* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 20:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 07. 11:30 
Szent Tömlő őrzője

Atyus!

Biztos volt valaki az MKI-ről továbbképzésen, még azt is el tudom képzelni, hogy VFCS ismeretei is vannak, de a legközelebbi VFCS jármű Szegeden van.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 07. 8:48 
tűzkőről pattant

Kedves VFCS............!

Látom boxolunk!!!!!!!! :tfrag: :-P :-P
A bizalmatlanság megléte ez tény, de mi tűzoltok legalább anyira örülnénk mint ti ha ez megszünne. Jó lenne tudni, hogy vált a válhoz vetve dolgozhatunk (ez most nem igy van).
Az hogy diplomálja van valakinek, ismeretet jelent és nem feltétlenül jártasságot,tudást.
A gyakorlatok során bizonyított teljesítmény pedig állságos, mert hiába tud valaki mérni, ha valóságos helyzetben nem tudja a területet megközelíteni megfelelő védőruha hiánya miatt.
Az általad emlegetett v.mérnökök pedig pontosan tudják mennyire (nem)hatékony a felszerelésűk.
Amíg ez nem változik kiben bízzak? és miért?

Egyébként meg vannak a VFCS-sek között is tök jó fejek, komoly tudással, tapasztalatbol tudom.

Fireman!

Gondolkodtam és biztosan tudom hogy voltam Békés MKI-s kolégával továbbképzésen és ő ott többekközött VFCS-zet is. Nevet inkább nem irnék.
Ha mégis tévedek, akkor BOCS!!!! :radobbent:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 06. 20:41 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

VFCS......!

Nem azt állítottam hogy mindenkinél okosabbnak képzelem magam...csak megjegyetem hogy szerintem mit gondolna egy átlagos tűzoltó, mi nem tudjuk hogy nektek mire van szükségetek, ti meg azt nem tudjátok hogy neküknk mire van szükségünk....A ruházatotok felépítését nem ismerem ezért arról nem tudok véleményt alkotni.......... :cool:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 06. 20:11 
pernyekergető

T Lángnyelv!
Megjegyzem,hogy a nem megfelelő jelzőt a ruházatunkra értettem. A műszereinkkel semmi gond. Mi nem kiugrunk az autóból, és szétvágjuk, lelocsoljuk(bocs a kifejezésért), hanem telepitjük a műszert ami időbe telik-kb:5 perc. De ha majd a jövőben többet dolgozunk együtt, akkor talán másképpen fogod látni. Nem tudom van-e diplomád, a mi vegyészeinknek van!!!!! Mégpedig vegyész mérnöki ez azt jelenti, hogy a tudással semmi baj. Biztos vagyok benne, hogy te olyan jól végzed a dolgod, mint a mi vegyészeink. Bajtársi üdvözletem minden lánglovagnak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 06. 17:42 

VFCS.......!
Szerintem csak azért nem bíznak bennetek a tűzoltók mert nem rendelkeztek megfelelő felszereléssel, és ezt látva azt gondolhatja hogy a mérési eredmény rossz v. pontatlan./mivel mi nem tudjuk hogy nálatok mi hogyan mennyiért mükszik ezért ilyet bármelyik egyszerű VONULÓS tűzoltó feltételezhet......

Hangsúlyozom ez csak az én saját véleményem!!!!!!!!!!!!!! :cool:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. aug. 06. 9:51 
pernyekergető

A fővárosi VFCS tagjai mind VEGYÉSZ MÉRNÖKI diplomával rendelkezik! (a tisztek). És mi VFCS-sek ugyan arra esküdtünk "életünk árán is". Aláírom több a tűz mint a "vegyi" baleset, de szerintem ránk is szükség van. A mi pénzünk is kevés, nem csak a tűzoltóké. Miért bántanak minket a tisztelt tűzoltó kollegák? Nekünk még megfelelő védőeszközeink sincsenek, és mégis megyünk ha kell. Bár megjegyzem a tűzoltók nem bíznak bennünk, pedig néha nem ártana. És végül egyetlen vonulós sem vállalta a vfcs-zést. Kollegák! BIZALOM ÉS BAJTÁRSIASSÁG!!! :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 15. 7:57 
Szent Tömlő őrzője

Atyus!

Békés megyében nincs semmi!

Steve!

A vegyi jelző pedig még a katonai időkből maradt, sok tűzoltó tiszt katonai vegyi felderítő és mentesítő képesítéssel rendelkezik. Tudás van, számítógépes program van, eszköz nincs!
Az 1 óra nem a riasztási idő, hanem a vonulási idő.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 14. 21:30 
vízpocsékoló

Atyus írta a frankót: VFCS=veszélyhelyzeti felderítő csoport.
Ezek vannak vidéken, munkaidőn túl (otthoni) készenlétben. Munkaidőn túl 1 óra a készenlét, de szerintem van pl. aki a szomszéd megyében lakik. Amíg az OKF nem talál rá pénzt (sok pénzt), hogy ezeket átalakítsa szolgálattá, sajnos ez így marad.
A fővárosban a PV nem vett át semmit, a VFCS az idők kezdete óta itt volt. Viszont ezt a VFCS-t 2005. március 01.-én átalakították és átkeresztelték VFSZ-re (veszélyhelyzeti felderítő szolgálat). Szolgálat, így a riasztási idő 2 azaz kettő perc. Éjjel és nappal.
És hogy védjem a mundér (Trelleborg) becsületét: csak a Hommelben van 2500 veszélyes anyag. A meglévő felszereléssel - mondjuk úgy - nem biztos, hogy az öszeset meg tudjuk kapásból határozni. A többi tapasztalat és szerencse kérdése.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 14. 17:08 
tűzkőről pattant

Egész érdekeseket irtok.
VFCS= [b]Veszélyhelyzeti [/b]felderítő csoport! Nem Vegyi Felderítő Csoport!!!
Minden megyén van ilyen, kivéve pestet az övékét átvette a fővárosi PV.
A szolgálatot a 8 órások látják el, munkaidőn túl ügyeleti jelleggel. A riasztást követően 1 órájuk van elindulni a káresethez. Mondom 1 óra.
Védő ruhájuk tényleg van de a sugárzásmérőn kívűl csak találgatják mi is az amivel szemben állunk. Ha pl fuvarokmánybol megmondjuk milyen anyag akkor ők le tudják ellenőrini az-é vagy mégse. ez is csak70-80%-ban igaz. Egy anyag azonosítása laboratóriumban is sokszor több óra. Alapvetően az azonosítás kizárásos alapon megy tehát próbák egész sora var a vfcs beosztotjaira.
Egyébként a Tűzoltóságokra telepített müszaki mentő bázisok vegyi konténerében is megtalálható az egyszerhasználatos azonosító készlet melyet a vfcs-sek használnak. Csak a konténernek 6 perc a riasztási ideje és egyszerü tüok adják rá a létszámot (egy rövid fejtágító elvégzését követően)
Ha ez igy marad akkor egykori, nagyrabecsült szolgpkám szavait kell idéznem: Oda megyünk, beavatkozun, aztán TÉRDRE IMÁhoz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 13. 18:39 
Szent Tömlő őrzője

Tisztelt Steve!
Egyszerü a válasz: a TŰZOLTÓSÁGON!
Az egy nagy kérdés, miért is nem szolgálatot adtok?
Akkor ezek szerint a 24/72 vagy a 24/48 órás készenlétet lakáson töltitek?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 13. 11:58 
vízpocsékoló

Fireman júl. 10.
(A szolgálatok számát csak kíváncsiságból kérdeztem.)
VFCS majd' minden megyében van. Az 1 óra vonulási idő meg részben abból adódik, hogy készenlétet adnak, nem szolgálatot.
Tény, a (vegyi) védőruhák néhány anyagot csak percekig bírnak. Szerencsére ezek az anyagok azért ritkán fordulnak elő. A gyakoribb anyagok ellen szerencsére órákig védenek.

Lángnyelv júl. 10.
Logikusan: a VFCS-re annak van szüksége, aki riasztja. Ha a tűzoltó talál valamit oltás közben, neki. Ha a honpolgár büdöset érez, neki. Ha a Főkefe veszélyes hulladékot talál a szemétbe, neki.
Tehát ... hol lakjon a VFCS :-?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 10. 21:33 
Szent Tömlő őrzője

Nekem még meg van - vésztartalék.

Valamikor a szolgálati főelőadónál kitöltetlen gyásztáviratok is voltak, ha jól tudom. Morbid. A házassági kérelem is érdekes. Egy nőnek két apja is volt, akiktől függött a tűzoltó bodogsága.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 10. 20:52 
vörös kakas réme

A hozzászólásokat olvasva egy régi történet jutott az eszembe:

A Jókai korszak közepén jártunk és akkor éppen összevonták a tűzoltóságot a pv-vel.
Én a tűo szakmunkásképzés keretében koptattam a padot az akkori KOK-on, ahol tananyag volt a polgárvédelem.
Az egyik pv-s tanár levetített nekünk egy filmet. A film arról szólt, hogy a pv-sek beavatkoznak egy tűzesetnél és mérik a mérendőt.
A feltételezések szerint egy vegyiüzemben valami bődületesen veszélyes anyag szabadult ki és meggyullad.
A film szerint az elsőnek kiérkező tűzoltók bőszen oltják a tüzet az akkori modern narancssárga kabátban. (Emlékszik még valaki erre? A kukásokkal ekkor neveztek kollégának bennünket. :-D )
Na szóval a pv-sek normaidőn belül -45 perc alatt- a helyszínre küzdőtték magukat és Trelleborgba öltözve mérni kezdtek, majd a veszély miatt a fél város kitelepítését kezdték meg .

Nekem azok a Ziegler kabátos tűzoltók jutottak az eszembe....
Rájuk nem gondoltak a film (pv-s) készítői....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 10. 19:56 

Natessék, én nem ismerem a statisztikát, de ha fireman fél%-os infója biztos helyről van(amit valószínüsítek), akkor most már tuti hogy inkább a riasztott szerek a helyről vonuljanak be, ne a helyszínre vonuljanak pluszba........Ezt támogatom :cool:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 10. 19:37 
Szent Tömlő őrzője

Vidéken egy sincs!

A tűzoltóság nem tűz váró szervezet, hanem tűz eloltó. Ha egyideűleg máshol keletkezik tűz akkor vagy a már riasztottak közül vezényelnek át vagy további egységeket riasztanak. Az ilyen esetek az összes eset fél százalékát sem érik el.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 10. 19:08 

Fireman!

Köszi most már értem tüó=vfcs! aha

Egyébként én is ezt tartanám a legcélszerűbbnek h. inkább a helyszínről vonuljon be a riasztott rajok fele, mintsem hogy még egyszer annyi rajt kelljen a helyszínre riasztani, mint ami kint van....Lehet h. vki most azt gondolja h. éppen akkor meg más helyen kén a raj, dehát a doki sem lehet mindig két helyen, eért kéne a dokiból is kettő! :cool:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 10. 18:07 
Szent Tömlő őrzője

LÁngnyelv!

Azt hiszem Steve arra gondolt, hogy a VFCS-t a Főváros riasztja és ezen riasztások fele nem igényel beavatkozást. Bár így a tűzoltói jelző nem értelmezhető, hacsak nem értjük a VFCS ténykedését tűzoltói beavatkozásnak.
Igen a riasztási adatok alapján sok esetben riasztásra kerül olyan szer is ami nem kerül igénybevételre.
De még mindig jobb, hogy nem a kiérkezés után kell leriasztani a szükséges szert (a lépcsőzetes riasztást régen "jutalmazták").

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 10. 12:13 

Steve!

Nem akarok belepofázni, de ha logikusan végig gondoljuk a VFCS-re kinek van szüksége?!?!
1. A mentőknek tuti nem mert ők csak a betegellátásért felelnek!
2. A rendőröknek, nem hinném hogy nekik ez szükségeltetik!
3. A katasztrófavédelemnek, annak se kell mivel a tűzoltóság "előrébb" áll mint ők....

A tűzoltóknak azért mert lehet hogy a tűzoltók a katvéd. alatt van, de egy katasuztrófa esetén akkor is a helyi illetékes tűzoltók az elsőként beavatkozó erők....Tehát mit vonunk le ebből(ill. mit vonok én le ebből?!) azt hogy a VFcs-nek a tűzoltóállomásokon van a helye! SZERINTEM

De szólj ha tévedek, vagy ha tudtsz jobbat akkor írd le......

Valamint az FTP riasztásainak Fele miért is nem igényel tűzoltói beavatkozást :-?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 10. 9:18 
Szent Tömlő őrzője

Steve!

Egy tűzoltó 100 szolgálatot ad átlag. A többi 22 nap szabadság ill. szabadnap, betegnap. Bár nem értem mi köze a vesz. anyagokhoz.

Régiónként vannak vidéken a VFCS-ék 5 éve, léteztek elötte is a Polgári Védelemnél. A vonulási idő EGY óra a területre vetített átlagban.

A probléma ott van, hogy a rendszeresített védőruhák bizonyos vegyianyagokkal szemben 10-20 perces (v. ennél kevesebb) ellenállást tanúsítanak és ennyi idő alatt kellene meghatározni az anyagot. Ha nincs a tűzoltó fecskendőn egy minimális eszközmennyiség, akkor igen nehéz helyzetben vannak a tűzoltók.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 09. 22:37 
vízpocsékoló

Szerintem a bizalom ne legyen ruha-függő, Vizsgáló :-)

Ha vidéken is lesz vegyi szolgálat, először biztos regionális lesz. Ha rajtam múlna, valahová a régió közepébe, de lehetőleg a veszélyes üzemekhez közel tenném őket.

Átnéztem a statisztikát, az FTP adja a riasztások szűk felét, ennek is fele nem igényel tűzoltói beavatkozást. A nagyobbik fele meg vegyesfelvágott. Lakossági, céges, stb.

Én is kérdezek: egy átlag tűzoltó egy évben hány szolgálatot ad le? (tudom, nézzek utána a fórumon. De olyan jó lustának lenni! :-D )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 07. 7:36 
Szent Tömlő őrzője

Egy jó hely - az adott működési terület szerinti tűzoltóság. Egyszerre ér ki az összes szükséges szer. A bázisok sok tűzoltóságtól órás távolságra vannak.

Steve!

Ki szokott még titeket riasztani és az össz riasztás hány százaléka.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 07. 7:01 
vörös kakas réme

Steve!

(Még) nagyobb bizalommal lennénk felétek!
Én jobban megbízom egy olyan személyben akin ugyanolyan ruha van mint rajtam. Bocsi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 06. 21:23 
vízpocsékoló

(Bocs, off vagyok. Most látom, kicsit nagyra sikeredett az avatarom. Remélem, nem baj.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 06. 21:18 
vízpocsékoló

Az állománytábla szerinti létszám 12 fő. Tény, hogy van 4 "irodista", aki le tud nyomni jó pár szolgálatot, de a 24/72 akkor sem jön össze, ha mindenki végigdolgozza az évet betegség, tanulás, stb. nélkül.
vizsgáló írta:
A VFCS-seket inkább látnám a tűóság kötelékében, mint a Katvédnél.

Nem mindegy, honnan vonulunk? Mondj egy jó helyet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 06. 7:29 
Szent Tömlő őrzője

Steve!

Persze senki nem gondolja, hogy a katvéd azért nem szorgalmazza - javaslatok, pályázatok, rendelet tervezett, stb - a vegyi vonal fejlesztését a tűzoltóságoknál, mert a sajátjával konkurálnának. :???:

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 152 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]