Délkelet-ázsiai katasztrófa

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. jan. 04. 22:04

alopisz írta:Hali!

Bocsika, hogy én is belepampogok (nazdától tanultam) de szerintem nem és nem is fog már csak azért sem mer 6.-án már a többiek is jönnek haza és a továbbiakban csak anyagi és tárgyi segítség küldése várható (kivéve a karitatív segélyszervezeteket). :(
Hát akkor én is "pampognék" bele.... :wink: (alopisztól tanultam)
Szerintem a legnyomósabb ok: a pénz... (mármint a hivatásosok ki nem küldésére)
...és nem csak a közvetlen költségek,(felszerelés, utaztatás, elhelyezés, bér-jellegű, biztosítási stb.) hanem az előre nem látható(?) költségek (a beavatkozók sérülése, halála esetére vonatkozó kártérítés, járadék, stb.)

Másik:(ez természetesen csak feltételezés... :wink: )
Az irányítása alá tartozó, amúgy jogszabályilag általa kirendelhető állomány nem rendelkezik megfelelő elméleti és gyakorlati tudással... (honnan is rendelkezne?)

Röviden összegezve: a gyűjtés, a karitatív szervezetek, az önkéntesek stb. a "legbiztonságosabb" és "legtakarékosabb" megoldás...(számára)

Na Nazda ismét a fellegekben jársz... :oops:
nazda !
mcsabi
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: mcsabi » 2005. jan. 04. 22:01

Sziasztok!

Képzeljétek, az egyik iskolatársam ott volt Sri Lankán, és megmenekült! Ő is ott volt velem a tűzoltóversenyen, itt egy kép:

http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet.php? ... abla=hirek

és itt a második képen a fehér pólósok között /jobboldal/, aki nagyon kihajol és jelentkezik, a kék pólós lány mellett....
Üdv.:
mcsabi ;-)

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE
Royal
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2005. jan. 04. 21:57

:D 8)
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2005. jan. 04. 21:28

Royal!

Bírd kivárni (azért fél lábom ne állj!).
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2005. jan. 04. 19:43

Hali!

Bocsika, hogy én is belepampogok (nazdától tanultam) de szerintem nem és nem is fog már csak azért sem mer 6.-án már a többiek is jönnek haza és a továbbiakban csak anyagi és tárgyi segítség küldése várható (kivéve a karitatív segélyszervezeteket). :(
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2005. jan. 04. 19:33

Tisztelt Főigazgató Úr!

Ezúton érdeklődnék, hogy az OKF szervez-e tűó/műszaki mentő csapatott küldeni valamelyik a cunami által pusztitott térségbe?

Válaszát várom!

Tisztelettel!

Borbély János
www.skm.hu

ezt az emilt küldtem!
szerintetek jött rá válasz?
one

Hozzászólás Szerző: one » 2005. jan. 04. 18:38

Szvsz maradhatna a cím, mivel itt ERŐSEN roluk van szó.
Már többen leírták hogy mekkora fáziskésésben voltunk, vagyunk mindig.
Pedig a nagynak mondott OKF mindig azt hirdeti hogy mindenre felvagyunk készülve, minden ok.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2005. jan. 04. 15:11

Szerencsésebb lenne a Tsunami vagy szökőár , stb téma megjelölés.

A babtisták, a Vöröskereszt marad a helyszínen, tehát a segatség 6.-a után is segítség lesz.
Hazajövetel: amíg a tüzet el nem oltjuk+ utómunka, mi nem szoktunk haza menni.

Ha a fórumozóknak megfelel szervezzünk a Lánglovagokon gyűjtést, mint ahogy eddig is történt (ha már nem juthatunk ki). :wink:
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
Almera
lángterelgető

katasztrófa

Hozzászólás Szerző: Almera » 2005. jan. 04. 14:47

A témához egy adalék!
E-mail az OKF-ról, amiben felszólítják a tűzoltókat, adakozzanak /pénzt/ jan 5.-én 10 óráig, hogy a spec.mentős kollégák Sri Lankán még vehessenek vizet és élelmet, aztán szétoszthassák, MERT jan. 6.-án már indulnak HAZA!
A pénz nyilván galambpostával jut el még aznap a helyszínre!!!!!!
Egy másik helyen olvastam ,hogy mintegy napi 8 óra a szálláshelyükről a kárhelyre és 8 vissza. Vizet csak a fővárosban lehet kapni. Egy személykocsiban elfér vagy 4-500 litwr!
Valamit én itt nem értek!!
Almera
Oláh Péter
pernyekergető

Délkelet-ázsiai katasztrófa

Hozzászólás Szerző: Oláh Péter » 2005. jan. 04. 13:21

Tisztelt szerkesztőség.

Sziasztok; nem vitát szeretnék gerjeszteni, úgyhogy ha úgy gondoljátok ne tegyétek ki a témát.
Mégis kiváncsi lennék a véleményetekre a mostani Csendes-óceáni katasztrófával kapcsolatban, mert szeríntem kissé elszomorító, hogy csak ekkora a segítség, a mi hivatásos szervezetünktől ennyi ídő alatt.
Válasz küldése