Terrortámadás Londonban

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Frinyó
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Frinyó » 2006. jan. 25. 0:20

http://www.origo.hu/nagyvilag/20060124magyar1.html

Magyar zászlót találtak a WTC romjai közt!
"Szégyen a futás,de a kurv@ annyát annak aki kerget!"
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. okt. 30. 16:55

Tegnap Új Delhiben egyszerre négy helyen robbantottak, ez már szinte biztos, hogy terrorista támadás, bár gondolom az elkövetői és a motiváció is más, mint az edigi eseteknél
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. okt. 28. 6:07

Biztos, hogy az amszterdami eset is ide tartozik? :shock:
tűzoltó24

Hozzászólás Szerző: tűzoltó24 » 2005. okt. 27. 11:39

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. okt. 26. 20:40

tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. júl. 18. 9:23

No, de akkor most mi van, pont most hallottam, hogy leépítik az alternatívokat a mentőknél, vagy nem? :shock:
Bozso

Re: re

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2005. júl. 18. 8:09

civil guard írta:Bozso!
Szerinted jó dolog mellőzni az alternatív mentő szolgálatokat a mentésből?
Nem, szerintem az alternatívoknak is lehetőséget kellene kapniuk az esetoldalon az ellátásban. Egyrészte, mert csökkentik az OMSZ leterheltségét másrészt kereseti lehetőséget adnak az omszos kollégáknak... :???:
sheja
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: sheja » 2005. júl. 17. 9:03

Hirtunder, remélem jol irtam aneved:(
Nos azért van szükség gyakorlatra és életszagura, mert ha szükség lenne összehangolni a munkát, az egy dolgo, hogy a vonulos állomány tudja a dolgát, de mindeki egy korházba vigye a sérülteket, és Budapestnek akkor is meg kell oldani a betegellátást, ah véletlen szüksége lenne egy katasztrofa helyszínén több száz sérült mentésére.
Össze kell tudni hangolni az alakulatok munkáját, és valoban akkor derülne ki, hogy mi van, ha nem készülnének rá, haneme ygszer csak riadot rendelnének el, délután 17.00. órakor a belváros közepén.
civil guard

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2005. júl. 15. 20:26

Bozso!
Szerinted jó dolog mellőzni az alternatív mentő szolgálatokat a mentésből?
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. júl. 15. 9:28

A nagyobb hangsúly valószínűleg az egészségügyi ellátás kapná egy ilyen esemény kapcsán. Legalábbis a főváros tekintetében, mert szerintem tűzoltó az van és tréningben is van úgy általában, de most, hogy hallani az OMSz beszünteti az együttműködést az alternatívokkal, há ez elgondolkodtató. Nekem ilyenkor az az érzésem mintha eleve kínálnánk magunkat: gyertek támadjatok. Szóval nem erősítünk, hanem lazítunk, jól van ezígy? Arról nem is szólok, hogy a hír szerint a Kat.véd készül, mivel könyörgöm, fejben? :shock:
Hirtunder
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Hirtunder » 2005. júl. 15. 9:18

Na!! Bozso pont egyszerre szóltunk engem ki is lökött!! :???: :???:

most már nem taglalom megint de kérdezted mi az értelme ezeknek a gyakorlatoknak? Hát szerintem nem sok minden! A vonulósok biztos vagyok benne tudnák a dolgukat de a vezetőség?? Aki mint mondtad Hétfőtől-péntekig csinál csak gondot magának!!??!! Nagyon valószínünek tartom hogy összeomlana aminek össze kell....
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2005. júl. 15. 9:09

Törzsvezetési gyakorlat: katonai példából kiindulva: bábukat tologatok egy terepasztalon, a kollégám meg az ellenfél szerepében tetszeleg. De egy ilyen helyzetben mit lehet az ellenfél szerepében gyakorolni? Vagy mindig jön "az ördög ügyvéde", aki kitalálja: nincs nyomás a tűzcsapokban, leállt a szellőzőrendszer ventillátora, Budapesten ettől függetlenül busz karambolizik teherautóval - vonattal, 15-20 egyéb sérült ellátása és elhelyezése? Ha már csinálunk valamit, miért nem lehet rendesen csinálni? :???:
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2005. júl. 15. 8:52

Úgy tudom, csak törzsvezetési gyakorlat lesz.
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2005. júl. 15. 8:49

Állítólag lesz közös gyakorlat: fogadok, hogy csak munkanap várható, mert hétvégén a főnökség nem ellenőrizz. Aztán kiváncsi lennék, hogy az OMSZ részéről mondjuk hány kocsit fognak odaküldeni, akárcsak látszólagos ellátás céljából, hogy lássák: a fennmaradó kocsikkal hogyan látható el Budapest. A közönség a gyakorlatokból nem fog észrevenni semmit: ez körülbelül olyan, mintha egy anatómiai preparátumon gyakorolnám a vérzéscsillapítás műtéti fortélyait: akármit csinálhatok, úgysem vérzik. Nem ugyanaz egy katasztrófa helyzet tök üres metróban és nem ugyanaz több ezer akárcsak értetlen - nem MEGRÉMÜLT! - emberrel körbevéve. Megint csinálunk valamit, nekem úgy tünik: a látszat kedvéért, de hogy ennek mennyi a gyakorlati haszna, azt tudja valaki? :???:
szájbergyerek
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: szájbergyerek » 2005. júl. 15. 8:43

Üdv mindenkinek!

Pénz nélkül, fegyelmezettség nélkül..... :shock:
(montammá; hülyén vagyok kódolva!)

Az eddígi szakmai elképzelésekben is előfordultak(nak) agyrémek, mert olyan megoldásokat kell(ett) találni, hogy az minyimum ingyééé legyen. Készülök én is a dologra, beiratkoztam tegnap egy angol gyorstalpalóra, remélem benne lehetek abba a bizottságban, amelyik az angol, az amerikai - és mondjuk belefér -a távolkeleti ABCD rendszert tanulmányozza. :-({|=

Amennyiben az illetékesek nem a fenti komolytalansággal veszik a dolgokat, akkor a tervezési munkát már éppen ideje elkezdeni. A gyakorlat miatta azonban nekem is aggályaim vannak, ld a Népi Nemzeti -nem hipp-hopp rapp, hanem - Nukláris Gyakorlat elsorvadása. Ez is azok közé a költségráfordítás nélküli agyrémek közé tartozik, amikre mindenki tud nehány példát. Állítólag egy haditerv sem éli túl az első csatát, de azért Hajrá BM! Tervezés-gyakorlat(ok)-tervmódosítás-gyakorlat(ok).......

Valaki komolyan gondolja, hogy meg lehet védeni az erőműveket, a metrót, vagy a stb.-t? Durva volt a kisrepülős példa a min.elnök. úr részéről! :-x Ja, nincs a zengőn radar? Azt hiszem, aki egy vadászrepülőn ezerötszázzal jött be az orszába, az Duaújváros felett fordult, akkor is hogyha mindenki csúnyán néz az ég felé! (Albán légvédelem) Beszúrás: egy "csöcs" emotikon.

A Kat.Véd Törv módosításnál az érdekvédelem nem volt igazából a csúcson.
Murphy igazságai itt nem mindíg érvényesek!
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. júl. 14. 23:07

T.Big Gabi mosst akkor mégis van potenciális veszély? A terrorkészültségi fokozatok bevezetése azt hiszem erről szól.
Persze igaz, mindig - mindenre készülni kell, abból már nagy baj nem lehet.
Annak különösen örülök, hogy lesz akcióterv, akérdés csupán az, hogy ezt én ismerni fogom- e? Arról nem is beszélve, hogy közös elmélet az lesz, de mikor lesz közös és használható gyakorlat is , azaz rádiófrekvencia?
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. júl. 14. 17:53

http://www.magyarorszag.hu/hirek/kozele ... 50714.html
Terrorkészültségi fokozatokat vezetnek be Magyarországon
Várhatóan augusztustól betűkkel megkülönböztetve jelölik a terrorkészültségi fokozatot Magyarországon. A belügyminiszter majdani utasítása a terrorelhárításban, illetve egy esetleges terrortámadás esetén érintett belügyi szervezetek munkáját szabályozza. Hamarosan belügyminiszteri utasítás rendelkezik a terrorcselekmények megelőzésének általános feladatiról, mely A-tól D-ig jelölve terrorfenyegetettségi fokozatokat vezet be - közölte Lamperth Mónika belügyminiszter, miután a titkosszolgálatok, a katasztrófavédelem, a rendőrség és más, terrortámadás esetén érintett szervezet vezetőivel tárgyalt. A belügyminiszter elmondása szerint a rendelkezés még nyári szabadsága előtt, július végéig megszületik.
Közös akcióterv
Lamperth Mónika ugyanakkor javasolta, hogy készüljön egy közös, esetleges terrortámadás esetén érvénybe lépő akcióterv. Ilyennel eddig csak a különböző szervezetek - például a rendőrség, a mentőszolgálat, a tűzoltóság - külön rendelkeznek. Szeptember elsejéig a potenciálisan veszélyeztetett objektumok térfigyelőrendszereinek alkalmasságát is felül kell vizsgálni, áttekintve az erre vonatkozó jogi szabályozást.
A belügyminiszter hangsúlyozta: fontosnak tartja a szabadságjogokat és azok érvényesülését, de meg kell tenni a szükséges lépéseket, mert a londoni tapasztalat azt mutatta, az elkövetők felderítésében a lehető legtöbbet a kamerák felvételei segítettek.
Katasztrófavédelmi törvény
Lamperth Mónika a csütörtöki sajtótájékoztatón azt is elmondta, hogy ősszel újból benyújtják a parlamentnek a katasztrófavédelmi törvény kétharmados támogatottságot igénylő módosításait, melyet a nyári ülésszak végéig az Országgyűlésben nem sikerült elfogadni
.
2005. július 14., csütörtök
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. júl. 13. 19:47

Csak abban reménykedhetünk, hogy az elmúlt 1/2 év eseményei- lásd.
Pásztó-tól Érdig vagy írhaton Csömört;Zalaegerszeget mint természeti csapást és Londont mint terror támadást ért várost - kinyitják nagyjaink
szemét és kötelező olvasmányként az alkotmányt is olvasni fogják!
A TŰZ a BALESET a TERROR stb. nem ismeri a beosztásokat, ez
mindenkit fenyeget, ezt kellenne megérteni és nem a pénzre hívatkozni.
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. júl. 13. 19:14

Ebben viszont neked van tökéletesen igazad Big Gabi, csak ez , szerintem nem sokakat hat ám meg. Remélem neked nem kell külön példákkal ezt bebizonyítani, ezért is írtam, sajnos a politika az már csak ilyen. jó egészséget.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. júl. 13. 18:45

tűzzománc írta:Ez tökéletesen igaz kedves Big, azaz Grósz barátom, csak egy kicsit politika szagú, bár nagyon igaz és tudod ennyire lenne topon minden , ami a politikával kapcsolatos. :tapsolo: :tapsolo:
Igazad van! De az emberek és természetes a beavatkozók biztonsága nem politikai kérdés, hanem alkotmányos kötelezettség!
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2005. júl. 13. 9:53

A Színes Bulvár Lap szórakoztató napilapnak aposztrofálja magát. Akkor most nézzétek meg a mai címlapját. Ez már minden határon túlmegy.
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. júl. 11. 23:13

Ez tökéletesen igaz kedves Big, azaz Grósz barátom, csak egy kicsit politika szagú, bár nagyon igaz és tudod ennyire lenne topon minden , ami a politikával kapcsolatos. :tapsolo: :tapsolo:
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. júl. 10. 19:30

Egy másik topic-ban tettem fel az alábbi idézetet, ha a megszólaló úr a
pénz és nem a biztonság kérdésének itéli az alkotmányos kötelezettséget,
akkor még több évtizedik csak fegyverhordózók maradunk, és csodáljuk a londoni szerezetséget - technikai felszereltséget!!
"Elküldve: 2005. jún. 20. 17:24 Hozzászólás tárgya: "

""FELSZÓLALÁS ADATAI
238. ülésnap, 38. felszólalás
Felszólaló Dr. Gál Zoltán (MSZP)

Beosztás
Bizottsági előadó
Felszólalás oka kétperces felszólalás
Felszólalás ideje 2:22
Felszólalások: << 38 >> Ülésnap adatai
A felszólalás szövege:
DR. GÁL ZOLTÁN (MSZP): Köszönöm. Tisztelt Elnök Úr! Tisztelt Országgyűlés! Nagyon röviden egy-két témát szeretnék megemlíteni Dorkota és Sisák képviselőtársaim hozzászólására reagálandó. Bár Dorkota képviselő úr aggályait megítélésem szerint Jüttner képviselő úr meggyőzően feloldotta, hiszen megmondta, hogy az, amit kifogásol, nincs benne a törvényben, amit a továbbiakban kifogásolt, az pedig nem úgy van benne a törvényben. Ha most nem katasztrófavédelemről lenne szó mint komoly dologról, akkor még viccelhetnék is ennek kapcsán.
Ami pedig Sisák képviselő úr felszólalását illeti, itt csak két témát szeretnék érinteni. Az egyik ez a katasztrófavédelmi alap. Volt szerencsém képviselő úrnak tegnap is megemlíteni, hogy egy ilyen intézménynek a létrehozása egy normális államban nem úgy történik, hogy most beleírom a törvénybe, hogy van katasztrófavédelmi alap, hanem megpróbálom ennek az egésznek a rendszerét kialakítani.
A másik megjegyzésem, hogy ön szemrehányásokat tesz, hogy a fejlesztés a biztosítók pénzéből és úgymond nem kormánypénzből megy. Szeretném az ön figyelmébe ajánlani, amit már sokszor elmondtunk, hogy a kormánynak nincsen pénze. Természetesen lehet arról vitatkozni, hogy az adófizetők pénzéből mennyit fordítsunk katasztrófavédelemre, de azt tudnunk kell, hogy ez az adófizetők pénze, és ez nem egyszerűen elhatározás kérdése.
(11.00)
Kifogásolta, hogy a törvénynek nagyon nagy része módosul. Szeretném felhívni a tisztelt képviselő úr figyelmét, hogy amiben a katasztrófavédelmi törvény módosul, az tulajdonképpen az Európai Unió irányelvének szó szerinti átvétele (Az elnök a csengő megkocogtatásával jelzi az idő leteltét.), ami pedig kötelező számunkra. Ezt ne tessék elfelejteni!
Elnézést, elnök úr. (Szórványos taps az MSZP soraiból.)""
sheja
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: sheja » 2005. júl. 10. 19:26

Azért a titkosszolgálat nálunk is működik, de ahogy mondják ezekre a dolgokra nem lehet megelőzni, csak felkészülni rájuk.
De én még nem hallottam olyan összehangolt gyakorlatról, ahol modjuk azt szimulálnák, hogy bentragadt az alagutban a metro, és ki kell üríteni. vagy egy egész háztömböt, mondjuk 300-400 embert kell az éjszaka közepén kitelepiteni.
Sorolhatnám még. Olyan helyzeteket, ahol sok rendört, tűzoltót, mentőt és katasztrófavédelmist kell összehangolni, és nem az iskolapadban, hanem kint monjduk egy helyzsínen és kiderülne rögtön, hogy a rádiot sem tudnánk használni....
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. júl. 10. 19:22

T.Bozso én igazából arra gondoltam, hogy ha lehet londonban a lehető legszervezettebb ésa legkorrektebb mentést láthattak az újságírók, már akik a helyszínről tudósítottak. Akik nem azok írták a káosz, zűrzavar, stb. jelzőket.
Azt nem minősítem, hogy ez a mentés valóban és minden mozzanatában kritizálható e, szerintem nem, persze én sem voltam (hála az égnek), ott , szubjektív véleményemet írtam, én ezt láttam a tv- ben.
Nem vagyok szakember, de a tudósító az minek számít? Főleg ha ilyen marhaságokat fogalmaz a külvilág felé.
Válasz küldése