Vegyianyag-raktár robbant fel a XV. kerületben

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
tűzzománc
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2004. dec. 15. 22:46

A jelenlegi helyzet , szerintem úgy néz ki, hogy kezd kísértetiesen hasonlítani a záhonyi vonatmosó brigád esetére.Isten nyugosztalja Őket.
Nem lesz itt sem közveszélyokozás sem veszélyes koncentráció a levegőben, földben és sehol.
Utólag, ha bármi is kiderül, no az a hír is érdekes lesz egy hétig biztosan.
A törvény is majd foglalkozik vele, bizonyosan, csak nem a mi javunkra.
one

Hozzászólás Szerző: one » 2004. dec. 15. 21:30

Remélem nem várják meg amíg egy fél lakótelep gyógykezelteti magát, hogy finoman fogalmazzak.
Mert ez is magyar hozzá állás az utobbi időben , mindent csak MAJD utólag mikor lehet hogy már KÉSŐ.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. dec. 15. 20:30

Vizsgáló!

Nagyon jó!
Ami hangsúlyos: 2 vagy több ember (néha elég, ha állandó tartózkodásra szolgáló helyiség ég, de nem volt ott senki és bizonyítható, hogy nem győződtek meg az ürességről).

Múltkor volt egy gázrobbanásunk, a ház fala a szomszégba dőlt, közveszély okozást elindították, de a jóember előtte meghalt.

Azt, hogy nem mi mondjuk ki, a kétegyházi cigányház égetésnél tanultam meg.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
vizsgáló
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: vizsgáló » 2004. dec. 15. 18:34

A közveszélyokozásról:
A rendőrségi szakértői anyagban rendszeresen visszatérő kérdés, hogy volt-e közveszély.
Erre nem szabad így közvetlenül válaszolni! :!:
Hogy volt-e közveszély azt a bíróság fogja majd kimondani az ítéletében!!
Neked arról szabad nyilatkozni, hogy nagyértékű anyagi javak voltak-e veszélyben, vagy több ember volt-e közvetlen életveszélyben.

Szóval nem olyan egyszerű a kérdés megválaszolása.
Például a bírói határozatok szerint füsttel nem lehet közveszélyt okozni. Én azt a bírót aki ezt kitalálta beküldeném egy jó kis lépcsőház füstbe, vagy egy főútvonal melletti tarlótűzbe. Lehet, hogy felülbírálná a régi ítéletét!! Talán ott az ember valóban közvetlen életveszélyben lehet. Szerintem.

Több példát tudnák arra mondani, hogy valóban tényszerűen megálló esetekben a rendőrség visszadobja az anyagot. Ilyenkor utána járva a dolgoknak kiderül a lustaságuk, lezserségük.
Máskor meg a közveszélyt egyértelműen kizáró vizsgálatianyag ellenében kapjuk a buta és értelmezhetetlen szakértői kirendeléseiket, amelyben hatszor megkérdezik különböző módon, hogy volt-e közveszély. Pedig csak a tűzvizsgálati anyagot kellene elolvasni és fekete-fehéren megtalálnának benne mindent. (Egyszer majd feldobok egy pár ilyen csökkentett módban feltett kérdést. Érdekesek!!)

Arra is volt példa, hogy szerintünk megállt a közveszély. Elment az anyag feléjük, és több hónap múlva a sajtóban elhangzik, hogy azért nem indítottak eljárást, mert a tűzoltóság szerint nem állt meg a közveszély!! :evil:

Azonban az a leggyakoribb, hogy arra hivatkozva indítanak eljárást, hogy a helyszínen lévő tűzoltó azt mondta, hogy közveszély állt fenn.
Ilyet azonban a fővárosi tűzoltó nem mondt. (Már csak a fenntebb leírtak miatt sem!) Továbbképzéseken visszatérő téma, hogy mit lehet nyilatkozni a rendőrnek.

Na erről egyenlőre ennyit.
péti
slagmester

vegyiraktár tüze

Hozzászólás Szerző: péti » 2004. dec. 15. 11:48

Ha erre gondoltok és tudnék segíteni:
(1957.évi IV.Államig.eljárási tv.)A közigazgatási szerv (PV is az) -tekintet nélkül hatáskörére és illetékességére - köteles megtenni azt az intézkedést, amelynek hiányában a késedelem elháríthatatlan kárral vagy veszéllyel járna. Erről haladéktalanul értesíti a hat.körrel illetékességgel rendelkező.....(az mondjuk nem árt, ha szakmájába is vág az ügy)
Szerény ismereteim szerint a közveszélyokozás büncselekmény kategória, amely többféle cselekménnyel megvalósítható (pl.tűzokozással), gyanú szintjén :o a tűzoltóság is közösen a rendőrséggel, alapos gyanú szintjén nyomozó hatóságok, tényállás szintjén ügyészség, bíróság állapítja meg. Vágom? 8)
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. dec. 15. 9:43

Nazda!

Addig nézd meg a közveszély fogalmát és azt, hogy ki állapíthatja meg.
Érdekes!
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. dec. 14. 23:57

OK Vizsgáló !

Azé' még mindíg kíváncsi vagyok... :wink:

Üdv ! 8)
nazda !
vizsgáló
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: vizsgáló » 2004. dec. 14. 21:04

Nazda!
Még tart a vizsgálat. A szakértői anyagok még nem érkeztek meg.
Talán január közepére lezárul részünkről az ügy. Erre a kérdésre térjünk vissza akkor.
Egyébként készül egy tanulmány is erről!
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. dec. 14. 20:10

Sziasztok !

Bocs, egy kicsit más:

Indúlt-e nyomozás "Közveszély okozás" bűntette ügyben ennél az esetnél :?:

Tudja é valaki ? :shock:
nazda !
MORGÓ
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2004. dec. 14. 18:58

Üdv.

Egy BÉT-en beszélgettem egy PV-sel, ő mondta,

én elhittem neki. Emlegetett valamilyen törvényt is.

Ha ő elferditette a tényeket akkor most én is.

Elnézést kérek. Ha valaki tudja a tv-t irja meg.

MORGÓ
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2004. dec. 14. 16:32

MORGÓ írta: Tudomásom szerint a PV-nek "adott esetben" jogában

áll akárki felett intézkedni. Az OKF nélkül is önállóan.
:?: :?: :?:
És mi alapján? Honnan a "tudomás?
MORGÓ
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2004. dec. 14. 16:02

Üdv.

Tudomásom szerint a PV-nek "adott esetben" jogában

áll akárki felett intézkedni. Az OKF nélkül is önállóan.

MORGÓ
péti
slagmester

Vegyitűz

Hozzászólás Szerző: péti » 2004. dec. 14. 14:54

Olyan rémisztőek vagytok, hogy még talán a cigire is rászokok(m). 8) Bár ehhez a katasztrófavédelmi törvénycsomag módosításával kapcsolatos elszólások és kiszivárogtatások is hozzásegíthetnek :cry: .
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. dec. 14. 10:11

DJ szárnyalj!

1.Mint hallottuk más topicban, már belülről is tesznek hasonló javaslatokat.

2.A "ha" megvalósulna, mit mondana az OKF, nincs beavatkozás, nem dolgoztunk, szünjük meg??? :wink:

Péti!

Már törvényessé akarták tenni, hogy az 1%-ból ők is kapjanak, ergo jelen pillanatban törvénytelen és ezt nagyon jól tudják. :twisted:

Nincs az RST-ben a VFCS, esetleg ki is fizettethetik! :oops:
Babarczi Eszter
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2004. dec. 14. 9:45

Igazságod van péti!
Ami azonban elmúlt, az elmúlt.
Fordítsuk gondolataink vitorláját a szél irányába :wink: :
1. Mi lenne, ha a VFCS szabályozása változna, és ők is "gyorsreagálású egységgé" válnának?
2. Amennyiben ez nem megy, mi lenne, ha a VFCS kikerülne a MKVI állományából (rajtuk kívűl úgysincs más beavatkozó egységük). Én még emlékszem rá, hogy amikor ment a nagy gondolkodás a RMMB-okról, akkor volt olyan elképzelés, hogy a "tagjai" megyei állományba lennének, de a szolgálatot az adott - a RMMB-t működtető - HÖT-nél látnák el (aztán végül nálunk maradtak).
Csak hangosan vitorlázok. :wink:
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2004. dec. 14. 9:38

Ezen a területen úgy általában nagy a gebasz. Meg a nemtörődömség.
Például a tiszai árvíznél lent volt az erdőtüzesünk. Azon a területen is dolgozott, amit "szennyezett területnek" minősítettek. Nem véletlenül adtak ott védőoltást.
Mikor végzett, azt mondták: irány haza! Majd szólunk, hogy mi lesz a mentesítéssel.
Utána talán egy hétig is állt az udvaron és végül azt mondták, hogy Ultrával kell lemosni. (az meg a csatornába folyik le)
Az esetleges fertőzést meg áthurcolta a fél országon BP-ig. Az, hogy nem történt baj, csak a szerencsének köszönhető.
Ilyenkor hol van az a nagyon hozzáértő szakmai vezetés, az OKF?
A tesóm hivatásos katona, mikor ezt meghallotta, majdnem fegyvert rántott.
Nyogodt szolit!
péti
slagmester

Vegyitűz

Hozzászólás Szerző: péti » 2004. dec. 14. 8:30

Nekem lenne még egy szerény kérdésem. Mi lenne, ha az érintett tűzoltóságok kaptak volna a műszaki fejlesztésükre szolgáló pénzből a VFCS-k helyett ( vagy azokkal együtt ) 1-2 százmilliós értékben a területükre jellemző veszélyes anyagokat kimutatni képes elemző készülékeket. Csupán csak azért, hogy ne 1-2 órás késéssel lehessen kimutatni, hogy adott helyszínen mibe lehet belepusztulni. :evil:
cv
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: cv » 2004. dec. 10. 22:07

Mit hallunk folyamatosan? Azu önkormányzatok, minisztériumok, közigazgatási szervek húzzák meg a derékszíjat, csökkentsék a létszámot, mert mostan nagyon spórolunk.
Ha az ÁNTSZ, meg a VFCS, meg a ilyen-olyan szakértő a frankót mondja mi lett volna?
Kérem itt azonnal össze kell szedni a kifolyt anyagokat, talajcserét kell végrehajtani, a környéket mentesíteni kell stb...
Mivel ezt a kárt okozó cég költségére kellene tenni, de ez időkéslekedéssel járna, ezért az államnak kell megfinanszírozni az azonnal elkezdődő munkát, és a költségeket később behajtani.
Na kivel kezdenék a létszámleépítést?
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2004. dec. 10. 21:50

Mint azt olvashattátok a grünöket és az ANTSZ-t megvették kilóra, szerintem. :oops:
fireball12
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fireball12 » 2004. dec. 09. 23:40

Nem tudom hol vannak a zöldek egyelőre mi vagyunk itt :cry:
Védjük magunkat ahogy tudjuk a felszereléseinkkel.
Mindenkinek nyugodalmas szolgálatot!
one

Hozzászólás Szerző: one » 2004. dec. 09. 22:48

Egyszer már kérdeztem MI VAN ZÖLDEKKEL??????
Hol voltak, vannak a környezetvédők???????????
fireball12
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fireball12 » 2004. dec. 09. 22:40

SAJNOS
félő,hogy úgy járhatunk mint a hetvenes években (talán az idősebbek emlékeznek még rá) a MICROELEKTRONIKA tűznél az akkori védőkabátokban (büdöske), csizmában és védőálarcban (nem volt még AGA) dolgozó kollégák meg lettek nyutatva semmi "olyan anyag nem volt". Majd 5-10 év elteltével a jelenlévők többsége fehérvérűségben elhalálozott. Én jártam több ilyen temetésen és előtte pár hónappal láttam, beszélgettem ilyen kollégával. Senkinek nem kívánom az élményt!
Mindenkinek nyugodalmas szolgálatot!
one

Hozzászólás Szerző: one » 2004. dec. 09. 20:50

Szerintem ezt is besöprik a szőnyeg alá. Vagy majd lemossák mint a csernobili vagonokat Hegyeshalomnál.
Majd 10 év múlva.
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2004. dec. 08. 6:45

Nyilván el lehet irónizálni és lehet meglehetősen jópofára venni azt is. Bár megjegyzem szerintem ez jóval, de jóval komolyabb kategória, az ami történt az megtörtént és sajnos szerintem még nem múlt el, mármint annak a veszélye, hogy bárki is, bármikor beteg lesz ennek a tűznek a következményeképpen. Vizsgáló megtudja mondani milyen anyagok és mennnyi is volt jelen, csak arra várunk, mondják meg ez veszélyes, lehet e valami bajunk és az ott élőknek, vagy sem, asztán ennyi.
Ja, hogy ezt nem teszi senki, hát akkor elmondtuk, hátha másoknak ezzel is segíthettünk. Köszönom.
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. dec. 06. 20:49

Nazda írta azt amire én is kíváncsi lettem volna.
Miért kellett nektek védő cuccban odamenni, ha a lentebb említett "elvtársnő" körömcipűűben is ugyanezt megtudta tenni?
No és még egy. Miért nem szalonnát sütni mentetek csak, ha már baj nincs azóta se? Égett egyáltalán valami? Vagy miről is beszélünk...? :mrgreen:
Üdv: Backdraft
Válasz küldése