Viharkárok

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
sniper
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: sniper » 2004. jún. 25. 0:14

NEM AKAROK POLITIZÁLNI DE....
Majd a következő választásoknál lesz megint, szélvihar, árviz, belviz, külviz, és minden ami eszébe jut, ennek az EU-képviselőnek!

Remélem nem lesz igazam!!!!!!
gyurma
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. jún. 24. 20:34

A főpolgármester Úr ismét ékes tanúbizonyságát adta annak, hogy mihez ért és mihez nem!
Miért van szükség egy világvárosban pánikkkeltésre!?
Lehet, hogy holnap beköszönt a fővárosban a jégkorszak???????
Ilyenkor örülök neki, hogy vidéken élek, de azt hiszem a Főpolgármester Úr diplomás ember, amihez bizonyos fokú általános műveltség is tartozik, szóval hol van Európában tornádó??? Tornádó erejű szél esetleg, de azt is inkább a mindenki által ismert Boffort skálán kellen ilyen estetekben kifejezni, nem pedeig riogatni azokat az embereket akik, éppen most estek túl egy óriási szélviharon!
Szóval a suszter maradjon a kaptafánál, a tűzoltók miért nem foglakoznak a város vezetésével, lehet, hogy azért, mert nem ez a dolguk!
A TOLERANCIA EGYENESEN ARÁNYOS AZ INTELIGENCIA HÁNYADOSSAL!
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. jún. 24. 18:20

Finii kis pánikkeltés.

Nem tom mi számít tornádónak, de nálunk az szerintem ritka. Jólérzem?

Mi volt az a bizonyos vihar? Mármint, minek minősítették?
---------
Amúgy sajnálatosnak tartom ezt a riogatást.
Léteznek esetek, amikor fel kell készülni...de ez ennyire biztos volt?

Elég lett volna türelmet és megértést kérni a lakósoktól.
Hát ez van. De amit írtatok, hogy ugyanezt le is tagadja a Főpolgármester, az csúf dolog.

No akkor:
Üdv: Backdraft
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2004. jún. 24. 10:24

A topik második hozzászólását olvasd el. Egyébként most is és akkor is ezzel volt tele a média, így csodálkozom, hogy nem hallottál róla.
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. jún. 24. 9:22

Érdeklődnék, hogy miért is történik ez?

Mit mondott a Főpolgármester úr?
Üdv: Backdraft
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. jún. 24. 8:43

A híradóban mondták, hogy több magánszemély feljelentést tesz, utána meg azzal indokolták, hogy a kereskedelmi helyek kiürültek ezért jelentős bevételkiesés történt. Csak azt nem értettem, hogy egy károsult kereskedelmi létesítmény vezetője mióta számít magánszemélynek?
sniper
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: sniper » 2004. jún. 24. 1:11

Harley!!!

Részletezd légyszíves! Hol hallotad, vagy olvastad?
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2004. jún. 23. 14:34

Egy kis fejlemény tornádóügyben. Demszkyt rémhírterjesztésért feljelentik.
civil guard

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2004. jún. 18. 16:57

Sziasztok!
Azért vannak akik hasznot húznak a vihar következményeiből!
Szűkebb hazámban pl a vihar másnapján megjelent B, Géjza és népi zenekara éa a tüók által kivágot és össze darabolt fa menmyiséggel házalnak mint tűzifa. hát vannak még élelmes és leleményes " emberek" csak aszt nem értem , hogy miért enem zaklatnak amikor az utcáról is teljesen világosan látszik , hogy földgázzal fűtök. komolyan már viszket az ujjam a ravaszon! :lol:
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
sniper
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: sniper » 2004. jún. 13. 19:26

Demszky úr bejentése inkább volt politikai színezetű, mint hozzáértő...
Csak a fővárosban két pártnak volt kampányzáró "bulija", onnan is sikerült elíjeszteni pár embert. KAMPÁNY!! Mi meg szívunk. Kíváncsi vagyok honan vette a bejelentésének alapját? De lehet, hogy csak (megint) gonosz vagyok? :twisted:
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. jún. 13. 10:08

Másnapra? A fővárosban négy napja volt a vihar, azóta megállás nélkül dolgozunk, és még ma is tele vagyunk címmel. Én az első, és harmadik napot dolgoztam végig. Tapasztalat? Sok helyen azért kérnek vissza bennünket, mert a fákat nem elég apróra vágtuk, hogy el tudják hordani, vagy egyszerűen csak az a kívánságuk, ha már úgyis ott vagyunk, egyúttal a fáskamrába is behordhatnánk, tűzifának felaprítva.
Özönvíz után hasonló tapasztalat: úgy örülnek nekünk, ha kimegyünk vizet szívni, de mikor azt látják, hogy a pince nem lesz porszáraz, hanem még marad pár centi víz, amit a szűrőkosártól már nem tudunk kiszívni, akkor aztán hirtelen megváltozik a vélemény és máris nem vagyunk annyira szimpatikusak. Eléggé kellemetlen visszaszerelés közben a szitkozódásokat hallgatni.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. jún. 13. 8:52

Jól megszervezett, hatékony média kommunikációs stratégia alapján másnapra minden kár elhárításra kerül. Egyébként a munkát a tűzoltók végzik el.
Almera
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Almera » 2004. jún. 12. 11:10

Bocs.. viharkárokat!
Almera
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Almera » 2004. jún. 12. 11:08

Roppant kiváncsi lennék hogy a Fővárosi Polgárivédelmi Parancsnokság mivel és kikkel hárítaná el a vikarkárokat...?!
sniper
tömlőszállító

viharkárok

Hozzászólás Szerző: sniper » 2004. jún. 12. 0:59

Nagyon finom kis bejentés volt ez. TC-s lányok majd megzavarodtak annyi telefonáló van igy is, és erre jön ez a nagyon "hozzáértő" és felhergeli még azokat is akinek eddig volt otthon "dellej", hogy most mi lesz? Na mindegy! Én itthon vagyok, -de bármikor legyél elérhető, és ne igyál- kocsi az udvarban, ruha a fogason. KUN is hallgat, én is elteszem magam holnapra, vagy mára?
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2004. jún. 11. 17:53

A főpolgármester közleményének hatására ma többen azonnal otthagyták a munkahelyüket, s rohantak haza bezárkózni a lakásukba.

A közlemény, amely a www.budapest.hu oldalon is megtalálható:

Az előrejelzések szerint a mai napon ismét tornádó-erejű vihar várható Budapesten. Ma reggel felkértem a Fővárosi Polgári Védelmi Parancsnokságot, hogy fokozott készültségben álljon készenlétben a viharkárok elhárítására.

Arra kérem a budapestieket, hogy a szokásosnál nagyobb körültekintéssel közlekedjenek Budapesten a délutáni és esti órákban. Aki teheti, ne induljon útnak. A forgalmi lámpák és a jelzőtáblák megrongálódására is számítani lehet, ezeket az FKF Rt. minél hamarabb helyreállítja.

A gépkocsivezetőket arra kérem, hogy lehetőleg ne parkoljanak autójukkal fák alá, mert nagyobb faágak letörése is valószínű.

Kérem a budapestieket, hogy a különböző káreseményekhez csak akkor hívjanak tűzoltót, ha valóban beavatkozásra van szükség. A tűzoltók előzetes helyszíni bejárás alapján határozzák meg a beavatkozások sorrendjét, előbb mindig az életveszélyes helyzeteket hárítják el és a forgalmi akadályokat szüntetik meg.

A villanyvezetékek esetleges megrongálódása miatt fel kell készülni áramkimaradásokra is. Az elektromos művek és polgári védelem felkészült az ebből eredő károk elhárítására. Ilyen esetben azonban először az egészségügyi intézmények áramellátásának biztosítása az elsődleges, és csak ezután kerül sor a lakossági áramellátás visszaállítására, ezért türelmet kérek a budapestiektől.

A Fővárosi Közterület-Fenntartó Rt.-nél 24 órás megerősített szolgálatot rendeltem el. A társaság szállítójárművei és takarítógépei készenlétben állnak, hogy folyamatosan el tudják takarítani a viharkárok nyomait.

Ezzel szemben a valóság az, hogy a meteorológiai szolgálatnak semmiféle információja nincs arra nézve, hogy a szerdaihoz hasonló tornádó fenyegetne. Az Index.hu-n Demszky aztán le is tagadta a saját közleményét.
sniper
tömlőszállító

Viharkárok

Hozzászólás Szerző: sniper » 2004. jún. 10. 0:02

Nem irigylem a ma esti szolgálatott! Minden elismerésem a tiétek! Egy-két vihart mostanában benyaltam én is, de ezt most csak rádión hallgatom, igy fárasztó!. Főképp ha belegondolok, hogy holnap megyek dologra... Leszakadt vezetékek, kidőlt oszlopok, alig várom! :?
Válasz küldése