* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. jan. 17. 3:56

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 09. 14:28 
pernyekergető

s lett bírósághoz fordulva?????
alant írtad, hogy 2 év 5 hónap levelezés....

Milyen bírósági, milyen hatósági bejelentés, feljelentés történt ezügyben?
Hogy nyiltan szar..ak az alkalmazottak testi épségére?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 09. 14:22 
Szent Tömlő őrzője

caiman !

A szervezetnek nincs drasztikus lépési lehetősége !! Lehet menni parlament elé - szolgálaton kivül - , de lásd 2001. nvembere veszélyességi pótlék ügye !! Eredmény 0 !!! Ebből a szempontból sajnos ez nem a MÁV !! Nincs vétó jogunk, csak véleményezési ! lehet bírósághoz fordulni, de évek. Ott látom a gondot,hogy a döntésre jogosult álláspontját téveszti üléspontjával !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 09. 13:36 
pernyekergető

bigi (bocs)

Te talán jobban tudod, mint én, hogy a szakszervezteteknek milyen eszközei vannak még, ha írásban szóban, törvényekre hivatkozva nem történik semmi.........

Ilyenkor dől el, ha ilyen eset áll fent, hogy a szakszervezet mennyire működik hatásosan!
Mert ugy egy érdekvédelmi szervezetre nem akkor van szükség, ha minden ok, hanem ha valami nem stimmel..........

nem kioktatni akarlak, isten ments, sőt nem is buzdítani egy két igen súlyos dologra!!!!!!

De sokszor nincs más lehetőség, mint a drasztikus lépések!

üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 09. 13:32 
Szent Tömlő őrzője

tűzzománc !

Nincs ezzel gond, mert aki ismer az tudta ki vagyok, csak kiváncsi
lettem volna lolo vádjaira!

caiman !

Magyarország a mi hazánk, ahol a jogszabály alkotója nem tartja be
az általa hozott szabályt , írd le TE kihez fordulnál helyemben. Alább írtam 2 év 5 hónap levelezés nem hozott eredményt , és ezt a levelet nem Balogh Mária írta!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 09. 12:55 
pernyekergető

tűzzománc

tudom én jól,
csak azt ne felejtsd el, hogy a szakszervezetek valami célért alakultak....
nemde?

ezek a célok a munkavállaló jogait és kötelességeinek érvényesítése!!!
Márpedig ez erősen a munkavállalók jogait sérti.............

no comment...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 09. 12:40 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Bocs Big Gabi, de csupán azt szerettem volna elérni, hogy ne az illetéktelektők kérjenek olyan dolgot számon, ami meghaladja a hatáskörét. Nekem ugyanis meggyőződésem, hogy akárhogyan is veri az asztalt a szakszervezet, akkor sem biztos, hogy lesz azonnal új ruha, vagy bármi más. Tehát T. Caiman, ez egy magyar tüó. szakszervezet és nem más, nem határoz költségvetési összegek átcsoportosításáról, stb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 18:48 
Szent Tömlő őrzője

Védőruha!

Javításhoz cérna, eredeti anyag és varróda szükséges, mellette a gyártó cég engedélye a javítási munkához! Ennek kialakitása a szükséges engedély birtokában a fővárosbsn kialakitás alatt van!
Új védőruha: pénz, pénz és újra pénz kérdése! Igen,nagyon jó lenne, ha minden tűzoltónak kettő öltönyt lehetne biztositani! Több, de írhatom majd minden BÉT ülésen felvetett ügy, válasz nincs PÉNZ !
Ha a 105 telefont hivod, úgy jelentkezik, hogy " tűzoltóság a kapcsolásig tessék várni " leforditva ügyünkre: PARLAMENT,KORMÁNY,BELÜGYMINISZTÉRIUM a kapcsolásig tűzoltók tessék várni !!!!!!!!!!!!!!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 16:51 
Szent Tömlő őrzője

caiman !
Nem akarom a topik témáját más irányba terelni, de annyit leírok
más témában amit fireman nagyon jól érzékel, 1 alk. belügyminiszter,
2 alk. Legfőbb Ügyészség, 1 alk. igazságügyiminiszter, 1alk. állampolgári jogok ombudsmana, ez év január 19.-én ujra ombudsmanhoz fordultam írásban. Az ügy, mai napig nem kapott orvoslást. (2 év 5 hónap levelezés)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 16:07 
Szent Tömlő őrzője

Bocs !!

Nem jó nevet írtam, péti írását olvasd.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 16:06 
pernyekergető

lehet rosszat néztem, de nem találtam meg a kérdésemre a választ????

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 15:59 
Szent Tömlő őrzője

caiman !

Bár tűzzománc rám testálja a kérdésekre adandó válaszok lehetőségét, de én azt javasolom, előbb olvasd el Belügyminiszteri nyilatkozatok topikban föti írását ,az Ő mondataiban ott rejlik a lényeg!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 15:41 
pernyekergető

Big Gabi:

akkor neked célzom a kérdést:

a szakszervezet mit reagált arra, hogy C típusú eset után (lám micsoda szakkifejezéseket tanulok itten) nem történt meg azonnal a védőruhák tisztítása, cseréje, stbstbsbt????????????

üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 15:39 
pernyekergető

tegnap (7-én) engem egész másnak az évfordulója hozott "tűzbe":-))
jól megünnepeltük:-)))))))))))

bocs az OFF-ért:))

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 15:39 
Szent Tömlő őrzője

Tisztelt tűzzománc !

Feltevésedre!!
Igen, ott voltam !! Szakszervezetre is azt tudom válszólni, igen valóban betöltöm az általad feltételezett, számomra megtisztelö tisztséget !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: November 7.
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 15:36 

Igaz nem hagytam sok időt a gondolkodásra, elmondom: tegnap volt az 1 éves évfordulója a Nyugati téri aluljáró tűznek, hm ez csak november és "B" csoport :P :tapsolo:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 15:15 

Bocs fireman, amiről te beszélsz az a katona módi. Mellesleg jut eszembe tudjátok e milyen nap volt tegnap? Én ünnepeltem az már biztos, és ti?
A budapesti tűzoltóknak van szakszervezete, ha jól láttam az elnökük szintén ott volt és harcolt a lángokkal. A kérdéseket is neki lehet feltenni, szintén jól sejtem e nem tudom, ő lenne a BIG GABI ?
Az önkéntes tűzoltókkal kapcsolatos kérdéseket pedig a legilletékesebbeknek kellene elmondani, megválaszolni én ugyanis elfogult vagyok velük szemben. Én csak hivatásosok közé kerülhettem be, vagyis a zsoldosok nagy és szép családjába (mentségem van). DÖTE ,GYURMA ? P/ 20 ,..........és a többiek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 12:52 
Szent Tömlő őrzője

Tűzoltó mód!

Mindenki cseréljen a másikkal. Méghogy nincs cserére lehetőség! :lol: :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 12:48 
pernyekergető

természetesen ne ma tűzoltókat hibáztatom....
tudom, hogy a büdösfej sokkal fentebb van....

egyébként van a tűzoltóknak szakszervezete? érdekképviselete??
Mert neki lenne feladata ezeket a dolgokat figyelemfelhívni - első körben!
nos?

az önkéntes tűzoltóknak miben áll a tevékenységük???

üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 12:40 

Caimannak , és képzeldd el, ha a bevonulás közben riasztottak volna a Heim Pál Gyermekkórházba, akármihez. Mit szívtak, szívhattak volna be az amúgy is beteg, legyengült kisbabák. Hát ez a szörnyű. Nem nyalás, de hidd el nem a mi és a főnökeink tehetünk róla. A kormány a BM, az OKF. név nélkül, már inkább. A tűzoltók valóban évtizedek óta várnak egy olyan melegedős, átöltözős, tea és vagy szódavíz ivós, 5 percre leülős konténerre, ami nekünk álom, ami tőlünk 200 km- re és (nemcsak NY- ra) ez a való világ. De hát kedves barátaim nézzük meg az ÖT- ék felszerelését és technikai eszközeit, nekik még ennyi sincs, most akkor miről firkálunk. Némelyiküknek gumira, másoknak rendes ruhára sem tellik, de azért a T. belügyminiszter asszony büszkén bejelentette, hogy az Önkéntesek számát duplájára emelik. Hát én várom és figyelek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 11:04 
pernyekergető

hello!

Hát azért ez a helyzet eléggé szánalmas, hogy nincs csereruha..

Én - átlag állampolgár - azt gondolnám, hogy a tűzoltóság rendelkezik legalább 2-3 garnitúra ruházattal,
hisz mi a garancia, hogy egy veszélyes anyag raktár oltás után nem kell másikakhoz menni? S bizony jogosan vetődne fel a kérdés az ott dolgozókban, hogy a munkahelyük nem szavatolja a testi épségük megőrzését, pláne, hogy nem bevetés alatt vannak!!!!!!

Ez akár jogi téma is lehetne, hisz akik közvetlenül ott voltak, annak ruházata biztos párologtat ki az egészségre nézve veszélyes anyagokat.....................

Itt nincs mentség a pénzhiányra, hisz ez olyasmi, minthogy a mentősök nem mossák le, cserélik le műszereiket, mert nincs más....

(az alant említett kórházi példa élő, de mentősöknél szerencsére még??? nem)

üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 08. 0:36 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Ugye nem Bin Laden hívei vagytok ?

De, tippeljetek az "ország-tesztjén" majd, ha azt kérdezik, hogy melyik pksg.-nak van "duppla-axel" ?

Üdv ! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 06. 18:53 
vörös kakas réme

one!

Egyrészben igazad van, másrészben vitatkoznék veled.
Szerinted több száz ruhát, csizmát, légzőt kellene raktározni ilyen esetekre felkészülve. Ez lehetetlenség.
Egyébként a csapat egy része már átöltözött, új cuccost kaptak. A beszerzés meg időbe telik. Szerintem megoldják. Csak ez a pénz hiányozni fog valahonnan.
Hát ugye a tűzoltóság finanszírozása..... De ezt felsőbb szinten kellene felismerni az illetékeseknek és megfelelő mennyiségű zsetont oda adni ahová tényleg kell (és nem csak a szőlőtelepítésre).
Helyi szinten úgy látom igyekeznek a problámát megoldani.

Hogy veszít-e a védőruha a védelmi képességéből? Ilyen anyaggal átitatva biztosan.
A munkavégzés feltéleleit biztosítja-e a munkáltató? Cserélik a dolgokat, tehát igen.

A tűzoltó élete, ( és egészsége!) valóban nem lehet pénzfüggő. (Még vitatták egyesek munkánk veszélyességét (veszélyességi pótlék). Szívesen beküldeném most őket egy (szagos) védőruhákkal megrakott szertárba!!

vizsgáló

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 06. 17:56 
vörös kakas réme

"Ezek szerint, majdnem úgy néz ki a dolog hogy a munkáltató nem biztosítja a feltételeket a biztonságos munkavégzéshez?? Vagy szerinted igen?? Vagy estleg nem tudja a munkáltató hogy milyen is ez a munkahely, mit is csinálunk??"

Drága tűzoltók! Az egészségügyben dolgozók meg mit szóljanak, mikor elfogy a gumikesztyű? Vagy fóliakesztyűben akarják dolgoztatni a nővért, mivel az olcsóbb, vizsont sz@r? És a főnök mindig azzal jön elő, hogy "takarékoskodni a kesztyűvel mert irgumburgum...". (Esetleg leszakad a plafonról a vakolat) AIDS ugyan ritka, viszont a májgyulladás nem. Magyarországon mindenkinek az életével játszanak, takarékosság címszó alatt, nemcsak a tűzoltókéval.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 06. 17:39 

Vizsgáló!

Nem most kellene kapkodni hogy nincs elég tartalék ruha. Nem csak most kell cserélni őket hanem esetleg más káresetek után is, pl.: mikor jól átázik azután sem egy kellemes viselet, arrol meg ne is beszéljünk hogy ugye veszít olyankor a védelmi képességéből.
Erre és ilyenekre már rég fel kellett volna készülni legalább ruhailag.
Ezek szerint, majdnem úgy néz ki a dolog hogy a munkáltató nem biztosítja a feltételeket a biztonságos munkavégzéshez?? Vagy szerinted igen?? Vagy estleg nem tudja a munkáltató hogy milyen is ez a munkahely, mit is csinálunk??
Szerintem ez NEM lehet pénz kérdése. Lefordítva magyarra ezek szerint a tüzoltó élete pénz függő??????????????????
Sajnos ez megint ilyen magyar felfogás majd ha baj lesz, akkor kapkodunk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 06. 15:08 
szikracsapkodó

Caiman!

Jóllátod a helyzetet a tekintetben, hogy a pv nem adott kellő tájékoztatást a polgárok részére. De miért is tenné? Feltehetőleg központilag kiadták nekik a "határérték alati mérés". Egyébként a beavatkozó és további területen tartózkodó illetékes személyek közül többen is önkéntes alapon elmentek orvosi vizsgálatra. A labor és más vizsgálatok eredményeit majd mindenki saját magának értékeli ill. az orvosa. A kárhelyen lévő ezidéig ismeretlen eredető és összetételű anyagok égésekor felszabaduló égéstermékek különböző módon hatnak a személyekre. A tüneteket észlelve (fejfájás, hányinger, szédülés, torok kaparás elszineződött nyelv, stb.) mindenki fordúljon orvohoz. Remélem, hogy az ilyen felelőtlen cégvezetők megkapják a méltó büntetésüket.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 202 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]