ÖT vonulása működési területen kívülre?

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2005. szept. 26. 18:44

Már hallottam a múlt héten is a tűzoltóságon, de csak most olvastam a LÖTOSZ honlapon, hogy a szeptember 9-i közgyűlésen végre komoly előrelépés történt az ügyben!
koszeg20
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: koszeg20 » 2005. máj. 02. 14:44

Ha kell kössön megállapodást, de akkor is fenn kell tartani a készenlétet az egy gjmfecsit és legalább 4 főt. De szerintem e nélkül is megoldható, ha a segitséget igénylő felkérésre a saját készenlétének fenntartása mellett vonultatja a tartalék gépjárműfecskendőjét az ÖT-t létrehozó egyesületi tűzoltóival. Ezt nem tiltja szerintem senki és semmi. Csak nem kap(hat) érte plussz finanszirozást.
Van a helyi erök növelésének egy másik módja, ha a testületek saját müködési területükön lévő településeken erösitik a tűzoltó egyesületek megalakulását illetve a meglévők müködési feltételeinek javitását ezzel az ÖT saját hatékonyságát növelheti arról nem is beszélve hogy munkája is kevesebb lesz.
Aki nem szeret koszos tömlöt mosni szorgalmazza a helyi erök megjelenését, kifizetödő.
Pozsárka
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2005. máj. 02. 11:49

A két szomszédos köztestület hozzon tető alá egy "megállapodást" (szerződést) az egymásnak nyújtandó segítségről.
Üdv HP
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

ÖT vonulása működési területen kívülre?

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2005. ápr. 27. 19:41

Adott két szomszédos köztestületi önkéntes tűzoltóság. Miért nem nyújthatnak egymásnak segítséget? Miért kell megvárni a kétszer olyan távoli hivatásosokat egy-egy nagyobb káresetnél? Az avartüzes időszakban, amikor az egyik köztestület és a hivatásosok összes autója káresetnél van, viszont a másik, szomszédos köztestület két autója is a szertárban áll, akkor miért a megye másik végéből kell egy hivatásos egységet segítségül kérni? Miért... miért... miért?
Válasz küldése