* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 20. 11:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1644 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 22. 20:29 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Néha előfordul, hogy "furcsán" viselkednek a rendőr kollégák, de azért van a helyszínen a tűzoltás/kárelhárítás vezetője, hogy adjon nekik feladatot-ha kell.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 22. 17:10 
Szent Tömlő őrzője

A rendőrök néha rosszabbak, mint az újságírók. Mikor felborult a Paks 2-es, jónéhány rendőr csak állt és támasztotta a falat. Nézték, hogy küzdünk, próbáljuk kivenni az utast az autóból, de hogy a tömeget visszatartsák? Felejtsd el! Miután kiderül, hogy nem tudunk semmit tenni darun nélkül az éppen dologtalan tűzoltók tartották vissza a bámészkodókat. Az utca egyik végén csak tűzoltók, a másikon pedig EGY rendőr és két tűzoltó. A 2 fős járőr csak támaszkodott a ház falának és beszélgetett.
Nem azt mondom, hogy segítsen nekünk, de végezze a munkáját és ne minket bámuljon!
Köztük is vannak kivételek. Ha ezzel valakit megsértettem, megkövetem. De én itt ezt tapasztaltam.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 22. 17:03 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Sziasztok!
Döbbenten olvastam az alábbi sorokat...!!! Hihetetlen, hogy mennyi sivár lelkű ember van...
Az őrültből is sok van, sajnos, aki nem méri fel az útviszonyokat, az autója állapotát, a saját állapotát, ésatöbbi, ésatöbbi...és aztán beül a kocsiba, száguldozik, előz, és balesetet okoz...és vagy ő hal meg, vagy a szembejövő. Nem értem, miért kell 130- 140- el közlekedni, miért kell úgy előzni, hogy nem látja be az utat, miért kell részegen beülni a kocsiba, miért nem lehet az övet bekapcsolni, miért kell a fénysorompó tilos jelzése ellenére ráhajtani a sínekre(stb.)... nem értem!!! Van elég elrettentő példa, nem??? Más kárán tanul az okos, a hülye a sajátján se...
Vörösvár, sajnálom, hogy el kellett temetnetek egy Bajtársat, őszintén kívánom, hogy ezt soha többé ne kelljen átélned, se Neked, se másnak!
Vigyázzatok magatokra és egymásra!
Üdv: Eszter

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 23:17 
tűzkőről pattant

Valóban én is sokszor tapasztalom a rendőrök érzéketlenségét az ilyen jellegű eseteknél. Lehet hogy belefásultak a munkájukba és nem is veszik észre hogy ott éppen tragédia történt.
Sajnálattal hallom a médiában a napokban történt rengeteg halálesetet a közutakon. Szerintem sokan nincsenek tisztában vele hogy itt a tél. Már nem olyan az út mint nyáron a legkisebb rossz kormánymozdulat is a kocsi megcsúszásához vezethet. De nem érdekli őket, hogy az autóban meghalni is lehet és nemcsak neki hanem a szembejövőnek is. Nagyon remélem megjön az emberek esze minél előbb és nem lesz ennyire sok baleset (az a baj hogy csak remélni lehet, de mindig van aki úgy gondolja hogy halhatatlan)
Üdv: Zici

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 21:32 
csizmás kandúr

Szevasz Zici ! Teljes mértékben eggyezik a véleményünk mindenben ! Sajnos eljutottunk oda hogy abszolut nem törödünk egymással , nem érzünk felelőséget egymásért , nem tiszteljük az elhunytakat sem ! Sajna mi elég sok balesethez megyünk a 10-es út miatt és sokszor tapasztalom azt a közönyt és nem törődömséget amit irtál . Egy nagyon fájó példa : 2000 . November .7 én 18.00. kor kaptunk riasztást , miszerint Pilisvörösvár belterületén egy szgk és egy tgk frontálisan ütközött , beszorult sérült van ! 18.08 kor voltunk a helyszinen . Amikor meg áltunk jött a döbbenet hogy az Ifa alatt a BAJTÁRSUNK van az szgk ban ! Sajnos nem tudtunk már segiteni rajta . Szörnyethalt . Egyszerüen képtelenek voltunk meg szólalni és ahogy körülnéztem a társaim szeméböl is csorgot a köny .(bögtünk mint a gyerekek) Közben ki érkezett a III/1 III/2 a fövárosból és mivel látták hogy mi a szitu nem hagyták hogy mi emeljük ki a testét . Én még ilyen müszaki mentést nem láttam ! Ugy bántak szerencsétlennel mint ha hímes tojást kellet volna ki emelniük .(még mindig hálával gondolunk rájuk) DE ! ! ! eközben a helyszint biztositó rendörök jókatt röhögtek az éppen aktuális vicceken , majd a bámészkodók körében ismeröst találván popcornot és csipszet kezdtek zabálni miközben tovább vidámkodtak ! Teszem hozzá , ők is jól ismerték az elhunytatt ! SZÓVAL ERRE VARJÁL GOMBOTT !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 19:31 
tűzkőről pattant

Még valami az előzőekhez az előbb elfelejtettem. Az egyik halálos balesetnél történt. Kiérkeztünk a mentők éppen próbálták újraéleszteni szerencsétlent. Visszajelzek, Nyíregyházáról jön tovább a szer nincs visszafordítva. Pontosan amikor megérkeznek, a mentősök feladják a küzdelmet. Letakarják szerencsétlent. Nah mondom megyek rádiózni. Az autónál odajön egy nő és azt kérdezi: Ki jött azzal az autóval? - és a nyíregyházi Mercedesre mutat. Mondom neki hogy kik és hol vannak. Nem tudtam mire vélni később kiderült miért volt az érdeklődés.
Kiderült, hogy a tűzoltók pár 100 méterrel arréb összecsapták sárral a marháját. De nem lehetett nagyon, mert én nem láttam rajta. Odamegy és a letakart ember mellett ordít a kollégákkal. Az egyik srác majdnem képen rántotta, a parancsnoka tolta el onnan.
Hogy lehetnek ilyen BUNKÓ ÉRZÉKETLEN EMBEREK? Épp előtte hal meg ott valaki az meg azon sír hogy sáros lett a kabátkája. Rohadjon meg az ilyen!!!
Bocs a kirohanásért de úgy éreztem ezt is le kell írnom.
Üdv:Zici

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 21. 18:44 
tűzkőről pattant

Hi! Én Tiszavasváriban teljesítek szolgálatot. Itt köztestületi tűzoltóság működik 1 éve elég jól. Szolgálatparancsnok vagyok az A csoportnál.
Mivel kis tűzoltóság vagyunk nincs sok esetünk évente kb. 150-200 évente.
Nos most január 21.-e van eddig 6 esetünk volt. Abból 5 közúti baleset. Ebből 2 halálos (31 és 36 éves férfi) 2 súlyos sérülés és 1 könnyű sérüléses baleset. Mind elkerülhető lett volna egy kis odafigyeléssel és az emberek nagyobb felelősségérzetével. Hihetetlen mennyire nem figyelnek az emberek egymásra az utakon. Az ilyen esetek után jut eszembe, hogy nekem is vannak hozzátartozóim, akik járják az utakat és velük is megtörténhet, hogy egy barom semmibe veszi a többi embert és máris kész a tragédia.
Kívánom minden kollégának hogy minél kevesebb balesethez kelljen kivonulni. Remélem már nekünk sem lesz túl sok ilyen jellegű riasztásunk.
Figyeljünk egymásra és magunkra
Üdv:Zici

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 18. 14:28 
vízpocsékoló

Szeretném megköszönni a III. kerületi tüzeseknek, az önzetlen segitseget, amit szombat este 2004.01.17 nyújtottak. Egy elakadt autót húztak ki a sárból, miközben ők is elakadtak és őket is menteni kellett. Nem személyautóról volt szó.[/i]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 15. 10:58 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Lánglovagok!

Küldtem nektek e-mailben egy nagyon tanulságos doc fájlt. Ha lehet ezt is linkeljétek be valahova. Nagyon durva.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. jan. 13. 10:50 
Szerkesztő

http://195.70.51.148/duen/filmek/DuEnMo ... s_BUSZ.wmv

A témához kapcsolódó rövid videó (2,6 MB, WMV formátum), érdemes letölteni mindenkinek - főleg aki nem szokta használni a biztonsági övet...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 08. 12:12 
lángterelgető

Biztos ugyanazért, amiért gafz egész honlapját benyomta egyetlen hozzászólásába az Emergency topicban... :lol:

Nem baj, Ricsi, belejössz hamar... :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 06. 19:02 
Szent Tömlő őrzője

Akkor mért nem a lapszemle topicba linkeled be? A hírek jórésze viszont itt is kint van a főoldalon nem csak az FTP lapján.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 06. 15:48 
pernyekergető

Átszakította a kerítést

A kerítést átszakítva egészen a családi ház faláig zuhant be egy személygépkocsi a XXI. kerületben a Szent István úton. A december 5-e hajnalán történt balesetben egy személy, a jármű vezetője sérült meg, akit a tűzoltók feszítővágóval mentettek ki a kocsiból. Miután a mentők elszállították a sérültet, daruval emelték le a tűzoltók az autót a kerítésről.

képek http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 06. 15:45 
pernyekergető

Döte

Én ezeket a hireket a www.tuzoltosagbp.hu rol szedem le

A tűzoltók Mikulása a gyermekekért

A Fővárosi Tűzoltóparancsnokság immár hagyományszámba menően tart Mikulás ünnepséget gyermekotthonok kis lakóinak, kórházak kis betegeinek. Az idén december 5-én délelőtt a Bolyai Gyermekotthonba látogatott el az FTP Télapója a tűzoltóság kabalafigurájával, Trombi elefánttal. Délután pedig a Bethesda Gyermekkórház égési osztályának betegeit lepte meg a Mikulás.

Nem lehet elfeledkezni az FTP állományának gyermekeiről sem. Ők ugyanaznap délután a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság dísztermében találkozhattak a Télapóval, és amíg a nagyszakállúra vártak, verses-zenés játékokkal múlatták az időt. Természetesen az idén sem volt rossz gyerek, így mindenki megkapta az ajándékát a Mikulástól.

Képek: http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 05. 11:36 
Szent Tömlő őrzője

Ricsi!
Ezek a hírek a főoldalon is fent vannak.

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 04. 20:39 
pernyekergető

Nyerges vontatóra borult a cementtároló

Felborult egy harminctonnás cementtároló egy építkezésen a II. kerületi Kapás utcában. A december 2-án délelőtt történt balesetben a nyolcméteres vasszerkezet egy Scania nyerges vontatóra borult. Személyi sérülés szerencsére nem történt. A tűzoltók és a helyszínre érkező szakemberek daru segítségével állították fel a silót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 04. 20:36 
pernyekergető

Baleset az Egérúton

Egy Opel Vectra és egy Fiat Punto típusú személygépkocsi ütközött egymással november 25-én délben, a XI. kerületi Egérúton. Az ütközés következtében az Opel férfi vezetője könnyebb, míg a Fiat hölgy vezetője súlyos sérüléseket szenvedett. Mindkettejüket kórházba szállították a mentők. A tűzoltók a járművek áramtalanítása után átadták a helyszínt a rendőrségnek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 04. 20:31 
pernyekergető

Felborult egy betonpumpa

Forgalmi akadályt okozott a december 3-án délben Pilisszentiván területén felborult 30 tonnás betonpumpa. A monstrum a borulás következtében villanyoszlopokat döntött ki, rádőlt egy épülő házra és egy konténerházra. Szerencsére személyi sérülés a baleset következtében nem történt. A tűzoltók az útra lógó gémet három darabba vágták, majd a gépjárművet a kerekeire állították. Gondot okozott még a 200 literes üzemanyagtartályból folyó gázolaj, amit sikerült a tűzoltóknak felfogni és összegyűjteni

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 04. 20:29 
pernyekergető

Bocs roland de ezek nem autó balesetek de jok

Kiégett konyha és fürdőszoba

A tizenharmadik kerületben, december 3-án kora délután egy földszintes családi ház konyhájának és fürdőszobájának berendezési tárgyai égtek, amit a tűzoltók eloltottak. A tulajdonost a mentők füstmérgezéssel kórházba szállítottak A helyszínen a sérült gázvezetékeket a Gázművek szakemberei átvizsgálták.

Ütközés borulással

Egy személygépkocsi és egy kisbusz karambolozott november 26-án délelőtt az M1-es autópályán. Az ütközéstől a kisbusz lehajtott az úttestről és az árokba borult. A balesetben hárman sérültek meg. A tűzoltók daruval emelték ki az árokba borult járművet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. dec. 04. 19:58 
pernyekergető

http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

Halálos gázolás

Elszabadult egy csuklós busz december 3-án délután Csepelen. A megvadult busz egy trafikot a benne dolgozó személlyel együtt felborított, aki könnyebb sérüléseket szenvedett. Egy másik személy a gázolás következtében elhunyt. A tűzoltók a trafikot áramtalanították és a helyszínt átadták a rendőrségnek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 27. 11:29 
vízpocsékoló

Üdv mindenkinek!
Régóta kísérem figyelemmel a Lánglovagok.hu-t, minden reggel, a hírek olvasása után rendszeres látogatója vagyok. Ajánlom is minden ismerősömnek, különösen az autóvezetőknek. Tanulságos, korrekt.
Amióta tudom, hogy milyen könnyű meghalni Mo-n a közutakon, sokkal óvatosabban vezetek. És azt is megtanultam, hogy nem elég szabályosan közlekedni, a sok száguldozó baromra is figyelni kell. Még arra is, aki a sebességhatárt messze túllépve, a követési távolságot egy méterre szűkítve szorít le, előz meg...stb. Mert a végén még én leszek a "figyelmetlen", és az én hibámból tarol le hátulról. Most kb. itt tartunk. Ez olvasható ki a legutóbbi szentendrei halálos baleset kommentárjából.
Mióta is lehet ilyet büntetlenül csinálni? Volt az a miniszter, vagy államtitkár, meg az a trabant... Rendszeresen járok Szentendrén azon a környéken. Évente több baleset (halálosak is) történik, és egyik sem figyelmetlenségből. Hanem szabálytalankodásból. Azon a szakaszon 50-el szabad menni. A furgon vajon mennyivel ment? A tippem: legalább nyolcvannal. Tapasztalatból mondom, annyival szoktak. Aki nem, az halál fia. Nem a nyugdíjasoktól kell elvenni a jogosítványt, hanem a sok agresszív idegbeteget kellene elzárni. (akkor is, ha nyugdíjas)
Na persze a halottak nem tudnak védekezni.
Elnézést, ha hozzászólásom nem kapcsolódik az eddigiekhez.
Éljen a lánglovagok.hu! Tanulságos, gondolatébresztő. Remélem, senkit sem bántottak a gondolataim.
Üdv
hopkins

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Közúti Baleset
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 08. 16:12 
vízpocsékoló

Üdv Mindenkinek!
Annyit fűznék a témához,hogy én is voltam egy "szép" Balesetnél a 26 főúton,mikor egy Volán busz csattant egy acél tartó oszloppa.
44 utas volt rajta,közülük 3-an haltak meg a helyszinen,de a többi utast is maradéktalanul korházba kellett szállítani különböző sérülésekkel.Az volt a legrosszabb az egészben,hogy miután mindenkit sikerült kivenni az utastérből(élőket),ott néztek ránk,várva,hogy segíts rajtuk,ellátni őket,te pedig nem tehettél semmit az érdekükben,mert neked a halottakat kellett kivágni a roncsok közül.(Őket majd a mentősők veszik gondoskodásba).
Azt hittem,aznapra annyi volt,de tévedtem,mert miután állomáshelyünkre visszaértünk,kb.fél óra múlva riasztást kaptunk,hogy egy vizihullát is ki kell halásznunk egy közeli folyó mederből.

Ezt a hivatást választottam,én megpróbálok a tudattal élni és csak az élőkre gondolni.

Üdvözlettel egy fiatal koléga!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 17. 15:01 
Szerkesztő

Gyalogost gázolt egy tűzoltóautó

Július 16-án délután öt óra tájban a XI. kerületi tűzőrség egyik szerkocsija a XII. kerületi Alkotás utcában, a Csörsz utcai villamosmegállónál elgázolt egy gyalogost. A 67 esztendős férfi a villamosról szállt le és a jármű előtt akart átkelni. Nem vette figyelembe a megkülönböztetett jelzését használó, a villamospályán érkező tűzoltóautót és kilépett elé. A jármű már nem tudott megállni és elütötte az idős embert. A mentők súlyos, életveszélyes sérülésekkel szállították a János Kórház Orthopédiai Osztályára.

A Fővárosi Tűzoltóparancsnokság a kórházban érdeklődve tudta meg a szomorú hírt, hogy az idős férfi ma hajnalban elhunyt. A baleset körülményeinek tisztázására, a felelősség megállapítására a rendőrség vizsgálatot indított. A Fővárosi Tűzoltóparancsnokság felvette a kapcsolatot az elhunyt családjával, mély gyászukban osztozik, valamint támogatásáról biztosította őket.

www.tuzoltosagbp.hu

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 11. 23:02 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

megint volt egy frankó a 7es úton. komolyan mondom felelőtlenek az emberek és eléggé szomorú :cry: :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 27. 11:15 
kapacsmester

Sajnos az esetedről nem tudok mit mondani.
Én szerencsére még nem voltam balesetnél, mint mentő, sem mind mentendő személy. De attól tartok, a szakmában egyszer ennek is eljön az ideje. Akkor meg majd félreteszem az érzelmeimet, mint azt az egyik rutinos kollégám mondotta.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1644 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]