Autóbalesetek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Re: Autóbalesetek

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. nov. 14. 7:21

http://automenedzser.hu/premium/2009111 ... corsa.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Gabi bácsi
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Gabi bácsi » 2009. nov. 13. 0:34

Még egyszer mondom, hogy a 90 helyett 120, vagy a 130 helyett 160 az lehet "nem tudja mi van a kezei között, az lehet "vagány" vagy aminek akarják szólítani.

A 283 az szó szerint potenciális gyilkos. Semmi az ég világon nem múlik rajta, esélye sincs bármit is tenni egy veszélyhelyzetben. Azonos az orosz rulettel. Annak meg nincs helye a közlekedésben.
Gabi bácsi

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2009. nov. 12. 18:26

Engem azért érdekelne, ezekben az "emberekben" mi játszódik le ilyen sebességnél. Csupán az adrenalin hajtja? Ezek olyan igazi "kis.öcsü" csávók lehetnek, akiknek a nagy autó ennek a meghosszabítása lehet. Rendesen nem tudná nyomni (nincs mit :-D ), hát nyomja így!
Valóban a közlekedésben drákói szigor kellene következetesen.
Az aranyifjak fel sem fogják, milyen "fegyver" van a kezükben.
Annó mondták oktatáskor: "amint beindítottad az autót, potenciális gyilkossá válsz. Emberélet kioltására alkalmas eszközt irányítasz."
Gabi bácsi
tűzkakas-idomár

Hozzászólás Szerző: Gabi bácsi » 2009. nov. 11. 23:14

Még mindig nem értem, miért a pénzbírság.

Egy bizonyos sebesség fölött az elsőbbségadásra kötelezettnek esélye sincs, megbecsülni a közeledő sebességét. Ez még baleset esetén is legtöbbször fölmenti:
hiába van valakinek elsőbbsége, ha megtévesztően nagy volt a sebessége.

Ami azt jelenti, hogy ha valaki 283 km/h sebességgel halad, akkor több, mint 78 métert tesz meg a reakció idő alatt, vagyis ennyit tesz meg, amíg a sebessége nem változik semmit, ha előtte valaki előzésbe kezd, és kijön a belső sávba. És alig valamivel lassabban megy további 1 másodperc múlva, vagyis több, mint 140 méterrel az észlelés után még mindig 200 fölött csapódik az előtte menőbe.

És aki ezzel próbálkozik, az nem egyszerűen huncut a közlekedésben, mert a szabályosan autózónak esélye sincs...

Ugye ha 130-cal megy valaki, akkor nem gondolja, hogy a majd 150 méterrel mögötte jövővel közel 2 másodperc múlva találkozik. Ő a megengedett sebességgel haladva ez nem nagyon valószínű. Még akkor sem, ha sokan mennek 150-160 km/h sebességgel. Akkor még mindig messze nem ez a helyzet. Tehát ki gondolná, és mégis ott lesz.

És bár a sebesség különbség már kevesebb lesz, mint 150 km/h, de akár 40-50 km/h különbség is épp elég nagyot taszajt egy 130-cal menő autón, hogy elveszítsék fölötte az uralmat.

És aki 130-cal repül az oszlopnak, szalagkorlátnak, az éppen előzött másiknak...

Akkor miért csak pénzbírság??? Akinek van pénze olyan szerkentyűre, ami ennyivel tud repülni, annak ez a 300.000 Ft ritkán okoz gondot, még bosszúságot sem túl nagyot. Tán még dicsekszik is a saját köreiben, hogy már négy ilyet kapott, és ő a "klubban" a rekorder.

Mentett már valaki olyan autóból, amibe hátulról 100 km/h sebesség különbséggel rohant bele valaki?
Mivel olyan embernek is joga van előzni, aki csak 90-nel megy. Akkor pedig a 100 lehet több is.

És mindezt 300.000-ért annak, aki naponta keres ennyit, vagy többet...................
Gabi bácsi

Aki tanul, az hülye, aki nem, az is marad.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. nov. 11. 3:29

Mennyi barom...

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=564707" onclick="window.open(this.href);return false;

:shock:

1 "Kádár-Huszár" Ezred
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. okt. 09. 0:56

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/megh ... s-2001599/" onclick="window.open(this.href);return false;

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Index.hu

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2009. szept. 18. 14:12

Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2009. szept. 03. 8:26

Sokkoló videó készült egy vezetés közben sms-ező tinilányról, aki belehalt az általa okozott balesetbe. Az angol rendőrség azt szeretné, ha minél több fiatal megnézné a borzalmas, de tanulságos képsort.

http://www.borsonline.hu/news.php?hid=23505" onclick="window.open(this.href);return false;
Handbauer Péter
one
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: one » 2009. aug. 18. 17:59

Szuper!
Egyet értek LP-vel, mutogatni kellene ezt is.
Van benne más érdekesség is, tanulható taktika, a műszaki mentésnél.
LP foto
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LP foto » 2009. aug. 18. 16:04

Nagyon jó!
Ezt sűrűn kéne mutogatni.
Erről beszéljünk ne a hüvelygombáról!
:!: :!:
PRESS 184

Csak egészség legyen, meg fényerő!
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2009. aug. 18. 14:21

dobogofire

Hozzászólás Szerző: dobogofire » 2009. jún. 28. 11:11

Találtam egy figyelemre méltó cikket:
http://www.napi.hu/default.asp?cCenter= ... 390&place=
,ezt a témát kellőképpen vesézik már a képzéseken?
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2009. jún. 16. 22:38

A sofőr biztosan megkapja a méltó büntetését, erről a vizsgálóbizottság gondoskodik.
Na ez az amiben kételkedek, mert magyarországon túl elnézően mérik az ilyenre a büntetést. Ide is elférne egy egy éves sitt.
HA az én terhes feleségemet csapná el valaki igy, azt hiszem a baráti védegylet is (hogy is mondta?) "másnapi sz*rnakvaló" szarnak való lenne. Ettől függetlenül nem hinném hogy az édesanyja ezt érdemelné, mert nagy valószinűséggel az egészről nem tehet.
A Face to face meg alakulhat érdekesen, ha az egyik ember mindent elvesztett a másik meg nagyon izomszájú de semmi több. Azt hiszem igen, tudom melyik lenne a kutyaszar.

LOL

Lassan párbaj is lesz? :-)
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2009. jún. 16. 14:31

Ez f@sza...
Lassan minden egyes fórumon lesz egy kakukktojás :ideges:
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
kgbman
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: kgbman » 2009. jún. 15. 22:14

Gini írta:
Kivánom, és nagyon remélem, hogy a kismamának sikerült kijönni baj nélkül ebből a balesetből, és nyilván aki a balesetet okozta, meg fogja kapni a megfelelő büntetést.
Szintén remélem, hogy a balesetben részvevők baj nélkül kijöttek a dologból.

Továbbá a saját véleményem:
A Toyota sofőrje attól függetlenül, hogy mennyivel ment - ami nyilván több volt mint a megengedett sebesség - hibázott. De azt, hogy mennyivel, hogyan, miben hibás, majd tényleg a vizsgálat dönti el. Ismerem az illetőt, mégis hibásnak tartom az esetben. Nem állok a pártján, hiszen mindenki szerint hibát vétett. Még az anyja szerint is, akit itt olyan szinten mocskolt egy "ember"(?), hogy az vérlázító és indokolatlan. A sofőr biztosan megkapja a méltó büntetését, erről a vizsgálóbizottság gondoskodik.
Azért tegyük hozzá, hogy a rendőri eljárás kivetnivalót hagyott maga után. Ebben nem csak a hozzátartozók, hanem a jelenlevő tűzoltók is egyetértettek.
De mint mondtam ez nem enyhíti magát a hibát. Mindössze minősíti az intézkedő rendőrt.

Hát röviden ennyi. Lehet engem is szidni, de azt hiszem nem engem járat le vele az illető.
kgbman
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: kgbman » 2009. jún. 15. 21:53

justicia írta:És azt is elmesélte hogy a Toyota tulajdonosa kérkedett azzal hogy 2 héttel azelőtt Máriabesnyőn 200KM/h val lefotózták.
Az az autó pedig szakadéknak hátszéllel sem képes 200-at menni. Szóval ezt hagyjuk. Aki járt már máriabesnyőn, az megkérdőjelezi, hogy hol is lehet ott 200-ra gyorsulni? Ne legyünk nevetségesek kérem. Ahhoz egy olyan kaliberű autó kell és nem egy 1400 kubikos Toyota!!!
Az ilyet csak az hiszi el, aki laikus a témában. Aki ért az autókhoz az mosolyogva hallgatja az ilyen meséket. :)
kgbman
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: kgbman » 2009. jún. 15. 21:48

morvai viktória írta:RENDEPO,te az anyja vagy annak a fa...nak???a toyotás seggfejnek?hát gratula,a gyerek nevelés nem az erősséged.. ) de ez a vezetési styl hamar a temetőbe viszi,nem lesz jó vége,ha más inná meg a levét!!(lsd.kismama)vagy vegyük a pár gyalogost...ÉN SZIVESEN KIVÉGEZNÉM A CSIRÁT,HULLJON A FÉRGESE...FELDARABOLNI,ÉS.....ÁÁÁÁ
Te senkiházi!! Hogy beszélsz? Én ismerem az illetőt, ha gondolod cserélhetünk elérhetőséget, aztán jöhetsz kivégezni, darabolni, csak nehogy belőled legyen a kutyáknak a másnapi sz*rnakvaló. Hogy jösz Te ahhoz, hogy olyan embert ítélj és szidalmazz, akit nem ismersz? Ez a te szegénységi bizonyítványod, Te tróger! Ne itt járjon a szád, megbeszélheted ezt velük és velem is face2face. Csak ahhoz a magadfajta már besz*ri és csak a száját jártatja.
kata32
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: kata32 » 2009. jún. 12. 14:08

Kedves Elemigolyó!
Nagyon- nagyon szépen köszönök mindent.

Üdv.Kata
osszekoto1

Hozzászólás Szerző: osszekoto1 » 2009. jún. 12. 10:33

Gini!
:tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
Ezeket a sorokat jó volt olvasni! !
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2009. jún. 12. 10:21

Nos... itt vagyok. Én irtam azt a hsz-t, amit keresel. Letöröltem, mert tudtam azt, hogy semmilyen vitába nem bonyolódom veled, mert ilyen mélyre képtelenség lesüllyedni. Ezért leirom amit gondolok az egészről, utána tiéd a pálya.

Először azt tisztáznám, hogy sem rokona sem ismerőse, barátja nem vagyok Rendeponak. Fogalmam nincs, kicsoda, micsoda. Annyit tudok, ami itt le van irva. DE!! Az a mocsok amit erre a nőre zuditottál, az több a soknál. Talán nem volt szerencsés irnia, talán vétett "nevelési" hibákat, azonban nem vagyunk sem helyszinelők, sem birók, sem lélekbuvárok, hogy bárkit elitéljünk. Ez a hatóságok és a biróság feladata. Hogy ez az anya próbálta védeni a gyerekét, természetesnek tartom. Azt sem hiszem, hogy egy szülőt kell felelőssé tenni a gyerek tetteiért. A barátok, barátnők, a virtus sokkal nagyobb hatással van egy fiatalra, mint a szülő. De akárhogy is. Amit produkáltál, az mélységesen megbotránkoztató.

A törölt hozzászólásban azt firtattam, hogy áprilisban irt rendepo, te válaszoltál junius 4.-én. Leirtad a véleményedet az anya fiáról, ill. a neveléséről. Ezzel akár le is lehetett volna zárni. De nem. 5 nap mulva überelted egy végtelenül visszataszitó irománnyal ugy, hogy az 5 nap alatt egyetlen hozzászólás sem iródott, tehát még csak azt sem lehet mondani, hogy elmérgesedett a helyzet.
morvai viktória írta:RENDEPO,te az anyja vagy annak a fa...nak???a toyotás seggfejnek?hát gratula,a gyerek nevelés nem az erősséged.. ÉN SZIVESEN KIVÉGEZNÉM A CSIRÁT,HULLJON A FÉRGESE...FELDARABOLNI,ÉS.....ÁÁÁÁ
Ehhez egyszerüen nincs jogod.

Kivánom, és nagyon remélem, hogy a kismamának sikerült kijönni baj nélkül ebből a balesetből, és nyilván aki a balesetet okozta, meg fogja kapni a megfelelő büntetést. De egy édesanyát ilyen gyalázatosan mocskolni... sajnálom... ez már kiverte a biztit.
Ami pedig a jólneveltséget illeti, egyértelmü, hogy te sem francia nevelőnők között nőttél fel.

Ez a véleményem. Ezzel le is zártam, mert a szintedre lesüllyedni nem tudok, nem is akarok.
További kellemes fórumozást!
morvai viktória
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: morvai viktória » 2009. jún. 12. 1:52

Sajna nem tudtam válaszolni(redepo)rokonának,vagy barátjának..hová tűntél?pedig hidd el ,válaszoltam volna!annyira dátumoztál,majdnem rosszul éreztem magamat...:(:)
mv
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2009. jún. 11. 19:06

kata32 írta:Kedves Lánglovagok!
Szeretném a segítségüket kérni.Szerdán 10-én hajnalban 4-5 között a 4 főúton Monor külterületén történt halálos balesetben meghalt a barátunk..Két autó ütközött össze frontálisan.Sajnos nem tudom ki volt a beavatkozó egység, kerestem képeket de sajnos nem találtam.Szeretnénk róla egy videó filmet készíteni.Tudom nem biztos, hogy lehet ilyet kérnem,de ha van rá mód akkor kérnem, aki ott volt és készített képeket az küldje el nekem.

Köszönöm mindenkinek aki ott volt és kivágta a roncsból.

Kívánok sok sikert és kitartást önöknek a lelkiismeretes és embert próbáló munkájukhoz.

Üdvözlettel: Holhós Katalin
Kedves Kata.Monor közelében gyanítom, hogy a monori tűzoltóság dolgozhatott.A jelzett időpontban ha jól számolom az A szolgálati csoport dolgozott, ha ez segítség.Képeket nem biztos, hogy mindig készítenek, de ha van is akkor sem biztos, hogy azt itt megtalálod, mert azt egy "bonyolult" folyamaton keresztül kell feltölteni ide moderáció után.Részvétem nektek. :-(
Üdv.
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
kata32
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: kata32 » 2009. jún. 11. 14:24

Kedves Lánglovagok!
Szeretném a segítségüket kérni.Szerdán 10-én hajnalban 4-5 között a 4 főúton Monor külterületén történt halálos balesetben meghalt a barátunk..Két autó ütközött össze frontálisan.Sajnos nem tudom ki volt a beavatkozó egység, kerestem képeket de sajnos nem találtam.Szeretnénk róla egy videó filmet készíteni.Tudom nem biztos, hogy lehet ilyet kérnem,de ha van rá mód akkor kérnem, aki ott volt és készített képeket az küldje el nekem.

Köszönöm mindenkinek aki ott volt és kivágta a roncsból.

Kívánok sok sikert és kitartást önöknek a lelkiismeretes és embert próbáló munkájukhoz.

Üdvözlettel: Holhós Katalin
morvai viktória
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: morvai viktória » 2009. jún. 10. 13:47

okok!ezt nem ide akartam...sorry
mv
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2009. jún. 09. 1:22