* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. máj. 24. 8:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 07. 16:31 
kapacsmester

Idézet:
Érdekes, Pálffy angol hidegvérnek nevezte a londoniak reagálását és valóban nem látni tömeghisztériát.

Mindenki másképp reagál a tragédiákra, az angolok eleve nyugodtabb vérmérsékletűek. Meg szerintem még idejük sem volt felfogni, hogy mi is történt.

Egyébként szerintem sem csak ketten haltak meg sajnos, mert ahogy néztem a tudósításokat, 2 helyen is láttam, ahogy épp reanimálnak vkit, és hogy lent a metróban mi van, arról meg nem is tudunk. Félek tőle, hogy több tíz halott lesz, mert nagyon sok a súlyos sérült is.

Aki meg bombával fenyegetőzött a bevásárlóközpontokban, annak tudnék olyan fájdalmat okozni, hogy többé még telefont se vegyen a kezébe. Elmebetegség ilyet csinálni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 07. 16:16 
kapacsmester

Most nézem a BBC-t, hát borzasztó, ami ott történt. Én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen tornádó, meg árvíz hazánkban, a természet erői ellen úgysem tudunk mit tenni, max felkészülni a károk felszámolására. De ha már emberek ölnek más, ártatlan embereket, ott nagyon nincs rendben semmi. Soha nem fogom megérteni, hogy miért jó ártatlan embereket megölni. A vezetésre úgysem lehet hatni ilyenekkel, mert szerintem nem fog Nagy-Britannia ezek után sem kivonulni Irakból, most szomorúan néznek a TV-k kameráiba a világ vezető hatalmainak első emberei, de szerintem akárhány ember is hal meg, ők már dacból sem fognak engedni. De ezzel a merénylettel is tönkretették vagy 200 család életét, akiknek semmi közük a háborúhoz. Szomorú.

Más.
T. Papp István!
Tudom, hogy kicsit ironikusan írta a hozzászólását, de igazat írt, Latinovits tényleg szerette a kutyákat, volt is neki egy pulija, azt hiszem Bagónak hívták és túlélte a gazdáját.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 07. 16:13 
parázspörgető

Érdekes, Pálffy angol hidegvérnek nevezte a londoniak reagálását és valóban nem látni tömeghisztériát. Kíváncsi vagyok mennyi lesz a sérültek és a halottak száma, reménykedjünk, hogy a BBC információi a helyesek és nem fog növekedni, de az őszintét megvallva nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen volumenű támadásnak 2 halálos áldozata legyen. Látszik, hogy nem érintette az angolokat feltétlen váratlanul, tudták, hogy lesz feléjük támadás csak még azt nem, hogy mikor. Látszik a szervezettségen.
Azt viszont már nagyon nem szeretem amikor közjogi méltóságok úgy nyilatkoznak, hogy Magyarországon nem fordulhat el ilyen, egyszer azért mert nem vagyunk közvetlen fenyegetve másrészt mert „felkészültek” vagyunk. Hát nemtom, ha London nem volt felkészülve, akkor szerintem senki fiát nem lehet annak nevezni.
Persze Mo. még most sincs fenyegetve amikor három bevásárlóközpontban volt bombariadó.

Képriport: http://www.mediatar.ma.hu/tart/mediatar/126

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 07. 14:42 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy ilyenkor mindenki félti a szeretteit, barátait és telefonál, a bázisállomások és átjátszók meg egyszerűen felmondják a szolgálatot.
Az internetes szöveges üzenő viszont korrektül dolgozik, pl a Messenger is.
Reméljük, hogy itt nem a mentők megsemmisítése az egyik cél.
Szájber barát engem is kikódoltak az Insaragról, bár ettől még jónak tartom, de erről majd valóban máskor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 07. 13:33 
parázspörgető

Kis kiegészítés még:
http://www.mno.hu/index.mno?cikk=294651&

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 07. 13:30 
pernyekergető

Üdv mindenkinek!

Kedves Tűzzománc! A fenyegetőzés terén légysz NE vegyél komolyan! :-A fejed (és másoké is)marad a helyén-még azománc sem fog lepattogni! BOCS(ika)!

Sajnos az idő halad - felettem is - némely dologból úgy látszik hogy kimaradtam, és jó olvasni, hogy a tűzoltók, (vagy mások?) részére a KOK-ban végeznek ilyen témájú oktatást. Azért nincs ám okom szomorúságra, mert vannak jó tanító bácsik és tanító nénik a KOK on kívül is.

Vallomás: igaz, néha elaludtam, de csak ritkán, a felső fokot pedig nem a KOK - on szereztem. De ez télleg nem baj.

Az INSARAG vizsgáról - talán jó lenne, ha az én (szóban érvénytelenített) vizsgám is jó lenne - azért nyilatkoztam negatívan, mert szerintem az OKF nem jól kezdte - de erről inkább később, ha érdekel valakit a véleményem (vigyázat, hülyén vagyok kódolva!).

Az iskolai végzettségnél pedig nem kéne beszámítani azt a végzettséget, ami alkalmazási feltétel. A tűzoltó oskolák, tanfolyamok összességét számoljuk! "szerintem"

A kutyás képzés - ahogy olvastam jó lehetett, és örülök, hogy sikeres volt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 07. 13:00 
parázspörgető

http://www.rsoe.hu/hisz/muholdkepek/ale ... p?cid=3594
http://www.origo.hu/nagyvilag/20050707robbanas.html

Én is pont most találtam rá :mad: Borzasztó!

Pista bácsi!
Szerintem bizos lesz valami élménybeszámoló legalábbis jó lenne...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]