* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 22. 4:43

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 13. 12:55 
Szent Tömlő őrzője

Szia BZsolt !

A helyzet még rosszabb, sajna:
http://www.haon.hu/hajdu-bihar/hajdu-bihar-137625.shtm
"Meteorológiai adatok: jár, de nem adják
Bocsánatos bűnként kezeli a környezetvédelmi tárca, hogy a felügyelete alá tartozó nemzeti meteorológiai szolgálat a működését szabályozó harminchárom törvényből hetet évek óta nem tart be."

"Szerkesztőségünkbe is eljutott jelzések szerint lényegesen kevesebb lehetett volna térségünkben a nyári viharkár, ha az OMSZ internetes honlapján az élet- és vagyonbiztonság védelme okán tájékozódhattunk volna az aktuális időjárási helyzetről. A magánszemélyeknél és a vállalkozásoknál már általánosan használt internerttel figyelemmel kísérhettük volna a hazai 15 percenként történő radarmérések képén a zivatargócok haladásának irányát, sebességét."

Nos, akkor... :?:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 06. 21:58 
vízpocsékoló

nazda írta:
Sziasztok !

Egy rövid részlet:
http://www.nol.hu/cikk/346857/

"...Sokan egyébként összetévesztik a hurrikánt a tornádóval. Tornádó csak szárazföld fölött képződik, egyetlen hatalmas gomolyfelhő tartozik hozzá, mérete legfeljebb 1-2 kilométer, élettartama csak ritkán hoszszabb fél óránál, és a csapadék is kevésbé intenzív, mint a hurrikánban. (Hazánkban évente egy-két tornádó alakul ki.) A hurrikánokra az utóbbi években hosszú távú előrejelzések készülnek az USA-ban: az évad kezdete előtt teszik közzé azokat a számításokat, amelyek a hurrikánok várható számára és becsült erősségére vonatkoznak - mondta Gyuró György, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) munkatársa.

Hazánkban elsősorban az OMSZ-re hárul a katasztrófák előrejelzése. Kedvező légköri helyzet esetén akár tíz napra előre is jó eséllyel megjósolható az időjárás, azonban változékony körülmények esetén az ötnapos előrejelzés sem jön be.

Ha jól működik az info-áramlás - ügyeletek - akkor "lehet"(ne) rá készülni...

Üdv ! 8)

Sziasztok!

No akkor...

Információ áramlás.
Magyarországon ez nulla. Az OMSZ az állampolgárok pénzéből fentartott szervezet, az állami támogatás csökkentése miatt a Balatoni Viharjelző Rendszert Budapestről vezérli, a Siofoki Obszervatóriumot bezárja. Biztos távolbalátással fogja elemezni a kialakult időjárási helyzetet. Akkor is viharjelzés lesz emiatt, amikor nem is lenne indokolt. No comment...el lehet képzelni.

Együttműködés
Nagyon fogok neki örülni, ha ebben az országban ezt el fogjuk érni. Szerintem ez egyenlőre képtelenség. Mindenhol költségvetési megszorítások vannak, és félnek attól, ha KÖZÖSEN oldanak meg valamit, akkor még kevesebb pénzt kapnak, mondván, minek fizessek egy feladatért minden szervezetnek, ha elég egy közöset üzemeltetni. Nem a terepen lévőkkel van a gond, ők a bajban közösen, egymást támogatva oldják meg a helyzetet.

Ráadásul az együttműködéshez szervezettség is kellene. Ahány szervezet, annyi rádiófrekvencia, nincs általánosan deklarálva az együttműködés szabályai, ki, mikor, mit csinálna. Ami pedig nagyon hiányzik, az a pénz. A katasztrófákat el lehet hárítani egy fejszével is, csak nem mindegy, meddig tart.

Minden esetre reménykedem, lesz ebből az együttműködésből valami.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 04. 10:33 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Egy rövid részlet:
http://www.nol.hu/cikk/346857/

"...Sokan egyébként összetévesztik a hurrikánt a tornádóval. Tornádó csak szárazföld fölött képződik, egyetlen hatalmas gomolyfelhő tartozik hozzá, mérete legfeljebb 1-2 kilométer, élettartama csak ritkán hoszszabb fél óránál, és a csapadék is kevésbé intenzív, mint a hurrikánban. ([b]Hazánkban évente egy-két tornádó alakul ki[/b].) A hurrikánokra az utóbbi években hosszú távú előrejelzések készülnek az USA-ban: az évad kezdete előtt teszik közzé azokat a számításokat, amelyek a hurrikánok várható számára és becsült erősségére vonatkoznak - mondta Gyuró György, az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) munkatársa.

Hazánkban elsősorban az OMSZ-re hárul a katasztrófák előrejelzése. Kedvező légköri helyzet esetén akár tíz napra előre is jó eséllyel megjósolható az időjárás, azonban változékony körülmények esetén az ötnapos előrejelzés sem jön be. Fejesné Sándor Valéria osztályvezető szerint nagyobb területet érintő csapadékáldást, vagy szélvihart egy nappal korábban jeleznek, de a kisebb térséget sújtó zivatart legfeljebb a jelenség bekövetkezte előtt 1-2 órával. A hazai szolgálat az esetleges nukleáris és vegyi balesetek bekövetkezte után a légpályákból tudja meghatározni, hogy a vegyi anyag, vagy a radioaktív felhő milyen irányban mozog majd el."

Ha jól működik az info-áramlás - ügyeletek - akkor "lehet"(ne) rá készülni...

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 24. 0:13 
slagmester

A XI-ben megint nagyon fúj a szél!:-(

Azt hiszem reggel az A csoportnak akad dolga még emiatt, talán a C-t már nem ébresztik fel...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 22. 11:53 
Szent Tömlő őrzője

Szia BZsolt !

Az általad kiemelt sajtóhírek egyikét kommentálnám....

Az Öregem mesélte (nem este lefekvés előtt :wink: ), hogy az 50-es évek közepén volt a Hortobágyon (1955.06.08. !!!!!) egy hatalmas forgószél amely egy cséplőgépet is arrébb rakott pár száz méterrel. Ő is részt vett tűzoltóként az akkori kárfelszámolásban.
Innentől kezdve számomra a két időpont egyezik és én ezennel megtörténtnek nyílvánítom ! :wink:

Kösz az infót, üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 22. 9:57 
vízpocsékoló

Harley írta:
A visz.rsoe.hu oldal nem jelent semmit, az ott közölt információk sajtóhíreken alapulnak.

Forgószelek ettől fügetlenül tényleg vannak nálunk is, a korábbi (a mostaninál jóval nagyobb) viharban a X. kerületben pusztított egy. Ha jól emlékszem, a Kada utcában.

Szeretném jelezni számodra, hogy a Tiszaalpári esetnél pont tűzoltókban merült fel a gyanú a tornádóval kapcsolatban. A sajtóhírekről meg csak annyit, hogy ebben az országban - még a Kada u.-i eset után sem - jelentették ki, hogy igen, ez tornádó volt. A sajtóinformációkkal kapcsolatban meg csak annyit, hogy volt már rá eset, hogy egy külföldi nukeáris eseményt a VISZ hamarabb hozott le, mint bármelyik magyar !szakszolgálat!

Sajnos, ebben az országban az információ áramlás még a béka feneke alatt van. Az ok ismert...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 22. 9:41 
Szent Tömlő őrzője

A visz.rsoe.hu oldal nem jelent semmit, az ott közölt információk sajtóhíreken alapulnak.

Forgószelek ettől fügetlenül tényleg vannak nálunk is, a korábbi (a mostaninál jóval nagyobb) viharban a X. kerületben pusztított egy. Ha jól emlékszem, a Kada utcában.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tornádók márpedig vannak!
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 22. 8:48 
vízpocsékoló

Érdeklődve olvastam a fórum eme témáját, és egy korábbi megjegyzésre reagálnék. Téves elgondolás, hogy nincs országunkban forgószél.

http://hisz.rsoe.hu/tudastar/tornado_db.php Tornádó Adatbázis

valamint

http://www.objektivhir.hu/display/hir.php?hirid=16017 Tornádó pusztíthatott Tiszaalpáron (fotókkal)

http://hisz.rsoe.hu/rss/rnews_eredm.php?khely=Belf%F6ld&mit=torn%E1d%F3 Tornádó jellegű cikkek

Ez szerintem kellő cáfolat erre a kijelentésre.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 21. 15:14 
tömlőszállító

Pénteken dolgoztam (jó volt...), szombaton sajna más munkával voltam elfoglalva, de ma (vasárnap) újra pályán vagyok ha kellek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 20. 22:36 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Gondolom a csoport az életveszély miatt lett riasztva, ahogy tájékozódtam a helyszínen feszítőhenger, láncfűrész, fesz-vágó és sok sok dolgos kéz kellett, ja és a cím úgy ment állítólag, hogy épület összedőlt. Ember van alatta. Asszem ment még a kutyás csoprt is.
A szóvivő, a kamera.....
A fővárosban ilyen a rendszer és szerintem ez jó.
A másik helyekre meg biztosan jutott elég fecsi, mert nem rendeltek be minket és senkit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 20. 22:25 
slagmester

Na de tényleg! Ez nem gonoszság, csak szakmailag érdeklődöm, hogy tanuljak belőle... :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 20. 22:23 
slagmester

Érdeklődnék a következő felől:

Magyrázza mán ee nekem valaki, aki netán érintett, vagy jobban érti!
Miért kellett ide 3 szer, a csoport és a doktor?

Nem vagyok rosszindulatú, de a szerekből talán máshová is kellett volna akkor.

Hír: http://langlovagok.hu/kepek2004/pasztoi ... kifa.shtml

A többit azért kb. értem.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 20. 0:22 

Ma biztosan nagyon sokat dolgoztatok, mást se hallottam az utcánkból, mint a szirénázást és a fűrész zugását lakótelep hol az egyik, hola a másik sarkából.
Jó pihenést az éjszakára. :tapsolo:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 19. 20:55 
Szent Tömlő őrzője

ma az I. kerületi 1000-es Mercit 4-szer látta a család. Egyszer anyukám, mert kidőlt egy fa az irodája mellet. 2.-szor majdnem nekünk jött, mert megcsúszhatott. 3.-szor kinéztem a konditerem ablakám, és végül hazafelé, egy nagy fa gyökerestül kifordult.....
Olyan nagy jégeső volt, amikor tesin voltunk, hogy azt hittük, ránk szakad a mennyezet. Nem lehetett hallani mit beszélünk. Ráadásul boltíves plexi a teteje, hogy ki lehessen nyitni, amikor jó idő van....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 19. 20:36 
tömlőszállító

Lánglovagok írta:
Kedves Omega!

Várjuk jelentkezésed a langlovagok@langlovagok.hu címen, hogy megbeszéljük a képküldést.

Mail sent. :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 19. 20:25 
Szerkesztő

Kedves Omega!

Várjuk jelentkezésed a langlovagok@langlovagok.hu címen, hogy megbeszéljük a képküldést.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 19. 20:23 
tömlőszállító

Üdvözletem az Uraknak! :)

Nagykanizsai Kollégáitok az imént voltak az utcánkban, az én hívásomra. Egy fűzfa megdőlt (gyakorlatilag egy szomszédos fa tartotta csak). A hívástól számított 5 percen belül itt voltak, le a kalappal! A fát nagyon profin bontották el, le a kalappal. Készítettem pár képet, amik nem tudom mennyire használhatóak, sajna setét van és nékem csak egy Kodak CX6200-asom van... elküldeném és fel lehetne rakni; egyiküktől kérdeztem, hogy mit szólnak hozzá: örült neki és egy másik Kolléga is helyeselt. Apropó: van kapcsolatotok a nagykanizsai Tűzóltókkal?

A legjobbakat kívánom, mint ahogy nekik is kívántam IRL:
Omega

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 19. 16:53 
vörös kakas réme

Nálunk is mennek a nagy piros autók rendesen...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 19. 15:58 
tömlőszállító

Felénk is hasonló helyzet, éppen potyognak a palák a szomszéd ház tetejéről, az ÖTE egyik IFÁja meg az előbb kéklámpázott el vhova.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 19. 14:41 
tömlőszállító

fehérváron vonultak rendesen, előttünk is kidöntött egy hatalmas fát a szél

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 19. 14:10 
slagmester

újabb "fini" vihar köszöntött a fővárosra.
Jégeső és esik az eső...fúj a szél.

Remélem nem ad a kollégáknak sok munkát!!

VIGYÁZZON MINDENKI MAGÁRA!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 06. 0:34 
tömlőszállító

Az nem jó, mert az nem csak a LÁNGLOVAGOKNAK munka, hanem nekünk is!!! És munkát kívánni másnak az felér a legősibb magyar átokkal... :lol: Remélem csendessen levonul mert a mi készültségi színtünk a minimumot, éppen közeliti alulról. Nem tudom (csak gondolom) mi lenne a reagálási ídőnk. :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 05. 21:54 
pernyekergető

A meteorológia szerint ismét jön a hidegfront, fére kellene verni a harangokat...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 04. 23:24 
tömlőszállító

Személyszerint nincs vele semmi bajom, csak a módszer, és a stilus, amit művel. Valamelyik tv műsörban láttam, hogy buszt vezet. Nem vették el a jogsiját mert lejárt (és volt volt egy ks gyorshajtás is)???

Részemröl befejeztem a Demszky úrral való foglalkozást, mert végignézztem ezt a fórumot, és ez már a VIHARKÁROKRÓL szól! Bár én írtam elég sokat róla. BOCS!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jún. 25. 19:54 

Jaj de szeressük Mi a Főpolgármester Urat!
Pedig Én nem is a fővárosban lakom, csak oda járok suliba!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]