* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 17. 21:30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1644 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: kérdés
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 17. 2:07 
vízpocsékoló

Szemtanúja voltam március 15-én délelött egy súlyos közlekedési balesetnek a 8-as számú főuton. Egy Opel Corsa tipusú szgk előzés céljából áttért a menetirány szerinti bal oldalra és beakadt az előzött kocsiba mely keresztbe forditotta 120 km/h sebbességnél, az opel felborult és a levegőbe vagy hatszor megfordult a tngelye körül és a tetejével lefele a földbe csapodott. Szeretném valahonnan megtudni mi lett a fiatal sofőrrel, de eddig még sehol a hírét se hallottam az esetnek.
Ha vmi infoval szolgálnának azt köszönettel venném.
Őszinte tisztelője a munkájuknak Kiss Kálmán.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 06. 13:42 
kapacsmester

A mi parancsnokunk azt mondta, /Győr C-24/ hogy ilyen esetekben úgy kell kezelni, hogy amit csinálunk, az munka. Ha halott van, az a munka tárgya, a cél az, hogy kivegyük onnan, ahol van és pont. Tehát nem szabad azzal foglalkozni, hogy ki volt, miért volt ott, miért vele történt, miegymás.Az első eset után úgyis kiderül, ki mennyire bírja el ezt a terhet. Én hiszek neki.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 05. 12:13 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

P/20: légyszives tedd közé, ha tudod, adok web helyet ha kell hozzá

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 04. 20:29 
kapacsmester

A módszered nem ismeretlen miis ezt használjuk, az esetünkben annyia váltzozás, hogy másnap keresünk lehetőséget rá. Addigra a személy magát már értékeli, és könnyebben beszél róla.

p/20 ha az írás rendelkezésedre áll kérlek továbbitsd, legyen közhasznú.

tk20

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 04. 19:59 

eg24: A FlorianPressben jelent meg 92-93 környékén a Tűzoltásvezető pszichikai felkészítése című írás Kiss Imre tollából. Az általad említett problámát kezeli. Ajánlom az írást minden tűzoltásvezető figyelmébe. Tényleg tanulságos.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 04. 5:03 

eg24: -támogatom, mi is ezt csináljuk...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. jan. 04. 1:52 
vízpocsékoló

Sziasztok!

A közúti balesetekhez pár gondolat:
-"Öreg rutin" tűzoltók viselkedését figyelem már régóta bevetés közben és szembe tűnik többségüknél az idézőjeles nyugalom. Ellenben 1-2 éve szolgáló fiatalok szinte mindegyike nem tud 100%-ban a munkájára koncentrálni a kint tapasztalt események miatt.
-Állomáshelyre visszaérkezve -általában a kinti munkák eredménye képpen- pótoljuk az elveszített kalóriát. Bár némely tűzoltó ilyenkor valahogy nem éhes, a többségük fiatal.
Átlagosan évente a csoportommal kb.20-30 súlyosabb balesetnél avatkozunk be szóval lehet szokni a vér látványát.
A kollégákkal elbeszélgetve jöttem rá, hogy ezt nem lehet megszokni ezen csak túl lehet lépni.Az öregek magukba folytják-szégyenlik az érzéseiket kimondani , főleg egy fiatal előtt- a fitalok pedig egymással beszélik meg a kint látottakat. Ezeket a dolgokat felismerve minden "komolyabb" beavatkozás után összeülünk és megbeszéljük a kint tapasztaltakat.
:? Ajánlom ezt a módszert mindenkinek aki még nem alkalmazzza, higgyétek el rengeteg előnye van. A csoport jobban összekovácsolódik, megismeritek egymást minden téren és még vezetőként is jól szerepelsz mert törődsz a csoporttal, nem beszélve a fiatalok felzárkóztatásáról.

ÜDV!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 09. 21:03 
kapacsmester

Nem semmi! Tudom ajánlani az 1-es, 10-es, 85-86-os utakat. Élmény. Heti 5-10 baleset tuti, főleg Csorna-Győr között. A 10-es Óvár-Győr szakasza meg még veszélyesebb. Leamortizálódott szűk utak, tele kamionokkal, amik nem az autópályán mennek, mert "drága" a matrica, traktoros, Ifa, miegymás. Ha 10 percet késik a busz, tudom, hogy megint volt valami.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: vezetni jó, élvezzük a lóerőt
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 07. 12:58 
pernyekergető

ideértem.most
Autózni jó dolog. Nem tudom szoktatok é járni a 3-ason. Füzesabony-Nyékládháza-jobbra Tújváros.
Isteni környék.
lehet üldözni:
- 3-4 pótos Ifa egyvégtében
- mama robival
- döszállító tgk. (augusztusban)
- stb. ezek 15-51 km/ó

téged üldöz:
- Ukrán szakadt merci
- Szönyeges román csoda
- bármely kamion
- ők 120 nál nyomnak

kikerülhetsz:
- az iméntiekből adódó betétlapcserélőket (szinkron tolmácsokat)
- árokban parkolókat

A legjobb volt román C merci, jó állapotban, kb. 40-es hölgy vezető akinek a mellete ülő szakálas kan CCCCC (szóval roma) balkézzel éppen jót tett
:D csak ezt az út közepén 30-60 km/h nál.
A szembe jövők is üdvözölték őket.
Ez morál és nem eü állapot, látszólag egészségesek voltak.
55 felett szerintem is évente eü felülvizsgálat
(nyugdíjba belefér)

uff

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 04. 9:57 
szikracsapkodó

Sziasztok!
Szeretném megköszönni a C csoport XIII/2 gyors reggeli segítségét!
Férjem oktató, és az okos tanulója jól belment egy elég nagy gödörbe. Ott állt a gép égnek állt kerékkel, az első spoiler tartotta a szerencsétlent. Jöttek a fiúk és semmi perc alatt kikapták a verdát, és a saját kerekein ment tovább, újabb gödröket keresni. :)
Köszi, köszi, köszi: Muci
(u.i.: azért egy kicsit úgy éreztem magam, mint a hóhér akit akasztanak) :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 01. 20:19 
kapacsmester

Royalmnak igaza van. Egy bizonyos kor felett el kell venni a jogsit a mazsoláktól. felesleges az, hogy 60-70-nel döcögjenek, teremtve ezzel balesetveszélyt, mert már sajnos ezt a világot éljük. Ha nem veszik el, akkor pedig a kötelező orvosin túl alkalmassági vizsga ia kellene. Hogy én mennyit szoktam idegeskedn, amikor a 80 éves papa szüttyög előttem 60-nal a 85-ösön a 30 éves Trabantjával.
És a platós Ifákról még zó sem esett. :evil:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. dec. 01. 15:19 
pernyekergető

Royal: Akkor még nem voltam ott, utána kerültem a céghez, de éppen a múltkor néztük meg a videofelvételt róla. Azóta autóban égett emberünk nem volt emlékezetem szerint, csak venyigerakásban, faházban, stb. összeégett volt.

A hírhez kapcsolódva én az öregemberektől elvenném a jogsit, mert csak kárt csinálnak. Egy idő után simán visszavonnám, a nyugdíjasok úgyis ingyen utaznak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 30. 21:35 
pernyekergető

Egy hír:

Egy 81 éves francia autós öt tűzoltót gázolt halálra péntek este egy Lyontól délre lévő autópályahídon.

A tűzoltók egy könnyebb közlekedési baleset következményeinek felszámolásán fáradoztak Loriol mellett, amikor az idős férfi belehajtott a kocsijukba. Az elgázolt tűzoltók közül három nyomban meghalt, kettő pedig egy folyóba zuhant. Az aggastyán, aki valószínűleg azért vesztette el uralmát autója fölött, mert túl sebesen száguldott, súlyosan megsérült - jelentette a dpa.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 30. 21:17 

Kicsi emlékszel a 96-os arácsi szgk. tűzre, emelyikben a srác felgyújtotta a nejét, azt hittem az lesz a legdurvább, de tévedtem...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 30. 20:10 
kapacsmester

Ez tökéletesen így van.
talán úgy kéne gondolni ezekre az esetekre, hogy te nem tehetsz róla, biztos nem véletlen történt. ez van...
A szakmához sajnos ez is hozzá tartozik.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 28. 1:23 
pernyekergető

Én három éve vagyok főállású, meglepetés nagyon nem érhet, mert már rengeteg balesetnél voltam, volt egy pár halott is, csak egy valami nem volt, amitől valósággal rettegek, hogy csak kisgyerekkel ne találkozzak. Mert hiába erős idegzetű az ember, a balesetnél egy felnőtt halálát ki lehet heverni egy fél nap alatt, de egy gyermek halálát nem tudnám megemészteni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: ujra én...
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 27. 17:38 
szikracsapkodó

Hoppá...majd elfelejtettem!
Az autótűz amit a Kalocsal említett, az volt életem első tüze a Csorna ÖTE keretein belül! :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 27. 17:32 
szikracsapkodó

Hát nem tudom...már láttam közúti balesetet, de azok nem voltak annyira durvák (nem mint beavatkozó, hanem majdnem résztvevő).
Nem tudom mit tennék ha ott halna meg valaki mellettem...
Nem szoktam sz*rozni semmivel ezt tudja jól Kalocsa Laci barátom is, de azért ez egy kicsit más lehet... :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 11. 15:48 
kapacsmester

Hát, nem tudom. Nekem már volt balesetem, egy haverom több, mint 110-zel februárban behajtott egy téglakerítésen. Bajunk sem esett,de egy hajszálon múlt. /ja, be sem voltam kötve és 40 cm-re volt egy diófa/
Viszont bevetésen még balesetnél nem voltam, csak szgk. tűznél. Rondán leégett, kicsit későn értünk ki. /jó-jó, 20 km volt/ Egyszer azért elmenék egy ilyen esethez, mint beavatkozó. Állítólag az első sokk után megkeményedik az ember és másként éli meg a világ borzalmait. Háát, nem tudom.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 09. 17:40 

nemrég... tavaly augusztusban volt egy szerencsétlen baleset a környéken...
a fél család meghalt a túlélők 60% /értelmileg/ alatt maradtak...

A lényeg, nemrégen az illető család környékére kaptunk riasztást, folytak a munkálatok s egyszercsak keresett bennünket egy nő:-Önökké az a piros autó? -Igen, Mire a nő: -volt egy balesetünk tavaly és azt mondták, önnök szedtek ki bennünket, nem tudják hol a fiam???

Nos, jött a férje, elnézést kért hazakisérte és visszajött elmondta, hogy nem birja feldolgozni a fia halálát...

Padlóztunk agyilag és igyekeztünk el a környékről...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 09. 7:37 
tűzkakas-idomár

Üdv !

Kék kámpával, vagy anélkül, gyalog, kerékpárral, szgk-val, teherrel csak ésszel. Mindíg annak van elsőbbsége, akinek megadják.
Vonulás közben nagy teher nehezedik a gépkocsivezetőkre. Sok a zavaró tényező. Olyan helyre megy, ahonnan mások menekülnek, + forgalom, + kék lámpa, +hangjelzés, +rádióforgalmazás, rosszabb esetben még a szerparancsok is beszól, hogy nyomjad 1000-el. Nyugalom, a hosszú élet ritka, de többet ésszel mint ész nélkül. :wink:
A baleset helyszínén a súlyos sérültek, halottak, túlélők látványa mindíg sokkoló. A tűzoltónak meg KELL őríznie nyugalmát. /baromi nehéz/
Nekem is volt már közúti balesetem. Nem kaptam meg az elsőbbséget.
Szilánkokra tört a kulcscsontom. Összecsavarozták, meggyógyult. Ebcsont beforr. :D Nem lettem beszari, de kevésbé bízok a közlekedés többi résztvevőjében.

bye

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: baleset...álmodás...
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 08. 21:17 

Hali!

Volt, egy jó ismerösöm, aki szintén, azt mondta ne gondolkodj, cselekedj és lépj tovább, ha már nem bírod és gondolkodsz, vagy álmodsz, akkor hagyd abba...

Nos, tökéletesen igaza van... volt nekünk is pár kellemetlen esetünk,de hálisten nem kisértenek...

A harmadik műszak, nem fedi teljesen a valóságot, csak próbál a valamit, aki igazából ki akarja magát "próbálni", menjen el egy földrengés utáni mentéshez, ott már lehet képzelegni...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 08. 17:42 
pernyekergető

Mikor én elöször láttam keményebb balestet (igaz videon, de vágatlan anyag volt), akkor lehettem olyan 14 éves forma lehettem. Utána haza mentem és megebédeltem. A mai napi ha a videocsoportnál maegnézek egy jobb balesetes káresetet nincsen semmi bajom. De tudom, hogy az életben mindez más. Az apukám 35 évig volt tűzoltó és ő azt mondta, hogy:" Ha kimész egy balesethez, nem azt kell nézzni, hogy jaj szegény sérült, most mi lesz vele, hanem oda kell menni és ki kell szedni a roncsból. És ha kint van utána nem kell rá gondolni, hanem tovább kell lépni a dolgon, mert ha az embernek jár rajta az agya, akkor annál rosszabb."

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 08. 11:11 
kapocspárkulcs tekergető

Szevasz Döte!

Szerintem az nem fásulás,ha a vér látványa nem üt ki,nekem a kezdetektől nincs tőle különösebb viszolygásom.Ez "gyomor" kérdése.Van aki egy injekcióstű látványától elájul...
A fásulás az lenne,ha ennek a lelki vonatkozását szoknád meg úgy,hogy szempillád sem rebben tőle.
De úgy gondolom,eddig a pontig tűzoltó nem jut el,mert ezt a "luxust" csak gyilkosok,galadiátorok,haditudósítók stb. enged(het)ik meg maguknak.
Itt most az átlagos "vidéki" magyarországon szolgálatot teljesítő kollégákra gondoltam,bár szerintem egy "Harmadik Műszak" beli amerikai sem szokja ezt meg soha teljesen...

Üdvözlettel:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 08. 10:51 
Szent Tömlő őrzője

Szia Gabe!

Hasonló van nekem is, de a lelki nyugalmam miatt nem írom le. Ma még szertnék aludni a holnapi szoli előtt.
Együtt érzek veled, mert a drámák azok amiket nem tudok megszokni. A vér már nem zavar. Úgy érzem fásulok!
Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1644 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]