* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 13:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1023 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 15:54 
vízpocsékoló

Öszinte részvétünk az elhunyt bajtársak családtagjainak és a barátoknak.

Jászkisér ÖT.

Mást nem tudok mondani, nem lehet. Nem ismertem őket, mégis fáj.
Nyugodjanak békében!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 15:53 
vízpocsékoló

Őszinte részvétem a családnak, a barátoknak, a bajtársaknak...
Tanuljon belőle mindenki, s vigyázzunk egymásra!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 15:29 
pernyekergető

Tegnap reggel bejöttem a munkahelyemre. Leültem a helyemre és csörgött a telefonom. A kedvesem hívott. Csodálkoztam rajta, hisz reggel (ráadásul 8 előtt) nem szokott keresni, mert dolgozik. Szia szivem, miujság? (szóltam bele a telefonba). Elfúló hangon csak annyit mondott:
Karcsi meghalt.
Azt hittem rosszul hallom. Visszakérdeztem, hogy melyik Karcsi? Repmann? Igen - válaszolta. Majd megkérdezte, hogy nem néztem a híreket. Nem szoktam, de most rögtön felmentem az indexre. Ott volt, hogy három tűzoltó vesztette életét és a langlovagok.hu-n van további részlet. Elkezdtem olvasni az itteni hírt. Ott volt a neve. Nem akartam elhinni. Az lehetetlen. Hiszen annyira fiatal, annyira erős, tele van tervekkel.
Nem tudtam dolgozni és hazamentem és kivettem a mai napot is szabaságnak. De nem tudtam otthon ülni. Gondoltam a munka majd eltereli a gondolataimat. Azonban mindenhol azt kerestem, hogy mit írnak még Róla, Róluk.

Gyászol a család és gyászolnak a barátok. Nem érti senki, hogy miért pont Őt ragadta el tőlünk a halál. Valahol senki sem hiszi el, hogy elment. Megvallom őszintén, én sem. Nem tudom, hogyan lehet feldolgozni ezt a tragédiát.

Tudom, hiszen olvasom a híreket. Tudom, hogy nincs többé, mégis majdnem felhívtam. Tudom, hogy elment, de valahogy mégsem hiszem el. Nem tudom, hogy fel lehet-e egy ilyen szörnyűséget dolgozni.

Sajnos, csak nemrég ismertem meg, de úgy éreztem a barátjának tekinthetem magam. Viszont tegnap összegyűlt a társaság. A legtöbben már óvodába is együtt jártak. Nekem is nehéz, hogy elveszítettem, milyen lehet nekik? Akik szinte 24 évet töltöttek vele, akikkel nap mint nap együtt volt.

Gyászolunk Benneteket.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 15:22 
vízpocsékoló

Mély a gyász, megszólalni nehéz. Beállni a sok utólag okos közé, méltatlan. És mégis... 15 éve is van már annak mikor kezdeményeztem a bányászok által használt önmentő készülék tűzoltói rendszeresítését. Kb. 20 dkg-os övtáskában az oxigénfejlesztő, orrcsipesz, szájcsutora= 50-60 perc menekülési, túlélési idő. Be is szereztem néhány lengyel gyártmányú bemutató-, megrendelési mintapéldányt. A bányák tömeges megszűnése miatt akkor potom összegért lehetett volna nagytételben megrendelni. A kerületből indult szándék erőtlennek bizonyult. Tényleges próbára, tesztelésre nem került sor. A szönyeg alá lett söpörve avval, hogy ne akarjam még egy dologgal teleaggatni az amúgyis túlterhelt tűzoltót, és tűzoltástaktikailag sem indokolt. Nem volt kiforrott az elképzelésem, de az biztos, hogy nem akartam minden tűzoltóra "felaggatni". Úgy gondoltam azonban, hogy a tűzoltógépjárműre málházva, a bevetést irányító döntésére bízva, elengedhetetlenül szükséges lehet egyes kárhelyeken (metró, magasépületek, veszélyes gázok zárt és szabadtéri kiömlése, megülepedése, nagy ktejedésű üzemépületek, PINCERENDSZEREK stb). Sajnos nem volt hatékony a végvári kezdeményezés. Fáj, hogy annyi év után, ami tényleg nem engem igazolt, most ilyen tragikus esemény kell, hogy eszembe jutassa akkori kudarcomat. Segítségemre volt akkor még szerényebb beosztásban egy általam azóta is nagyrabecsült, ma komoly vezetői szinten lévő kollégám. Vajon neki is eszébe jut, hogy társaink még élhetnének?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 15:10 
vízpocsékoló

Őszinte részvétem a családnak barátoknak és bajtársaknak. Nyugodjon békében a Három Hős!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 15:09 
vízpocsékoló

Tegnap egy barátom hívott telefonon. Felvettem, majd elkezdett kérdezősködni, hogy emlékszek e arra a srácra, akit még tavaly ismertünk meg. Közös motoros barátunk, a csopperes vonalba növöget, nagyon szeret motorozni. Mondtam, hogy persze hogy emlékszem, azt hittem a számát szeretné elkérni. Már kerestem volna elő a telefonomból, mikor leállít, mondja hogy neki is megvan a száma, de hogy emlékszek-e rá. Mondom, persze hogy emlékszek, baromi rendes srác, mindig kedves, mosolygós, normális hangon kommunikáló ember. Azt mondja, arra is emlékszel mikor mesélte, hogy tűzoltónak ment. Mondom igen. (még mesélte is, hogy milyen jó hogy nincs családja, mert az ilyeneket küldik előre a tűzbe, ha jól emlékszem így fogalmazott)

- Ő volt az egyik tűzoltó, aki megfulladt tegnap az egyetemen.

Először azt hittem, biztos csak elnézte.
MOndta, hogy megnézte itt a lánglovagok.hun a képét, és ő az.
Mondtam magamban, nem létezik, hogy Ő lett volna az.

Ma sajnos szembesülnöm kellett a ténnyel, hogy Ő volt az. Csak az jut az eszembe, ha az esetre gondolok, mennyire egyedül érezhette magát, tudta hogy közel van a kiút, senki nem is zárta be a kaput előtte mely a kijutáshoz segítette volna hozzá. Egyszerűen nem látta, merre kell menjen. Magam előtt látom, ahogy a barátom összeesve fulldokol a füstben, mely életének 24. esztendejében meghozta számára a halált, majd elfekve a földön utolsó gondolatai átfutnak az agyán (barátnő-család-élet-motorozás) és érzi, hogy többé nem lesz egyikben sem része. Nem tud elköszönni...

Mindenki tudja, hogy a tűzoltók az életüket kockáztatják mások anyagi illetve egészségi sértetlenségéért, de én úgy érzem, ez a három tűzoltó nem csak pusztán csodálatos ember, mert ilyen munkát vállaltak, hanem a lehető legnagyobb értelemben HŐSök, mivel a palackban lévő levegő kiürülése előtt kb 5. perccel sípol, jelezve ezzel hogy azonnal ki kell menekülni, de talán mindhárman úgy döntöttek, hogy elég nekik kevesebb is, és inkább azzal foglalkoznak, amiért leküldték őket. Nem bízták másra a veszélyes munkát. Végülis ezért álltak be tűzoltónak...

Nagyon sajnálom hogy mindig a jó emberek mennek el. Ákos mintaember lehetett volna mindenki szemében.

A másik két tűzoltót nem ismertem, róluk ezért nem is tudok mit írni...

:-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: l
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 14:54 
vízpocsékoló

Balintka22 írta:
Őszinte részvétem a családoknak.

Sajnálom hogy ilyen baleset történt a tűzoltókkal de a legnagyobb baj az aki okozta ezt. Nemhiszem el hogy este 9 órakkor kell lövöldözni. Meg azt sem hogy egy lövedék vagy több akkora lángot keltsen hogy egy "rohadt" poroltóval nem lehetet volna még időben megfékezni. Ám a "diplomás"nak készülő embereknek ennyi esze sem volt.

Balintka! Nem tudom, mi a problema az esti loveszettel? Nyilvanvaloan ez a normalis idoszak ezen a loteren, mivel tanitas alatt tilos a loter hasznalata (hiszen felhallatszik a tantermekbe is), ezert valoszinuleg este szoktak loni. Bar most nyari szunet van, ezert lehet, h. a napkozbeni loveszetre is lenne lehetoseg, de az erintett hallgatok esetleg gyakorlaton vannak napkozben v. nyari munkan, es amugy az esti a szokasos idopont, miert valtoztatnanak rajta most? Egyebkent meg lehet, h. ilyenkor is vannak tanfolyamok, nyelvvizsgak a K ep.-ben, ezert eleve csak az este marad.

A hozzaszolasod 2. felevel viszont egyetertek: egy kezdodo tuzet miert nem lehetett rogton eloltani a helyszinen (nyilvan) levo tuzolto berendezessel? Vagy olyan gyorsan terjedt a tuz, hogy erre nem volt lehetoseg? Ez esetben viszont valoszinuleg nem volt megfelelo a gumiboritas.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Részvétünk!
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 14:51 
vízpocsékoló

A Bp. XII. (Bázis) mentőállomás dolgozói nevében fogadjátok öszinte részvétünket!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 13:59 
vízpocsékoló

Már második napja nehéz másra gondolni, mint a tragédiára. .....
Isten veletek HŐSÖK!!! Örökre velünk maradtok!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 13:52 
vízpocsékoló

Szerda reggel hallottam a hírt, hogy három tűzoltó lelte halálát a kedd este keletkezett tűzesetben. Első dolgom volt, hogy a Kedvesem felhívjam, mert tudtam, hogy aznap este ők is a helyszínre vonultak. Csak csörgött és csörgött a telefonja.... akkor egy világ omlott össze bennem. Szerettem volna hinni, hogy csak a beavatkozás miatt nem veszi fel a telefont, de mélyen, legbelül tudtam, éreztem, hogy itt nagyobb baj van. Hiába vártam, hogy hívjon, hogy fáradt, de életvidám hangján elcsacsogja, hogy jól van, semmi baja nincs. De hiába...
Nem túl régen ismertem ezt a kis csapatot (Roham 2). Aznap bent jártam náluk. Nem tudom mi vezérelt, hogy éppen akkor tegyem meg az első látogatásom a laktanyában. Családias hangulat fogadott. Akkor ismertem meg még néhány új embert, többek között Ákost is. Aranyosak voltak, kedvesen, barátságosan fogadtak.
Ez volt az utolsó óra, amit velük töltöttem, amit a Kedvesemmel tölthettem. Az egyetlen, ami megnyugvással tölt el, hogy boldognak láthattam, hogy tudom, mennyire örült nekem, hogy végre úgy érezhette egyenesbe jött az élete. Imádta a munkáját, megvehette álmai motorját és rátalált a szerelem.
Ez volt az utolsó közös óránk, a búcsú órája. ;-(
Vigyázzatok egymásra, hiszen mindenkit várnak haza!
Sok-sok erőt és kitartást kívánok a Roham 2 csapatának. Lendületüket, hitüket ne törje meg ez a tragédia. Tartsanak ki egymás mellett jóban-rosszban, segítsék egymást tűzön-vízen át hiszen tudják, csak magukra számíthatnak.
Ezúton is szeretném kifejezni őszinte részvétem a családtagoknak, a barátoknak, a bajtársaiknak.

Sz. Kata

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 12:38 
vízpocsékoló

Szigeti András: Őértük szólok

Őértük szólok,
akik nyugalmunk naponta őrzik
Kik a szunnyadó parázsba is
otthonunkat védik
Kiknek barát a tűz, de ha támad orvul
Kezük, lábuk, karjuk vészjóslóan mozdul.

Őértük szólok, kik a poklot is megjárják
A tomboló elemet kalitkába zárják
Szembe néznek élettel halállal
Eszelős kártyapartit vívnak a pusztulással

Mi hajtja őket? Talán a szenvedély?
Az emberféltés és az a remény,
Hogy égboltunk mindig tiszta marad.
Az önkéntes szolgálat. A hivatástudat.

Adassék hát nekik most köszönet,
Hisz azért hajszol mindig a lelkiismeret
Mert időnk sincs soha megköszönni,
Hogy képesek értünk akár tűzbe menni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 12:32 
pernyekergető

"Dobson szerint megfelelő a tűzoltók felszerelése, s az Indexnek a szóvivő elmondta. Dupla palackok használata nem volt kezdetben indokolt a műegyetemi oltáskor, hiszen akkor még nem volt akkora füst, mint a tűz terjedése után. Így az elsőként kiérkezett tűzoltók egyetlen palackkal mentek le a pincébe oltani.

A mozgásérzékelők a három áldozat esetében alighanem hiába jeleztek volna - tette hozzá Dobson, minthogy ezek az úgynevezett "body-guardok" akkor hasznosak, ha életben vannak a megakadt, mozdulatlan tűzoltók. (Például valamilyen szűk, mély helyre estek be, és onnan nem tudnak kiszabadulni, de életük nincs közvetlen veszélyben.) Minthogy azonban az orvosszakértői jelentés megállapította, hogy a három tűzoltó fulladás miatt esett össze és vesztette életét, így a mozgásérzékelő sajnos rajtuk már nem segíthetett volna."

A képernyőt majdnem bevertem mikor ezt olvastam. Egy barátomat elvesztettem, mert "Nincs pénz rá" ...

Szívünkben örökké élni fogsz. Nyugodj békében Karesz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 12:17 
vízpocsékoló

[quote="Kopy"]Őszinte részvétem minden hozzátartozónak!

Megdöbbenve és felháborodva állok az események előtt és közben eszembe jut, hogy mi mindenre költünk közpénzt és ŐK pedig életüket veszélyeztetik és sajnos ÁLDOZTÁK szolgálatukban olyan felszereléssel amilyen....

Mély részvét egy pénzügyőrtől!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 12:16 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=106150

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 12:09 
vízpocsékoló

Részvétem minden tűzoltónak !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 12:02 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tisztelt Bajtársak!
A Magam és a Kurdi Önkéntes Tűzoltó Egyesület nevében is fogadjátok őszinte részvétünket! Nagyon megrázott minket a hír, hiszen kevesebben vagyunk, megint!
Őszinte részvétünk!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 10:56 
vízpocsékoló

Mély megrendüléssel fogadtam a hírt, hogy három bajtársam elment, és nem lép szolgálatba többé.
Őszinte részvétem a hozzátartozóiknak és a kollégáknak. Nagyon nagy fájdalom ez az egész tűzoltó társadalom számára. Kívánom, hogy az ittmaradottaknak legyen elég erejük ahhoz, hogy fel tudják dolgozni ezt a borzasztó traumát, és folytatni tudják ezt a munkát. Kitartást, és még nagyobb összetartást kívánok nektek.
Tisztelettel: Tűzes, Szolnok HÖT "C"

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 10:50 
szikracsapkodó

Nagyon megdöbbentett a hír, mely a barátaim elvesztéséről szólt, még most sem tudom felfogni a megváltoztathatatlant.

Nagyon le vagyok keseredve akkor, amikor mindenféle vezetők, akik tüzet csak fotókon láttak előadják, hogy a jelenlegi felszerelés mindenben megfelel a követelményeknek és azokkal semmi baj. Azt elhiszem, hogy a felszerelés rendelkezik a megfelelő engedélyekkel, de sajnos ez nem elég. Korszerűnek e jelenlegi felszerelés legfeljebb 20 évvel ezelőtt volt mondható.
Sajnos ismét beindult az elkenő gépezet, amellyel a fontos emberek ismét a kisemberre, az áldozatra fogják kenni a felelősséget és elfedik a sajátjukat. Vezetőink szolgálati gépkocsijaiba valószínüleg jutnak olyan szintű modern extrák, mint amilyen szintű felszerelések életet menthetnének egy ilyen esetben. Ha derék elvtársaink is a kistűzoltó felszerelésének megfelelő "korszerű" autóval utaztatnák magukat, akkor még mindig Wartburgon járnának. Persze a laikusokat meg lehet etetni, hogy nem segített volna a személyi riasztó, meg minden más is nagyon frankó. Az ügy elsendesül, a felszerelés marad, az igazi felelősök pedig továbbra is szétlopják amit lehet (értsen ez alatt mindenki azt amit akar).

A Műegyetem 3x500 ezer és a Főváros 3x1 millió Forintjából kb 45 db risztót lehetett volna venni, minimum.

Sajnos olcsóbb posztumusz hősökké nyilvánítni bajtársainkat.

Nyugaodjatok békében fiúk!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 10:50 
vízpocsékoló

Megrendített a szörnyű hír, hiszen nappal még integettünk egymásnak munka közben... Ákos, Gábor, Karcsi nyugodjatok békében, minden tiszteletem a Tiétek! A Roham 2 csapatának pedig kitartást és sok erőt, egészséget kívánok! Hősök vagytok, fiúk!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: radio.hu
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 10:40 
hamutipró

Nem volt tűzoltási terve a műegyetemi lőtérnek - folytatódik a helyszíni szemle

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: vg.hu
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 10:18 
hamutipró

[url=http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=136300&fr=hk]Már csak ellenőrizni mentek vissza a tűzoltók, mégis bentragadtak
[/url]

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 10:17 
vízpocsékoló

Megrendítő hírek ezek, tanulnunk kell ebből hogy hősi haláluk megteljen értelemmel, és hogy emlékük és a példátlan bátorság mely bennük volt továbbéljen!

Őszinte részvétem.
Bánóczy Örs

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 10:00 
slagmester

Csak nézem a híreket, olvasom az információs portálokat, a szak portálokat....
Ahányszor rájuk gonolok (így ismeretlenül is!!!) könny csordul szemem sarkába. Azért van ez, mert a fájdalmat a pótolhatatlant érzem ebben a targédiában.

És azért is, mert a BME jórészét mint hallgató én is bejártam már.
(Ugyan a lőtér labirintusát csak barátom mesélte.)

Sokan sok kérdést feszegetnek ennek az ügynek kapcsán...ez igazából rajtuk nem segít, de tanulhatunk belőle.
Magam véleménye, a bevetési stratégia ezen részének felülvizsgálata lenne.
Hasonlítsuk nyugodtan ezt az alagutat a metróhoz! (ugyan az csak Budapesti sajátosság kis országunkban...), de érdemes ezekre a bevetésekre figyelni. (akár a többire is!)

A riasztó pedig akkor is hasznos!

Csendben (így hangosan gondolkodván) megjegyzem: nem hiszem, hogy egy légző árával vetekedne!!!!
Igazolja kérem aki erről tud valamit!

Kívánok Nektek Fiúk, békét és nyugalmat! Kívánom családjaitoknak, hogy ne érezzék soha egyedül magukat! Kívánom, hogy tudják, a nagy család tagjai vagytok örökkön örökké!
Kívánom, hogy mindenki tanuljon az esteből! És soha ne feledjétek: Vigyázzunk egymásra, hogy mindenki hazatérhessen!

Őszinte részvéttel: "Backdraft"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 9:54 
vízpocsékoló

Őszinte részvétem az elhunyt tűzoltók családtagjainak és bajtársainak!

Minden szolgálatba úgy engedem el a férjemet, hogy vigyázz magadra, de tudom, ez nem elég...

egy tűzoltó feleség

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Pinyőnek, Ákosnak és Csinosnak!
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 9:37 
pernyekergető

Nem nagyon fogtam, fogtuk fel, hogy elmentetek. Nem is tudom mit mondjak, próbálok szavakat keresni az érzéseimhez, de nem könnyű. Akik ismertek, tudják, hogy igazi elkötelezett, munkáját szerető, hivatástudattal megáldott tűzoltók voltatok. És most mégis elmentetek, még az Élet legelején.Tudom, "benne van a pakliban, és mindannyiunknak áll a zászló...", de mégis... Basszus. Felfoghatatlan. Csak nézek hülyén magam elé. Talán majd az idő.

NAGYON FOGTOK HIÁNYOZNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VIGYÁZZATOK MAGATOKRA OTT FENN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1023 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]