Autóbalesetek

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
masodperc
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: masodperc » 2004. márc. 14. 15:54

Rögtön ezzel kezdem: nem szeretnék furkálódni, DE:

miért van, az hogy a tűzoltóknak huzamosabb ideig kell irányítaniuk a forgalmat egy balesetnél, miközben már kint a rendőrség is, csak mondjuk egy kocsival... Így akár fél órába is telik, mire átveszik a forgalomirányítást....?????????????????? :cry:

Sajnos egyre többször találkozom ilyen esetekkel.. :evil:
civil guard
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2004. márc. 04. 21:20

Sziasztok!

Sajna igen és ez addig nem lesz másképp amig meg nem tanulják tisztelni a kéket és az arénát!
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. márc. 04. 16:15

Megint egy mentőbaleset... Ez most már mindig így lesz???
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 03. 14:04

Tűzoltóság Pilisvörösvár írta:Sziasztok ! Keleti front ! Én úgy gondolom hogy nem letámadtalak csak az irásodból én azt szürtem le amit irtam ! Egyébként egy picit elkanyarodtunk a témátol mert az alap gondolat arról szolt hogy a bámészok ill a rendörök viselkedése a káreseteknél ! Akkor tehát még egy pl: 2003 Áprilisában történt Pomáz belterületén . A kora hajnali órákban haladt a ROHAM MENTŐ az Árpád kórházba (Bp) infartusos beteggel , amikor a rend büszke örei ellenörzés alá vonták a gépkocsi vezetőt . Az intézkedést azért foganatositották mivel csak a kék lámpa villogot . A gkv elmondta hogy azért a szabálytalanság mivel hajnal van és nem akarta felverni a várost . Ekkor a mentő orvos kiszált és kérte hogy engedjék tovább a gk-t mivel elég rossz állapotban van a beteg . Ez természetesen csak azután volt lehetséges miután felvették a gkv adatait . (természetesen feljelentették).
Na ezt mint 20 éve pesten rohamozó nem igazán értem.
Megkülönböztetett jelzést használó járművet ellenőrizni és ráadásul a gkv. még meg is áll?
Egyik abszurdabb mint a másik.
1. Épp mellettem ül az egyik rendőr barátom és ő is csak les. Melyik elmebetegnek jut eszébe MEGPRÓBÁLNI ellenőrizni egy ilyen jármüvet.
2.Ha a kollégam megállt a rendőrnek, csakis azért tehette, mert azt gondolta segítséget kér valamihez (nem tud rádiózni, mit tudom én),
ha ezekután nem ment tovább azonnal akkor nem ismeri a szabályzatot. Ha a rendőr annyira ellenőrizni akar kövesse az Árpádig ( ha tudja) és ott kekeckedjen, vagy rendszám és annyi, de a MENTŐ EZÉRT NEM ÁLLHAT!!!
Bocsi de ez hasonlít Royal barátom egy másik topicban írt műproblémájához.
Royal nehogy magadra vedd :)
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. márc. 02. 18:47

Sziasztok !

Fogtunk egy nem hétköznapi (bár pénteki) balesetet!
Ha akarjátok elmesélem ? Na jó!

02.27. 22:51 óra Nagymacs (H-B megye) bekötő út, utkanyarban szgk. árokban, felborulva, pasas (bocs személy) alatta beszorulva. Adták a MENTŐK.
23:02 DB/I-MM helyszínen, felderít. A pasas egyik lába az első ajtó ablakán kinn, másik lába, alsó teste kormány magasságban benn, felső teste kobakkal együtt első szélvédőn kinn, motorháztető alatt. S mindez kb. az szgk. közép vonalában.
A mentők tájékoztattak, hogy él még a fickó. Természetesen meg is kérdeztük tőle, hogy "Hogy vagy?" Kicsit pöszén válaszolt, hogy "sz.rul!" (nem azt mondta, hogy szorúl!) Mellkastól fölfele kaszni borította. Nem tudtuk, hogy mi ment bele vagy mi jött ki belőle mert egy kb. 3-4 cm-es rés kivételével minden oldalról a kaszni és az agyagos talaj közvetlenül takarta.
Folytatás, emelőpárna megszerel, óvatos előemelés - közben a srác "fellélegzik" - majd mikor láttuk a turcsi orrát és mindenét akkor letakarítottunk róla a Corsát.

Ismét megállapítottuk a tanulságot, hogy ne (vagy csak erős szűrés után) hallgassunk a civil beszólásokra - ja perzse ezt még nem mondtam, tehát egy folyadéktól felbátorodott civil csak úgy uk-muk-fukk "ledobta" volna a Corsát pasiról, lesz ami lesz alapon,nem törődve a következményekkel. Hősök nem voltunk de talán szakszerűek igen, ezért tréfálkozva vonultunk be, tök agyagosan, mocskosan.

Másik tapasztalat: Igenis létezik a részegek védőszentje, mivel az agyagos talaj akkor nem volt fagyos, felvette a kis buksijának a formáját!
23:17 órakor már a MENTŐK puzzle-ztak rajta.
Most, hogy a végére érkeztem, már nem is tünik annyira különlegesnek a dolog: egy pasas nemsokára újra poharazhat!
Üdv ! 8)
nazda !
civil guard

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2004. feb. 21. 20:21

Sziasztok!

Ezek a lapok hirdetik magukat "minőségi" bulvárnak! :lol: :lol:
civil guard

Almera
lángterelgető

autóbalesetek

Hozzászólás Szerző: Almera » 2004. feb. 21. 16:01

Hogy a fiúk ne unatkozzanak a zalaegerszeg bázis daru 18 ó 58-kor elment Siófokra a fenolos tartálykocsi balesetéhez és reggel 06 40-kor ért haza! Valószínű megérdemlik a veszélyességi pótlékot, meg az éjszakait is!!
eszt

Hozzászólás Szerző: eszt » 2004. feb. 21. 16:01

Elolvastam a cikket. :twisted: Véleményem szerint az ilyen lapoknak semmi más nem fontos, minthogy minél nagyobb "szenzációt" közölhessen! Az, hogy mennyire igaz, mennyire etikus, amit leírtak, megmutattak benne, nekik már nem fontos. De ami még szomorúbb, az az, hogy van rá kereslet, hogy vannak (szerintem nem is kevesen), akik ezt csont nélkül beveszik... és teljesen hamis kép alakul ki az emberekben! Talán jobb lenne ezt olyanokra bízni, akik értenek hozzá!!! :twisted:
Almera
lángterelgető

Autóbalesetek

Hozzászólás Szerző: Almera » 2004. feb. 21. 15:40

Uraim!
A rosszindulatú firkászok figyelmébe:
A FAUN TADANO daru össztömege közel 50 tonna. Gyári végsebessége:78,7 azaz max.kb 80 km/óra. !!
Önsúlya miatt csak megfelelő teherbírású főutakon közlekedhet! Így Vashosszúfalu Zalaegerszegtől 50 km. Ezek az objektív számok. A vezetője is szívesebben menne akár 120.-al ... ez biztos!
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2004. feb. 21. 13:12

Jani!

Ebben teljesen igazad van! Nem ez az első eset, hogy a nevezett lap teljesen hülyeségeket állít!

Üdv!

DÖTE
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2004. feb. 21. 12:36

Barni:
A körmendi és sárvári rajok már sokkal korábban kiérkeztek, és a sérültet is kivágták. Csak a holttestek kiemelése miatt riasztották a zalaegerszegi darut 9.47-kor.

Bár igazad van, tényleg elég kétértelműen van megfogalmazva a cikk. De mit is várhatnánk az ország egyik legnagyobb szennylapjától...?
Barni

Hozzászólás Szerző: Barni » 2004. feb. 21. 9:27

Két órát haldoklott a kamion alatt
http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=7675

"A baleset 9 óra előtt néhány perccel történt, a zalaegerszegi tűzoltóságra 9.47-kor futott be a riasztás."

Egy teljes óráig senki sem hívta a tűzoltókat?
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2004. jan. 26. 11:45

Szia Vörösvár!

Persze, majd szombaton megbeszéljük. De mi is próbálunk hülyeségekről, és minden másról beszélni, csak azért, hogy ne az eseten járjon az agyunk. Így akarva akaratlanul néha mi is röhögünk.

Üdv!

DÖTE
Tűzoltóság Pilisvörösvár
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tűzoltóság Pilisvörösvár » 2004. jan. 26. 11:27

Döte ! Én leirtam egy szomorú esetett ami hála isten nem mindennapos ! Természetesen nem vállalok "lelki közösséget" a sérültekkel , de azért egy balesett utáni bevonulásnál valahogy nincs kedvünk vicceket mesélni ! Azért irtam a keletinek hogy "kemény" mert ő ezt megtudja tenni . Bővebb felvilágosítás (ha kell) 31-én ! Szia .
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2004. jan. 26. 10:54

Sziasztok!

Keleti Front! Hasonlóan reagáljuk le akkor a baleseteket. Nekem annak idején egy öreg tűzoltó azt mondta, menj ki, csináld meg, ülj be az autóba és felejtsd el.

Vörösvár!

Én sem értem mire gondoltál a bajtárs dologgal. Nem egy mindennapos feladat, de ha érdekel, a Paks 2-es borulása engem is jobban megviselt, mint az összes addigi balesetem összesen.

Üdv!

DÖTE
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. jan. 23. 23:04

Üdv!
Balatonfüreden működik az ÖTE. Egyik kollegám ott is dolgozik. Köztestületiek lóvé van, felszerelés is. Szoktak kamerázni, a kollega elszokta hozni a filmeket, megmutatni.
Baleset: Wartburg fának ütközött, oldalára borult. Egy személy beszorult. Tűzoltó, mentő, rendőr a helyszínen, munka. Nagyon sok sebből vérzett az illető nehezen lehetett kiemelni. A rend büszke őre odahajol a sérülthöz aki eszméleténél van de a mentősök tartják benne a lelket, majd megszólal: Van magánál valami igazolvány? Ez a maga táskája, az úton találtuk jó kis szendvics van benne?!
A következő képen csak tényleg képet láttunk mert a hangot azt kitörölték, de a tv ütőere látszódott az üvöltéstől.

Az öregem is tűzoltó most megy nyugdíjba, vele esett meg a sztori.
Vezetési gyakorlaton voltak s kimentek a főutra meghajtani a tü-1-est. Rendőr út szélén leinti őket. A sebesség nem tünt fel neki, a papírokat rendben találta, csak az izzókészlettel volt baj. Szerinte minden izzóból 2-2 párnak kell lennie. Fateréknak csak 1-1 volt. Hiába a kérlelés, hiába a győzködés 300FT bírság(1980-as évek).
Nem lett belőle ügy parancasnok nevetett egyet cég fizetett. Rá pár hónapra újabb vez.gyak. utána tankolás az ÁFOR kúton. Az "izzós" rendőr benzinkút mellett vígan dohányzott, nevetgélt. Faterék kérdőre vonták, majd megtették a szükséges lépéseket. Ahhez már a parancsnok is hozzátett, valamit mert valamivégett az illetőből körzeti megbízott lett egy közeli faluban, plusz ő is fizethatett (saját zsebből).
Tűzoltóság Pilisvörösvár
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tűzoltóság Pilisvörösvár » 2004. jan. 23. 20:24

Sziasztok ! Keleti front ! Én úgy gondolom hogy nem letámadtalak csak az irásodból én azt szürtem le amit irtam ! Egyébként egy picit elkanyarodtunk a témátol mert az alap gondolat arról szolt hogy a bámészok ill a rendörök viselkedése a káreseteknél ! Akkor tehát még egy pl: 2003 Áprilisában történt Pomáz belterületén . A kora hajnali órákban haladt a ROHAM MENTŐ az Árpád kórházba (Bp) infartusos beteggel , amikor a rend büszke örei ellenörzés alá vonták a gépkocsi vezetőt . Az intézkedést azért foganatositották mivel csak a kék lámpa villogot . A gkv elmondta hogy azért a szabálytalanság mivel hajnal van és nem akarta felverni a várost . Ekkor a mentő orvos kiszált és kérte hogy engedjék tovább a gk-t mivel elég rossz állapotban van a beteg . Ez természetesen csak azután volt lehetséges miután felvették a gkv adatait . (természetesen feljelentették).
Keleti front
slagmester

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. jan. 23. 19:33

Röviden még annyit tudok hozzátenni, hogy kiérkezve mindenki a feladatra koncentrál, mindenkinek van feladata. Kiérkezünk, pillanatok alatt felderítés, szerelés, megoldás, és már el is ment a mentő.
Egyébként Pilisvörösvár esete (kollégával) az speciális, ilyen nekem nem volt, remélem nem lesz. Olyankor szerintem lehetetlen az érzelmeket félretenni. De úgy letámadott, mintha ez napi gond lenne ott...
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. jan. 23. 18:56

Sziasztok!
Keleti front! jó lehet neked hogy minden esetet ilyen könnyen fogsz fel.

Ebből is kiderül hogy nem vagyunk egyformák. Szeretném tudni mi a módszere annak hogy el tudtad érni a kollégáidnál is hogy vidáman viccelődve jöjjetek be a balesettől? Nem mondom én se hogy sírjon az egász állomány, meg teljes stresszben legyen.
Lehet hogy egy kicsit túlreagáltam az esetemet nem ez volta cél, hanem az alkalmazott módszerek gyűjtése tőletek.
Keleti front! Te hogyan készítesz fel egy újoncot arra hogy a közúti baleseteknél mi várható? Ha egyálltalán foglalkozol ilyennel?
Kis csiga!
Jól gondold meg hogy felszerelsz-e, de sok sikert hozzá! (azon múlik hogy fogod feldolgozni az eseteket)
Keleti front
slagmester

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. jan. 23. 17:53

Pilisvörösvár:
Egyáltalán nem vagyok kemény csávó.
És a kérdésedet sem értem, illetve azt nem, hogy hova akarsz kilyukadni ezzel. Én magamról írtam, ha te érzelmi közösséget vállalsz a sérültekkel, tedd azt.
Tűzoltóság Pilisvörösvár
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tűzoltóság Pilisvörösvár » 2004. jan. 23. 16:58

Sziasztok ! Kemény egy csávó vagy te Keleti ! Tudod arra lennék kiváncsi ha a saját bajtársadad húznád ki a roncsból , holtan , akkor milyen véleménnyel lennél ! Öszintén kivánom soha ne történjen meg !
Keleti front
slagmester

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. jan. 23. 16:18

Én úgy kezelem ezeket a dolgokat, hogy a balesetnél a sérült nekünk a munka tárgya. Mint az asztalosnak egy megmunkálandó darab stb. Ez nem érzéketlenség részemről, hanem tudatosan úgy veszem, hogy a sérült az sérült, nem pedig valakinek az édesanyja, édesapja, felesége, kisfia stb. Ha így venném, akár sírva is mehetnék be minden esettől, és pszichológusok hada élne meg belőlem (egy-kettőnek azért adnék feladatot így is :lol: ). Természetesen mindezek mellett tisztességesen látjuk el a feladatot, maximálisan betartva mindenkinek az emberi jogait. Tehát attól, hogy az ember nem éli bele magát a sérült, vagy a hozzátartozók helyzetébe, attól még az nem jelenti azt, hogy ne bánnánk "hímestojásként" a mentésre szorultakkal.
Volt (nem egy) olyan eset, hogy balesettől bevonulva a kocsiban viccelődve, vidám hangulatban telt a visszaérkezés. Egyszer elgondolkoztam (ritka eset), hogy szabad-e. És megint csak arra jutottam, hogy a hirtelen stresszt, amit a néhány 10 perces mentés okozott, talán ösztönösen így vezetjük le. Tehát szabad. Szerintem.
KisCsiga

Hozzászólás Szerző: KisCsiga » 2004. jan. 23. 15:51

Sziasztok! :D

Szia Sztanke Zoltán! :P

Köszönöm értékes hozzászólásodat, nagyon tanulságos volt. :? Nekem is dilemmát okoz, hogy miként viselném a tűzoltómunka során előforduló emberpróbáló jelenségeket, szituációkat! Egyenlőre nem fenyeget a "veszély", de kacérkodom a gondolattal, hogy Tűzoltó legyek!? :lol: :cry: :oops: :arrow: :?:

Figyelemmel kísérem felvetésedre érkező reakciókat! :shock:

Várom :roll: a szakmabeliek, a "nagy öregek" hozzászólását!

Üdv: KisCsiga 8)
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. jan. 23. 15:00

Üdvözlet!
2003. decemberében a KOK szervezett egy 3 napos továbbképzést "Mentálhigiéné és lelkisegélynyújtás a szolgálati állomány részére" címmel (a cim nem bíztos hogy pontos).
Hallottam érdekes és megfontolandó dolgokat, ill. kevésbé érdekeseket.
Egy dolog viszont érdekelne!
Előjött a szó a közúti balesetekről, és arról hogy az újoncot fel kell készíteni az esetre. Szerintem még a legtapasztaltabb, legrutinosabb, legtöbbet látott tűzoltó sem tudja magára a látványra felkészíteni a srácot hiába tanítja meg vele hibátlanul az elsajátítandó fogásokat.
Saját példámból kiindúlva a legelső balesetnél ahol egy kisgyerek is súlyosan megsérült, az autóból kiszállva teljesen leblokkoltam. Életemben nem láttam még ilyet valószínű azért. A szolg. pk. ezt észrevette, s közölte velem vegyem elő a tűzoltókészüléket húzzam ki a NE-PI-RO-t. A többikek rutin szerűen kapták szét a kocsit, a söfőr beállt a helyemre. Hálás voltam a szolg. pk-nak hogy nem dobott be a mélyvízbe, nem kiabált velem, s a többiek is csak segítettek. Szerintem a szolg.pk. ekkor vette ki a részét abból hogy felkészítsen az ilyen helyzetekre. Miután bevonultunk rá 2 órára újabb baleset s akkor már szó nélkül tudtam mi a dolgom, hogy dolgozzak az 1-es keze alá. Más parancsnokságnál történt hogy az újonc az első baleset után leszerelt.
Szerintem sok múlik a vezető újonchoz való hozzáállásához de a lelki strapabírás ott a helyszínen dől el.
Szerintetek fel lehet valakit ilyen esetekre készíteni? Előfordulhat olyan hogy öreg csóka is azt mondja hogy ez már nekem is sok?
civil guard

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2004. jan. 22. 21:41

Sziasztok!
Én is rengeteget "dolgozom" együtt rendőr urakkal akik között bizony szép számmal akad" korunk pestise" a bunkó ! néha az eszem megál milyen viselkedési stílust képviselnek egy egy baleset v büncselekmény helyszínén pl amikor a megerőszakolt hölgynek neki szegezi a kérdést magát b... meg? De olyan is van aki ha meglát leköp minket mert mi szálka vagyunk a szemében ezt azzal vivtuk ki , hogy ingyen és bérmetve csináljuk azt amit neki kéne a mi és a többi állampolgár pénzén.Zokon veszi ha az ügyeletén keresztül segítséget kérünk mert mondjuk találtunk egy lopott gk.-t vagy gk. feltörőt sikerült elcsípni, és ilyenkor " kedvesen" a saját p.. stílusában közli, hogy mi ne találjunk neki munkát és ne ugráltassuk. De a rendőrök többsége RENDES és jól lehet velük dolgozni! nem akartam senkit megbántani és akinek nem inge nem veszi magára.
civil guard

Válasz küldése