* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 21. 1:38

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1644 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 07. 19:23 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok,kellemes szombat estét mindenkinek!

Nem tudom jó helyre írom-e,de hát hova,ha ide nem?
A múlt szombati szoliban volt egy megrázó élményem egy balesettel kapcsolatban.Voltam már a négy évem alatt balesetnél,de egyik sem taglózott le így.Nem kell megijedni,semmi véres beszámoló nem következik,mert vér is alig volt.
A reggeli órákban kaptuk a mentőktől a riasztást,hogy a nem messze lévő településen autóbaleset történt,két személy beszorulva.Kettes szer,műszaki indult,és riasztottuk az illetékes önkénteseket is.
Semmi gond nem volt,az önkéntesek előttünk kiérve kiszedték a sérülteket (minden tisztelet az övék),mire mi kiértünk,már nem volt ezzel kapcsolatos tennivaló.Mentősök végezték a dolgukat,ment rendben minden.
Egy Lada szgk. balesetezett belterületen,valószínűleg éjszakázásból hazafelé tartva,gyorsan akarta venni a kanyart.Jól összetört.
Tényleg nem volt nagy vérdráma,mindössze egy kis vércsík a vezetőoldalról a betonon.Ami helyrerakta aznapra a lelkivilágomat,az a lány nyöszörgése volt,félig sokkosan nyüszített a hordágyon,mellette a rokonok,barátok (azok már ott voltak,valószínű falubeliekről van szó) sírtak,próbálták nyugtatni.A fiú a mentőben volt,erősen halottnak nézett ki (későbbi hírek szerint mégsem halt meg),a mentősök akkoriban intubálták.
Az az igazság,hogy ez most így bagatellnek tűnik,de akkor nekem rosszulesett...
A jutott róla eszembe,hogy ha a srác ittas volt és azért történt a baleset,és meghal,akkor ezzel a lányt egy fél életre,magát pedig örökre tönkretette.Ha ne hal meg és minketten túlélik,akkor is idő míg begyógyulnak nemcsak a testi,hanem a lelki sebek is...

Függetlenül attól,hogy valóban ittas volt-e,vagy nem,hibás volt-e vagy nem,nekem ezeket juttatta eszembe és szerintem ez a része a balesetes munkáknak az,amit nem lehet megszokni,csak legfeljebb beletörődni.
Nem a vér látványa,hanem a dráma,ami az emberekkel történik ilyenkor...

Üdvözlettel:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 04. 11:07 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tökéletesen igazad van!

Hali

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 04. 9:49 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

A tegnapi uncsi szoli után végre vissza a pezsgő fórum életbe!

Nekem az a véleményem, hogy kék lámpa ide vagy oda, de érjek ki. Inkább két operccel később, mint úgy járjak mint annak idején a szolnoki srácok! (Nyugodjanak békében, asszem ketten haltak meg) De legalább kilértem és tudom csinálni a melót!
Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 03. 17:30 
csizmás kandúr

Láttam... viszont úgy tűnik a bent ülők épségben másztak ki. (Remélem)

P9R

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: vétlen kocsi...
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 03. 17:27 

Hali!

Az bizony igaz, hogy mindig a vétlen ... rá, aki ráér nézze meg a http://www.skm.hu/mitsu linket. A történet: -Körforgalom, jobbról beronygyol egy parancsnoki uaz, az eredmény látható...4cm-t ment el a mitsu alváza, a kár gazdasági totál eddig 1,8 ban van a javítás...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 03. 16:31 
csizmás kandúr

Igaz!

pl: http://www.nethirlap.hu/forumengine.php ... topic=1093

P9R

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 03. 13:20 
pernyekergető

Szia!

Azt én sem tudom, hogy a mentősők le vannak-e korlátozva, de én úgy tudom, hogy a tűzoltók igen. Az új Mercedes fecskendőkről azt hallottam, hogy kéklámp nélkül 80-85km/h a max. sebességük. Kékkel pedig 135km/h-val képesek haladni. Szerintem is a legtöbb balesetet a szabálytalankodok idézik elő. A legszomorúbb az egészben, hogy az esetek nagy többségében az ártatlan és vétlen gépjárműben utazó emberek maradnak ott. Erről mi a véleményetek?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 03. 12:07 
csizmás kandúr

Szia,

nem tudom, hogy le vannak-e korlátozva a pesti mentősök, bár pesti vagyok, de nem mentős. (Megkérdezem majd.)

Túlzott sebességtúllépés: relatív. Túl lehet lépni kékkel a KRESZben foglalt sebességhatárokat. De éppen a relativitás miatt adják nehezen a PÁV I-et. Ugye ott azt vizsgálják, hogy a szokásostól eltérő módon, eltérő forgalmi helyzetekben az ember fia mekkora kockázatot jelent.
Mérlegelni kell: életet megyünk menteni, fontos hogy gyorsan ott legyek/legyünk; de csak olyan módon hogy más életét (sajátomat) nem sodrom veszélybe.
Ha valahol 50km/h a megengedett, de biztonságosan megyek 140-et, akkor ok. Ha valahol lehet menni 70-et, de a trutyi idő miatt csak harminc a biztonságos, akkor kék ide- kék oda, az harminc lesz...

Kapubejáró: igazad volt, jól csináltad! Hozzá lehetett volna egyből is úgy állni.... embere válogatja...

P9R

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: balesetek... kéklámpás gyorshajtás???
HozzászólásElküldve: 2002. szept. 03. 10:21 

Sziasztok...

P9R: Szerinted, ha kékkel mész, s emberi élet van veszélyben megengedett-e a túlzott sebbeség túllépés, csak mert állitólag pesten a mentősofőrők le vannak korlátozva...

A minap volt egy városi rendezvény nálunk /pápa/, egész nap strázsáltam az ablakban és kértem az embereket, hogy ne álljanak a kocsibejáróba, persze egy idő után feladtam, s beszóltam a yardra, s láss csodát a kijövő rendőr nyilatkozata: -itt még egy pótkocsis szerelvény is kifér..., aztán a kezébe adtam a Vitó kulcsát, hogy nosza próba...hát harmadikra sikerült neki..., s nem dijazta mejgegyzésem, hogy ha most riasztásom lenne s pont hozzájuk és Én itt tolatgatnék kék lámpával mi lenne a véleménye erről... s láss csodát, 5 perc alatt tiszta volt a kapubejáronk...nem lehetett volna egyből így hozzáállni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 30. 20:23 

P9R! Koszi a jo tanacsot :wink:
En azert tudom hol a hatar :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 30. 18:56 
Szent Tömlő őrzője

az elmúlt években egyre több a baleset!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 30. 14:19 
csizmás kandúr

Tudod... kismotorral is meg lehet halni...
Csak nyugodtan, ésszel! :roll:

P9R

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 29. 11:07 

P9R! Egyet ertek veled! Te rendor vagy? Nekem Majus ota kismotorra megvan a jogsim, es egyszer enm karamboloztam. Igaz valahol megyek 80 km/hval de azt az utat auto nem jarja! :lol: :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 28. 12:57 
csizmás kandúr

Hello,

a vezető baleseti ok a gyorshajtás. (Ez a valódi ok, ehhez párosulni szokott sok dolog, elsőbbség meg nem adása, stb.)

Emberi mulasztás(figyelmetlenség,...): a balesetek 99%-át okozza. Műszaki hiba kevesebb mint 1%.

Stop tábla: a múlt héten pár napot sikerült közlekedéssel kapcsolatos munkával tölteni, éjszaka. Szerencse-szerencsétlenség(?) akadt pár olyan óra, amikor a jól láthatósági mellényemben egy "STOP" tábla tövében múlattam az időt. Semmit nem csináltam igazán, csak pihentem.
Iszonyatos fékezések voltak tapasztalhatók. Jön az ember, lassít, esetleg indexel is...majd meglát és nyom egy "satut". Baleset éppen nem volt ebből, de a követési távolság meg nem tartása és a gyorshajtás (+nem a látási viszonyoknak megfelelő vezetés) produkált igen érdekes helyzeteket.

Türelem, nyugalom, megfontoltság.
Nem győzöm hangoztatni, hogy +10 perc nyereség nem éri meg emberi életek kockáztatását. (kivéve különleges eseteket... ld. kék lámpa, PÁV I.)

P9R

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 28. 0:00 

En a multkor egy stop tablas karambolt lattam. Tudod a srac apuci kocsijat osszetorte elegge rendesen. Remelhetoleg tobbet nem csinalja azt, felteve ha van meg jogsija.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 27. 17:53 
Szent Tömlő őrzője

Ez nem biztos. Láttam már olyat is, de gyakoribb a figyelmetlenség, szabálytalan előzés, gyorshajtás stb. És ezekben általában a vétlen a halott, vagy súlyos sérült.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 27. 15:46 

Ertem! De hat a legtobb baleset ittas allapot valamint telefonalas valamint bodult allapotban valo vezetes?!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 27. 9:28 
Szent Tömlő őrzője

Szerintem egy műszaki mentést nem lehet megfizetni. Nincs annyi pénz ami feledtetni tudná az arcokat, a roncsolódott embereket és ne adj isten a gyerekeket. Amúgy nem olcsó mert egy feszítő-vágó, amihez megvan minden ami kell 1 milla fölött kezdődik. És ez még sokszor nem elég...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Autóbalesetek
HozzászólásElküldve: 2002. aug. 27. 2:56 

Hali! Vegulis a Balesetek 80%-at emberi mulasztas okozza nem? Es egy muszaki mentes mennyibe kerul?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1644 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 62, 63, 64, 65, 66

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]