Autóbalesetek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
masodperc
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: masodperc » 2004. máj. 27. 11:21

Nemrég volt az M7-esen, a 61-es kmkőnél egy baleset, a jobb pályán. Egy mikrobusz haladt a belső forgalmi sávban, és - "eddig tisztázatlan okból" letért a pályáról, a bal oldali szalagkorlátot átszakítva az árokba hajtott, és mintegy 100 méter után állt meg. (féknyom ha jól tudom, nem volt..)A gépkocsi vezetője nem használta a biztonsági övet, a légzsák nem működött. A sofőr kiesett a szélvédőn. Agyrázkódással szállították kórházba.
Nagy szerencséje volt!
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. máj. 22. 20:36

Tiszteletem!

Az ilyen f...kalapok, nem sokat bűnhődnek, hisz tényleg nincs lelkiismeretük. A mi pocsék büntetőtörvényünk, meg a hiéna ügyvédek majd kiharcolják nekik a 2-3 év börtönt, aztán röhögnek a markukba.
De a vétlen tűzoltót (szolnok) azt el kell ítélni, mi! :twisted:
Vagy csak nekem nem tetszik ez a rendszer?
Az élet kegyetlen, de hál istennek rövid!!
civil guard
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2004. máj. 20. 19:08

Sziasztok!

Barni! Az általad írottaktól kinyilt az a bizonyos bicska a zsebemben! FUJJJ
gerinctelen, rinócérosz börű ..... stb csak nem ember az ilyen.
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. máj. 20. 8:54

Sziasztok!
Nekem azt tanították az iskolában, hogy az ember abban is különbözik a többi emlőstől, hogy alacsonyabb a szociális inger küszöbe, hát ebben az esetben a biológia csodájával állunk szemben, mert az autóban nyolc állat ült!
Remélem a bíróságon majd jól megmérik Őket, de azt is remélem, hogy életük végéig kísérteni fog annak a szerencsétlen embernek az emléke!
Barni, amit leírtál az megdöbbentő, akkor ezek az emberek, hogy mutatnak példát, hogyan vonhatnak Valakit feleősségre ezek után!
A pofámról leégne a bőr ezek után!
Az ember ha valamit elcsesz vállaja a következményeit, a lekiismeretének is könyebb szerintem!
Nem voltam még hasonló helyzetben, de biztos, hogy vállalnám a következményeket!
A TOLERANCIA EGYENESEN ARÁNYOS AZ INTELIGENCIA HÁNYADOSSAL!
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. máj. 19. 22:52

Barni!

Az a példakép, akit arra érdemesnek tartunk, aki méltó arra, hogy az legyen; akit mi annak gondolunk, nem aki magát képzeli annak...!
(Persze gondolom, ezt Te is így gondolod, és látszik, mennyire tartod az illetőket példaképnek...szóval ez nem kritika, csak hozzáfűzés!)

Én is rengeteget gondolkodtam azon, hogy egy ilyen ember hogy birkózik meg a lelkiismeretével...de rájöttem, hogy sehogy! Mert NINCS neki!!!
Az, hogy elüti...sajnos bárkivel előfordulhat. De azt semmilyen körülmények között nem tudom sem elfogadni, sem megérteni, hogy tudja sorsára hagyni...és utána visszamenni, és ezt tenni.
Igazad van, GAZEMBER! És ez még egy finom kifejezés... És szomorú, hogy akinek hatalma van, MINDENT megtehet.
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. máj. 19. 21:15

eszt írta: EMBER az ilyen???
Igen, GAZEMBER!
Sosem tudtam elképzelni, mit élhet át egy cserbenhagyó gázoló, hogy tud aludni éjszaka, hogy telnek a napjai, és mit élhet át, mikor olyan emberek szemébe kell néznie, akik tudják róla, hogy khmm... milyen ember. Nem megyek nagyon messzire, csak pár éve történt, hogy három tiszt ült egy ügyintéző Nivában, amit egy parancsnok úr vezetett. Elgázolt egy kerékpározó gyereket, akinek eltörött a csontja. A gyereket sorsára hagyták, majd az apja feljelentést tett, és meg is találták a cserbenhagyókat. Természetesen mindegyik tagadta a dolgot, míg az egyikük meg nem tört. A parancsnok nyugdíjba mehetett, de a másik két tiszt ma is az FTP-n dolgozik. Ja igen, ők az elöljáróink és a példaképeink. :oops: :oops: :oops:
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. máj. 19. 17:38

A java most jön:

"...miután elütötték R. Cs.-t, továbbhajtottak, de később visszatértek a helyszínre, és az akkor még életben lévő fiatalembert az árokba vonszolták, gallyakkal letakarták, majd elrobogtak."

(Zsaru XIII. évf. 20. szám)

EMBER az ilyen??? Ez persze költői kérdés...
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2004. máj. 19. 12:00

eszt írta:Az orvosszakértő megállapítása szerint az elgázolt férfi túlélte az ütközést, halálát ellátatlanság okozta. Szakszerű orvosi segítség megmenthette volna életét."
Kép
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. máj. 16. 18:02

Ezért kérdeztem, hogy a többiek addig mit csináltak!
Szép időket élünk, ha a sofőrön kívül még hét ember betagadja saját magának a balesetet!
Nem tudom az elhunyt hozzátartozói mit szólnak ehhez a tényhez!
Az az egészben a legszörnyűbb, hogy az időben érkezett orvosi segítség megmenthette volna a sérült életét, ez volt olvashatóa teletexen!
Szép időket élünk!
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. máj. 15. 21:13

Ahogy a hiradóban mutatták, a szélvédő jobb oldala teljesen beszakadt. Aki arra a csattra nem ébredt fel, az csak kómában lehetett, a vezetővel együtt.
gyurma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gyurma » 2004. máj. 15. 20:30

és az a nyolc ember mit csinált, aludtak míg ez történt, vagy ennyire be voltak tépve?
Nagy az isten állatkertje!
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. máj. 15. 12:16

Nyolcan hagyták cserben

"A Mátészalkai Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti osztálya pénteken este elfogta azt a személyt, aki a megalapozott gyanú szerint aznap korahajnalban a Vaja és Őr közötti útszakaszon elgázolt egy út szélén gyalogló 25 éves fiatalembert, majd elhajtott. Az út menti árokban heverő holttestet a reggel munkába indulók fedezték fel.
A széleskörű nyomozás eredményeként az esti órákban jutottak el a 22 éves gacsályi fiatalemberhez, aki kihallgatásakor elismerte a közlekedési bűncselekmény elkövetését, udvarán pedig lefoglalták a megrongálódott járművet, egy Ford Transit kisteherautót. A rendelkezésre álló adatok szerint a baleset idején a Budapestről Gacsályra tartó járműben összesen nyolc férfi ült, valamennyiüket előállították. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Rendőr-főkapitányság segítségnyújtás elmulasztása miatt indított eljárást a hét utas ellen, a sofőrt pedig őrizetbe vették.

Az orvosszakértő megállapítása szerint az elgázolt férfi túlélte az ütközést, halálát ellátatlanság okozta. Szakszerű orvosi segítség megmenthette volna életét."

No comment...
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. máj. 08. 20:13

Barni írta:Kicsi a világ, reggel Bozsóval találkoztam egy balesetnél. :D
Szia!
Igen, de ha nem köszönsz rám, hát nem vettelek volna észre!! :P Arról nem is beszélve, hogy ülve nem voltál ilyen nagy darab... :lol: :lol: :lol:
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. máj. 08. 9:15

Kicsi a világ, reggel Bozsóval találkoztam egy balesetnél. :D
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2004. ápr. 23. 5:44

Ahogy elnézem, az árokban lévőből szedték ki Őket... a kamionosok és kisteherautósok tépnek, mint a bolond...
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. ápr. 22. 21:17

Miért mindig a vétlen hal meg??? Az a szemét meg meg sem állt, ha jól olvastam...! :twisted:
Ha be vannak csatolva, megmaradhattak volna? (Jó kérdés!) Melyik kocsiban voltak? Amelyik az árokban volt? Vagy a szürkében? Vagy a harmadikban?
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. ápr. 22. 21:06

Sziasztok !

Egy 83-as és egy 84-es születésű srác és egy leány sajnos, öv nélkül, vétlenül. Nemrég vettük ki őket. (www.haon.hu)
Ennyi ! 8)
nazda !
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2004. ápr. 22. 12:10

Múlt héten, 15-én délután, Budapesten az Erzsébet hídnál volt egy motorbaleset, ahol a 27 éves motoros srác meghalt. Érdekelne, hogyan történt pontosan? :cry:

Amit a temetésen megtudtam, ha nem lett volna bukósisak a fején, valószínűleg most is élne... a sisak esés közben megakadt, és kitörte a srác nyakát. :cry:

Üdv :cry:
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. márc. 27. 7:48

A biztonsági öv be volt kapcsolva, és mégis... http://www.haon.hu/
nazda !
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2004. márc. 25. 11:23

Kedves masodperc, köszönöm! ;)
masodperc
tömlőszállító

re

Hozzászólás Szerző: masodperc » 2004. márc. 25. 10:38

Omega!

A kamionbalesetről bővebben a Székesfehérvári Tűzoltóság honlapján olvashatsz:
http://www.alba.hu/tuzoltosag

Kiegészítésként: a pályán útmunkálatok folynak, valószínűleg ez tévesztette meg a gépjárművezetőt. A borulásban a sofőr nem sérült meg. A kamion vámolt vasárút szállított, így a móri vámosok is a helyszínen voltak. Ha jól tudom szabálysértés miatt indított eljárást a rendőrség.
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2004. márc. 25. 8:34

A 23-án felborult kamionról készült képek alatt kevés a szöveg. Jó lenne, ha a kiváltó okokról is írnátok, sokat lehet tanulni az ilyenből. Sok más hírrel ugyanez a helyzet...

A kanizsai balesetről még mindig várnék képeket. Ugyanúgy érdekelne a pár éve, Eötvös téren történt Renault Clio-s baleset, vagy a Fő úton fának hajtott Golfról valami...

Tudom, hogy vannak képek, mert a 'sofőr tanfolyamon' jöttek zsaruk és mutattak képeket, sőt, videofelvételeket is. (Hivatásos jogsim van, igaz, nem gyakorlom a hivatásom, informatikusként dolgozom...)

Üdv ;)
Omega
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Omega » 2004. márc. 17. 14:01

A múlt szombaton (13-a) 3h körül történt Nagykanizsa Erzsébet téri balesetről nincsenek valakinek képei? :(

Ha van valakinek, kérem, küldje el az omega81@freemail.hu címre!
Nem muszály kikockázottnak lennie, nem publikálom, nekem kell... :wink:

Üdv
Keleti front
slagmester

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. márc. 14. 21:42

Nálunk is gyakran mi irányítjuk a forgalmat, mert kijön 1 járőrkocsi, ők csinálják a dolgukat, irányítani már nincs ember. Ha mi végeztünk a komolyabb dolgokkal, besegítünk, hasznossá tesszük magunkat...
Cserébe...nos cserébe...nem jut semmi az eszembe :lol:
civil guard

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2004. márc. 14. 19:55

Mert az is munka! és a rendőrök többsége nem szeret dolgozni. :twisted:
vagy mert azt sem tudja ,hogy mi lenne a dolga egy baleset helyszínén.
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
Válasz küldése