az első csuszásnál mire negfogtuk a katonákkal együtt 1.5 millió zsák lett berakva gondolj bele, hogy 100ft a válalkozónak ment.+ a bizalmasának aki szerezte a megrendelést. És még csak az első megcsuszás ez, eddig kb 5 van+ a gátat végig rakták kb 2-3 sorban stb. Az a pénzmennyiség amit nyertek szerintem a lottó 5-t meghaladja.Ha a gátakra költik ezt a pénzt pár kilométert kifutna.
Tocsikot annó megrángaták 800 millió ft honoráriumért itt kit fognak?
Szerintem mindenütt rendes tűzoltók vannak akár a gáton voltak akár a 24/24 ben a laktanyában voltak. Mert ha ők mennek ki ők is bátran helytálnak a gáton mint akik kint voltak. Egy vízügyes szakember azt mondta, hogy egy bizonyos csoport tűzoltó és ugyan annyi civil összehasonlitva a tűzoltó csoport 4x annyi zsákot rakott le mint a civil.
"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/
mikahock
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mikahock » 2006. máj. 01. 16:58

Fireman!
Háát, 60-70%-a kronkéntan, nem! Nem tudom, ez jó kérdés! Valakik meg keverik!
Igen, a hirdetéssel is baj van.
"A gumi kopjon, ne a lelked!"
"Életünk olyan, amilyenné gondolataink teszik."
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2006. máj. 01. 16:01

Mikahock!

Szerinted egyáltalán tisztában vannak vele, hogy a 105 a tűzoltóság segélyhívója??

Felnőtt egy korosztály, de az elmúlt 15 évben nem láttam hírdetni a 105-öt.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
Válasz küldése